FSR Mostar

poruka: 30
|
čitano: 30.872
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
FSR Mostar

Evo da se i ovdje okušam.Zanima me Fakultet strojarstva i računarstva u mostaru,tj. zanima me strojarstvo.Ima li netko da je studirao (ili studira) da mi kaže kakav je studij,njegova iskustva koji su smijerovi,kakvi su profesori.Molio big da govorite o tome kakav je fakultet danas,stvari sa www.fsr.ba me ne zanimaju zato što se na toj stranici strojarstvo ne spominje toliko često koliko i računarstvo.Svaka informacija je dobrodošla. {#}

"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
12 godina
offline
Re: FSR Mostar
Nem0 kaže...

  www.fsr.ba  {#}

  Imaš sve. I smjerove, i objašnjenja, i koji su profesori...

 

Ako nećeš učiti, kao i svaki faks, onda nije za tebe.   Polažeš prijamni iz matematike i fizike, prima 120 studenata, od toga bez plaćanja mislim 50-ak. Šta te još zanima?

 

http://www.fsr.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=54

 

 

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Molim forumaša Penryna da ne odgovara na moje poruke jer nema potrebe buduci da ga ignoriram.
12 godina
protjeran
offline
Re: FSR Mostar

Razmišljao sam da upišem Proizvodno inženjerstvo.Neznam kakvi su ovi ostali,ali me ovo brine: http://www.bljesak.info/web/article.aspx?a=212164b4-9bb0-4b12-a6bc-3a08368f8d11&c=3c3fcd98-f64c-48fc-a8de-6dbe470fafae.Zato sam naglasio da mi se ne linka fsr.ba. Daj mi još informacija,jeli teško nać posao(dali je istina da te vrbuju već na 3. godini studija ?!) i kakav je po težini-npr. jel težak ko medicina ili pravo ili je lakši(fizika i matematika mi nisu lošija strana).

"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
13 godina
neaktivan
offline
FSR Mostar

Gdje je ovo u Mostaru? {#}

Mes que un Club! FCBarcelona!
12 godina
offline
Re: FSR Mostar
Nem0 kaže...

Razmišljao sam da upišem Proizvodno inženjerstvo.Neznam kakvi su ovi ostali,ali me ovo brine:  http://www.bljesak.info/web/article.aspx?a=212164b4-9bb0-4b12-a6bc-3a08368f8d11&c=3c3fcd98-f64c-48fc-a8de-6dbe470fafae.Zato sam naglasio da mi se ne linka fsr.ba. Daj mi još informacija,jeli teško nać posao(dali je istina da te vrbuju već na 3. godini studija ?!) i kakav je po težini-npr. jel težak ko medicina ili pravo ili je lakši(fizika i matematika mi nisu lošija strana).

  Po težini - Evo zamisli da je meni najteže odgovarati na ovakva pitanja. Ako nećeš učiti nema ti ništa od toga. Imaš jaaaako puno matematike za početak i fizike. Nešto kasnije dobivaš termodinamiku i mehaniku fluida koji su jedni od najtežih predmeta uopće na svim fakultetima. Dakle, dosta teško.

 

Usporedba sa drugima nema smisla. Svaki faks je težak na svoj način. Filozofija, Ekonomija, Pravo, Medicina, Građevina...Sve je na svoj način teško. Ako voliš ono što učiš i imaš strpljenja ići će ti dobro.

PLASMAorLCD kaže...

Gdje je ovo u Mostaru?  {#}

  Da. Ista je zgrada za računalstvo i strojarstvo, ali nema nikakve poveznice izmedu njih po pitanju nekog znanja. Svatko uči svoje.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Molim forumaša Penryna da ne odgovara na moje poruke jer nema potrebe buduci da ga ignoriram.
12 godina
protjeran
offline
Re: FSR Mostar

A šta je s poslom?! Ovo što sam na napisao za vrbovanje već na 3. godini?!? (P.S. Brat mi je magistrirao računarstvo prije godinu dana na tome fax-u i kaže da su neke likove tražili da iđu radit.)

"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
12 godina
offline
Re: FSR Mostar
Nem0 kaže...

A šta je s poslom?! Ovo što sam na napisao za vrbovanje već na 3. godini?!? (P.S. Brat mi je magistrirao računarstvo prije godinu dana na tome fax-u i kaže da su neke likove tražili da iđu radit.)

  Za to još ništa ne znam. Ali općenito što se tiče strojarstva, ponuda posla je većinom dobra.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Molim forumaša Penryna da ne odgovara na moje poruke jer nema potrebe buduci da ga ignoriram.
12 godina
protjeran
offline
Re: FSR Mostar

I još nešto,čuo sam da malo ljudi dođe do 3. godine,kako onda očekivat nešto? Ne ponižavam druge niti uzvisujem sebe.{#}

"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
12 godina
protjeran
offline
Re: FSR Mostar
Nem0 kaže...

I još nešto,čuo sam da malo ljudi dođe do 3. godine,kako onda očekivat nešto? Ne ponižavam druge niti uzvisujem sebe.{#}

Mislim ako ću već upisivat fax,da završim 5 godina,a ne da budem ˝Bakalar˝.

"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
12 godina
offline
Re: FSR Mostar
Nem0 kaže...

I još nešto,čuo sam da malo ljudi dođe do 3. godine,kako onda očekivat nešto? Ne ponižavam druge niti uzvisujem sebe.{#}

  To je istina i to se dogada na većini fakulteta. Razlog tome je što im je prijamni prilično lagan i lagano je upasti (upadni likovi koji su imali trice sve kroz srednju) i onda naravno već na prvoj godini fejlaju, a kamoli do treće. 20-30 je normalan broj (čak i velik) studenata na 3. godini.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Molim forumaša Penryna da ne odgovara na moje poruke jer nema potrebe buduci da ga ignoriram.
12 godina
protjeran
offline
Re: FSR Mostar

Jesi ti završio fsr ili?

"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
12 godina
offline
Re: FSR Mostar
Nem0 kaže...

Jesi ti završio fsr ili?

  Nisam imam ja još puno do kraja.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Molim forumaša Penryna da ne odgovara na moje poruke jer nema potrebe buduci da ga ignoriram.
12 godina
protjeran
offline
Re: FSR Mostar

Koji smijer i koji predmeti?

"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
12 godina
protjeran
offline
Re: FSR Mostar

Gimnazija,nemogu više slat privatne poruke

"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
13 godina
protjeran
offline
FSR Mostar

Imaš FIT, u kojeg dolaze studenti širom BIH i dalje, zasigurno najbolji IT fakultet u BIH.
http://www.fit.ba

SENAID
12 godina
offline
Re: FSR Mostar
Senaid_gates kaže...

Imaš FIT, u kojeg dolaze studenti širom BIH i dalje, zasigurno najbolji IT fakultet u BIH.
http://www.fit.ba

  Nema to veze sa strojarstvom, njega zanima baš strojarstvo. FIT je nešto ekvivalentno FOI-u Varaždinskom kolko sam skužio.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Molim forumaša Penryna da ne odgovara na moje poruke jer nema potrebe buduci da ga ignoriram.
12 godina
protjeran
offline
Re: FSR Mostar
Senaid_gates kaže...

Imaš FIT, u kojeg dolaze studenti širom BIH i dalje, zasigurno najbolji IT fakultet u BIH.
http://www.fit.ba

Neznam ti baš da je najbolji,za kako koga.A ovaj je dobro reka mene zanima strojarstvo.

"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
12 godina
protjeran
offline
Re: FSR Mostar
Ranko Kukumar kaže...
Senaid_gates kaže...

Imaš FIT, u kojeg dolaze studenti širom BIH i dalje, zasigurno najbolji IT fakultet u BIH.
http://www.fit.ba

  Nema to veze sa strojarstvom, njega zanima baš strojarstvo. FIT je nešto ekvivalentno FOI-u Varaždinskom kolko sam skužio.

 

I. SEMESTAR

Matematika I

Mehanika I

Fizika

Tehnologija i društvo

Inženjerska grafika i CAD

TZK

 

II.SEMESTAR

Matematika II

Oblikovanje pomoću računala

Materijali

Mehanika II

Osnove menadžmenta

TZK

 

Jesu ovo predmeti s 1. godine?

"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
12 godina
protjeran
offline
FSR Mostar

Ako netko ima bilo kakvih pitanja ili savjeta te informacija nek slobodno piše.

"Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren". - Albert Einstein
12 godina
protjeran
offline
Re: FSR Mostar

 

˝Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje.˝- Nikola Tesla
10 godina
neaktivan
offline
FSR Mostar

Da malo oživim temu sa svojom pričom. {#}

Ovako, gimnazijalac sam-maturant, planiram na studij. Ocjene mi prethodne 3 godine nisu bile nešto, u prvom razredu sam prošao vrlodobrim, drugi i treći dobrim uspjehom. Sad sam se uozbiljio, prvo polugodište sam imao prosjek ocjena 4.3. Dakle, veliki napredak u odnosu na prethodne dvije godine, i što se tiče ocjena, a i znanja. Problem je što sam iz fizike i matematike imao 2 u prve 3 godine. Kako je to kod mene običaj, neke stvari shvatim tek na kraju, pa tako i ovo. Sad u 4. razredu iz fizike imam 4, a iz matematike 3. Dosta gradiva iz matematike sam ljetos vježbao, čisto da se podsjetim na gradivo iz prethodnih godine.
Oba predmeta volim, usudim se reći da su mi matematika i fizika dva najdraža predmeta, iako mi toliko nisu išli prije - možda je razlog što nemam kliker za to, a prije mislim da nedostaje rada i vježbe.
Planiram upisati FSR u Mostaru, može mi netko objasniti kako ide stvar oko upisivanja, što se gleda najviše, ocjena iz matematike i fizike, ili općenito uspjeh?

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: FSR Mostar
Wolowizard kaže...

Da malo oživim temu sa svojom pričom. {#}

Ovako, gimnazijalac sam-maturant, planiram na studij. Ocjene mi prethodne 3 godine nisu bile nešto, u prvom razredu sam prošao vrlodobrim, drugi i treći dobrim uspjehom. Sad sam se uozbiljio, prvo polugodište sam imao prosjek ocjena 4.3. Dakle, veliki napredak u odnosu na prethodne dvije godine, i što se tiče ocjena, a i znanja. Problem je što sam iz fizike i matematike imao 2 u prve 3 godine. Kako je to kod mene običaj, neke stvari shvatim tek na kraju, pa tako i ovo. Sad u 4. razredu iz fizike imam 4, a iz matematike 3. Dosta gradiva iz matematike sam ljetos vježbao, čisto da se podsjetim na gradivo iz prethodnih godine.
Oba predmeta volim, usudim se reći da su mi matematika i fizika dva najdraža predmeta, iako mi toliko nisu išli prije - možda je razlog što nemam kliker za to, a prije mislim da nedostaje rada i vježbe.
Planiram upisati FSR u Mostaru, može mi netko objasniti kako ide stvar oko upisivanja, što se gleda najviše, ocjena iz matematike i fizike, ili općenito uspjeh?

Boduje se prolazna ocjena i rezultati na prijemnom testu. Prijemni se sastoji od zadataka iz Matematike i Fizike. Imas detaljnije na njihovoj stranici.

 

Koji te studij zanima? Racunarstvo ili Strojarstvo?

Na pismenom ispitu ne postoji bolji i lošiji način rješavanja zadatka, iako su neki postupci kraći i elegantniji od drugih, nego se oni prvenstveno djele na ispravne i neispravne! - Boris Halasz
10 godina
neaktivan
offline
Re: FSR Mostar

Tu je mali problem, oba studija me zanimaju, mislim da ću se oko toga premišljati do posljednjeg trenutka.
Ali, ajmo reći da sam izabrao Računarstvo.
Šta i kako?

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2014 20:14 (Wolowizard).
12 godina
offline
Re: FSR Mostar
Wolowizard kaže...

Tu je mali problem, oba studija me zanimaju, mislim da ću se oko toga premišljati do posljednjeg trenutka.
Ali, ajmo reći da sam izabrao Računarstvo.
Šta i kako?

Prijemni je isti za oba studija. Boduje se samo prolazna ocjena iz srednje (Odličan - 100 bodova, Vrlo dobar - 80 bodova, Dobar 60 bodova, Dovoljan 40 bodova) i to sva 4 razreda. Tako da maksimalno iz srednje dobiješ 400 bodova. Ti ako prođeš s 5 zadnji razred bi imao 300 bodova. Ostalo ti ide prijemni. Svaki točan zadatak na prijemnom nosi ako se dobro sjećam 15 dodatnih bodova. Netočno urađen nosi -5 bodova (također mogu ti se oduzeti bodovi i srednje ako si negativno uradio prijemni, dakle mozes imati ispod 300). Za upast bez placanja svake godine redovito treba 400-420 bodova za oba studija.

 

Studiji nisu pretjerano teški, treba učiti ali sve je moguće. Strojarstvo je teže dosta što se vidi i po broju studenata koji završe računarstvo a koji strojarstvo. Na računarstvu na prvoj godini najteži predmeti su Matematika 1 i 2, dok je na strojarstvu Matematika 1 i Fizika najteže na prvoj godini. Druga godina je teža u oba studija od prve.

Na pismenom ispitu ne postoji bolji i lošiji način rješavanja zadatka, iako su neki postupci kraći i elegantniji od drugih, nego se oni prvenstveno djele na ispravne i neispravne! - Boris Halasz
10 godina
neaktivan
offline
Re: FSR Mostar

Aha, hvala puno! {#}

 

Jesi ti završio FSR?

10 godina
neaktivan
offline
FSR Mostar

Planiram upisati Računarstvo, kakav je tip zadataka iz matematike na prijemnom, jesu li zadaci iz sve četiri godine?

13 godina
neaktivan
offline
FSR Mostar

Da ne pravim novu temu tražim sve lekcije koje bi se mogle pojaviti iz fizike za prijemni u FSR.

Imam primjerak njihovog prijemnog ali uglavnom tražim zadatke koje mi mogu pomoći za pripreme.

7 godina
neaktivan
offline
FSR Mostar

Pozdrav ljudi,evo ovako znam da je post malo zastario ali nadam se da jos ima aktivnih koji prate,dakle kao sto su vec prije mene pisali i ja sam maturant,i planiram upisati racunarstvo.Kroz srednju sam imao ocjene prva dva razreda 4,treci 3, i evo sad zavrsavam 4.razred nadam se da bi mogao izvuc neku cetvrticu(izmedu 3-4 sam trenutno),pa me zanima kakvi su kriteriji za upast bez placanja,tj. kakav je prijemni ispit i kakvi su zadaci ako netko ima primjer,i kakav je fakultet općenito?Hvala unaprijed!

7 godina
neaktivan
offline
Re: FSR Mostar

Pozdrav majstor7125,

 

ako bi meni mogao poslat primjer prijemnog za računarstvo iz matematike i fizike,

ili da mi kazes kako da pronađem neke tipove zadataka koji ce biti na prijemnom.

Opcenito kako da se pocnem pripremati.

 

Hvala unaprijed!

7 godina
neaktivan
offline
Re: FSR Mostar

Pozdrav bihkorisnik,

 

ako zelis da stupimo u kontakt.

I ja se želim isto upisati na računarstvo.

Valjda smo zajedno jači. Da probamo zbaviti kakav materijal za pripremu za razredbeni ispit.

Evo ti moja email ako želiš: tomislavvrbicic@gmail.com.

 

Lijep pozdrav!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice