Razvoj web-stranica - Rasprava izdvojena tema

poruka: 3.136
|
čitano: 556.275
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Znam što je FIFO i LIFO, ali nisam siguran na koji način pratit ulazak i izlazak itema.
Jedino što mi pada na pamet je da iskoristim stock movement u kojem su vrijednosti itema (po komadu), i da bilježim koliko je itema izašlo.
13 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Pozdrav ekipa, kako spojiti WooCommerce sa SQL bazom? Radi se o sljedećem, na Windows VPS serveru se vrti custom program za skladište, izdavanje računa itd. Trebao bih povući određene kategorije proizvoda da se prikazuju na web shopu, te bi trebalo napraviti na product pageu da pokazuje da li je taj proizvod dostupan i u kojoj poslovnici (zelena ili crvena točkica pored imena mjesta poslovnice, bez prikaza količine). To treba biti read only pošto će nakon narudžbe skinuti proizvod sa stanja iz neke poslovnice i poslati ga.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 11:34 (vrba5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

Napravit ćeš view koji ti povlači samo ta stanja, usera samo za to koji nema pristup ničem drugom i iz WooCommerce sa nekim data sourceom (ne znam kako se to zove, nikad nisam radio sa tim čudom) povlačiti taj view. Ili isto tako ali umjesto viewa, storana procedura.

12 godina
odjavljen
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

......

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 20:22 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Pozdrav,

 

ne znam da li je ovo prava tema za moje pitanje ali se nadam da će mi netko pomoci.

 

Totalni sam pocetnik u izradi stranica, dakle baratam samo osnovama.

 

Trenutno radim stranicu u wordpressu, )preko c panela imam host, imam domenu sve...Cak sam druge 2 jucer  instalirala i podesila bez problema, a sad sa ovom trecom nikako, a sve isto radim.

instalirala sam astra temu preko koje mogu koristiti sve one ostale teme uz pomoć elementora i ostalih plug inova.. 

I kada odaberem bilo koju temu i idem na ono import complete site, javlja mi : Plugin "WPForms Lite" installation failed.

Pokušala sam ga posebno instalirati bas preko plug inova kad upisem u trazilicu i posebno instaliram ali mi onda javlja grešku 

Installation failed: Destination folder already exists.

 

Pokušala sam i skinuti sa interneta pa uplodati, a onda pak javlja The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.

 

Ne znam šta da radim, da li postoji neka druga opcija da se izbjegne ova, bitno mi je samo da imam bilo kakvu temu na stranici, da nije ona pocetna hello world.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Unutar php.ini treba povećati upload_max_filesize. Ako ne možeš putem cpanela ili ssh onda se javi podršci od hostinga.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

hvala na odgovoru. Rijesila sam. Memorija mi je bila ograničena na samo 2mb pa sam instalirala plug in za povecanje memorije

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava
Za ekipu koja koristi VS Code, a rade HTML, CSS, JS(jQuery) i PHP - Koje plugine/addone koristite za intellisense navedenih jezika? Do sada nisam uspio pronaći intellisense plugin koji može raditi HTML i PHP u jednoj datoteci.
Zahvaljujem
 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

Ovaj radi sa PHP i HTML u istom fajlu.

11 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Je li neko rado u Oxygenu, kakve rezultate daje na GPS, prednosti-mane?

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Kako napraviti da chatbubble, tj. svaka poruka bude u novom redu. Klasa row ne radi svoj posao ili ja ne razumijem HTML/row

 

                    

                    <div stylea="display: none;">

                        <div class="row userbarChatBubble userbarMsgFromMe">

                            My first message to You.

                        </div>

                        <div class="row userbarChatBubble userbarMsgToMe">

                            Your first message to me.

                        </div>

                        <div class="row userbarChatBubble userbarMsgToMe">

                            Your first message to me.

                        </div>

                        <div class="row userbarChatBubble userbarMsgToMe">

                            Your first message to me.

                        </div>

                        <div class="row userbarChatBubble userbarMsgFromMe">

                            My first message to You.

                        </div>

                        <div class="row userbarChatBubble userbarMsgToMe">

                            Your first message to me.

                        </div>

                    </div>

.userbarChatBubble {

    min-height30px;

    padding10px 15px;

    margin-bottom10px;

    font-size13px;

    max-width300px;

    width100%;

    colorvar(--userbar-text);

}

.userbarMsgFromMe {

    float: right;

    background-color: green;

    margin-right5px;

    text-align: right;

}

.userbarMsgToMe {

    float: left;

    background-colorvar(--userbar-bg-hover);

    margin-left5px;

    text-align: left;

}

 

Zahvaljujem na pomoći.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Pozdrav ekipa!

 

Imam stranicu u HTML-u i CSS-u, kako da je prebacim u PHP? Isto moram login formu ubacit, ima li netko ideju kako to izvesti?

 
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
jarpe94 kaže...

Pozdrav ekipa!

 

Imam stranicu u HTML-u i CSS-u, kako da je prebacim u PHP? Isto moram login formu ubacit, ima li netko ideju kako to izvesti?

 http://www.andrewdavidson.com/convert-html-to-php/

15 godina
odjavljen
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
jarpe94 kaže...

Pozdrav ekipa!

 

Imam stranicu u HTML-u i CSS-u, kako da je prebacim u PHP? Isto moram login formu ubacit, ima li netko ideju kako to izvesti?

Za početak, kad .html stranici promijeniš ekstenziju u .php, dobio si PHP stranicu. Ok, diskutabilno je da li ćemo PHP stranicu koja u sebi nema PHP koda zvati PHP stranicom, ali ona prolazi kroz parser koji je propušta kao takvu. Također, ako su ti u meniu hardcoreirani html fileovi kao linkovi, onda ćeš to morati mijenjati (ok, može se htaccessom i to riješiti, ali za nekoga tko postavlja ovakva pitanja to spada u naprednije lekcije).

 

Dakle, pitanje je zašto prebacuješ u PHP, samo zbog kontakta ili? Ako je samo zbog kontakta, onda čak i to možeš izbjeći korištenjem AJAX-a i PHP skripte za kontakt (znači, sama forma je čisti HTML, na submit javascript na PHP skripti pošalje podatke, pročita odgovor i korisniku prikaže response). Uz to ti još treba i neki vid zaštite (captcha, reCaptcha). Slikovnu captchu učitavaš preko PHP slike koja posluži sliku i spremi session da bi se kasnije mogla validirati, a reCaptcha ti sve odrađuje na Google serveru, samo ona PHP skripta kojoj šalješ podatke provjeri odgovor s Google serverom.

 

Alternativno, možeš samo kontakt stranicu prebaciti u PHP, pa onda i dalje moraš korigirati sve fileove, ali samo jedan link u njima treba korigirati.

 

Ako ćeš sve korigirati, onda možeš i iskoristiti prednosti PHP-a pa sve zajedničke dijelove stranice izdvojiti u odvojene PHP fileove koje ćeš include-ati (npr: include "./header.php"; ).

 

Dalje je pitanje da li to želiš naučiti ili ti treba jednokratno. Ako ti treba jednokratno, onda ti je najbolje opcija nekomu platiti ili naći kompletno riješenu kontakt formu pod MIT licencom (ili nekom drugom kompatibilnom s onim što tebi treba), pa pokušati spojiti sa stranicom i kad zapneš pitaš na forumu. 

 

Ako želiš naučiti, onda laganini udari po PHP-u s primjerima i tutorijalima.

 

Loš odgovor je gori od izostanka odgovora.

 

Sve što ovo radi je escapea html u ispravan PHP string koji sadrži taj isti string. To se sa čitavom stranicom nikad ne radi, može se raditi s nekim fragmentima stranice, ali ako se radi o ičem složenijem od wrapanja nekog responsea u div ili span, to je dobar znak loše prakse.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
9 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Pozdrav,

 

nisam stručna osoba pa sam zapeo na jednom koraku sa domenama i registracijom - registrirana je carnet domena za obrt (besplatna) i imam izrađenu web stranicu na webnodeu.

Zanima me kako napraviti da webnode stranica otvara domenu sa carneta a ne svoju stranicu što u nastavku ima webnode domenu. Ako ima koja dobra duša da mi pomogne može i u inbox - plaćam pivo.

Mislim da je samo taj jedan korak ostao i onda je sve u funkciji kako treba.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

Nisam koristi webnode, ali u osnovi bi se njima trebao obratiti. Oni će ti dati ns zapise koje trebaš podesiti na carnetovoj administraciji, te će tvoju domenu povezati s web stranicom.

 

Mnogi free i jako jeftini servisi za brzu izradu web stranica to dodatno naplaćuju.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Pozdrav, trebam neki slobodni web hosting i domenu kao 000webhost, ali koja neće svako 5 minuta padati i tražiti instaliranje wordpresa.Nanovo učim wordpress pa mislim da se malo vratim sa znanjem i onda zakupi domenu i hosting.

 

Ako sam falio temu neka admin prebaci post gdje treba

Who bolan cares
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Mislim da ti je bolje lokalno dignut npr. WAMP pa učit.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Syke kaže...

Mislim da ti je bolje lokalno dignut npr. WAMP pa učit.

  Tako sam i napravio, hvala

 

Who bolan cares
8 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

moje pitanje nema veze direktno sa razvojem ali pitam tu jer tu ima najviše ljudi koji poznaju to što želim pitati.

 

Dakle otvorim stranicu u google chromeu u "developer tools" , zanima me kako mogu odma selektirati više redaka da ih mogu brisati odjednom. Mogu jednu po jednu pa ide sporije, htio bi više odjednom. 

Zna li netko ? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
T700 kaže...

moje pitanje nema veze direktno sa razvojem ali pitam tu jer tu ima najviše ljudi koji poznaju to što želim pitati.

 

Dakle otvorim stranicu u google chromeu u "developer tools" , zanima me kako mogu odma selektirati više redaka da ih mogu brisati odjednom. Mogu jednu po jednu pa ide sporije, htio bi više odjednom. 

Zna li netko ? 

 https://stackoverflow.com/a/31582886

14 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Treba mi savjet.

Dali nekome platiti da napravi web stranicu ili koristiti neki od template-a koji se plaćaju?


Radi se o projektnom uredu.

Nešto sitno "o nama" i najbitniji dio reference sa slikama i ponekim textom o projektima. Nešto bazirano više na slike nego na suhoparni text, ali opet ne "Photography" template.

Igrao sam se prije s editiranjem template-a, dizanjem stranice, domene itd.

Ali ne znam za ovaj dio priče dali bi "neozbiljno" izgledalo da kupujem template, ili da netko to slaže iz nule.


Zanima me kojim smjerom krenuti. I čuti mišljenje, čak i kritiku drugih.

 

Hvala

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Fake_Alert kaže...

Treba mi savjet.

Dali nekome platiti da napravi web stranicu ili koristiti neki od template-a koji se plaćaju?


Radi se o projektnom uredu.

Nešto sitno "o nama" i najbitniji dio reference sa slikama i ponekim textom o projektima. Nešto bazirano više na slike nego na suhoparni text, ali opet ne "Photography" template.

Igrao sam se prije s editiranjem template-a, dizanjem stranice, domene itd.

Ali ne znam za ovaj dio priče dali bi "neozbiljno" izgledalo da kupujem template, ili da netko to slaže iz nule.


Zanima me kojim smjerom krenuti. I čuti mišljenje, čak i kritiku drugih.

 

Hvala

Ako znaš instalirati i koristiti Wordpress, svakako najbrža i najjeftinija opcija za to što trebaš. Nađeš neku temu koja ti se sviđa, eventualno ako se plaća, na to potrošiš par dolara i to je to.

14 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Zna li netko zasto odredene stranice imaju problema sa prepoznavanjem custom tld (domena )za email?

Dakle tld nije standardni .com .hr 

 

Prilikom registracije na odredene servise, web stranice, kod unosa takve email adrese, izbacuje se error sa greskom da se unese ispravna email adresa. Znaci li to da sustav ima odredene tld upisane u registar ili?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.7.2021 12:35 (Fake_Alert).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Ne znam spada li ovo u ovu temu, ali mi se nekako čini najprikladnije.

 

Razmišljam o otvaranju web shopa i iskreno ne znam kome bi (sve) slao zahtjeve za ponudom. A i bezveze mi je neke uopće i pitati kad u startu znam da traže vrtoglave cifre.

 

Što se danas može očekivati po pitanju izrade web shopa za iznos 10.000, a što za 20.000 kn (+ PDV)?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
justbob kaže...

... 

Razmišljam o otvaranju web shopa i iskreno ne znam kome bi (sve) slao zahtjeve za ponudom. A i bezveze mi je neke uopće i pitati kad u startu znam da traže vrtoglave cifre.

 Što se danas može očekivati po pitanju izrade web shopa za iznos 10.000, a što za 20.000 kn (+ PDV)?

 

Više-manje ti je ista kategorija, nije da ćeš odjednom dobiti čuda sa 20k. To je i dalje skoro pa najniži tier webshopa, možeš dobiti eventualno bolju custom temu, sa 10k računaj na gotov template.

 

Pošalji svima koje ti vrati google search pa pogledaj koliko dugo posluju i kakve su im reference. Vjerojatno će biti rješenje na Magentu, možda NopCommerce, za custom rješenja bih bio jako oprezan jer ovisiš o tom studiu kako će održavati svoje rješenje.

 

Ako tek počinješ moraš jako raditi na SEO i iskustvu klijenta, manje na tehnikalijama.

 

SEO da uopće google izbaci tvoje proizvode, razmisli o plaćenim oglasima.

Marketing sa oglasima po portalima/ciljanim stranicama da ljudi čuju za tebe.

Sastaviti O nama i općenito look&feel da zadobiješ povjerenje kupaca (edit: fiksni broj i adresa!!) i ne pobjegnu glavom bez obzira.

Checkout da ne odustanu zbog kompliciranog sustava naplate u milion koraka i naruče sa malla/makromikru/elipsu/abrakadabri whatever.

Načini plaćanja i payment gateway - naplata kreditnom u HR je skup sport, pripremi se. Pouzećem ćeš imati dosta njih što ne preuzmu robu pa na tebe pada teret pošiljki sim-tam..

Responsive da se i na mobu može ispregledati i naručiti.

Multijezičnost ako će ti naručivati izvana - ovo je isto zeznuto za održavanje.

Ako šalješ vani, sad je i nov izračun poreza sa OSS, pazi da ti to ponude.

Treba ti dobra analitika da vidiš što kupci najviše pretražuju, i što uopće pretražuju i zašto ne pronalaze.

Product management - podržava li shop filtriranje po atributima (daj mi sve gume 205/65/16 ili sve sa 64 gige rama)

Dobar pregled - najviše volim pregled artikala naših šopova što imaju 32 stranice i 9 proizvoda na svakoj a loada se kao da su hostani na kalkulatoru u Uzbekistanu, to ubijem trenutno. 

Također, filter po dostupnim artiklima..

 

Uglavnom , za 10-20k ne očekuj čuda, ali i tako ćeš najviše posla imati ti sa ovim "soft"-stvarima. Tek ako shop krene sa desecima tisuća istovremenih korisnika onda ti trebaju tehnikalije, performanse i load balanser.

 

I da, ovisno o tipu dućana, pazi se da te dizajner ne uhvati u šape. Pogledaj razliku detalja artikla na Školskoj knjizi i Amazona ili Mozaik knjige.. Ovi prvi kao da se trude NE prodati stvari. Dakle popuniti cross-sell i upsell proizvode - otprilike, što manje spavaš, imaš ćeš više narudžbi :)

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.7.2021 22:18 (simsis).
9 godina
neaktivan
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Na upworku sam pronašao posao za razvoj web stranice restorana.

 

Entry level, poslodavac nije naveo u kojim tehnologijama traži izradu.

 

Što mislite? Koliko su šanse da dobijem ovaj posao? Novi sam na upworku tako da bi mi ovo bio prvi posao.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
jarpe94 kaže...

Na upworku sam pronašao posao za razvoj web stranice restorana.

 

Entry level, poslodavac nije naveo u kojim tehnologijama traži izradu.

 

Što mislite? Koliko su šanse da dobijem ovaj posao? Novi sam na upworku tako da bi mi ovo bio prvi posao.

 Pokraj svih onih indijaca i ostalih koji smanjuju cijene, poprilično niska.

Nadglednik dina
10 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

 

@jarpe94

 

Ma frendač, pusti ti šanse. Ti samo apliciraj i javlja se na oglase. 

Na Zapadu ti prije cijene nas Evropljane, nego neke druge dijelove svijeta. Okay, USA, CA, AU, NZ je priča za sebe. 

Njima ni ne treba Evropa.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
14 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
justbob kaže...

 

Što se danas može očekivati po pitanju izrade web shopa za iznos 10.000, a što za 20.000 kn (+ PDV)?

 za 10k kn ne očekuj nikakav webshop

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice