Samsung bloatware

poruka: 5
|
čitano: 3.634
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Samsung bloatware

Pozdrav, znači zanima me da li je kako moguće ukloniti bloatware na Samsungu(predinstalirane aplikacije-smeće koje mi ne treba)?

 

I da li sa bilo kojim Samsungom, da je kupljen u A1, T-mobile, Telemach, dođe to smeće koje mi ne treba? Šta je sa onim telefonima koji su recimo kupljeni u Sancta Domenici, Elipsu, HG-spotu, itd.? Jel na njima ne bude toga?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung bloatware

Nije ih moguće ukloniti, možda, onemogućiti ih i spriječiti njihov update.

Bez obzira gdje ih kupio, sve je to isti Samsung, nema razlike.

9 godina
offline
Samsung bloatware

Moguće je putem ADB-a, ne treba root.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung bloatware

Omogućiš USB debugging.

 

Instaliraš ADB i Fastboot na računalo.

 

Otvoriš CMD tj. Terminal ako si na linuxu.

 

Uneseš komandu adb start-server.

 

Pogledaš na mobitel i vidiš kako te traži sigurnosno odobrenje za pristup ADB shellu sa dotičnog uređaja tj. računala (imaš kvačicu želi li da to rečunalo s kojega pristupaš mobitelu zapamti zauvijek ili samo za trenutno aktivnu sesiju, tvoj izbor).

 

Prihvatiš, daš dozvolu!

 

Potom unutar CMD-a tj. Terminala upišeš adb shell te ako je sve OK eto te u mobitelu!!!

 

Sada konačno slijedi ono što želiš napraviti, a ide nekako ovako:

 

pm uninstall --user 0 "ovdje upišeš ima aplikacije koju želiš deinstalirati, u potpunosti" - bez navodnika

 

I tako redom, koju god aplikaciju želiš deinstalirati al' budi oprezan, dakle recept "malo zdravog razuma"!

 

Ako želiš saznati sve i koje aplikacije imaš instalirane upišeš:

 

pm list packages

 

Ako želiš nači samo određenu aplikaciju tako da upišeš dio njenoga imena:

 

pm list packages | grep "ovdje upišeš taj dio imena" - bez navodnika

 

Nakon što si deinstalirao što si želio upišeš:

 

exit

 

stisneš enter

 

Nisi više u mobitelu tj. adb shellu!

 

Potom upišeš adb kill-server

 

Odeš na mobitel, odeš na adb debuggind opcije, onemogućiš ih!

 

Odeš u popis svih aplikacija, pronađeš settings ili podešavanja te izbrišeš user data i app data (na ovaj način si iznova onemoguđio adb debugging).

 

I to je to, samo napraviš reboot tako da bi očistio moguće ostatke unutar cache memorije!

 

Na ovaj način nisi ništa loše i nedozvoljeno napravio, ako napraviš factory reset sve te aplikacije koje si deinstalirao opet su tu tj. na gore opisani način samo si ih u porpunosti deinstlirao iz svoga profila!

9 godina
offline
Samsung bloatware

Evo kolega je složio dobar tutorial, samo da dodam; postoji Minimal ADB i Fastboot veličine par mb-a. Sadrži sve potrebno za adb i fastboot, tako da ne treba skidat cijeli android sdk.

 

Također "package name" se može dobiti i preko aplikacije App Inspector, tu se lakše orijentirat, ovako preko CLI-a je teže otkrit koji app stoji iza package namea.

Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice