3D Panorama

poruka: 8
|
čitano: 4.692
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
3D Panorama

Upravo sam vidio ono što sam odavno želio, na Google Earth ubačena je novost, kada se dovoljno približiš uočit se mogu kuglice jedna do druge lijepo poredane, i onda uđem u jednu od njih i strovi me kao da sam tamo, vidim 360stupnjeva panoramu. Mogu se vrtiti u stranu, gore dolje, vrlo je pa me zanima a mislio sam i BUG-u poslati to pitanje: Da li ja to mogu napraviti, znači ne samo panoramu od 360 već kao i neku maketu na kojoj mogu poredati te panorame i razgledavati ih po želji.

Evo kako to izgleda u Google Earth-u:

 

Google Google
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2009 0:47 (vickokill).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 3D Panorama

Da nisu to slike sa Google Street view-a? Kolko sam ja upoznat korisnici ne mogu stavljat vlastite "panorame" nego google ima vlastite kamere koje koristi za stvaranje toga - zato ih, sva sreca, niti nema kod nas nego samo po SAD-u

15 godina
neaktivan
offline
RE: 3D Panorama
jul kaže...

Da nisu to slike sa Google Street view-a? Kolko sam ja upoznat korisnici ne mogu stavljat vlastite "panorame" nego google ima vlastite kamere koje koristi za stvaranje toga - zato ih, sva sreca, niti nema kod nas nego samo po SAD-u

 Točno je da se ta aplikacija zove Street view, samo ne zanima mene da ja na google postavljam svoje slike, već sam htjeo napraviti nešto slično za vlastitu upotrebu, pa pitam da li itko zna kako se može?
16 godina
offline
RE: 3D Panorama
vickokill kaže...
jul kaže...

Da nisu to slike sa Google Street view-a? Kolko sam ja upoznat korisnici ne mogu stavljat vlastite "panorame" nego google ima vlastite kamere koje koristi za stvaranje toga - zato ih, sva sreca, niti nema kod nas nego samo po SAD-u

 Točno je da se ta aplikacija zove Street view, samo ne zanima mene da ja na google postavljam svoje slike, već sam htjeo napraviti nešto slično za vlastitu upotrebu, pa pitam da li itko zna kako se može?
 ne, baš, a to nije samo u sadu, imaš u italiji, englskoj, australiji... u svim većim zemljama
-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
16 godina
offline
RE: 3D Panorama
vickokill kaže...
jul kaže...

Da nisu to slike sa Google Street view-a? Kolko sam ja upoznat korisnici ne mogu stavljat vlastite "panorame" nego google ima vlastite kamere koje koristi za stvaranje toga - zato ih, sva sreca, niti nema kod nas nego samo po SAD-u

 Točno je da se ta aplikacija zove Street view, samo ne zanima mene da ja na google postavljam svoje slike, već sam htjeo napraviti nešto slično za vlastitu upotrebu, pa pitam da li itko zna kako se može?
Može se, kako se ne bi moglo...

Na faksu smo radili upravo takve panorame u jednom programu (mislim da se zvao Art-lantis, proguglaj malo), ali bilo je to davno. Poanta je bila da isprojektiraš stan i svaku sobu prikažeš vlastitom panoramom. Na taj način imaš interaktivnu šetnju kroz stan (u ovom slučaju). Sam program (art-lantis) služi samo za postavljanje scene na postojeći, pripremljeni 3D model. Sve skupa se oslanjalo VRML plug-in za browser (gledanje panorama i kretanje kroz njih), ali se ne mogu točno sjetiti niti kako se sam plug-in zove. Ah, što da ti kažem, proguglaj malo i VRML =) Uglavnom, ja bi dakle za svaku sobu izrenderirao pogled od 360 stupnjeva, ti bi se trebao nekako drugačije snaći da bi dobio tu sliku. Što se čitavog sistema tiče doduše - postoji, moguće je i trebalo bi biti potpuno besplatno.

U međuvremenu je ta ideja pomalo pala u zaborav, veze na net su onda bile puno sporije i nije se svakome dalo instalirati svašta na računalo, da ne pričam o povlačenju silnih megabajta slika preko neta.
Pazi, gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2009 1:41 (Veliki Brat).
15 godina
neaktivan
offline
3D Panorama

Trebat će mi malo vremena da to usavršim ako su mi potrebne uglavnom te informacije Artlantis, VRML i program s kojim bih mogao napraviti panoramu u obliku kugle.

Ako netko ima još riješenja samo javite, svako riješenje dobro dođe.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2009 2:26 (vickokill).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
3D Panorama

možda ovako. prvo trebaš uslikati fotoaparatom sve oko sebe, trebaš pokriti 360° okolo sebe i 90° iznad i ispod sebe sebe. i onda nekim programom napravit panoramu, npr autostitch i onda skini ovo. to je mali preglednik panorama baš onakvih kakve tebi trebaju. imaš tu i primjer panorame pa pogledaj. 

Tkojesmojetipkovniceukraorazmaknicu(Space),nekamijehitnovrati.
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
3D Panorama

Hvala, upravo mi ovakvi programi trebaju, znao sam od prije za autostitch i koristio ga, samo nisam još pravio panorame s njim ove koje meni trebaju.

Što se tiče ovoga programa PTViewer, takav mi program treba, samo ovaj je nekako slab, trza mi slika dok je vrtim u jednu od strana, i nekako je nepraktičan, ali garantiram da mi nije do laptopa (4GB RAM-a, 2.1GHz Dual Core...), vjeujem da postoji još neki program koji radi istu funkciju kao ovaj samo puno bolje, probat ću potražiti, ako netko još nađe neki sličan cijenio bih da mi javi. Uglavnom hvala, riješio si mi 90% problema.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice