Problem sa monitorom

poruka: 8
|
čitano: 2.315
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Problem sa monitorom

Pozdrav forumasi, danas mi je doaso novi monitor aoc 24 inca 165 hz, sve uredno nov sa garancijom iz radnje, palim preko dp porta radi sve, medjutim default refresh rate je 144hz e kada prebacim na 165hz nastaje prblem pocinju tackice po ekranu blinkanje, cim vratim na 144hz sve u redu nikakvih problema, poksavao sam i portove mijenjati dp1 dp2 medjutim problem ostaje priustuan, da li je neko imao slicnih iskustava? Svaka pomoc je dobro dosla hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Problem sa monitorom

Kakve točkice po ekranu, kakvo blinkanje? Jel možeš dobiti ekranski izbornik pa da na njemu vidiš parametre ulazno DP signala (rezolucija, frekvencija)?

 

To što si opisao sugeriralo bi da je frekvencija osvježavanja previsoka za taj monitor za odabranu razlučivost.

 

Premalo detalja si dao.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa monitorom

evo prilozicu video snimak, ne mogu dobiti nista jer se pali i gasi na svakih 2 sekunde,

evo isti problem kao ovaj na snimku, dok na 144hz sve radi uredno i odlicno.

14 godina
offline
Problem sa monitorom

Moguće da te zeza kabel.

Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa monitorom

moguce moracu kupiti drugi dp kabal, mada nije mi hitno jer na 144hz radi sve super a nije neka ogromna razlika izmedju 144hz i 165hz

14 godina
offline
Re: Problem sa monitorom

naruči prek neta, pa vratiš unutar 14 dana ako nije :D

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2023 19:44 (forumaš).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa monitorom

mislim da je problem u g syncu to vecina ljudi govori na drugim forumima

16 godina
moderator
offline
Re: Problem sa monitorom
deadrising kaže...

moguce moracu kupiti drugi dp kabal, mada nije mi hitno jer na 144hz radi sve super a nije neka ogromna razlika izmedju 144hz i 165hz

Autor videa kojeg si poslao u komentarima govori da je problem riješio tako da je kupio kvalitetniji kabel (kaže s podrškom za 4K), tako da to je prva stvar koju moraš napraviti.

 

I dalje nisi dao ništa dodatnih informacija, poput rezolucije ili modela monitora. Koliko se može izguglati, potraži DisplayPort kabel koji podržava barem specifikaciju DisplayPort 1.2, kojom se osigurava bandwidth od 17,28 Gbit/s, a za 144 Hz pri 1440p treba oko 12,7 Gbit/s (za 4K@60 treba 12 Gbit/s). Išao sam malo kalkulirat i ispada da za 1440p pri 165 Hz treba barem 15,6 Gbit/s, a 1080p pri 165 Hz treba 8,2 Gbit/s.

 

Uglavnom, pretpostavka je da imaš DisplayPort 1.1 kabel, a treba ti barem DisplayPort 1.2 (s DisplayPort 1.4 si definitivno siguran da će raditi, ako kabel doista odgovara specifikaciji).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice