PHP ili ASP.NET

poruka: 57
|
čitano: 12.382
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP.NET

Znači, o ovome se radi.HTML/CSS jako dobro poznajem, te sam sada odlučio krenuti sa ozbiljnijim webprogramiranjem, te sam odmah na početku zapeo sa izborom između PHPa i ASP.NETa.Prema onome što sam uspio vidjeti, PHP je dosta jednostavniji, no ASP.NET platforma mi se čini dosta teža za naučiti no izgleda robusnije i moćnije, plus sa C# se osim web-a može ciljati i na Windows Phone i Metro aplikacije na Win8.

Također, vidim po oglasima za posao da su ASP.NET programeri traženiji jer ima dosta više oglasa nego za PHP...

Savjet? :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PHP ili ASP.NET

Ja sam krenuo sa PHP - om, vrlo kratko i prešao na ASP.NET.
Meni, moje osobno mišljenje, je draži ASP.NET, ali ovisi od platforme.

Ako si na Windowsima - .NET!
Linux - PHP.

Da ne duljim, moj glas ide ASP.NET - u.

13 godina
protjeran
offline
PHP ili ASP.NET

Stvar osobnog izbora. Ostali ti samo mogu nametnuti svoja mišljenja.

 

I ne znam gdje si vidio ili pročitao da je php "lakši" od asp.net? To je apsolutno subjektivno.

He is the motherfucking pterodactyl...
 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PHP ili ASP.NET
royalhero kaže...

Ja sam krenuo sa PHP - om, vrlo kratko i prešao na ASP.NET.
Meni, moje osobno mišljenje, je draži ASP.NET, ali ovisi od platforme.

Ako si na Windowsima - .NET!
Linux - PHP.

Da ne duljim, moj glas ide ASP.NET - u.

Hvala na pomoći stari.

O platformi ne ovisim, svejedno mi je kakav ću server pokrenuti lokalno, a isto tako nije ni problem sa zakupom servera.

Šta misliš jeli ovo okej za početak ASP.NET

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: PHP ili ASP.NET

ovisi kaj mislit radit, meni se nekako ćini jaći i kvalitetniji .NET no PHP nije za odbacit.

12 godina
neaktivan
offline
Re: PHP ili ASP.NET
Bypass kaže...

Stvar osobnog izbora. Ostali ti samo mogu nametnuti svoja mišljenja.

 

I ne znam gdje si vidio ili pročitao da je php "lakši" od asp.net? To je apsolutno subjektivno.

Naravno, sve ovisi od osobe do osobe.

Konkretno, kontakt forma urađena u PHPu mi je imala više smisla i prije sam shvatio kako radi nego druga urađena u .NETu

12 godina
neaktivan
offline
Re: PHP ili ASP.NET

@Imenica

Ja bih počeo na www.asp.net.

Mada je najbolje uz knjigu.

Wrox - Beggining ASP.NET 4 in C# and VB.NET je moja preporuka.

12 godina
neaktivan
offline
Re: PHP ili ASP.NET
Imenica kaže...

Naravno, sve ovisi od osobe do osobe.

Konkretno, kontakt forma urađena u PHPu mi je imala više smisla i prije sam shvatio kako radi nego druga urađena u .NETu

ASP.NET je web framework.

Čini ti se da je jednostavnija.

Imaš par labela, par texboxa, recimo checkbox i button.

Sad moraš to isprogramirati, da TextBox.Text - ovi odi na mail...

15 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP.NET

Moj izbor je PHP i neki framework za njega (Zend, Symphony, CodeIgniter, CakePHP, ... ) {#}

 

Ali ako želiš nešto novo kul fensi probaj Django framework u Pythonu i Ruby on Rails {#} Uostalom, danas se sve više ide prema client side oriented webovima pa pogledaj i JavaScript. 

Ne zaboraviti i sve zanimljiviji semantički web i HTML5.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP.NET

Moj glas ide ASP.NET-u

Dafuq I just read?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP.NET

Moj glas takođe ide za ASP.NET. {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PHP ili ASP.NET

PHP {#}

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
PHP ili ASP.NET

PHP ili ASP.NET

 

18 PHP
14 ASP.NET
Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PHP ili ASP.NET

ASP.NET

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP.NET

uzmi VWD 2010 i udri po MVC 3 ili MVC 4.

uz to, savladaj jQuery, HTML5 i CSS3, responsive design (fluid grid) i to je to.

;)

čujemo se za 6 mjeseci!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PHP ili ASP.NET

Definitivno PHP. Pa u to ukomponirati HTML5, Django, Python itd.

http://www.Hedonist385.in
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: PHP ili ASP.NET
Robi kaže...

Definitivno PHP. Pa u to ukomponirati HTML5, Django, Python itd.

ako krene sa PHP onda poslije može naučiti Zend framwork, a ne novi jezik (Python) i framework (Django).

16 godina
offline
PHP ili ASP.NET

Nisam previše iskusan u ASP-u a i sve manje se bavim webom, ali prije par godina kada sam morao slagati nešto u ASP-u sjećam se da mi je bilo teško pronaći na webu kako riješiti neki problem, dok za php toga nije nikad manjkalo i uvijek nađem što mi zatreba, od savjeta do gotovih rješenja itd. Ipak, 99% toga odrađujem u PHP-u kad baš trebam nešto raditi pa to treba uzeti sa rezervom :)

http://www.appoteka.net/ - http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: PHP ili ASP.NET
zbuzanic kaže...

Nisam previše iskusan u ASP-u a i sve manje se bavim webom, ali prije par godina kada sam morao slagati nešto u ASP-u sjećam se da mi je bilo teško pronaći na webu kako riješiti neki problem, dok za php toga nije nikad manjkalo i uvijek nađem što mi zatreba, od savjeta do gotovih rješenja itd. Ipak, 99% toga odrađujem u PHP-u kad baš trebam nešto raditi pa to treba uzeti sa rezervom :)

ideja programera jest da sam programira, a ne da sve skida sa neta...

;)

zato treba čitati knjige, pisati puno linija koda, kompajlirati, debugirati,.. pa onda sve ponovno.

od samog traženja rješenja po netu nikada pravog programera

;)

nhf

14 godina
offline
Re: PHP ili ASP.NET
Imenica kaže...

Znači, o ovome se radi.HTML/CSS jako dobro poznajem, te sam sada odlučio krenuti sa ozbiljnijim webprogramiranjem, te sam odmah na početku zapeo sa izborom između PHPa i ASP.NETa.Prema onome što sam uspio vidjeti, PHP je dosta jednostavniji, no ASP.NET platforma mi se čini dosta teža za naučiti no izgleda robusnije i moćnije, plus sa C# se osim web-a može ciljati i na Windows Phone i Metro aplikacije na Win8.

Također, vidim po oglasima za posao da su ASP.NET programeri traženiji jer ima dosta više oglasa nego za PHP...

Savjet? :)

 

Jesi li ikada išta programirao?

 

 

12 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP.NET

Kao što si i quotao, samo HTML/CSS/JS

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PHP ili ASP.NET
Imenica kaže...

Kao što si i quotao, samo HTML/CSS/JS

 

 

Ok mislio sam da govoris samo za web. Ti trebas najprije nauciti programirati. S te strane ti je lakše započeti s PHPom, bar je to moje mišljenje. Međutim, ASP.NET je daleko moćnija platforma. Pitanje je da li ti je potrebna.

12 godina
neaktivan
offline
Re: PHP ili ASP.NET

Već sam sa ASP.NETom krenuo :)

Možda jest malo "kompleksniji", ali IDE i pridruženi alati su fenomenalni, te mi se za sada jako sviđa.

Plus, ako dobro skontam C#, ni Windows Phone (što mi je najbolja platforma) nije daleko...

12 godina
neaktivan
offline
Re: PHP ili ASP.NET
Imenica kaže...

Windows Phone

Tu se radi o Silverlightu ili XNA. Možeš, kao i ASP.NET, u VB.NET-u i C#-u, mada ja mislim da može i u F#-u.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2012 14:00 (royalhero).
12 godina
neaktivan
offline
Re: PHP ili ASP.NET

Ono koliko sam ja upratio (barem po ovim tutorialima koje sam malo pogledao) jest da se radi u kombinaciji XAMLa i C#?

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: PHP ili ASP.NET

Da!

12 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP.NET

Koji od dvije tehnologije daje veću mogućnost zaposlenja u Hrvatskoj?

 

Odgovor na ovo pitanje dat će meni podstreh za odabirom.

 

Predmnijevam da je M$ bolja opcija ako je zaposlenje u pitanju, jelda?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PHP ili ASP.NET
Ichabod kaže...
Predmnijevam da je M$ bolja opcija ako je zaposlenje u pitanju, jelda?

Zavisi, pogledaj malo oglase, ali Microsoftovi certifikati su zlata vrjedni, tako da ti je bolje raditi ASP.NET i ne samo radi toga...

Senaid
14 godina
odjavljen
offline
Re: PHP ili ASP.NET
Ichabod kaže...

Koji od dvije tehnologije daje veću mogućnost zaposlenja u Hrvatskoj?

 

Odgovor na ovo pitanje dat će meni podstreh za odabirom.

 

Predmnijevam da je M$ bolja opcija ako je zaposlenje u pitanju, jelda?

To je jako relativan pojam. Možda je to trenutno RoR, koji nije naveden u naslovu teme, ili čak ASP.NET. Poanta je da je u RH ponuda poslova u IT-u toliko smješna, da nerijetko traže developere sa iskustvom u razvoju na PHP/MySQL, .NET desktop/web, Java/Oracle tehologijama i sa smislom za grafički dizajn. Odluka je na tebi, potražnja se mijenja iz dana u dan. Uglavnom, ako si novi u svemu tome, možeš iskustva pročitati ovdje.

12 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP.NET

To sam primjetio, nasmijava me to strašno kada u oglasu vidim da traže 342 tehnološke expertize!

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice