Raspberry PI 2 napajanje

poruka: 5
|
čitano: 2.675
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Raspberry PI 2 napajanje

Pozdrav,

 

stigao mi Raspberry Pi 2 i spojio ga na adapter od moba (Samsung Galaxy S5), stavio Ubuntu Mate na karticu i probao bootat. 

Na monitoru samo vidim 4 maline par sekunda, i zatim se Raspberry Pi reboota. I tako non-stop.

 

Je li dovoljan ovaj adapter za napajanje (spojeni su mis, tipkovnica i LAN kabel)?

 EDIT: link na sliku, editor mi okrenuo sliku...

ZOTAC: Its Time to Play.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2016 14:52 (DmL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry PI 2 napajanje

Ako je to originalni adapter od Samsunga onda bi trebalo biti i vise nego dovoljno struje. Probaj ponovno staviti os na SD karticu..

14 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry PI 2 napajanje
Dino1985 kaže...

Ako je to originalni adapter od Samsunga onda bi trebalo biti i vise nego dovoljno struje. Probaj ponovno staviti os na SD karticu..

 Originalni adapet je od Galaxy-a S5, no mislim da sam otkrio u čemu je problem. Kabel kojim sam spojio adapter i Raspberry nije bio originalan od Samsunga, ali sam uspio bootat bez miša i tipkovnice.

No primjetio sam da se gore u desnom kutu pojavila mala šarena ikonica:

 koja je signalizirala da Raspberry ne dobiva dovoljno struje. Zamjenio s originalnim kabelom i sve šljaka!

ZOTAC: Its Time to Play.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2016 18:06 (DmL).
14 godina
offline
Re: Raspberry PI 2 napajanje

Vidim da je tu 5,3V output a RPI2 treba 5V pa ne znam koliko je pametno staviti takav adapter.

Pogledaj objašnjenje na FAQu.

GET TO DA CHOPPAAA!!!!!!!!!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry PI 2 napajanje
Regular John 19 kaže...

Vidim da je tu 5,3V output a RPI2 treba 5V pa ne znam koliko je pametno staviti takav adapter.

Pogledaj objašnjenje na FAQu.

 A pišu da je tolerancija nekih +/- 5%, tako da bi to bilo tu negdje ajde. Još na kabelu se gubi, tako da bi ovo trebalo bit OK...

No uglavnom, kupio sam u međuvremenu adapter od 5V i 2A, direktno spojen kabelom tako da sam ipak na sigurnom.

ZOTAC: Its Time to Play.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice