Raspbery pi

poruka: 6
|
čitano: 3.054
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Raspberry pi

Imam kući uređaj za glaso upravljanje televizorom i klimom .

Uređaj je star više od 15 ,složen je od raspberry pi (neznam kpji broj) ,  DeLOCK USB Sound Adapter 7.1.  usb huba  ,mikrofona , zvučnika ,ir trans daljinski ,program sa kodovima za tv i klimu je na ssd kartici uštekan u raspberry .

Sad mi to više ne radi ,ne znam u čem je problem ,prije bi znalo zezat ali bi resetirali i malo kontakte dirali i opet bi koliko toliko radio .

Zanima me kad bi kupio nove komponente bi li to trebalo raditi ,mislim zbog drovera i slično . Prije sam bio kupio isti zvučni adapter i novi hub i sa tim je radilo .Pa sad ne znam ako sve prominim ,ako netko može dati savjet .

To je uređaj da osoba sa invaliditetom može samostalno koristiti tv i klimu .  Unaprijed hvala 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Raspbery pi

možda, teško je ovako napamet reći, moraš prvo ustanoviti što je neispravno, meni je npr. nedavno krepala SD kartica prilikom ištekavanja RPI iz struje, ako ti se to desilo moraš sve slagati ispočetka

 
0 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Raspberry pi

Ovo je neko nestandardno self made rješenje, kontaktiraj onoga tko je to napravio, nemoguće je ovako iz opisa znati gdje je problem, ima tu svega i svačega.

8 godina
offline
Raspbery pi

Hvala na odgovoru ...jel znate koji je ovo model raspberija ,mislim da je 2011 godina .....  ispada da je raspberry 1  ,ali tu sad ima više modela

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Raspbery pi

Rekao bih da je Raspberry Pi 1, revizija 2, kineski model.

Bio je i rev 2 Made in UK model, ali je on imao svijetlo plavi audio izlaz, a na kineskom modelu je crni.

 

Na slici sa linka ispod su sve revizije prve generacije.

 

https://raspi.tv/wp-content/uploads/2014/11/Raspberry_Pi_Family_A-annotated-15001.jpg

 

8 godina
offline
Re: Raspbery pi

Ej hvala ti puno na pomoći !

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice