Problem s tek kupljenim PC-em

poruka: 95
|
čitano: 9.367
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em
Spacecraft kaže...
Trazi novac natrag. Dosta zajebancije s njima. Palili su,kako da ne. Jos nisam cuo da je komp koji je radio u firmi gdje su ga sastavili prestao radit nakon dostave. Jedino ako je kombi par puta sletio skupa sa teretom pa se porazbijalo sve. Ako nema ostecenja vanjskih vracaj im i hebi im mater.

To je stvar koja se dogodila toliko puta da meni uopće nije neobična. Nije često, ali ni u kom slučaju nije nešto što se može nazvati neobičnim ili staviti u kategoriju užasno rijetko. Barem ne trgovinama koje prodaju računala. Događa se s laptopima, događa se s stolnim računalima, sa mobitelima, tabletima, zvučnicima...ne znam da li postoji ijedan elektronički uređaj za kojeg nisam doživio ili čuo barem iz druge ruke da se dogodila ista ili slična stvar. 

Isto kao što neki uređaj radi sad, ti ga ugasiš i on nakon 2 min bez da ga je itko dirao više ne radi, tako su i ovo situacije koje se u prodaji događaju.

 

Tako da ne vidim razloga da im hebe mater, a pogotovo ne kužim prvi dio..."dosta zajebancije s njima" koje zajebancije, pa čovjek je javio koji je problem i oni su rekli da će poslat kurira po komp. Nije da su ga zavlačili, muljali ni išta slično.

11 godina
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em
miki1981 kaže...
Spacecraft kaže...
Trazi novac natrag. Dosta zajebancije s njima. Palili su,kako da ne. Jos nisam cuo da je komp koji je radio u firmi gdje su ga sastavili prestao radit nakon dostave. Jedino ako je kombi par puta sletio skupa sa teretom pa se porazbijalo sve. Ako nema ostecenja vanjskih vracaj im i hebi im mater.

To je stvar koja se dogodila toliko puta da meni uopće nije neobična. Nije često, ali ni u kom slučaju nije nešto što se može nazvati neobičnim ili staviti u kategoriju užasno rijetko. Barem ne trgovinama koje prodaju računala. Događa se s laptopima, događa se s stolnim računalima, sa mobitelima, tabletima, zvučnicima...ne znam da li postoji ijedan elektronički uređaj za kojeg nisam doživio ili čuo barem iz druge ruke da se dogodila ista ili slična stvar. 

Isto kao što neki uređaj radi sad, ti ga ugasiš i on nakon 2 min bez da ga je itko dirao više ne radi, tako su i ovo situacije koje se u prodaji događaju.

 

Tako da ne vidim razloga da im hebe mater, a pogotovo ne kužim prvi dio..."dosta zajebancije s njima" koje zajebancije, pa čovjek je javio koji je problem i oni su rekli da će poslat kurira po komp. Nije da su ga zavlačili, muljali ni išta slično.

 

Ista stvar bila meni na poslu prije neki mj, selio iz jednog ureda u drugi, normalno ugasio komp, sve ištekao, sve prenjeli u drugi ured, spojio sve, stisnem dugme... 0 bodova, provjerio unutra da sve dobro "sjedi", probao razlicite uticnice ma 0 bodova... na kraju uzeli drugo napajanje, ubacio unutra i komp radi. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em

Točno tako. to su stvarno česte situacije. Naravno da ljudi mogu proći godinama da im se uopće ne dogodi, ali mi koji radimo u servisu i/ ili prodaji ili zbog prirode posla smo smo u doticaju s povećim brojem kompova mislim da nas je većina doživjela nemali broj takvih situacija.

13 godina
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em
ibme74 kaže...
0 bodova, provjerio unutra da sve dobro "sjedi", probao razlicite uticnice ma 0 bodova... na kraju uzeli drugo napajanje, ubacio unutra i komp radi. 

Slaba je ta tvoja firma ako ti uz svoj posao moraš glumiti i informatičara.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em

Ma imamo i informatičara ali jače je od mene da sam saznam uzrok 

10 godina
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em
Jesi probao bez graficke i memorija?
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em
Spacecraft kaže...
Jesi probao bez graficke i memorija?

 Jesam, probao sam bez memorije, pa bez memorije i grafičke, pa bez grafičke a s memorijom, pa razmjestio memoriju, pa samo s jednim keksom, pa samo s drugim keksom... Sve moguće kombinacije sam isprobao i nažalost ništa nije pomoglo. Sad još čekam kurira, nadam se da bude danas došao po komp, sad im je valjda gužva zbog blagdana :/

10 godina
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em

Probaj jos onako iz zajebamcije istekat sve kabele na maticnoj pa ih ponovo ustekat. Mozda su neki pinovi problem. A i probaj sa bios baterijom. Nikad ne znaš.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 13:23 (Spacecraft).
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em
Spacecraft kaže...

Probaj jos onako iz zajebamcije istekat sve kabele na maticnoj pa ih ponovo ustekat. Mozda su neki pinovi problem. A i probaj sa bios baterijom. Nikad ne znaš.

 Jesam sve kablove sad (iako sam ih u više navrata bio svakog posebno osim onih dolje za sound port), a CMOS bateriju sam bio već vadio, a sad nisam jer mi je ispod grafičke pa da nju ne moram van vaditi. Nema utjecaja. Jedino ako je neki od kabela otišao ili napajanje cijelo ili matična, to mi zasad jedino ima smisla...

13 godina
offline
Problem s tek kupljenim PC-em

Napajanje se može testirati, već je predloženo bilo na koji način.

Sada je drugi par rukava hoće li se ili neće korisnik zabavljati s time, ja npr. za te stvari imam adapter i ne moraš razmišljati

koje dvije žice treba kratko spojiti kad su kabeli svi iste boje.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em
Probao si sve, pričekaj kurira i neka pogledaju problem u Futuri.
Frend je imao problem sa kompom iz Future kad su došli prvi Ryzeni, riješili su to u 2 dana. Bio je problem u GPU.

Kako prate Bug forum, vjerujem da su vidjeli i tvoju temu pa će znati što prvo testirati. Napravio si više nego pola posla.
SSD koliko si mi života uštedio...
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 13:53 (Bur33k).
12 godina
offline
Problem s tek kupljenim PC-em

Da li se vrti ventilator od napajanja uopće? Treba njega testirati...

A kako kolega valentin kaže dvije žice se spoje u 24 pin spajalicom ili adapterom, ali nepreporučam ovo. tj. bolje ga je poslati u futuru nazad.
Radio sam ovo na napajanjima starim, a s novim se nebih zafrkavao.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Problem s tek kupljenim PC-em

Probat sa drugim napajanjem ako imas pri ruci , ako tada ne radi onda je MBO ili kabel koji se spaja na start dugme na front panel.

A ima i banalnih problema da treba samo cpu izvadit iz socketa i vratit ga nartag pa proradi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 14:02 (MGloc).
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em
Luka123 kaže...

Da li se vrti ventilator od napajanja uopće? Treba njega testirati...

A kako kolega valentin kaže dvije žice se spoje u 24 pin spajalicom ili adapterom, ali nepreporučam ovo. tj. bolje ga je poslati u futuru nazad.
Radio sam ovo na napajanjima starim, a s novim se nebih zafrkavao.

 Ništa se ne vrti, nijedan ventilator, nikakvo svijetlo se ne pali, ko da uopće nije uštekan u struju

10 godina
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em
Jel ti imas uopce struje u kuci?
Moj PC  
9 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em
Luka123 kaže...

Da li se vrti ventilator od napajanja uopće? Treba njega testirati...

A kako kolega valentin kaže dvije žice se spoje u 24 pin spajalicom ili adapterom, ali nepreporučam ovo. tj. bolje ga je poslati u futuru nazad.
Radio sam ovo na napajanjima starim, a s novim se nebih zafrkavao.

 

Nije bug nego je feature. Nema se što dogoditi jedino da ga dugo vrti bez opterećenja.  

Isto tako se moglo spojiti pwr pinove na matičnoj nakon što se odšteka kabel na sklopke i vidjeti da li je možda do kabla ,ali eto kad je već poslano natrag nije ni bitno više. 

 

Nadam se samo da neće magično proraditi na servisu jer obično to voli tako biti. Sretno . 

 

7 godina
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em
protest431 kaže...
Luka123 kaže...

Da li se vrti ventilator od napajanja uopće? Treba njega testirati...

A kako kolega valentin kaže dvije žice se spoje u 24 pin spajalicom ili adapterom, ali nepreporučam ovo. tj. bolje ga je poslati u futuru nazad.
Radio sam ovo na napajanjima starim, a s novim se nebih zafrkavao.

 

Nije bug nego je feature. Nema se što dogoditi jedino da ga dugo vrti bez opterećenja.  

Isto tako se moglo spojiti pwr pinove na matičnoj nakon što se odšteka kabel na sklopke i vidjeti da li je možda do kabla ,ali eto kad je već poslano natrag nije ni bitno više. 

 

Nadam se samo da neće magično proraditi na servisu jer obično to voli tako biti. Sretno . 

 

 Tnx. Jučer došao kurir oko 16h. Ja onako pažljivo s kutijom, nosim ju s obje ruke, a on na rame i skoro trčećim korakom nazad do auta XD

Sjetio me na onu scenu iz filma Komandos kad Schwarzenegger nosi balvan.

 

Danas se nisu javili iz Future, tako da do pon ni neće, a onda ćemo da vidimo.

Ugodni blagdani svima  

7 godina
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em

Update - javili su u subotu da su u četvrtak poslali nazad komp i da bi danas trebao doći kod mene. Nisam provjeravao mailove jer su bili blagdani pa me ovo baš obradovalo. 

Njihova dijagnoza je bila: Prilikom dostave je hladnjak iščupao malo procesor iz socketa te je izgubio kontakt. Izgleda da je tom prilikom i ploča dobila neki udarac jer je bila neispravna pa smo vam i nju zamjenili, te sve poslali natrag.

Nadam se da će biti sada sve ok, javim još.

Extra pitanje: monitor mi ima 2 priključka (malo je stariji) - VGA i DVI-D. Grafička ima HDMI i Display port, ali sam vidio na kompu da ima VGA port koji ide iz matične. Kako mi je najbolje spojiti? U nekom vremenu namjerava se nabaviti bolji monitor, al do onda da znam ako je ok spojiti na taj VGA koji nije od grafe ili bolje kupiti neki adapter pa spojiti na grafu?

 

*edit - kada sam pisao ovo, došao komp. Ostavljam ga par sati da se prilagodi sobi i onda krećemo

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em
Morati ćeš preko adaptera na grafičku. Taj VGA na matičnoj ti neće davati sliku, on je tu za integrirane grafike.
7 godina
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em
darkborg kaže...
Morati ćeš preko adaptera na grafičku. Taj VGA na matičnoj ti neće davati sliku, on je tu za integrirane grafike.

 Tnx. A koji adapter je preporučeno ili nema veze?

 

npr. uzmem HDMI kabel i adapter HDMI-VGA i spojim na monitor ili VGA kabel koji spojim u monitor i adapter VGA-HDMi koji spojim na grafičku?

7 godina
protjeran
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em

Ne, HDMI->D-SUB ti je DA pretvorba signala, em postoji kasnjenje, em nije idealno, a HDMI sam po sebi je najgori port,

nije Open Standard kao DisplayPort, DVI ili D-SUB.

 

Kupis si DisplayPort -> DVI kabel i miran si:

https://www.nabava.net/hdmi-dvi-i-displayport-kabeli/roline-displayport-kabel-cijena-dp-m-na-dvi-d-241-m-29725731

 

Imas ih raznih duzina i od raznih proizvodjaca.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
11 godina
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em

Uzmi dvi na hdmi adapter

12 godina
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em
Jbg da si u Osijeku bi ti ja dao svoj vga-hdmi bar da ti privremeno posluži, iako sam ga ja koristio dosta dugo i nisam primijetio nikakve probleme.
7 godina
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em
darkborg kaže...
Jbg da si u Osijeku bi ti ja dao svoj vga-hdmi bar da ti privremeno posluži, iako sam ga ja koristio dosta dugo i nisam primijetio nikakve probleme.

Ko da jesi dao, hvala ti 

Komp proradio, instalirali su i Windows10 na njega, valjda da ga provjere malo detaljnije. Na kraju sam kupio Display-DVI kabel, samo taj su imali u Melcompu.

Sljedeće pitanje, mislim da zadnje, haha:

Za spajanje s wifijem sam koristio USB Wifi adapter (za kojeg piše da ima driver samo za Windows7 i niže) i taj driver mi ne radi. Sada ću kupiti drugi USB WIFI adapter, ima li koji da ima driver na sebi? Ili moram skinuti driver na usb pa ga prebaciti na novi komp da bi mi proradila konekcija s internetom?

 

Tnx svima  

7 godina
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em

Za većinu wifi kartica ti windowsi imaju driver pa radi odmah, osim ako je neki baš novi čip u kartici.

Inače moraš skinut.

A koji je ovaj stari model?

Možeš instalirati i drivere sa starijih windowsa većinom (držiš shift i klikneš na restart pa iskljućiš driver verifikaciju).

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em
fer-de-lance kaže...

Za većinu wifi kartica ti windowsi imaju driver pa radi odmah, osim ako je neki baš novi čip u kartici.

Inače moraš skinut.

A koji je ovaj stari model?

Možeš instalirati i drivere sa starijih windowsa većinom (držiš shift i klikneš na restart pa iskljućiš driver verifikaciju).

 

 Stari je ovaj: http://wireless-driver-center.blogspot.com/2017/02/airlive-wl-1600usb-wireless-driver.html

Instalirao sam driver, restartao komp, ali mi se i dalje ne prikazuje wifi, imam samo PCIE Ethernet. Onda sam vidio da piše da je driver samo za Windows 7 i niže.

10 godina
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em
zlaya987 kaže...
fer-de-lance kaže...

Za većinu wifi kartica ti windowsi imaju driver pa radi odmah, osim ako je neki baš novi čip u kartici.

Inače moraš skinut.

A koji je ovaj stari model?

Možeš instalirati i drivere sa starijih windowsa većinom (držiš shift i klikneš na restart pa iskljućiš driver verifikaciju).

 

 Stari je ovaj: http://wireless-driver-center.blogspot.com/2017/02/airlive-wl-1600usb-wireless-driver.html

Instalirao sam driver, restartao komp, ali mi se i dalje ne prikazuje wifi, imam samo PCIE Ethernet. Onda sam vidio da piše da je driver samo za Windows 7 i niže.

 

a jesi probao otić u "device manager" i tamo ako ti prikazuje uskličnik na device-u probati sa "update driver" pa "search automatically for updated driver software"... 

else, probaš nać specifični driver po chipsetu wifi kartice (tj. hardware ID-u)

7 godina
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em
60nine kaže...
zlaya987 kaže...
fer-de-lance kaže...

Za većinu wifi kartica ti windowsi imaju driver pa radi odmah, osim ako je neki baš novi čip u kartici.

Inače moraš skinut.

A koji je ovaj stari model?

Možeš instalirati i drivere sa starijih windowsa većinom (držiš shift i klikneš na restart pa iskljućiš driver verifikaciju).

 

 Stari je ovaj: http://wireless-driver-center.blogspot.com/2017/02/airlive-wl-1600usb-wireless-driver.html

Instalirao sam driver, restartao komp, ali mi se i dalje ne prikazuje wifi, imam samo PCIE Ethernet. Onda sam vidio da piše da je driver samo za Windows 7 i niže.

 

a jesi probao otić u "device manager" i tamo ako ti prikazuje uskličnik na device-u probati sa "update driver" pa "search automatically for updated driver software"... 

else, probaš nać specifični driver po chipsetu wifi kartice (tj. hardware ID-u)

 Probao sam, al ne nalazi ga jer nema vezu na internet, a za vezu na internet mi treba driver za wifi karticu i tako u krug.

Tražio sam driver po tom ID-u koji piše na USB adapteru i našao ga, instalirao i dalje ne radi... Pretpostavio sam jer je taj device stariji i nema drivera za Windows 10, al ko će znati

10 godina
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em
zlaya987 kaže...

 Probao sam, al ne nalazi ga jer nema vezu na internet, a za vezu na internet mi treba driver za wifi karticu i tako u krug.

Tražio sam driver po tom ID-u koji piše na USB adapteru i našao ga, instalirao i dalje ne radi... Pretpostavio sam jer je taj device stariji i nema drivera za Windows 10, al ko će znati

 

eh da, stupid me... 

mislio sam da si možda preko lan-a spojio komp u međuvremenu pa probao... btw ak nemreš na net, probaj si šerat s moba wifi - bar dok ne osposobiš wifi karticu/dongle

16 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s tek kupljenim PC-em
zlaya987 kaže...

Update - javili su u subotu da su u četvrtak poslali nazad komp i da bi danas trebao doći kod mene. Nisam provjeravao mailove jer su bili blagdani pa me ovo baš obradovalo. 

Njihova dijagnoza je bila: Prilikom dostave je hladnjak iščupao malo procesor iz socketa te je izgubio kontakt. Izgleda da je tom prilikom i ploča dobila neki udarac jer je bila neispravna pa smo vam i nju zamjenili, te sve poslali natrag.

Nadam se da će biti sada sve ok, javim još.

Extra pitanje: monitor mi ima 2 priključka (malo je stariji) - VGA i DVI-D. Grafička ima HDMI i Display port, ali sam vidio na kompu da ima VGA port koji ide iz matične. Kako mi je najbolje spojiti? U nekom vremenu namjerava se nabaviti bolji monitor, al do onda da znam ako je ok spojiti na taj VGA koji nije od grafe ili bolje kupiti neki adapter pa spojiti na grafu?

 

*edit - kada sam pisao ovo, došao komp. Ostavljam ga par sati da se prilagodi sobi i onda krećemo

 

Pratim ovaj topic jer me zanimalo u čemu je riječ u i ovo mi se čini dosta neobično objašnjenje jer na onim slikama nisam primijetio tragove nekog udarca ili kakvo drugo oštećenje. Zar ne bi primijetio da je bio u igri neki udarac?

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice