Windows XP CD neće bootati

poruka: 18
|
čitano: 18.101
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Windows XP CD neće bootati

Pozdrav, 

imam problem s Windowsima XP. Naime, želim instalirati novi WinXP, sve lijepo u BIOSu namjestim boot na CD/DVD, i restartam komp. Pritišćem tipku F8 (tako piše za boot menu), ali se ništa ne događa. Piše "Boot from CD/DVD...." i odjednom sve nestane i nastavi se podizati WinXP koji je na kompu već. Prije je sve radilo normalno, neznam što mu je sad. 

 

Dakle,

ne dolazi u obzir Repair System ili što već, jer do toga mi nije ni došlo. Taman dok bih trebao na "Press any key to boot from CD/DVD...." stisnuti bilo što, to se meni niti ne pojavljuje (taj Press any key) već produži na podizanje starog WinXP-a koji je na računalu.

 

Molim Vas pomoć.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP CD neće bootati
kosic kaže...

Pozdrav, 

imam problem s Windowsima XP. Naime, želim instalirati novi WinXP, sve lijepo u BIOSu namjestim boot na CD/DVD, i restartam komp. Pritišćem tipku F8 (tako piše za boot menu), ali se ništa ne događa. Piše "Boot from CD/DVD...." i odjednom sve nestane i nastavi se podizati WinXP koji je na kompu već. Prije je sve radilo normalno, neznam što mu je sad. 

 

Dakle,

ne dolazi u obzir Repair System ili što već, jer do toga mi nije ni došlo. Taman dok bih trebao na "Press any key to boot from CD/DVD...." stisnuti bilo što, to se meni niti ne pojavljuje (taj Press any key) već produži na podizanje starog WinXP-a koji je na računalu.

 

Molim Vas pomoć.

Meni je ISTI problem bio (samo sam bio na linuxu) sprzi cd/dvd ponovno na NAJSPORIJOJ brzini!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP CD neće bootati

Hvala, probat ću pa javim ako je uspjelo.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP CD neće bootati

Nažalost, nije uspjelo. Nabavio sam ISO datoteku WinXP-a i spržio je na CD, probao sam na laptopu na kojem sam sad, na njemu radi. No na računalu koje želim koristiti još uvijek kao da ignorira boot. Podesio sam u BIOSu na CD/DVD Boot priority, no taman kad bi trebalo skoćiti "Press any key to boot from CD/DVD" taman onda ignorira i dalje pokreće OS koji je  već na računalu.

12 godina
protjeran
offline
Re: Windows XP CD neće bootati
kosic kaže...

Nažalost, nije uspjelo. Nabavio sam ISO datoteku WinXP-a i spržio je na CD, probao sam na laptopu na kojem sam sad, na njemu radi. No na računalu koje želim koristiti još uvijek kao da ignorira boot. Podesio sam u BIOSu na CD/DVD Boot priority, no taman kad bi trebalo skoćiti "Press any key to boot from CD/DVD" taman onda ignorira i dalje pokreće OS koji je  već na računalu.

On te ignorira jer ti je disejblana tipkovnica  u Biosu.

 

Postavi USB Keyboard na enabled.

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
14 godina
neaktivan
offline
Windows XP CD neće bootati

To što neće učitat sa cd upučuje se kvar CD/DVD čitača ( vjerovatno leća zaprljan. Zasad pogledaj u BIOS dali ga čitać prepozna? Ako ne vjerovatno nije spojen pa bi valjalo pogledat da nije uštekan kabel i napajanje za čitača. Ako npr da probaš dvd uređaj na drugo računalo pa vidi dali ga očitava ili ne, ako ne očitava onda je čitač neispravna. Druga solucija da napraviš na botabilnu usb kojem možeš stavit windowse. Preko usb obično brže instalira nego na dvd čitaču.

Sam svoj majstor. :)
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP CD neće bootati

Pokušaj u BIOSU postaviti na boot CD/DVD a ovo ostalo s harda i te stvari tamo onemoguči da ne postoje ko broj 2/3

MCentarM
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows XP CD neće bootati
Nello kaže...

To što neće učitat sa cd upučuje se kvar CD/DVD čitača ( vjerovatno leća zaprljan. Zasad pogledaj u BIOS dali ga čitać prepozna?

?

Pa čovjek je napisao da je postavio first boot device pržilicu.

Valjda ju je onda prepoznao {#}

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP CD neće bootati

Gledajte, ja ga stavim u komp dok je unutar sadašnjih WIndowsa, i tamo ga očita. Ali dok ga hoću bootati poslije POST-a, onda neće. Onda kao da nema CD-a unutra.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP CD neće bootati
kosic kaže...

Gledajte, ja ga stavim u komp dok je unutar sadašnjih WIndowsa, i tamo ga očita. Ali dok ga hoću bootati poslije POST-a, onda neće. Onda kao da nema CD-a unutra.

Sprzi novi CD, ocito ti je bootsector na ovom CD-u otisao kvragu... buduci da kazes da si prije mogao bootati sa tog CD-a onda mora biti ostecenje na boot sectoru... (pod uvjetom da si pravilno podesio boot redoslijed u BIOSu)

 

EDIT: i obavezno napravi ovo sto je Budokai napisao, ako vec nisi. Osjecat ces se glupo ako se ispostavi da je bilo do toga sto ti ne ocitava tipke sa tipkovnice.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.3.2012 14:14 (rustweaver).
15 godina
offline
Re: Windows XP CD neće bootati
kosic kaže...

Pozdrav, 

imam problem s Windowsima XP. Naime, želim instalirati novi WinXP, sve lijepo u BIOSu namjestim boot na CD/DVD, i restartam komp. Pritišćem tipku F8 (tako piše za boot menu), ali se ništa ne događa. Piše "Boot from CD/DVD...." i odjednom sve nestane i nastavi se podizati WinXP koji je na kompu već. Prije je sve radilo normalno, neznam što mu je sad. 

 

Dakle,

ne dolazi u obzir Repair System ili što već, jer do toga mi nije ni došlo. Taman dok bih trebao na "Press any key to boot from CD/DVD...." stisnuti bilo što, to se meni niti ne pojavljuje (taj Press any key) već produži na podizanje starog WinXP-a koji je na računalu.

 

Molim Vas pomoć.

- radiš pogrešne stvari.

- ako je u BIOSu podešen redosljed CD, HDD tad ne treba stiskati F8 (ili koji već) jer je to za quickboot (umjesto BIOSovog redosljeda). To si napravio.

- ako imaš USB tipkovnicu aktiviraj, USB support. (jer bez tog ne možeš ''press any key..'' ništa pritisnuti. (btw: ta poruka te čeka točno 5sec, gledaj točkice..)

- quick test: odspoji HDD, rebootaj s CDa. Dali je bootao? Ako je OK (onda je rješenje tipkovnica), ako nije, nije ti bootabiln CD ili je čitač otišao...

uvjek postoji i treća mogućnost, da nisi uključio USB support, da nisi podesio redosljed CD-HDD, npr da nisi snimio (save&exit ili F10), ... nešto od tog mora biti rješenje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.3.2012 21:39 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP CD neće bootati

Ovo mi se čini da će uspjeti. Ako uspije, javim. Hvala 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP CD neće bootati

Kako uć u bios, kad mi pri pokretanju ne vidi tipkovnicu, pa ne registrira da pritiskan del, f1-f12 i sl.?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP CD neće bootati
Kako uć u bios, kad mi pri pokretanju ne vidi tipkovnicu, pa ne registrira da pritiskan del, f1-f12 i sl.?
15 godina
offline
Re: Windows XP CD neće bootati
Spock1986 kaže...

Kako uć u bios, kad mi pri pokretanju ne vidi tipkovnicu, pa ne registrira da pritiskan del, f1-f12 i sl.?

 Ako imaš neku staru tastaturu sa PS/2 konektorom probaj nju staviti umjesto ove sa USB-om.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP CD neće bootati

hebiga neman, stara je i ova al je na usb, da proban neku novu uzet?

 

15 godina
offline
Re: Windows XP CD neće bootati
Spock1986 kaže...

hebiga neman, stara je i ova al je na usb, da proban neku novu uzet?

 

 Možeš probati da isključiš svu periferiju i premjesti tastaturu na gornje usb konektore na matičnoj, ako ne uspije probaj nabaviti PS/2 adapter.

 

Taj problem sam imao na starijim matičnim pločama gdje se u BIOS-u treba uključiti usb da bi ti prepoznao usb tastaturu prilikom učitavanja BIOS-a.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
neaktivan
offline
Windows XP CD neće bootati

Triba bi moć uć u BIOS bez obzira jel usb ili ps/2 jedino ako je comp 15 godina star onda je problem

Odi na google i upiši SEARCH...:)
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice