Samsung Galaxy Ace S5830

poruka: 546
|
čitano: 313.146
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung Galaxy Ace S5830".
16 godina
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Otpakiravanje/Unboxing:

Glupost nikad ne dolazi u malom pakiranju. Stupidity never comes in small packages.
Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Odličan Unboxing nego reci mi kakav je mob,jel dobar za surfanje i multimediju,jel "šteka" i tak???

bb
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
bartul kaže...

Odličan Unboxing nego reci mi kakav je mob,jel dobar za surfanje i multimediju,jel "šteka" i tak???

Za surfanje ovako je odličan, jedina mala mana je što nema flash.

Za multimediju stvarno nemam zamjerki, nakon instalacije dobrog playera gledam anime u mkv 720p s titlovima bez štekanja.

Nisam primjetio da išta šteka, premda još nisam isprobao zahtjevnije igre što korise 3D...

Glupost nikad ne dolazi u malom pakiranju. Stupidity never comes in small packages.
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Dobar unboxing {#} BTW javi kad probaš 3D igre pls jer na mom Galaxiju i7500 štekaju ;)

† In principio erat verbum, et verbum erat apud Deum, et Deus erat verbum † Blaženi oni koji ne vidješe, a vjeruju † Svoje voli, a tuđe poštuj
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Kolko mu traje baterija prosječno

bb
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
bartul kaže...

Kolko mu traje baterija prosječno

A gle, otkako sam ga kupio punio sam ga 2 puna punjenja, jedno kratko (dok je spojen na računalo, prebacivao sam podatke i tako to nekih pola sata) i sad ej evo opet na punjenju.

Prvo punjenje je bilo onaj dan kad je napravljen unboxing, samo navečer. No opet, prvi dan je i najviše korištenja bilo. Uz to, treba valjda i par punjenja-pražnjenja da se baterija sredi. Valja napomenuti da ne koristim 3G, a WIFI relativno rijetko.

Nekako imam osjećaj da baterija drži jedno 3 dana mog prosječnog korištenja, što je relativno malo naspram onog na koliko sam naviknuo (Nokia 5630XM 5-6 dana, N73 prije nej skoro 2 tjedna...). No enivej, brzo se puni. Jako brzo.

Glupost nikad ne dolazi u malom pakiranju. Stupidity never comes in small packages.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2011 21:06 (191x7).
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Zašto ne napraviš i video na kojem se vidi kako mobitel "diše". hebo vas unboxing (s oproštenjem) - i vrapci na grani znaju što se dobije u kutiji...

[IMG]http://img171.imageshack.us/img171/4879/40419.gif[/IMG]
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

za taj novac najbolji

 
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace PROBLEMATIČAN

Kupio sam ga prije manje od mjesec dana na pretplatu. Na prvi pogled sasvim dobar mobitel s malo roma i rama, a rom se da riješiti s većom sd karticom na koju je moguće staviti sve aplikacije (aplikacija s android marketa "APP 2 SD"). Kasnije sam shvatio da baterija s original sustavom Froyo 2.2.1 ne traje niti jedan dan uz manje od sat vremena interneta, sat vremena igrica i pola sata razgovora - dakle punjenje svaki dan, a često crkne i prije večeri. Navodno se upgradeom na Gingerbread 2.3 produžuje trajanje baterije, ali upgrade nije služben i pitanje je što se događa s garancijom. Pravi problemi za mene su se pojavili već u prvih tjedan dana - blokiranje tj. smrzavanje uređaja za svaku sitnicu npr. kod javljanja na poziv, pisanja poruke, micanja izbornika, surfanja internetom, igranja "Angry birds"..., pa čak i ukucavanja PIN-a!!! Jednostavno se smrzne, zavibrira jednom, pa onda još tri puta i onda opet ispočetka do besvijesti. Od 2 do preko 10 puta dnevno sam ga morao resetirati!!! Na Googlu nema previše takvih primjera, vjerojatno jer je uređaj tek od nedavno na tržištu. Trenutno je na servisu već treći dan, a serviser mi je rekao da nisu još nisu imali niti jedan takav primjer. Poprilično jadno, razočaravajuće i svakako ne za preporuku uređaja! Kad budem znao više, javiti ću se...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace PROBLEMATIČAN

I nastavak priče... Zvali su me jučer (treći dan) sa servisa, "Brzi servis" Trg hrvatskih velikana 4, da dođem po preinstalirani uređaj. Kažu: "Nema više smrzavanja! Problem je sigurno bio u 16 Gb kartici class 4 s kojom mobitel ima problema.". Makar nigdje nema niti spomena da mobitel "ne voli" 16 Gb kartice! Preuzeo sam ga i namjerno ostavio orginalnu 2 Gb karticu koju sam dobio s telefonom - valjda s njom ne bi trebalo biti problema! Instalirao sam samo dvije stvari s Android marketa - Facebook for Android i Angry Birds. U zadnjih pola dana uspio mi se 6 puta smrznuti i to 2 puta na Angry Birds, jednom na Fejsu, jednom na imeniku, jednom na internetu i jednom na kameri. Očito se danas vraćam u servis! Zanima me samo koliko puta ću morati tamo hodočastiti da shvate da uređaj treba zamijeniti. Jadno, jadno...

16 godina
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Zanimljiv problem, moj nema niti s od sličnih problema.

 

Jedino što sam saznao je da se s upgrade na Android 2.3.x podupla broj bodova u Quadrant benchmarku, da bude brži mobitel, da baterija duže traje... No ja čekam da update bude službeno dostupan i kod nas.

 

Jedini problem koji sam ja primjetio na svom je to što se wifi nekad neće upaliti, no koliko sam se informirao to nije do uređaja već je do Androida 2.2 i čest je problem kod svih korisnika Androida 2.2.

KIA nagradna igra: http://www.kia.hr/fb/?p=1350933572
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Zbog kratkog vijeka baterije, nabavio bih ove (preko ebay-a). S obzirom da imate isti model, zanima me vaše mišljenje... Iako na njima piše da su 'For Samsung Galaxy Ace S5830', ima li netko ima iskustva s kupovinom preko ebay-a? Da li se radi o 'fake' baterijama koje bi mogle naškoditi uređaju? Rezervne baterije bih uzeo iz razloga što sam vikendima uglavnom u planinama, gdje nema mogućnosti punjenja baterija, a na tim lokacijama je korisno imati mobitel s GPS navigacijom (koja ubrzano troši bateriju). Vjerujem da bih s originalnom + ove dvije imao dovoljno za bar 2 dana.

16 godina
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Ne znam, valjda odgovaraju te baterije kad već piše.

 

Inače, ja svog punim svaka 2-3 dana a gledam na njemu videe (animee u avi, mkv, rmvb i sličnim formatima), slušam glazbu, šaljem poruke i razgovaram, igram ponekad koju igru, koristim wifi, koristim fotoaparat...

Al naravno, ja sam svog podesio za što manju potrošnju (svjetlinu ekrana, čuvanje energije, ...).

KIA nagradna igra: http://www.kia.hr/fb/?p=1350933572
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace PROBLEMATIČAN

Čisto reda radi, evo što je dalje bilo s mojim "nesretnim" mobitelom. Nakon instalacije novog Froyo sistema u servisu i izmjene sim kartice, stvari su se malo popravile, pa se blokirao dva-tri puta dnevno ovisno o količini korištenja (ipak bolje nego šest do deset puta dnevno kako je prije bilo). Pokušavao sam ga istestirati i shvatiti što treba učiniti da bi se zablokirao, pa da bar znam stvar objasniti u servisu. Nisam zaključio ništa pametno... Mislim da je potpuno neovisno o vrsti korištenju mobitela - bilo to pisanje poruka, igranje igrice, skrolanje kroz imenik ili album... Neki put se čak znao zablokirati sam od sebe dok stoji na stolu, ali se sve činilo normalno - bez vibriranja, ekran je izgledao ok, htio se čak i otključati. Tek kad sam htio skrolati kroz meni, nazvati nekoga ili pokrenuti neku aplikaciju sam mogao shvatiti da ne radi i onda bi se pojavio "prekriženi krug" jer nema mreže. Zato ponekad nisam niti znao da je zablokiran i nisam ga resetirao, pa su me ljudi zvali i navodno je davalo ton kao da zvoni, ali meni zvonilo nije, a nije ni zabilježilo propušteni poziv. Poprilično nezgodan slučaj, ako mobitel koristite u poslovne svrhe. Ljudi misle da im se nećete javiti!!! Mom šefu se nije svidjelo, pa smo i o otkazu popričali! Nasreću samo preventivno! No, nakon toga vratio sam ga opet u servis, pa su mu ovaj put stavili Android 2.3.3 Gingerbread i to verziju koja još i nije službeno puštena na tržište, propustili ga kroz neke službene testove koje je sve navodno uspješno prošao. Evo ga danas kod mene, isprobavam sve i svašta, ali za sad se ne blokira... Nadam se da je to konačno to! Ipak kopka me događa li se to i na iphoneu na koji se ovaj mobitel toliko "ugledao"!

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Ace PROBLEMATIČAN
edizg kaže...

 Neki put se čak znao zablokirati sam od sebe dok stoji na stolu, ali se sve činilo normalno - bez vibriranja, ekran je izgledao ok, htio se čak i otključati. Tek kad sam htio skrolati kroz meni, nazvati nekoga ili pokrenuti neku aplikaciju sam mogao shvatiti da ne radi i onda bi se pojavio "prekriženi krug" jer nema mreže. Zato ponekad nisam niti znao da je zablokiran i nisam ga resetirao, pa su me ljudi zvali i navodno je davalo ton kao da zvoni, ali meni zvonilo nije, a nije ni zabilježilo propušteni poziv.

To što opisuješ meni izgleda kao problem SIm kartice a ne uređaja. Koliko ti je stara SIM i jesi li probao da ti ju zamijene (ostane broj i podatci i sve, odnosno s starog SIm ti prebace na novi)?

 

KIA nagradna igra: http://www.kia.hr/fb/?p=1350933572
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Kakva je procedura otključavanja ovog telefona?

Da li je komplikovano i gubi li se garancija?

Ja sam ga kupio u Tele2

Halo Bing! Cijena prava sitnica...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

i ja sam ga nabavio u teletu, i radi mi vipova kartica unutra.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
nine kaže...

i ja sam ga nabavio u teletu, i radi mi vipova kartica unutra.

Sigurno? nisi dekodirao? mozda si kupim Galaxy 3 kod tele 2 jer koliko vidim, samo je kod njih dostupan na bonove... a problem je taj sto vec imam vipovu karticu i htio bih taj mob koristiti s vipovom karticom

 

http://www.tele2.hr/cps/rde/xchg/www_tele2_hr/stylesheet/hs.xsl/-/mobilna_telefonija/mobilni_telefoni.html/-/papp/phones_application_hr/http://mobiles.web.tele2.hr/telefon.aspx?mobitel=Samsung-I5800-Galaxy-3-Black&ponuda=mobitel-uz-ugovor&mode=postpaid&mobile=625

 

Na sto se odnosi ona "Web Shop Cijena"? to je na bonove bez ikakve tarife vezane uz ugovor ili ?

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

meni trebaju inostrane kartice

 

Halo Bing! Cijena prava sitnica...
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

planiram si kupit navedeni mobiteli i sad me zanijmaju dojmovi... kakav je mob? dali igrice stekaju i dali imam velik izbor igara poput pes-a, nfs-a itd? kakav je internet (brz ili spor)? kakva je kamera? itd al mi se neda vise pisat :P

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Što se tiče mobitela, mobitel je super, ali ne očekuj baš previše što se tiče zahtjevnih igrica jer on niti nema hardware, a niti mu je takva cijena. Ja ga imam već par mjeseci i oduševljen sam mobitelom. Od gore navedenih igara nemam niti jednu instaliranu, ali imam 50-tak drugih i niti jedna mi ne trza osim nekad angry birdsa. Ekran je dovoljno velik 3,5", odaziv ekrana je odličan, kamera po meni osobno radi super fotografije, naravno po danu. Brzina interneta ti ovisi od operatera i njegove pokrivenosti, ja sam na T-Mobileu i net mi radi brzo, a preko wlan-a ide ko mutav (jako brzo). Sve u svemu mobitel je pre dobar za novce koje se nudi,a po meni jedini nedostatak je interna memorija koja je bijednih 158Mb, ali zato možeš programe i igrice bacat na SD karticu. I to je to ukratko. Svakako preporuka. {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
MasterOfDisaster kaže...

Što se tiče mobitela, mobitel je super, ali ne očekuj baš previše što se tiče zahtjevnih igrica jer on niti nema hardware, a niti mu je takva cijena. Ja ga imam već par mjeseci i oduševljen sam mobitelom. Od gore navedenih igara nemam niti jednu instaliranu, ali imam 50-tak drugih i niti jedna mi ne trza osim nekad angry birdsa. Ekran je dovoljno velik 3,5", odaziv ekrana je odličan, kamera po meni osobno radi super fotografije, naravno po danu. Brzina interneta ti ovisi od operatera i njegove pokrivenosti, ja sam na T-Mobileu i net mi radi brzo, a preko wlan-a ide ko mutav (jako brzo). Sve u svemu mobitel je pre dobar za novce koje se nudi,a po meni jedini nedostatak je interna memorija koja je bijednih 158Mb, ali zato možeš programe i igrice bacat na SD karticu. I to je to ukratko. Svakako preporuka. {#}

hvala puno :D ma bmk za internu memoriju jer ja imam sd 2gb a i cuo sam da dobijes istu takvu memorijsku sa mobitelom

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
CROBOY kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Što se tiče mobitela, mobitel je super, ali ne očekuj baš previše što se tiče zahtjevnih igrica jer on niti nema hardware, a niti mu je takva cijena. Ja ga imam već par mjeseci i oduševljen sam mobitelom. Od gore navedenih igara nemam niti jednu instaliranu, ali imam 50-tak drugih i niti jedna mi ne trza osim nekad angry birdsa. Ekran je dovoljno velik 3,5", odaziv ekrana je odličan, kamera po meni osobno radi super fotografije, naravno po danu. Brzina interneta ti ovisi od operatera i njegove pokrivenosti, ja sam na T-Mobileu i net mi radi brzo, a preko wlan-a ide ko mutav (jako brzo). Sve u svemu mobitel je pre dobar za novce koje se nudi,a po meni jedini nedostatak je interna memorija koja je bijednih 158Mb, ali zato možeš programe i igrice bacat na SD karticu. I to je to ukratko. Svakako preporuka. {#}

hvala puno :D ma bmk za internu memoriju jer ja imam sd 2gb a i cuo sam da dobijes istu takvu memorijsku sa mobitelom

Zabolicete vidjeces neke se aplikacije ne mogu prebaciti na SD,imam navedeni mob i znam sta je malo memorije. pozzz

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
14 godina
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Zanima me da li je izašao službeni update 2.3.3. za dotični mob za T-Mobile, jer ga ja preko Kiesa ne vidim nego mi napiše da nije moguće ovaj uređaj nadograditi. Pa me ljuti pošto ostatak svijeta ima update jedino mi banana država i operater nemamo. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
MasterOfDisaster kaže...

Zanima me da li je izašao službeni update 2.3.3. za dotični mob za T-Mobile, jer ga ja preko Kiesa ne vidim nego mi napiše da nije moguće ovaj uređaj nadograditi. Pa me ljuti pošto ostatak svijeta ima update jedino mi banana država i operater nemamo. {#}

Nema ni u BiH ebo ga mis .

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
MasterOfDisaster kaže...

Zanima me da li je izašao službeni update 2.3.3. za dotični mob za T-Mobile, jer ga ja preko Kiesa ne vidim nego mi napiše da nije moguće ovaj uređaj nadograditi. Pa me ljuti pošto ostatak svijeta ima update jedino mi banana država i operater nemamo. {#}

Mene muči isti problem, službeni update još nije dostupan za našu regiju.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
14 godina
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Eto danas update-o Kies na novu verziju i idem viditi dali ima službeni 2.3.3. za mob i on meni izbaci ovo dolje na slici. Jel tu netko lud ili šta??? Ja nisam root-ao telefon nego službeni firmware koji sam dobi s mobom kad sam ga uzeo u T-Mobile-u, i sad mi napiše da nemam službenu verziju. Pa za poludit. Ne znam tko tu koga je..!!! {#}{#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2011 17:57 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
MasterOfDisaster kaže...

Eto danas update-o Kies na novu verziju i idem viditi dali ima službeni 2.3.3. za mob i on meni izbaci ovo dolje na slici. Jel tu netko lud ili šta??? Ja nisam root-ao telefon nego službeni firmware koji sam dobi s mobom kad sam ga uzeo u T-Mobile-u, i sad mi napiše da nemam službenu verziju. Pa za poludit. Ne znam tko tu koga je..!!! {#}{#}

Moram ovo provjerit; javim se čim spojim mob i vidim jel i meni tak piše...

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
14 godina
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Ajde baš javi da vidim da li je to i kod tebe, jer sam vidio na drugim forumima da su likovi koji su na Tele 2 bez problema update-ali na novu verziju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
MasterOfDisaster kaže...

Ajde baš javi da vidim da li je to i kod tebe, jer sam vidio na drugim forumima da su likovi koji su na Tele 2 bez problema update-ali na novu verziju.

Neki dan mi se updateao KIES i nije bilo takvog natpisa, ali sad vidim opet se updejta KIES na neku još noviju verziju. Pošto mi je net malo sporiji (1 mbps) potrajat će ažuriranje, no javit ću što će mi napisati (je li kao i kod tebe). Ako bude problem, prvo ide pisanje T-mobileu na fejsbuk zid, pa ako to ne pomogne ide direktno Samsungu...

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice