Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?

poruka: 27
|
čitano: 3.426
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?

Pozdrav svima,

 

Konfiguracija:

-CPU: AMD Ryzen 5 1600 AF, 12nm (3.2/3.6GHz Boost,19MB,65W,AM4)

-COOLER: ID Cooling SE-213 V2

-MBO: ASRock Main Board Desktop B450M PRO4-F

-RAM: Patriot Viper4, 3000Mhz, 16GB (2x8GB), CL16

-GPU: POWERCOLOR Radeon RX 5700XT Red Dragon, 8GB GDDR6

-SSD: Intel SSD 660p Series (512GB, M.2)

-HDD: WESTERN DIGITAL WD10EZEX 1TB 

-PSU: Seasonic CORE GM-650 Gold

-Kućište: ZALMAN Case I3 Midi Tower black

 

trebalo bi mi mišljenje ili savjet u vezi sljedećeg problema. Naime, konfiguracija je stara 4 mjeseca i smatram da nešto nije u redu ili jednostavno previše očekujem.

Kao primjer uzeti ću cod: Warzone koji je poprilićno zahtjevna igra i koja nije savršeno optimizirana. Shvaćam da postoji mogućnost bottleneckinga od strane CPU-a, međutim ne baš ovolika.

Je li normalno da se na ovoj konfiguraciji u navedenoj igri vrti između 70-120 FPS-a (većinu vremena nije ni priblizno 120, pa možemo reći da je na 90-100)? Smatram da bi trebalo vrtiti barem 110-144

Naravno igram na kompetativnim postavkama na 144hz monitoru.

 

(Igra stvarno nije dobro optimizirana i ljudi sa puuno boljim konfiguracijama imaju problema, ja sam isprobao sve mogućnosti i ni na čemu nisam dobio. Za one koji znaju ako ima takvih, u adv_optionsu sam probao sve također nisam dobio ništa osim što sam u početku imao stuttere pa sam ih tamo lagano riješio.)

 

Naravno, benchamarkao sam više puta, CPU radi između 70-80% a GPU 85-99%. RAM-i su u XMP-u na 3000.

Također, smatrajući da se događa bottleneck i iz razloga što je ovaj CPU poprilično pogodan za overclockanje probao sam ga OC-at do 4.0 ghz, bio je stabilan na testovima i nisam dobio ništa puno bolje nego sa precision boostom koji je već na procesoru do 3.6ghz.

Pretražio sam sve živo na netu ne bi li naletio na ovakvu ili sličnu konfiguraciju pa da vidim što ljudi kažu, međutim mislim da nitko nema ovu kombinaciju nažalost, možda s razlogom 

 

E sad ako ima netko upravo sa ovom konfiguracijom da se javi pa da podijeli mišljenje ili neka osoba volja pomoći ili reći dečko malo pretjeruješ sa očekivanjima bio bi zahvalan! 

 

PS: ako sam u krivi topic postao temu, ispričavam se!

 

Živjeli.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?

Pogledaj kako ovde vrti sa puno jačom konfiguracijom od tvoje na svim rezolucijama i postavkama. Od te svoje ne očekuj čuda. Probaj ram dignit na 3200-3400 jedino češ tu nešto dobit.

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 12:37 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?

Pitaj hahahajdasassa ona ima r5 1600 o drzi lock 140fpsa.

 

edit: Rekao bi da je to normalno, nemam puno bolji pc od tvoga i isto imam oko 90-110 fpsa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 12:38 (MGloc).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?

 Imaš osjetno bolji CPU pa ako tebi ne botlnecka, onda sasvim sigurno ni njemu ne botlnecka. Nek usporedi po netu kako imaju ljudi s Ryzen 5000 i tom grafom ili i7 neki novi pa nek vidi.

3 godine
offline
Re: Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?
Lale94 kaže...

Pozdrav svima,

 

Konfiguracija:

-CPU: AMD Ryzen 5 1600 AF, 12nm (3.2/3.6GHz Boost,19MB,65W,AM4)

-COOLER: ID Cooling SE-213 V2

-MBO: ASRock Main Board Desktop B450M PRO4-F

-RAM: Patriot Viper4, 3000Mhz, 16GB (2x8GB), CL16

-GPU: POWERCOLOR Radeon RX 5700XT Red Dragon, 8GB GDDR6

-SSD: Intel SSD 660p Series (512GB, M.2)

-HDD: WESTERN DIGITAL WD10EZEX 1TB 

-PSU: Seasonic CORE GM-650 Gold

-Kućište: ZALMAN Case I3 Midi Tower black

 

trebalo bi mi mišljenje ili savjet u vezi sljedećeg problema. Naime, konfiguracija je stara 4 mjeseca i smatram da nešto nije u redu ili jednostavno previše očekujem.

Kao primjer uzeti ću cod: Warzone koji je poprilićno zahtjevna igra i koja nije savršeno optimizirana. Shvaćam da postoji mogućnost bottleneckinga od strane CPU-a, međutim ne baš ovolika.

Je li normalno da se na ovoj konfiguraciji u navedenoj igri vrti između 70-120 FPS-a (većinu vremena nije ni priblizno 120, pa možemo reći da je na 90-100)? Smatram da bi trebalo vrtiti barem 110-144

Naravno igram na kompetativnim postavkama na 144hz monitoru.

 

(Igra stvarno nije dobro optimizirana i ljudi sa puuno boljim konfiguracijama imaju problema, ja sam isprobao sve mogućnosti i ni na čemu nisam dobio. Za one koji znaju ako ima takvih, u adv_optionsu sam probao sve također nisam dobio ništa osim što sam u početku imao stuttere pa sam ih tamo lagano riješio.)

 

Naravno, benchamarkao sam više puta, CPU radi između 70-80% a GPU 85-99%. RAM-i su u XMP-u na 3000.

Također, smatrajući da se događa bottleneck i iz razloga što je ovaj CPU poprilično pogodan za overclockanje probao sam ga OC-at do 4.0 ghz, bio je stabilan na testovima i nisam dobio ništa puno bolje nego sa precision boostom koji je već na procesoru do 3.6ghz.

Pretražio sam sve živo na netu ne bi li naletio na ovakvu ili sličnu konfiguraciju pa da vidim što ljudi kažu, međutim mislim da nitko nema ovu kombinaciju nažalost, možda s razlogom 

 

E sad ako ima netko upravo sa ovom konfiguracijom da se javi pa da podijeli mišljenje ili neka osoba volja pomoći ili reći dečko malo pretjeruješ sa očekivanjima bio bi zahvalan! 

 

PS: ako sam u krivi topic postao temu, ispričavam se!

 

Živjeli.

 

 

 

 Tu dolazi poanta koju cijelo vrijeme pričam

Jedan oc 1600AF(4.2GHz) je slabiji od i3 10100f u igrama,warzone je jedna od njih

Slušate preporuke šta da si uzmete i dajete svoj novac i na kraju dođe do ovakvih stvari(a ti valjda nikad nisu ni igrali warzone) pa znaju najbolje po nekim slikicama sa neta

 

Najbolje mjesto za test ti je u gradu gdje onaj auto gori(pošto je tamo najzahtjevniji dio igre) a tu negdje pročitao da netko ima konstatan 140+fps-to bih volio vidjeti,slobodno neka se javi pp pa mu pošaljem svoj broj da mi napravi video zapis

Tako je i jedan tvrdio za Cyberpunk da ima određeni fps a kad sam mu rekao da bi to želio vidjeti počeo glumatati

Imat češ 140+ u nekoj sobi u kuči-zgradi ali u kompletnoj gameplayu stalnih 140+ ne vjerujem,ne sa 1600AF

Ako ima,javno ču se ispričat svima ovdje

 

3 godine
neaktivan
offline
Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?

Sve jasno, hvala na odgovoru!

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?
Lale94 kaže...

Sve jasno, hvala na odgovoru!

 Lale94,nemoj mislit da ja tebi ovdje nešto zamjeram ili slično,ma ne..

Samo znam kak se sigurno osječaš jer si se nadao da bi to trebalo funkcionirati puno bolje a za to ti nisi niti najmanje kriv

6 godina
offline
Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?

To je normalno za tu konfiguraciju. Ako želiš igrat ekskluzivno Warzone, trebao si ići na nVidia proizvode. Jednostavno igra radi bolje na Intel/nVidia kombinaciji. Ipak, AM4 socket nudi puno više od I3 10100f jer da si imao sada novaca vjerojatno nebi kupio 1600AF. Ili ako si imao, to je ipak low end i pored R5 3600 nisi trebao ništa drugo uzimat. Sada je situacija drugačija, čuvaj to što imaš jer su komponente poskupile dosta. Osim ako želiš bolje, 144 lock, rtx 3060Ti možda može to isporučit te bolji CPU, R5 3600 nije loš. Ali...

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?
Lale94 kaže...

 

Je li normalno da se na ovoj konfiguraciji u navedenoj igri vrti između 70-120 FPS-a (većinu vremena nije ni priblizno 120, pa možemo reći da je na 90-100)? Smatram da bi trebalo vrtiti barem 110-144

Naravno igram na kompetativnim postavkama na 144hz monitoru.

 a ja sa vegom 56 ( uc + oc) + ryzen 5 2600 (4.0 ghz) dobivam nekih prosjecno 120 fpsa na medium postavkama u 1080p.

ne pada mi bas ispod 90.. ajde testirat cu ti na high pa javim.. cudno mi je jer imas dosta bolju grafu da ti toliko pada fps 

3 godine
neaktivan
offline
Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?

Ma nešto sigurno nije u redu ali šta je tu je. nemam se više vremena ni živaca zajebavati oko testiranja i ostalih gluposti. Kad budem imao, uzet cu neki 3600xt ili nesto tako i cao...

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?

Nisi napisao na kojim postavkama low, high? KOja rezolucija? Ako je 1080p vidiš da lik na mome videu uz 30% jači gpu i cpu na low  ima oko 130fps-a. Znači kod tebe je realno to šta imaš i sve je u redu.

kradem mine iz minskog polja
3 godine
offline
Re: Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?
Lale94 kaže...

Ma nešto sigurno nije u redu ali šta je tu je. nemam se više vremena ni živaca zajebavati oko testiranja i ostalih gluposti. Kad budem imao, uzet cu neki 3600xt ili nesto tako i cao...

 

 daj se javi u pp,da napravimo neke usporedne testove pa da vidimo jel je to tu negdje ili ima odstupanja

3 godine
neaktivan
offline
Re: Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?

Videi takvog tipa ne pokazuju pravu sliku jer su to vecinom benchmarkovi koji se rade s kompjuterima iz boxa i nitko se nije poigrao sa postavkama nego samo stavio sve na high ili low i tjt. Igra je loše optimizirana i ljudi sa još jačom konfiguracijom od te iz videa imaju isto ili mrvicu više fpsa. 

11 godina
offline
Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?

Pa to ti je neki realan FPS, probaj se malo i poigrati sa postavkama jer spustanjem sve na low skroz rasterećuješ grafu a opterećuješ procesor, treba naći neku sredinu da je ugodno vizualno ali da daje i dobar frame rate za ugodno igranje. 

Smatram da za igre ovog tipa taj avg od 90-110 je sasvim okej.

Da se nadovežem na ovu netočnu izjavu oko i3 10100f, taj cpu uz tu grafu daje identične performanse na max i low postavkama

 

sve što bi s tim napravi je da imaš CPU koji će brže zastariti zbog manje C/T, r5 1600 af je definitivno bolja kupnja od i3 10100f, jedan će biti brži u igrama koje mogu iskoristiti više od 4 jezgre drugi će biti bolji u igrama koji trebaju što jači IPC, kada sve stvariš na papir imaš više manje iste performanse ali je r5 1600 af neupitno bolji izbor:

Čisto primjer, već cp2077 može koristiti više od 4 jezgre i tu se vidi osjetan pomak sa 6c/12t ili više naspram 4c/8t (Slika dolje) a takvih će igara biti sve više jer i konzole sada imaju 8c/16t procesore.

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?
ibme74 kaže...

Pa to ti je neki realan FPS, probaj se malo i poigrati sa postavkama jer spustanjem sve na low skroz rasterećuješ grafu a opterećuješ procesor, treba naći neku sredinu da je ugodno vizualno ali da daje i dobar frame rate za ugodno igranje. 

Smatram da za igre ovog tipa taj avg od 90-110 je sasvim okej.

Da se nadovežem na ovu netočnu izjavu oko i3 10100f, taj cpu uz tu grafu daje identične performanse na max i low postavkama

 

sve što bi s tim napravi je da imaš CPU koji će brže zastariti zbog manje C/T, r5 1600 af je definitivno bolja kupnja od i3 10100f, jedan će biti brži u igrama koje mogu iskoristiti više od 4 jezgre drugi će biti bolji u igrama koji trebaju što jači IPC, kada sve stvariš na papir imaš više manje iste performanse ali je r5 1600 af neupitno bolji izbor:

Čisto primjer, već cp2077 može koristiti više od 4 jezgre i tu se vidi osjetan pomak sa 6c/12t ili više naspram 4c/8t (Slika dolje) a takvih će igara biti sve više jer i konzole sada imaju 8c/16t procesore.

 Naravno-tu je ogromna razlika šta se tiče gaminga..Kad več ne vjeruješ meni onda ču i ja tebi postaviti neke "slikice"..

I obrati pažnju na ovaj 1080p sa RTX2060-koji ajmo reč bi bio neki budget za grafičku i večina ljudi bi bila pre zadovoljna da ima tu grafičku,jer na žalost mnogi nemaju mogučnost da ju kupe.

Tu se vidi koliko ryzen "ubija" jedan jadan i3 e sad nek si ljudi razmisle jer je ovo skuplje baš toliko i bolje za gaming-opet večina ljudi visi na 1080p

Naravno u nekim igrama se osjeti neka razlika ali u globali..Hmmm,neka ljudi odluče

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 17:19 (renato1977).
13 godina
offline
Re: Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?

Jel ti gledaš uopće šta si pokopirao s neta? 

3 godine
offline
Re: Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?
itomic009 kaže...

Jel ti gledaš uopće šta si pokopirao s neta? 

 Ne kužim,očito nekaj krivo čim se smiješ

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 17:31 (renato1977).
3 godine
offline
Re: Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?
itomic009 kaže...

Jel ti gledaš uopće šta si pokopirao s neta? 

 Nema veze ak sam kaj zeznuo,nemoj se smijat ja sam nijemac pa još neke stvari-riječi ne razumijem 

13 godina
offline
Re: Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?
renato1977 kaže...
itomic009 kaže...

Jel ti gledaš uopće šta si pokopirao s neta? 

 Ne kužim,očito nekaj krivo čim se smiješ

 

 Pa ne kužiš jer je 3300X jeftiniji od i3 10100, a i dalje ga melje u igricama, premda ima 2 jezgre više.

Say hello to my little friend
3 godine
offline
Re: Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?
Krunoo7 kaže...
renato1977 kaže...
itomic009 kaže...

Jel ti gledaš uopće šta si pokopirao s neta? 

 Ne kužim,očito nekaj krivo čim se smiješ

 

 Pa ne kužiš jer je 3300X jeftiniji od i3 10100, a i dalje ga melje u igricama, premda ima 2 jezgre više.

 A to!Nije 3300x jeftiniji a na žalost ih i nema u ponudi..Ako neko zna gdje ih ima slobodno javite!Ali samo htio pokazat za i3-nemojte se ljutiti,sry 

Narvno,je brži to priznam

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 17:49 (renato1977).
13 godina
offline
Re: Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?

Pa nisi stavio ni jedan graf sa spomenutim Ryzen 5 1600AF nego s Ryzen 3 3300X i šarene neke grafove (ima i Ryzen 5 5600X i i5 1600K) te se vidi da su isti i da je Ryzen 5 5600X najbrži.  Eto, to si postavljao. 

3 godine
offline
Re: Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?
itomic009 kaže...

Pa nisi stavio ni jedan graf sa spomenutim Ryzen 5 1600AF nego s Ryzen 3 3300X i šarene neke grafove (ima i Ryzen 5 5600X i i5 1600K) te se vidi da su isti i da je Ryzen 5 5600X najbrži.  Eto, to si postavljao. 

 Razumijem,ali samo usporedba sa ryzen procesorima-ako me razumiješ

Ali valjda i ja nekad znam iskomplicirat sa nekim stvarima.Nije namjerno

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 18:01 (renato1977).
3 godine
offline
Re: Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?
Krunoo7 kaže...
renato1977 kaže...
itomic009 kaže...

Jel ti gledaš uopće šta si pokopirao s neta? 

 Ne kužim,očito nekaj krivo čim se smiješ

 

 Pa ne kužiš jer je 3300X jeftiniji od i3 10100, a i dalje ga melje u igricama, premda ima 2 jezgre više.

 Ali ako znaš gdje bi ih bilo za kupit javi

3 godine
neaktivan
offline
Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?

Mislim da je sve jasno. Procesor je loš za ono što meni treba, nažalost dati će se pare za novi i kraj priče. Drugi put kad se bude kupovalo gledat ću šta se uzima a ne ovako na blef. Hvala na pomoči.

 

Nepotrebe su rasprave... 

 
0 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?

Probaj 3DMark pokrenut ako imas. Na steamu dobijes achievement ako ti bottlenecka PC 😆. Mozes kupit igru za dva eu ovdi https://www.g2a.com/3dmark-steam-key-global-i10000044767004

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?
Lale94 kaže...

Mislim da je sve jasno. Procesor je loš za ono što meni treba, nažalost dati će se pare za novi i kraj priče. Drugi put kad se bude kupovalo gledat ću šta se uzima a ne ovako na blef. Hvala na pomoči.

 

Nepotrebe su rasprave... 

Sad slusaj mene ako zelis ako ne zelis ignore...

Kao netko tko je potrosio hrpu love i prosao hrpu kombinacija od amda intela itd...

 

Prije nego odlucis potrositi lovu na bilo sto drugo od onoga sto imas pogledaj sto trenutno radis/igras...

Realno 5700xt je dobra graficka kartica no medutim nju je vrijeme sada vec dobro zgazilo no to ne znaci da ne mozes igrati nove naslove..

Provjeri koliko s tom grafickom ekipa s najnovijim AMD procesorima ili Intel procesorima moze dobiti frejmova... Usporedi rast u postocima s onim sto trenutno imas. Stavi u Excel tablicu i izracunaj...

Zatim vidi koliko novaca trebas dati da bi imao toliko fpsa u to uracunaj prodaju tog Ryzena itd...

 

No to nije kraj. Kada si se odlucio za novi procesor odmah unaprijed gledaj sto taj procesor moze s nekom grafom koju ces nabaviti mozda vec za godinu dana... npr s 6800xt ili npr rtx 3800 ili jednu razinu slabije..

E tek tada kreni u nabavu kada si se uvjerio da taj procesor kojeg ces nabaviti bude adekvatan tvojoj potrebi na duzi period...

 

Na tvom mjestu ja bih cekao i skupljao pare i napravio promjenu grafe/cpu odjednom.... Ryzen 3600 npr te nece zadovoljiti...

 

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
5 godina
offline
Re: Rx 5700xt + R5 1600 AF problem ili ne?

Probaj 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice