UŽasno SpoR iNTerneT!!!

poruka: 35
|
čitano: 8.226
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
UŽasno SpoR iNTerneT!!!

Poštovani,

 

problem je sljedeći, kao što i piše u naslovu.... ovo je više neizdrživo... danas sam donio komp, na servisu je bio, zbog čiščenja i neke sitne nadogradnje (zbog garancije) ...i prije nego što je otišao na servis, internet je radio normalno... danas je situacija otprilike ovakva..

 

http://www.speedtest.net/result/1331180441.png

 

imam wireles... Edimax nLite Wireless USB Adapter.... win7... solidnu konfu.... amis...  ne znam kolka bi mi sad trebala biti brzina jer su opet nešto povećavali nemam pojma... 4 ili 8....

 

uglavnom, mislio sam ih danas zvat i vikat, a onda sam provjerio kakva je sitaucija na starom kompu, a kad kažem starom, mislim na kantu staru 9 godina.... isto je na wireles.... meni je tu signal 70%, njemu ispod 50%... ali je zato brzina uredno oko 4mbps...

 

ne znam kaj da radim više, živce sam pogubio, najrađe bi hitio i komp i ruter i stol na kojem je komp i ormar u kojem je ruter... najprvo bi u ovakvoj situaciji rekao da je problem u adapteru, međutim, ne znam kaj bi se s njim moglo desiti u roku par dana da sad odjednom ne radi, a i sumnjam da su oni u servisu neš pokvarili.... tak da jednostavno, nema razloga da mi veza bude takva.... da je na starom kompu isto tak, rekao bi da je stvar u amisu....

 

ovak...

 

nemam pojma...

 

pomagajte ljudi...

 

 

{#}

 

{#}

 

 

 
0 6 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: UŽasno SpoR iNTerneT!!!
koji naslov... cudim se sta nisi pisao ch/sh/w-v -_-'
Oh hai! You see what I did there :D
13 godina
protjeran
offline
Re: UŽasno SpoR iNTerneT!!!
gudeljenator kaže...

Poštovani,

 

problem je sljedeći, kao što i piše u naslovu.... ovo je više neizdrživo... danas sam donio komp, na servisu je bio, zbog čiščenja i neke sitne nadogradnje (zbog garancije) ...i prije nego što je otišao na servis, internet je radio normalno... danas je situacija otprilike ovakva..

 

http://www.speedtest.net/result/1331180441.png

 

imam wireles... Edimax nLite Wireless USB Adapter.... win7... solidnu konfu.... amis...  ne znam kolka bi mi sad trebala biti brzina jer su opet nešto povećavali nemam pojma... 4 ili 8....

 

uglavnom, mislio sam ih danas zvat i vikat, a onda sam provjerio kakva je sitaucija na starom kompu, a kad kažem starom, mislim na kantu staru 9 godina.... isto je na wireles.... meni je tu signal 70%, njemu ispod 50%... ali je zato brzina uredno oko 4mbps...

 

ne znam kaj da radim više, živce sam pogubio, najrađe bi hitio i komp i ruter i stol na kojem je komp i ormar u kojem je ruter... najprvo bi u ovakvoj situaciji rekao da je problem u adapteru, međutim, ne znam kaj bi se s njim moglo desiti u roku par dana da sad odjednom ne radi, a i sumnjam da su oni u servisu neš pokvarili.... tak da jednostavno, nema razloga da mi veza bude takva.... da je na starom kompu isto tak, rekao bi da je stvar u amisu....

 

ovak...

 

nemam pojma...

 

pomagajte ljudi...

 

 

{#}

 

{#}

 

 

Jesi insitalirao Edimaxove drivere za Windows 7 ili si koristio one koje su ti Windowsi instalirali?

13 godina
neaktivan
offline
Re: UŽasno SpoR iNTerneT!!!

ne sjećam se sad točno kako sam instalirao drajvere, prije 2 tjedna sam reinstal win... najvjerojatnije ih je i win sam instal... jučer sam ubac cd od edimax i instal to kaj je gore i sad imam i onaj njegov program...

13 godina
neaktivan
offline
Re: UŽasno SpoR iNTerneT!!!

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, živce že mi popit, idem sad probat s drugim adapterom....

13 godina
neaktivan
offline
Re: UŽasno SpoR iNTerneT!!!

neće da radi drugi, star je ko isusov magarac..

15 godina
online
Re: UŽasno SpoR iNTerneT!!!

Mogao si se bar malo potruditi pa ispitati sam u čemu je problem, nije to toliko teško.

Prvo što bi trebao je spojiti komp kabelom i izmjeriti brzine, ako se pokažu normalne brzine znači da je linija uredu, ali pošto su na drugom kompu brzine dobre znači da nije do linije, ali ja bi ipak spojio kabel na taj komp na kojem je spor internet pa vidio kako se ponaša.

Kažeš da imaš dva Wireless adaptera, pa zašto ne probaš zamijeniti adaptere pa vidjeti rade li jednako kao i do sada. Ako se pokaže na drugom kompu sa tim Edimax nLite Wireless USB Adapterom brzina manja nego što bi trebala biti, moguće je problem sa driverima ili sa samim adapterom.

13 godina
neaktivan
offline
Re: UŽasno SpoR iNTerneT!!!

pa ispitivao sam i svašta sam isprobavao... nije mi nikako praktično spojiti komp kabelom, jer moram cijeli komp premještat i onda sve prespajat i odspajat... drugi adapter ne radi na novom kompu jer ga ne podržava win7, a drajvejer za win7 nisam mogao naći... nema me po cijeli dan doma, ili sam na poslu ili sam na faksu pa nisam imao vremena još se j* s tim starim kompom i edimaxom na njemu, jer je užasno spor...

 

mislio sam ako se netko susretao sa sličnim problemom pa da mi nabaci neki savjet nabrzinu da ne lutam okolo bzvz...

 

ako ništa drugo, znam što inače riješava bilo kakve softverske probleme, friško instalirani windowsi :D

 

...jedino logično riješenje što se nameće je da taj adapter ne funkcionira kak treba, zato jer su na kompu isti drajveri i isti apdejtovi i isti programi i sve isto, osim više rama i ventilatora, no to ne bi trebalo biti bitno... znači, sve je isto kao i onda kada je normalno radio, a taj adapter je dok nije bilo kompa uredno stajao u kutiji i nije mu se ništa desilo što mu se ne bi smjelo desiti ...i sad odjednom da ne funkcionira kak treba, zbunjuje me to ...a sad da moram kupovat novi za cca 150 kn, nemam kn...

 

uglavnom, sorryte svi na smentnji, budem već to sredio navečer kad dođem doma, ako će mi se dati.....

 

pozz ;)

13 godina
neaktivan
offline
UŽasno SpoR iNTerneT!!!

ewo me na starom kompu, instalirao sam onaj edimaxov adapter i brzina je sljedeća...

 

 

http://www.speedtest.net/result/1332479290.png

 

tak da mi nešto jede brzinu na novom kompu, a nemam pojma kaj...

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2011 19:43 (gudeljenator).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
UŽasno SpoR iNTerneT!!!

situacija je ovakva...

 

novi windowsi, drajveri sa cd...  opet isto sranje, još i gore... ovo pišem sa starog kompa... idem sad do frenda po kabel od 20m pa ćemo vidjet što se zbiva kada ga tako spojim...

 

vidim da nitko nema ideje kak da mi pomogne {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: UŽasno SpoR iNTerneT!!!
gudeljenator kaže...

situacija je ovakva...

 

novi windowsi, drajveri sa cd...  opet isto sranje, još i gore... ovo pišem sa starog kompa... idem sad do frenda po kabel od 20m pa ćemo vidjet što se zbiva kada ga tako spojim...

 

vidim da nitko nema ideje kak da mi pomogne {#}

Pa ne znam što bi rekao...probaj drugi wlan adapter. Ako je i nakon isnatlacije winsa sve isto, moguće da je do adaptera.

 

Ili to ili neki rootkitić...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.6.2011 9:49 (miki1981).
13 godina
neaktivan
offline
Re: UŽasno SpoR iNTerneT!!!

aj bar netko da je odgovorio... a vidim 300 pregleda već {#}

 

ssituacija je sljedeća, sinoć nisam imao više vremena se s tim zaj... nakon što sam u par sati spušio pol kutije cigareta i dobrano se naživcirao, otišao sam u krevet, rano sam se morao ustati...

 

nakon što sam instalirao win, situacija je isprva bila katastrofalna, internet i dalje šteka... nakon nekog vremena... na opće iznenađenje, situacija se bitno popravila, lovio je nekih 3Mbps... e sad....... nakon što sam apdejto win7... opet isto sr.... pa sad me zanima da li je moguće da me neki win update zaj?! ...ili možda može biti problem slaba struja?! ...sjećam se da sam imao problema s usbeovima na starom kompu pa sam samo trebao spojit komp na drugi izvor struje i normalno je radilo nakon što povuče struju, čudan neki problem isto bio ...samo tad mi nije opće radio usb port ...a sad eto radi ... samo ta brzina zaj... a i čudno m isto kak je ping, ajmo reći normalan ...stvarno nemam ideje ...kad mjerim brzinu na starom kompu molim boga, aj pliz budi niska i nikakva ...a ono piči ko blesavo ...još s ovim edimaxom bude skoro pa duplo bolja...

 

nemam ideje opće... obično kad se pojavi neki problem imam barem neke naznake u kojem smjeru bi neš mogao riješiti... ali ovo, katastrofa... {#}

14 godina
neaktivan
offline
UŽasno SpoR iNTerneT!!!

Pa kažem, probaj počistit kompa sa MBAM-om, rootkitovi znaju ostat i nakon clean installa...neki.

Drugi korak bi ti bio probat drugi wlan driver za tvoj adapter, a treći korak baš drugi wlan adapter.

Sam update winsa i može skršiti vezu naravno, ali sumnjam u takav rasplet situacije.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: UŽasno SpoR iNTerneT!!!
miki1981 kaže...

Pa kažem, probaj počistit kompa sa MBAM-om, rootkitovi znaju ostat i nakon clean installa...neki.

Drugi korak bi ti bio probat drugi wlan driver za tvoj adapter, a treći korak baš drugi wlan adapter.

Sam update winsa i može skršiti vezu naravno, ali sumnjam u takav rasplet situacije.

 budem probao s mbamom kad dođem doma, navečer... a što se tiče drugog drivera za adapter ili pak drugog adaptera... ne znam kaj bi se s njima moglo desit, kad je prije tjedan dana internet radio normalno s istim adapterom i istim driverom... drugi adapter koji mi je na tom starom kompu, nemrem ga instalirati na novom jer ga ovaj ne može prepoznati niti mogu naći drivera za njega za win7, najvjerojatnije jer je star 100godina...

14 godina
neaktivan
offline
Re: UŽasno SpoR iNTerneT!!!
gudeljenator kaže...
miki1981 kaže...

Pa kažem, probaj počistit kompa sa MBAM-om, rootkitovi znaju ostat i nakon clean installa...neki.

Drugi korak bi ti bio probat drugi wlan driver za tvoj adapter, a treći korak baš drugi wlan adapter.

Sam update winsa i može skršiti vezu naravno, ali sumnjam u takav rasplet situacije.

 budem probao s mbamom kad dođem doma, navečer... a što se tiče drugog drivera za adapter ili pak drugog adaptera... ne znam kaj bi se s njima moglo desit, kad je prije tjedan dana internet radio normalno s istim adapterom i istim driverom... drugi adapter koji mi je na tom starom kompu, nemrem ga instalirati na novom jer ga ovaj ne može prepoznati niti mogu naći drivera za njega za win7, najvjerojatnije jer je star 100godina...

Kako to misliš da ne znaš šta bi se sa drugim moglo desit? Pa možda ti ovaj tvoj adapter šteka pa zato radi tako sporo...neispravan...

13 godina
neaktivan
offline
Re: UŽasno SpoR iNTerneT!!!

pa zato jer je na starom kompu brzina s tim edimax adapterom otprilike ovakva.. kao što sam i napisao u nekom postu prije...

 

http://www.speedtest.net/result/1332479290.png

 

...a obično s onim starim usb adapterom hvata između 5 i 6 Mbps...

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: UŽasno SpoR iNTerneT!!!
gudeljenator kaže...

pa zato jer je na starom kompu brzina s tim edimax adapterom otprilike ovakva.. kao što sam i napisao u nekom postu prije...

 

http://www.speedtest.net/result/1332479290.png

 

...a obično s onim starim usb adapterom hvata između 5 i 6 Mbps...

 

 

Aha, sorry pobrkao sam adaptere, mislio sam da si probao stari na novom kompu i da ne ma drivera, ali nisam skužio ovo da si probao i novi adapter na starom kompu...

Onda probaj se igrat malo sa raznim čistačima tipa MBAM, SAS i tako, lako moguće da je u tome problem.

13 godina
neaktivan
offline
Re: UŽasno SpoR iNTerneT!!!

mbam mi nađe samo 4 5 "trojanaca" ili čega već... a to su kejgeni za win i ofis i cod... :D

 

...i čini mi se da sam popravio ...vidjeti ćemo kroz par sati kakva je situacija...

 

trenutno je ovakva...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.6.2011 16:38 (gudeljenator).
14 godina
neaktivan
offline
Re: UŽasno SpoR iNTerneT!!!
gudeljenator kaže...

panema me po cijeli dan doma, ili sam na poslu ili sam na faksu

 ideš na faks i pišeš ovako: "UŽasno SpoR iNTerneT!!!"

 

omfg

kod mene normalno radi.....
13 godina
neaktivan
offline
UŽasno SpoR iNTerneT!!!

zaboravio sam postat brzinu, telefon me zvao...

 

http://www.speedtest.net/result/1333803230.png

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: UŽasno SpoR iNTerneT!!!
cekpi kaže...
gudeljenator kaže...

panema me po cijeli dan doma, ili sam na poslu ili sam na faksu

 ideš na faks i pišeš ovako: "UŽasno SpoR iNTerneT!!!"

 

omfg

 

htio sam napisati sve velikim slovima ali mi nije dalo... pa sam napisao tako da privučem što više pažnje :D

13 godina
neaktivan
offline
UŽasno SpoR iNTerneT!!!

ako nekog zanima kako sam popravio, slobodno neka pita, rješenje je ful zanimljivo, nadasve jednostavno, vrlo intrigantno... 10 sekundi posla...

 

i nije mi palo ni na kraj pameti...

 

a vidim ni nikome od vas... {#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: UŽasno SpoR iNTerneT!!!
cekpi kaže...
gudeljenator kaže...

panema me po cijeli dan doma, ili sam na poslu ili sam na faksu

  ideš na faks i pišeš ovako: "UŽasno SpoR iNTerneT!!!"

 

omfg

 

 

 

 

 

 

 

  A kakve to veze ima sa topicom? ...

 

ugl, probaj malo očistit komp sa Ccleanerom,free je,čisti neke rootove i cacheve... ako ne pomaze, probaj nanovo winse reinstalat ;)

Onaj ko želi nešto naučiti-naći će način,ko ne,naci ce izliku.
13 godina
neaktivan
offline
Re: UŽasno SpoR iNTerneT!!!

sve sam to napravio što si rekao i očistio i instalirao winse i formatirao disk i onda opet čistio iako ništa od tog nije bio problem...

 

ali kao što rekoh... popravio sam...........................  eto ti na glupi internetu {#} haha {#} on bu mene, da ne kažem kaj {#} ...e pa ne bu mene niko {#}

 

...sorryte malo na izrazima, nije da nikog ne vrijeđam, samo sam sretan kaj sam riješio problem {#}

 

...a ko pogodi u čem je bio problem, ima pivu od mene {#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: UŽasno SpoR iNTerneT!!!
gudeljenator kaže...

sve sam to napravio što si rekao i očistio i instalirao winse i formatirao disk i onda opet čistio iako ništa od tog nije bio problem...

 

ali kao što rekoh... popravio sam...........................   eto ti na glupi internetu  {#}  haha  {#}  on bu mene, da ne kažem kaj  {#}  ...e pa ne bu mene niko  {#}

 

...sorryte malo na izrazima, nije da nikog ne vrijeđam, samo sam sretan kaj sam riješio problem  {#}

 

...a ko pogodi u čem je bio problem, ima pivu od mene  {#}

 

 

 

 

 

  Antena? xD

Onaj ko želi nešto naučiti-naći će način,ko ne,naci ce izliku.
13 godina
neaktivan
offline
Re: UŽasno SpoR iNTerneT!!!

jok {#}

 

...aj pričekati ću dok bar još 100 ljudi pogleda temu i barem pola odgovori {#}

 

..povećavam nagradu na dvije pive {#}

 

al ga piči sad, JUHUHHUUUU

 

http://www.speedtest.net/result/1333852677.png

15 godina
neaktivan
offline
Re: UŽasno SpoR iNTerneT!!!
gudeljenator kaže...
...aj pričekati ću dok bar još 100 ljudi pogleda temu i barem pola odgovori {#}

Ili ljudima lijepo odgovori ili će tema pod ključ!

World Championships: 7, GP started: 275, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,455
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.6.2011 18:41 (F1-IVO).
13 godina
neaktivan
offline
Re: UŽasno SpoR iNTerneT!!!
F1-IVO kaže...
gudeljenator kaže...
...aj pričekati ću dok bar još 100 ljudi pogleda temu i barem pola odgovori {#}

Ili ljudima lijepo odgovori ili će tema pod ključ!

 

evo evo, odmah se galami na mene {#}

 

...uglavnom, trebalo otići u postavke rutera, te na configure wireles, znači tamo gdje se namješta enkripcija, pass, ime mreže... i promijeniti kanal, iliti na engljeski, Channel... znači ručno, iliti Manual - no, namjestiti Channel selection.... na neki drugi kanal na kojem radi ruter...

 

i to je to...

 

nemreš bolvit...

 

baš me zanima ko se toga sjetio a nije htio podijeliti sa mnom {#}

 

...eto ga, ispričavam se svima koje sam ugnjavio {#}

 

pozz {#}

14 godina
offline
UŽasno SpoR iNTerneT!!!

Spojio si ga direktno u USB utor, umjesto preko produžnog..

Fail..kasnim..

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.6.2011 18:50 (DamageHigh).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: UŽasno SpoR iNTerneT!!!
gudeljenator kaže... 

...aj pričekati ću dok bar još 100 ljudi pogleda temu i barem pola odgovori  {#}

 

  Ovo nije Kviskoteka a ti nisi Oliver Mlakar koliko ja vidim. Ovo je koliko-toliko ozbiljan forum. Tu pomazemo ljudima.....

 

Za zahebavanja imas temu "Birc" i "Nespavalice"

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.6.2011 18:52 (Lazarus Long).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice