Problem sa monitorom

poruka: 14
|
čitano: 6.368
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Problem sa monitorom

Znači monitor šteka. Danas je počeo. Ima slike na sekundu pa nestane, i dalje mu svijetli lampica da je upaljen. Onda ga ugasim, pa upalim i opet ima slike na sekundu i nestane. Probo sam ga na drugom kompu, ne radi, ista stvar. Probao sam i drugi monitor na svom kompu, normalno radi. Znači monitor zeza. Star je oko 5 godina. Jel može bit da je dao svoje? Ima netko neki savjet što bi mogao napravit još? Ako mu nema spasa uzet ću novi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem sa monitorom

Kontakti!

Probaj promijenit kabel od napajanja i/ili kabel prema grafičkoj.

Meni je bio sličan problem malo je slike bilo malo ne, na kraju je

bilo do kabla od napajanja mislim kontakti, jer kad sam promijenio

kabel od struje slike je bilo. Drugo mi ništa ne pada na pamet.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa monitorom

Probo sam sa drugim kabelom od napajanja, isto. Nisam probo sa drugim kabelom za grafičku jer ga nemam. Sutra ću ga ić uzet pa ću probat. Znači ako je i s njim isto sve, nešto u monitoru samom otišlo?

EDIT: Sad sam probao sa drugim monitorom (tj. tv-om jer mi ima dvi izlaz) i sa istim kabelom za grafičku i radi sve normalno. Znači po tome monitor šteka.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.6.2014 22:55 (šaki01).
9 godina
neaktivan
offline
Problem sa monitorom
Pozdrav!

Nov sam na forumu pa se nadam da nisam prekrsio nikakva pravila koristenja :D

Naime prije nesto vise od 4 mjeseca sam kupio LG monitor - LG monitor 22EN33S-B, 22", LED, Full HD.
Do jučer je radio u najboljem redu bez ikakvih titranja, gasenja, bilo kakvog "stekanja", kada se odjednom sam od sebe ugasio i više ga nije moguće upaliti.
Znaci, nije ni u stand by modu nego jednostavno ne radi! Zanima me je li moguće da napajanje od PC-a ima veze sa radom monitora i moze li zbog toga doci do njegovog kvara?
Ja sam mišljenja da to nema nikakve veze jedno s drugim posto monitor ima svoje napajanje od 19v dc, a od PC-a prima samo video signal,ali moram pitati jer mi je ovo već drugi monitor s kojim mi se to dešava. Unaprijed hvala na odgovorima :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa monitorom

Napajanje od PC-a s radom monitora nema nikakv veze.

S obzirom da se monitor napaja vanjskim ispravljačem 19 V, treba provjeriti prvo daje li on napon, a ako da, onda je kvar vjerojatno u DC-DC pretvaraču monitora (internom sklopu napajanja).

Moguće je da si naišao na problematičnu seriju; bez obzira na uzrok kvara, ako traje garancija, odnesi u servis.

KaeR
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa monitorom
KaeR, puno hvala na odgovoru. Potvrdio si ono sto sam i mislio, nego je ovo već drugi monitor da mi se ista stvar desava pa sam poceo malo sumnjat u sve :D
Vjerujem da si mislio na AC-DC pretvarac tj. "adapter" :) Ali dobro je, pod garancijom je tako da ce se srediti. Još jednom hvala!
15 godina
offline
Re: Problem sa monitorom

Mislio sam na oba - vanjski (AC-DC) i interni (DC-DC) sklop napajanja, jer kvar može biti u bilo kojem od njih, budući da je monitor "mrtav", tj. ne ide ni u standby.

Nema veze, ako je garanccija tu, neka se servis bavi uzrokom problema.

KaeR
12 godina
offline
Re: Problem sa monitorom
šaki01 kaže...

Probo sam sa drugim kabelom od napajanja, isto. Nisam probo sa drugim kabelom za grafičku jer ga nemam. Sutra ću ga ić uzet pa ću probat. Znači ako je i s njim isto sve, nešto u monitoru samom otišlo?

EDIT: Sad sam probao sa drugim monitorom (tj. tv-om jer mi ima dvi izlaz) i sa istim kabelom za grafičku i radi sve normalno. Znači po tome monitor šteka.

meni se čini da je sklop za pretvorbu napona neispravan tj čest je problem da se kondenzatori napuhnu. rastavi monitor, odvoji ploču na kojoj je zalemljen priključak za napajanje 220 v i potraži napuhnute kondenzatore. kupi ih u čipoteci ili preko ebaya i sl i sve sastavi kako je i prije bilo

9 godina
neaktivan
offline
Problem sa monitorom
Moze i meni pomoc, dakle imam problem s monitorom, nece da se upali jedno vrijeme, znaci kada upalim racunar nekad nece nekad hoce, znaci upalim racunar sve normalno podigne sistem ali monitor nece da se upali, pokusavam ga upaliti na sve nacine ali nece, gledao sam kablove ne znam dal je do njih, i znaci nece da se upali i moram da restart komp nekoliko puta dok se upali, i kad ga restart nekoliko puta, upali se, nekad posle prvog, nekad posle petog restarta, dok nekad odjednom upali, ali kazem nekad nece dok ne restart nekoliko puta, pa sta bi mogao biti problem moze pomoc? evo slika monitora http://static.kupindoslike.com/Asus-VW193s-19inch-wide-LCD-monitor-extra-_slika_O_4141155.jpg
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem sa monitorom

u slučaju da se monitor nikako ne pali ili u slučaju da power lampica samo na trenutak zasvjetli, onda najčešće treba promjenit kondenzatore zaslužne za krajnje peglanje napona. oni se napuhnu te elektronika ne dobija deklariran napon te se monitor zato ne može uključit. kondenzatore koje sam promijenio prije 5 sati su koštali manje od 7 kn! nakon toga monitor je ponovno proradio. kondenzatori su kupljeni u čipoteci i u holexu (čipoteka nema kondenzatore od 680 µF). popravak je u svakom slučaju isplativ jer je cijena zamjenskih kondenzatora vrlo niska u usporedbi sa novim monitorom

stari kondenzatori stari kondenzatori
2 neispravna kondenzatora 2 neispravna kondenzatora
novi kondenzatori novi kondenzatori
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa monitorom
Da, ali meni samo ponekad nece da se upali, a kad se upali radi normalno...znaci samo ponekad nece da se upali pa moze biti i neki softverski problem, a sto se tice kondenzatora mislim da su uredu...a i ne vidim ti ovdje razliku koja je razlika izmedju, starih istrosenih, i novih?? ostali ko zna molim pomoc... znaci samo ponekad nece da mi se upali. Hvala
15 godina
offline
Re: Problem sa monitorom

Loši kondenzatori su često napuhnuti (vrh nije više ravan) ili iz njih u ekstremnim slučajevima iscuri elektrolit.

A s obzirom da se problem pojavljuje ponekad, ne uvijek, bojim se da će ti za dijagnosticiranje problema biti potrebno monitor spojiti na neki drugi PC - ako bude i tamo problema, monitor je krivac, u suprotnom, problem ima tvoja grafička kartica.

KaeR
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa monitorom
Aha hvala velika, sada sam pregledao sve kondenzatore nijedan nije napuhnut, moze biti da je do graficke kartice, jer monitor je nov i mislim da nije do njega mozda bi najbolje bilo deinstalirati nvidiu pa opet instal, ali kako bih to uradio nemam ni CD...jel treba to ne razumijem se mnogo :)?
15 godina
offline
Re: Problem sa monitorom

Drivere za grafičku karticu možeš skinuti s proizvođačeve ili nvidijine stranice, da eliminiraš softverski problem, ali ako ti se događa da na monitoru nema slike i prije nego što se Windowsi pokrenu, onda to nema veze s driverima, nego je hardverski problem.

 

KaeR
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice