Računalo kao ruter?

poruka: 16
|
čitano: 8.410
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Internet

Lijep pozdrav svima...

 

Imam interenet preko wireless  antene 2.4 GHZ

preko USB wireless kartice

 

Da li bi ja sad mogao preko lana na kompu da sa lan kabelom spojim router i pc i da imam wireles internet u kuci.

 

Ruter je D-LINK DSL-2640B

 

Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Internet

ako spojis router i pc imas normalno na kompu net preko lan kabla a ako router ima th podrzava wi-fi onda naravno ukljucis i imas u kuci net u nbilo kojoj prostoriji samo upises lozinku i gotovo!!

11 godina
neaktivan
offline
Re: Internet

Ja to sve spojiim preko lana ruter i pc i sharam konekciju za internet i opet nemam net , kad udjem u browser kaze da se nemoze konektovati na server

15 godina
neaktivan
offline
Računalo kao ruter?

Čekaj ti imas bežični internet od t-mobilea ili tako nekoga? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo kao ruter?

JA sam iz bosne , i koristim internet od isp a wirac bezicni net 2.4 ghz preko vanjske antene i ukljucujem antenu u usb wireless karticu i imam net na pc ju .. eh sad bi ja htjeo da preko lana spojim ruter i komp zasebno i da imam net preko rutera i pc ja jeli to izvedivo

12 godina
neaktivan
offline
Računalo kao ruter?

Instaliraj na PC Connectify i kreiraj si hotspot.

to ti je najednostavnije rješenje ako želiš wireles mrežu u kuči. Barem meni...

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Računalo kao ruter?

http://www.protis.hr/products/details/airlive-gduo-dual-11g-poe-access-point-2-access-points-in-one-dual-wirelessg-long-distance/30440

 

kupi ovo gore, i umjesto usb kartice direkt ovo nakacis na antenu kojom se spajas na njih, i odmah ti ovo pravi novu bezicnu mrezu za kod tebe po kuci a imas i 4 lan porta! provjereno radi dobro! ako imas dodanih pitanja samo pitaj! Najeftinija i najbolja opcija za to sto trebas sigurno!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo kao ruter?

Ovako skinuo sam taj program sa neta i kako sad da namjestim da sheram wi fi preko etherneta koji cu skopcat na ruter i da ruter salje wi fi preko kojeg mogu  konektovat se na net

15 godina
neaktivan
offline
Računalo kao ruter?

Malo konfuzno postavljas pitanja, ne znam na koga se odnose na ovo s hotspotom ili sto sam ti ja odgovorio.

Uglavnom kod mog rjesenja, ovaj uredjaj ima u sebi dvije wlan kartice, od kojih jednu mozes staviti u client mod a drugu u ap mod!

Znaci dosadasnja usb kartica ti ne treba. nego antenu koja ti je do sada bila spojena u usb karticu ustekas direkt u ovaj ruter, podesis da ti se taj wlan spaja na ISP-a, a drugi da ti salje signal po kuci i gotova stvar. A tu usb karticu mozes iskoristiti za spajanje nekog kompa wlanom na svoju ili ispovu mrezu!

I netreba ti za moje rjesenje nikakav dodatni program! pozz

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo kao ruter?
trampoculo kaže...

Instaliraj na PC Connectify i kreiraj si hotspot.

to ti je najednostavnije rješenje ako želiš wireles mrežu u kuči. Barem meni...

 

 

 

Mislio sam na ovja program sto mi je napisao trampoculo kako sad da namjestim ovo u proslom pitanju

12 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo kao ruter?

Pa ako si skinuo program i napravio hotspot šta če ti u cjeloj toj priči ruter?

Konektiraš se na hotspot kojeg si napravio na svom PC-u. Znači uređaj kojim se želiš spojit na net, wirlesom ti se spaja na prije napravljeni hotspot.

Konfuzna su mi tvoja pitanja...

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Računalo kao ruter?

Ne koristi interpunkcije! On ima racunalo od kojega ide usb kabal do usb wifi kartice koja na sebe ima nakacenu antenu, s tom usb karticom je spojen na neakav ap od ISP-a!

E sada on pokusava spojiti lanom neakav ruter na komp i onda siriti tu internet konekciju dalje iz tog kompa na ostala racunala! 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo kao ruter?
tomiotok kaže...

Ne koristi interpunkcije! On ima racunalo od kojega ide usb kabal do usb wifi kartice koja na sebe ima nakacenu antenu, s tom usb karticom je spojen na neakav ap od ISP-a!

E sada on pokusava spojiti lanom neakav ruter na komp i onda siriti tu internet konekciju dalje iz tog kompa na ostala racunala! 

 

 

 

E bravo to sam i ja zelio pitati jel se moze to napraviti

11 godina
neaktivan
offline
Računalo kao ruter?

E ovako imam jedno pitanje ali ne mogu nikako da sebi objasnim,imam antenu wireless 2.4 ghz 18 db (to je ona bjela a okolo u obliku luka lim sa 15 m kabla) trenutno koristim nju i i nemam nikakvi smetnji i naravno ona mi je spojena/zavrnuta na usb i preko usb u komp i to radi normalono signaln 40 db(odlican) daljina od antene do AP vazdusnom linijom 200 m i ima opticka vidljivost....e sad ja sam dobio laptop u kojem je ugradjen wirelles i pa ja planiram preko ove antene napraviti wireless a da ne koristim racunar njega sam prodo,pa vas pitam da li je moguce da kupim neki ruter da zavrnem ovu antenu u njega i da imam wireless po kuci onda bi se rijesio i ovi kablova i svega,a buni me posto ova antena se ZAVRĆE na usb a znam da na ruter idu uni ulazi ko ADSL....molio bi da mi ko pojasni sta bi trebo kupit da napravim wirelless da se rijesim ovi kablova po kuci...hvala 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Računalo kao ruter?
Rayden kaže...
tomiotok kaže...

Ne koristi interpunkcije! On ima racunalo od kojega ide usb kabal do usb wifi kartice koja na sebe ima nakacenu antenu, s tom usb karticom je spojen na neakav ap od ISP-a!

E sada on pokusava spojiti lanom neakav ruter na komp i onda siriti tu internet konekciju dalje iz tog kompa na ostala racunala! 

 

 

 

E bravo to sam i ja zelio pitati jel se moze to napraviti

To se nemože napravit na način na koji je opisano, trebaš si kupit ovo sto ti je kolega linkao ili eventualno možes spojit drugi komp na taj preko djeljenja veze.

11 godina
neaktivan
offline
Računalo kao ruter?
E ovako imam jedno pitanje ali ne mogu nikako da sebi objasnim,imam antenu wireless 2.4 ghz 18 db (to je ona bjela a okolo u obliku luka lim sa 15 m kabla) trenutno koristim nju i i nemam nikakvi smetnji i naravno ona mi je spojena/zavrnuta na usb i preko usb u komp i to radi normalono signaln 40 db(odlican) daljina od antene do AP vazdusnom linijom 200 m i ima opticka vidljivost....e sad ja sam dobio laptop u kojem je ugradjen wirelles i pa ja planiram preko ove antene napraviti wireless a da ne koristim racunar njega sam prodo,pa vas pitam da li je moguce da kupim neki ruter da zavrnem ovu antenu u njega i da imam wireless po kuci onda bi se rijesio i ovi kablova i svega,a buni me posto ova antena se ZAVRĆE na usb a znam da na ruter idu uni ulazi ko ADSL....molio bi da mi ko pojasni sta bi trebo kupit da napravim wirelless da se rijesim ovi kablova po kuci...hvala
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice