Problem sa konekciom WLAN

poruka: 15
|
čitano: 2.854
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa konekciom WLAN

Pozdrav :)

Nov sam na forumu, nadam se da sam postavio u dobrom dijelu foruma :)

Znate, nisam neki strucnjak za kompijutere i nedavno sam kupio novi adsl ( pre oko 10tak dana) posto nisam bio kuci nisam mogao da koristim WLAN nego neke   modemo od raznih   operatera. Kada sam dosao   i pokusao da se konektujem na net, dolje na ikonicu "pored sata", nisam nasao ono kao "pretraga dostupnih mreza ( tipa http://reviews.cnet.com/i/ss/2007/0413_Wireless_Security_Slideshow/wificonnect_440.jpg ) vec   (http://prntscr.com/2basy). E sad ako moze neko da mi pomogne da napravim konekciju jer ubrzo ostajem bez MB pa da bih koristio kucni internet :) Hvala unaprijed :)

Mare89
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa konekciom WLAN

Pogledaj u control panelu pod Network and sharing centar pa zatim pod Change adapter settings da li ti je wlan adapter uključen.

World Championships: 7, GP started: 278, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,469
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa konekciom WLAN
F1-IVO kaže...

Pogledaj u control panelu pod Network and sharing centar pa zatim pod Change adapter settings da li ti je wlan adapter uključen.

takodjer ubaci drivere i provjeri je li wlan ukljucen na modemu

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa konekciom WLAN

a je li moze ovo da se desi zato sto sam trenutno na trecem spratu kuce a ruter je na prizemlju? nisam silazio da probam, mada vjerovatno bi trebalo da postoji nesto kao pretraga dostupnih, mjesto ovog gore refresh:)

Mare89
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa konekciom WLAN
Mare89 kaže...

a je li moze ovo da se desi zato sto sam trenutno na trecem spratu kuce a ruter je na prizemlju? nisam silazio da probam, mada vjerovatno bi trebalo da postoji nesto kao pretraga dostupnih, mjesto ovog gore refresh:)

taj refresh gore ti je pretraga...ako imaš od svojeg wireless sticak ili karice softver probaj s njime skenat...ako i dalje ne vidiš ništa znači da je signal ili preslab ili nije WLAN uključen

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa konekciom WLAN

ok, hvala na pomoci, nocas ili ujutru kad sidjem cu probati da nije mozda signal preslab, pa editujem ovaj post :)

Mare89
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa konekciom WLAN
Mare89 kaže...

ok, hvala na pomoci, nocas ili ujutru kad sidjem cu probati da nije mozda signal preslab, pa editujem ovaj post :)

Ajde ako ti nije problem da slikaš u network i sharing centru opciju Change adapter settings da vidimo dal ti je uredno instaliran wlan.

 

World Championships: 7, GP started: 278, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,469
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa konekciom WLAN
Mare89
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa konekciom WLAN
Mare89 kaže...

Vidim da je uredno instaliran.

Pretpostavio bih onda da ti je ruter predaleko da uhvatiš signal:(

World Championships: 7, GP started: 278, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,469
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa konekciom WLAN

Ok, u svakom slucaju hvala za pomoc i nadam se da nisam previse namucio :))

 

Mare89
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa konekciom WLAN
Mare89 kaže...

Ok, u svakom slucaju hvala za pomoc i nadam se da nisam previse namucio :))

Ma nema na čemu. Probaj sutra doći bliže ruteru da vidiš da li ti je našao mrežu pa javi rezultate.

World Championships: 7, GP started: 278, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,469
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa konekciom WLAN
F1-IVO kaže...
Mare89 kaže...

Ok, u svakom slucaju hvala za pomoc i nadam se da nisam previse namucio :))

Ma nema na čemu. Probaj sutra doći bliže ruteru da vidiš da li ti je našao mrežu pa javi rezultate.

Atheros? To bi trebalo bacat!

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.7.2011 1:33 (dj_renny).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa konekciom WLAN

Da, radi normalno sad, cim sidjem na dolje, izgleda da je gore slab signal, ne hvata mi ni na mobilnom signal:)

 

Imam jos jedno pitanje, znam da je previse :D, nece da mi ocita flash na njemu,   usb od mobilnog i mp3 -a ocitava lagano ali kad ubacim flash koji radi na PC-u nece da pronadje. Fleska svijetli kad se ubaci, sve normalno ali lap top je ne prikazuje .. ? :)

Mare89
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa konekciom WLAN

sta bi trebalo bacat? :)

Mare89
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa konekciom WLAN
Mare89 kaže...

sta bi trebalo bacat? :)

Atheros wirleske su za mene perfekcija.Znači one bi trebale raditi bolje od nekog Air Live WLAN uređaja.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice