Okomite linije na TV-u

poruka: 10
|
čitano: 3.758
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Okomita i vodoravna linija na televiziji

Jučer navečer sam imao jedan problem koji je nekim čudom riješen, ali me zanima razlog. Riječ je o Phillips smart tv-u 58PUS7805/12 kupljenom prije dvije godine,  Priča ide ovako:

 

Jučer navečer upalim televizor i sve radi normalno. Nakon par sati pogledam TV i uočim u desnom kutu jednu horizontalnu žutu liniju u desnom dijelu televizije i jednu bijelu vodoravnu po sredini koja se križa s tom žutom. Prvo pomislim jer je MAX TV da mi HDMI nije dobar, ali kada sam zagasio TV i ponovno ga upalio, ista stvar. Tim gore što su te linije vidljive u drugim prozorima na TV-u, meniju za postavke, you tubeu i slično. Iskopčam TV iz struje na par minuta i ponovno ga upalim i resetiram na tvorničke, ali problem ne ide. Budući da mi je još pokriven jamstvom, odlučim pronaći račun. Nakon pola sata ponovno pogledam TV i linija više nema. Ponovno pogledam panel kroz druge aplikacije, ali ne vidim te linije više.

 

Što bi mogao biti problem? Jučer je grmilo u daljini na jugu Istre pa može li to biti razlog za oscijalcije (iako mi nema smisla).

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.9.2022 8:17 (Brki1994).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Okomita i vodoravna linija na televiziji

Obično je tak kad je loš spoj na ZIF kabelu koji ide u ekran, ali ne mora biti nužno da je to.

Uglavnom, nadaj se da bude uskoro skroz gecrk dok još vrijedi garancija (ako si našao račun).

 

pan y agujas
7 godina
offline
Re: Okomita i vodoravna linija na televiziji
fer-de-lance kaže...

Obično je tak kad je loš spoj na ZIF kabelu koji ide u ekran, ali ne mora biti nužno da je to.

Uglavnom, nadaj se da bude uskoro skroz gecrk dok još vrijedi garancija (ako si našao račun).

 

 

Račun ne mogu pronaći (jamstvo traje do 11. mjeseca ove godine) iako znam dan kada je kupljeno te imam izvode iz banke da im se za to plaća (imao sam već puta sličnu situaciju, ali su mi trgovci uvijek izašli u susret i napravili kopiju računa).

Sve je radilo okej ove dvije godine pa me je to iznenadilo jučer. To je trajalo nekih 40 minuta i onda normala. Danas ću probati uplatiti TV pa ćemo vidjeti.

Je li moguće da promjene temperature pa paljenje/gašenje televizije rade pritisak na panel pa on usporedno s time na kablove/spojeve?.

 

 

 

I want to believe
7 godina
online
Re: Okomita i vodoravna linija na televiziji

Da, ali ne u toj mjeri.

Uostalom, nemre se nitko oslanjat na normalne atmosferske uvjete da bi uređaj radio.

To je jednostavno tak, nitko ne investira u bolje konektore jer je postotak reklamacija premalen, a kad neki i završi na servisu zbog toga ziher samo očiste kontakte i zalijepe malo boljim selotejpom.

 

pan y agujas
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.9.2022 12:29 (fer-de-lance).
7 godina
offline
Re: Okomita i vodoravna linija na televiziji

Hvala na info.

Nadamo se da će šljakati i dalje 

I want to believe
15 godina
offline
Re: Okomita i vodoravna linija na televiziji
Brki1994 kaže...

Hvala na info.

Nadamo se da će šljakati i dalje 

 -neobično.. tj 'pogrešna logika'.. :)

-tj ako nešto treba crknuti, bolje da ti crnke sad, što prije.. ne za par mjeseci po isteku jamstva.

-sve se kvari, kad-tad.. prije ili poslje a ponekad (kao sad) je bolje prije tj u tom roku, nakon tog je bolje nikad no to je nemoguće :)

 

-nisam pomogao, znam, samo eto 'ispravak' semantička-logika i entropija koja mora rezultirati kvarom barem trenutak prije nestanka svemira-tvari.. 

 

-za nekog s lemilicom, moguć problem slabog lema na tom dijelu, koji se recimo na nekoj temperaturi pojavi-nestane kao loš kontakt, nesavršenost lema, žice ili neki čip.. ako je čip tad vjerojatno neće dugo tj tako to počne a za reklamaciju je 'samo' potrebno da problem postoji kad reklamiraš pa ako tesitraš npr isključen par sati i paljenje.. i ako tad ima crtu, tad prije nošenja u servis napraviš upravo tako tj osiguraš vidljiv problem da ti ne odbiju reklamaciju kad upale tv na zaprimanju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Okomite linije na TV-u

Neću ni ja pomoći komentarom da ima ljudi koji su tak zalemljeni da su im postovi nečitljivi (al su dobra mentalna vježba).

Na mojem PUS8506/12 se pojavila horizontalna linija koja se vidjela svuda i onda je nakon par dana nestala. Mislim da im je to feature. Čim sam vidio naslov teme pomislio sam pa nije valjda Philips :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Okomita i vodoravna linija na televiziji

Ja sam mislio da si našao račun i garanciju pa se kvar predomislio

8 godina
offline
Okomite linije na TV-u

Jedno glupo pitanje ...

 

Da li je netko nečime dosta mokrim brisao taj ekran ????

 

Ako je možda si imao sreće pa je jako malo vlage ušlo u taj ZIF konektor iliti u prijevodu komad flat kabla koji ide na ekran ...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Okomite linije na TV-u

Sve radi normlan oveć 2 tjedna tako da neznam u čemu je bio problem. 

TV čistim s krpom od mikrovlakana i vlažnom krpom (ne namočenom i lagano prođem ekran) kao i sve monitore već godinama i nikada problema.

I want to believe
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice