PCI-e i PCI 2.0

poruka: 6
|
čitano: 1.473
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
PCI-e i PCI

 Pozdrav, imo sam u kompu  gornju karticu sa slke GT610  1GB  i zelim je zamjeniti sa GT720 GD3  ali sam skuzio da nije isti utor pa me zanima jel mogu ovu GT720 ubacit u isti onaj utor od  GT610 ?   Btw koja je od ove dvije kartice bolja i novija , pretpostavljam da je GT720  jer ima vise memorije ali nije mi jasno zasto ima losiji utor ako je bolja hmh ?

Ovu GT610 sam mislio prebaciti u jedan stariji komp dvijezgeni celeron koji ima isto siroki utor kao GT610. Slika u prilogu , hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: PCI-e i PCI

Na slici koju si stavio (novija) grafa ti ima x8pci ex utor vjerovatno 2 generacije a stara x16.Nemoj da te to brine.Samo stavljaj jer toliko slaba kartica ne bi mogla popuniti propusnost sabirnice ni da je na njoj x1 PCIex priključak.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2021 6:19 (McFly333).
15 godina
offline
Re: PCI-e i PCI
skip kaže...

 Pozdrav, imo sam u kompu  gornju karticu sa slke GT610  1GB  i zelim je zamjeniti sa GT720 GD3  ali sam skuzio da nije isti utor pa me zanima jel mogu ovu GT720 ubacit u isti onaj utor od  GT610 ?   Btw koja je od ove dvije kartice bolja i novija , pretpostavljam da je GT720  jer ima vise memorije ali nije mi jasno zasto ima losiji utor ako je bolja hmh ?

Ovu GT610 sam mislio prebaciti u jedan stariji komp dvijezgeni celeron koji ima isto siroki utor kao GT610. Slika u prilogu , hvala

- prvi broj je broj serije, 6-7 tj 6 je stariji, 7-noviji dok količina ram-vrama nema direktne veze (ali s novijima raste kao prosjek..).

- drugi broj ti unutar serije govri o klasi-snazi.. + novije serije su obično malo jače u istoj klasi, tj 10 je slabije-početno, 20 malo jače, 30 je posljednja negejmerska-uredska klasa.. dok od 50 idu gamerske.

.. po svemu je 720 (čitaj 7-20) jača od 610, dok povećana količina rama za tu klasu nije bitna jer i dalje nemaju dovoljno snage za iskoristiti kapacitet + osakaćena interna sabirnica-propustnost, tj ako te zanima usporedi brojeve s 50-dalje klasom i vidjet ćeš osim core-cuda jezgri i proširenu sabirnicu tj ono što gpu može i tad tek veća količina rama postane potrebna-korisna tj kriterij.

-kao za aute-bmw, prvi broj je serija-3-5-7.. drugi je motor(snaga), slično.

 

-nema veze s PCI (naslov-pitanje), tj to je sve PCIex.. samo pitanje duljine, x16, x8, x4, x1 .. manje važno tj samo kod jakih-najjačih može utjecati na teoretsku-moguću propustnost. Ne može se ubosti u pci jer je fizički drugačiji (suprotna strana), tj fizički ti sam konektor odgovara što možeš ili ne možeš, što je kompatibilno a što nije.. + jače vga traže i dodatno napajanje (struju-žicu, 6-8-pin) + mbo specifikacije gdje može biti navedeno što je u kojem portu-konektoru ograničenje (npr mbo s dvije x16 za sli/cf ne moraju raditi u x16 modu nego možda u x8) dok neka jača vga možda mora ići u duži utor jer traži odgovarajući napon s mbo pa neke kombinacije ovise i o updateanom biosu kod promjene generacije ili naajanja na kojem rade itd.

 

-kod serije 6 i 7 nema takvih razlika, rade obje, 7 troši manje i time je samo za jače smanjeno opterećenje napajanja ali to je od 50 klase naviše. Za npr 9xx vjerojatno treba update biosa itd.

-pošto 7 troši manje još su dostupne za kupnju kao lowentry i upravo njih je logično raditi u manjem formatu, tj može ići u svaki utor dok veća ako traži nešto ne može u manji (tj može jer višak jednostavno viri ali ako nešto fali tad ne radi.. tj x8 i x16 su zapravo kompatibilni i većinom možeš ubosti obje kombinacije, ne samo manju u veću nego i obrnuto (na kraju utora je prorez i kartica viri..).

 

-za gaming, 730 (630) ili novije 1030 su već ok, tj ovisi koliko neka igra traži, dok novije imaju 2-4gb ali realno je to višak. 650 je ok, slično kao 1030 ali traži +6pin napajanje-stuju i po tome je bolja novija tj ako nemaš dovoljno struje pa ne moraš mijenjati napajanje itd. Ako uspoređuješ za gaming-performanse, tad gledaj broj cuda + novije su malo brže.. dok za npr h265-hevc ovisi o starosti-generaciji pa novije imaju a to je povezano s internet-surfanjem jer je sve zapravo ista multimedija=gaming.. samo je pitanje koliko brzo je potrebno za normalan rad dok se u igrama može podesiti niža rezolucija-kvaliteta i tad radi zadovoljavajuće.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: PCI-e i PCI

koliko sam shvatio obje kartice mogu ici u slot kakav koristi gt610?

 

15 godina
offline
Re: PCI-e i PCI

ok za snagu mi je jasno ali smijem li ubosti 720 u slot 610? jer ako ne drugaciji slot nepostoji na toj ploci

14 godina
offline
PCI-e i PCI 2.0

Da, možeš.

IT me iznevjeri
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice