Lokacija BSoD informacije

poruka: 11
|
čitano: 1.829
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Lokacija BSoD informacije
pitanje

Ljudi imam samo jedno pitanje, bio bih zahvalan da mi netko tko zna više od mene odgovori, i to što prije, jer radim nešto na komp-u i moram bit gotov brzo, a ruši se svako malo. Javlja mi se BSoD, i problem je što ne vidim poruku koja je na ekranu oko pola sekunde. Zanima me gdje mogu naći na disku nekakav log ili nešto da mogu vidjeti što mi je pisalo!!

Kako se zove fajt, txt neki ili tako nešto, ima li ga uopće? Je li u C:\Windows ? Glupi google izbaci sve informacije osim te. Imam winxp pro, sp 2.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Lokacija BSoD informacije
Najbolji odgovor- start- upravljačka ploča-Administrativni alati-Preglednik događaja i tamo gledaj oznake s crvenim ikonama, jesam li pomogao?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Lokacija BSoD informacije
prihvaćeno rješenje

system properties/advanced/startup and recovery, settings/isključi 'automatically restart' i onda će ti BSoD informacija bit prikazana doklem god imaš struje ili ne odlučiš ručno restartat

16 godina
neaktivan
offline
RE: Lokacija BSoD informacije
autorov komentar
Ag008 kaže...
Najbolji odgovor- start- upravljačka ploča-Administrativni alati-Preglednik događaja i tamo gledaj oznake s crvenim ikonama, jesam li pomogao?
 Hvala, pomogao si, nisam znao za to mjesto u control panelu. Pošto imam puno crvenih x-eva i događaja, morat ću to prostudirat što se događalo, i što to uopće znači i to... Uglavnom hvala....   (citirat ću drugi odgovor u novoj poruci jer ne znam kako kliknuti za citiranje oba odgovora u jednoj mojoj)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Lokacija BSoD informacije
autorov komentar
TripperNX kaže...

system properties/advanced/startup and recovery, settings/isključi 'automatically restart' i onda će ti BSoD informacija bit prikazana doklem god imaš struje ili ne odlučiš ručno restartat

 E hvala, ove me zapravo najviše zanima, isključio sam tu opciju (tamo me upozorio ono o 0 megabyta, pretpostavljam da je to uvijek). Sad kad mi se sruši sljedeću put nadam se da mi se neće automatski resetirati. Hvala zasad, a o diagnosticiranju i rješavanju  problema drugi put
16 godina
neaktivan
offline
Lokacija BSoD informacije

0 megabyte-a? prvi put čujem... činjenica je da nekaj javi ak ti je swap na drugoj particiji osim sistemske, sam kaj sam zaboravil kaj je posrijedi

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Lokacija BSoD informacije

Ovdje imaš tekst na engleskom o diagnostici BSoD podataka

http://www.bleepingcomputer.com/forums/topic74712.html

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2008 11:59 (gru).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Lokacija BSoD informacije
autorov komentar

Hvala svima na pomoći, evo zanimljivo je da odkad sam stavio problem na forum i stavio da se ne restarta automatski, rijeđe se ovo pojavljivalo. No, ipak se javlja problem, provat ću nešto napraviti, hvala gru, nešto sam čitao na tom linku. Ako nekoga zanima i ima dosta iskustva može vidjeti i konkretno o čemu se radi http://img301.imageshack.us/img301/7030/mojbsodsp9.jpg     Ali najvažnija bi mi bila informacija, je li problem hardwerski ili softverski, jer imam garanciju još malo, a ako je softverski onda lako.

16 godina
moderator
offline
RE: Lokacija BSoD informacije

Molim te da označiš rješenje koje ti je pomoglo kako bi se drugi ubuduće sa sličnim problemom lakše snašli.


Domagoj
16 godina
neaktivan
offline
RE: Lokacija BSoD informacije

na screenshot-u kojeg si postal je jasno vidljivo da ti driver ndis.sys izaziva BSoD. probaj malo proguglat, ima informacija o tome i kako popraviti. uglavnom, ili ćeš trebat reinstalirat driver ili nabavit noviju verziju istoga

16 godina
neaktivan
offline
Lokacija BSoD informacije
autorov komentar

Hvala, budući da mi je prvotno trebala samo informacija o lokaciji da mogu isključit automatski restart kliknut ću na rješenje kod TripperNx, a pogledat ću dalje što bi trebao poduzet

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice