Problem browsanja racunala u LANu

poruka: 7
|
čitano: 1.230
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Problem browsanja racunala u LANu

 

Pozdrav svima,

Imam zanimljiv problem u kucnom LANu. Dakle, stvar nije kriticna ali je iritantna...

Opis LANa:

1. "Serversko" racunalo ko fol glumi server a u biti je stroj na kojem se vrti Windows XP i sluzi za spajanje na Internet. Preciznije, racunalo sa spaja na mrezu putem wifi usb adaptera, a moj smartphone radi kao hotspot. Racunalo dodjeljuje IP adrese (dinamicki) drugim racunalima u gigabit ethernet LANu preko switcha...
E sad slijede komplikacije... u tom racunalu nalaze se 4 gigabitne ethernet kartice, 2 realtekove vulgaris i jedan dvoglavi Intelov NIC...
Ta 4 ethernet adaptera udruzena su u Intelov NIC teaming. Stroj radi, uredno se spaja na mrezu i druga racunala mogu pristupiti Internetu putem njega...

2. Klijentsko racunalo koje sadrzi 2 realtekova vulgaris NICa, na njemu se vrti takodjer Windows XP. Pristup Mrezi postoji ali postoje i problemi...

Kao prvo, pokusao sam ova dva realtekova NIC povezati u bridge, ali bridge radi samo ako ne postoji veza sa Internetom. Okej, pokrenuo sam wizarda i on je napravio dijeljenu internet konekciju na tom racunalu ali bridgea nema, valjda svaki NIC samostalno izlazi na mrezu?!...

Iritantan problem je u tome sto ako probam browsati radnu grupu (Workgroup) kojem pripadaju sva racunala u LANu to traje preko pola minute iz klijentskog racunala, dok iz "serverskog racunala" to je trenutacno...

Gdje grijesim? gdje i sto treba promijenit u mreznoj konfguraciji na "serverskom" i klijentskom racunalu da browsanje LANa bude brze?

TIA, MArko

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Problem browsanja racunala u LANu

Cemu  sluzi takva kofiguracija od dva kompa mobitela i 6 mreznih kartica ako sam dobro shvatio....

 

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Problem browsanja racunala u LANu

 

sto se tice kartica rabim link aggregation, jer su klijentska racunala u dual bootu sa nas4free za sambu...

 

sto se tice mobitela, nemam troskove za dodatno placanje decidiranog wifi routera kad vec placam internetski pristup za smartphone...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 20:02 (MarkoST).
13 godina
offline
Problem browsanja racunala u LANu

zašto uopće browsaš wg? uvijek je bolje pristupati unc pathovima.. znači \\ip ili \\hostname

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Problem browsanja racunala u LANu
okej to radi ali bih htio pregledati koja su racunala prijavljena na workgroup...
13 godina
offline
Problem browsanja racunala u LANu

za to imaš ping.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Problem browsanja racunala u LANu
i sto ce mi ping rijesit? ubrzat sam po sebi browsanje sa klijentskog racunala?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice