Ntldr is missing,poslije zamjene matične

poruka: 13
|
čitano: 4.523
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Ntldr is missing-poslije zamjene matične i dr.

Nakon kvara na računalu,s kojim sam davio ljude na ovome forumu i na nekim drugim,kad na monitoru nije bilo slike uopće,pa sam onda svašta nešto radio,zamjenio matičnu i procesor,napojnu jedinicu,te otkrio da mi jedna tabla RAM-a od 1GB ne radi,a radi samo ona manja od 256MB,pa sam planirao i to rješiti,problem je u tome što mi sad na monitoru piše NTLDR is mising,CTRL+ALT+DEl restart,i pritiskom na tipku F9 dobijem izbornik  koji mi ponudi opcije botanja,kad pritisnem na HD piše mi ovu poruku,a kad pritisnem druge opcije onda mi pođe botat sa win cd-a i nakon nekog određenog vremena piše da nema instaliranog hdd,a crvena lampica žmirka kao da je u funkciji i kad uđem u Bios i tamo je registriran,napominjem još da sam kad sam podatke prenosio sa ovoga hdd-a na drugo računalo ,pritom ga i formatirao.
Molim pomoć

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Ntldr is missing,poslije zamjene matične

Trebaju ti SATA driveri za novu ploču. Za XP ti trebaju biti na disketi, Vista i 7-ica ga mogu povući s CD-a (iako ga najčešće već imaju), a ako ti se da zafrkavat, možeš ih integrirat u instalacijski CD od Windowsa.

Alternativa je u BIOS-u uključit IDE mode za SATA diskove (gubiš malo performansi). U nekim BIOS-ima se još zove Compatibility mode ili Legacy mode.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
 
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Ntldr is missing,poslije zamjene matične

Jednak sam problem imao, preporucujem ti da ponovo instaliras Windows (bez ikakvog dual-boot-a) na HDD koji koristis kao Boot device.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
RE: Ntldr is missing,poslije zamjene matične
MrBlc kaže...

 U nekim BIOS-ima se još zove Compatibility mode ili Legacy mode.

 

Da, i to sam izmjenio (i rijesio problem). Mislio sam da nije problem u tome kad je vec promijenio maticnu. No postavjke su mogle biti jednake na obe.

13 godina
neaktivan
offline
Ntldr is missing,poslije zamjene matične

Ako se radi o Xpu problem je jednostavno riješiti preko recovery konzole.

 

Dakle, pretpostvljam da znaš instalaciju Windowsa XP, kad završi loadanje drivera i ostalog pitat će te R za Recovery konzolu ili enter za nastavak.

Ti lupni R.Odaberi instalaciju Windowsa koju želiš popraviti, i onda upiši fixmbr pa kad to završi fixboot.Onda exit da ti restarta komp.

Potpis na potpis!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
RE: Ntldr is missing,poslije zamjene matične

problem je u tome što sam nabavio polovnu matičnu ploču,pa nisam ništa dobio,ni cd ni disketu,a ovo kućište i nema disketnog pogona.

14 godina
odjavljen
offline
RE: Ntldr is missing,poslije zamjene matične
Mentalist kaže...

Jednak sam problem imao, preporucujem ti da ponovo instaliras Windows (bez ikakvog dual-boot-a) na HDD koji koristis kao Boot device.

pokušao sam instalirati,ali kad odradi jedan dio, nakon toga mi javi poruku,da nema instaliranog hdd na koji bi se mogao instalirati OS,pa onda još piše provjerite napajanje diska i ostale priključke, što sam i provjerio,e jedino možda treba nešto uradit u BIOSU ili CMOSU.

15 godina
offline
RE: Ntldr is missing,poslije zamjene matične
soniman kaže...
Mentalist kaže...

Jednak sam problem imao, preporucujem ti da ponovo instaliras Windows (bez ikakvog dual-boot-a) na HDD koji koristis kao Boot device.

pokušao sam instalirati,ali kad odradi jedan dio, nakon toga mi javi poruku,da nema instaliranog hdd na koji bi se mogao instalirati OS,pa onda još piše provjerite napajanje diska i ostale priključke, što sam i provjerio,e jedino možda treba nešto uradit u BIOSU ili CMOSU.

 

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
13 godina
neaktivan
offline
RE: Ntldr is missing,poslije zamjene matične

Koji Win želiš instalirati?

Potpis na potpis!
14 godina
odjavljen
offline
Ntldr is missing,poslije zamjene matične

xp pro service pack 2

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Ntldr is missing,poslije zamjene matične
Dropper kaže...

Ako se radi o Xpu problem je jednostavno riješiti preko recovery konzole.

 

Dakle, pretpostvljam da znaš instalaciju Windowsa XP, kad završi loadanje drivera i ostalog pitat će te R za Recovery konzolu ili enter za nastavak.

Ti lupni R.Odaberi instalaciju Windowsa koju želiš popraviti, i onda upiši fixmbr pa kad to završi fixboot.Onda exit da ti restarta komp.

problem je što u instalaciji xp OS,ne mogu doći do te faze.

14 godina
odjavljen
offline
RE: Ntldr is missing,poslije zamjene matične

malo sam nešto pokušavao u biosu,pa čini mi se stalno je na IDE-mode i ima još opcija RAID i to sam pokušavao pa ista stvar, samo što još nešto piše, a nisam uspio pročitat šta, jer jako brzo ga skloni,a opcije SATA uopće nema,ako je ovo i podešeno na IDE u biosu,a u računalu je spojeno sa SATA kabelom i šta onda uraditi.

14 godina
odjavljen
offline
Ntldr is missing,poslije zamjene matične

zahvaljujem se svima na savjetima,promlem sam riješio,bilo je do napajanja, u stvari ne ispravan je bio konektor koji ide na HDD,a što sam slučajno otkrio.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice