Pametne rolete

poruka: 7
|
čitano: 4.756
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Pametne rolete

Pozdrav, nedavno sam u rolete ugradio motor(slika dole) koji ih podiže i spušta. Sljedeći korak bi bio IoT razina znaci nekako uz pomoc Arduina ili raspberry pi bi ih spojio na wifi ili bluetooth da mogu upravljati preko smartphonea. Zanima me ako je vec netko slicno radio ili zna da me uputi na pravi put. Priznajem da nisam baš vješt u programiranju pa svaki tutorial i pomoc su dobrodošli.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pametne rolete

najjednostavnije je da si uzmeš ovako nešto.
https://www.amazon.de/dp/B07H9PSQCN/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&linkCode=sl1&tag=s1d2-21&linkId=d121e66cfc9ff71151cd212840241254&language=de_DE

Ja imam interfejs koji mi na wifi spaja sve RF uređaje (centralno, podno, klimatizacija, rolete, dio rasvjete) i da ti budem iskren prije nekog vremena sam ga isključio jer sve to nisam nikad koristio, a malo je bio i čudljiv pa nije uvijek sve radilo kak spada. Jedino je klima ostala direktno spojena na ruter.
Za rolete imam i mogućnost izravnog 7-dnevnog programiranja na daljinskom ali ni to baš ne koristim jer je pomalo komplicirano a i žena mi ne da ("ja hoću spavat do podneva").

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pametne rolete
Nabavi mobitel sa infracrvenim 😁
Kolko si platio tu napravu?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pametne rolete

Imaš i one sonoff adaptere,pa ako ti je roleta na 220 možeš preko njega upravljati roletama ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Pametne rolete

Provižitaj Aliex, oni imaju masu tih uređaja koje spajaš na wifi, a mogu kontrolirat RF i IR uređaje. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pametne rolete
jozef kaže...

najjednostavnije je da si uzmeš ovako nešto.
https://www.amazon.de/dp/B07H9PSQCN/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&linkCode=sl1&tag=s1d2-21&linkId=d121e66cfc9ff71151cd212840241254&language=de_DE

Ja imam interfejs koji mi na wifi spaja sve RF uređaje (centralno, podno, klimatizacija, rolete, dio rasvjete) i da ti budem iskren prije nekog vremena sam ga isključio jer sve to nisam nikad koristio, a malo je bio i čudljiv pa nije uvijek sve radilo kak spada. Jedino je klima ostala direktno spojena na ruter.
Za rolete imam i mogućnost izravnog 7-dnevnog programiranja na daljinskom ali ni to baš ne koristim jer je pomalo komplicirano a i žena mi ne da ("ja hoću spavat do podneva").

 Ovo sa amazona mi djeluje zanimljivo. Imaš isti takav ili?

14 godina
offline
Re: Pametne rolete

Ne, imam samo male kutijice (primopredajnike) spojene direktno na rolete, dva daljinca svaki za po 8 roleta/kanala i centralni programabilni zidni kontroler za sve rolete koji sam naknadno ugradio je nam se znalo dogodit da daljinci završe po ladicama pa ne znamo gdje su. Proizvođač je Jarolift, i sve radi na 433MHz.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice