Video se zaustavlja

poruka: 7
|
čitano: 2.956
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Video se zaustavlja

Pozdrav!

Kada gledam video, sam se zaustavlja nakon otprilike 1 minute. Samo stane. To se dešava kada gledam online (YT, Vimeo, Netflix).

Računalo je novo, NUC sa i7 11th gen, SSD Samsung 980 Pro, 32Gb rama. Net je žicom povezan za router i daje 120/15 Mbps. Win11/Chrome.

 

Ne mogu dokučiti u čemu je fora. Na slabijim računalima u kući nemam tih problema.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Video se zaustavlja

Probajte drugi preglednik,drajvere za graficku....

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Video se zaustavlja
Probao u Edge-u. Isto.
Grafika je na procesoru, driveri su updeatani.
13 godina
offline
Video se zaustavlja

Chipsetdrajver,lan drajver,virus scan?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Video se zaustavlja
Vokhee kaže...

Pozdrav!

Kada gledam video, sam se zaustavlja nakon otprilike 1 minute. Samo stane. To se dešava kada gledam online (YT, Vimeo, Netflix).

Računalo je novo, NUC sa i7 11th gen, SSD Samsung 980 Pro, 32Gb rama. Net je žicom povezan za router i daje 120/15 Mbps. Win11/Chrome.

 

Ne mogu dokučiti u čemu je fora. Na slabijim računalima u kući nemam tih problema.

 Stane radi bufferinga ili nešto drugo? Na kojoj rezoluciji pokušavaš gledati?

7 godina
online
Re: Video se zaustavlja
Vokhee kaže...
Probao u Edge-u. Isto.
Grafika je na procesoru, driveri su updeatani.

Probaj onda otvoriti chrome://flags ili u edgeu valjda edge://flags i forsirat hardversku akceleraciju i prčkati po AV1 postavkama.

Intel grafike integrirane često imaju probleme s akceleracijom ovisno od drivera do drivera.

Ako i dalje ne bude išlo, problem je svejedno u AV1 jer je Google od 1.11. počeo forsirati AV1 kao default codec.

Ak ne bude išlo nikak, onda skini: 

https://github.com/alextrv/enhanced-h264ify

Kad instaliraš taj addon uključi ga, restartaj browser i on bi trebao forsati stariji codec.

To vidiš tak da klikneš desni klik na video pa dolje statistika za štrebere i zadnji ili predzadnji red piše codec.

Prvo pogledaj koji ti sad koristi (vjerovatno VP9 ili AV1) pa nakon kaj uključiš addon vidi jel se promijenilo.

 

pan y agujas
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2022 7:15 (fer-de-lance).
16 godina
offline
Video se zaustavlja

Pokušao sam što ste mi savjetovali. NIšta ne pomaže. Sve izgleda ok, a video se recimo u ovom primjeru zaustavio na 1:05 (i tako svaku daljnju minutu).

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice