Novi procesor overheat (phenom2)

poruka: 13
|
čitano: 2.854
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Novi procesor overheat (phenom2)

Bok, imam problem s AMD Phenom II X6 1055T procesorom. Cim sam slozio konfu usao u bios i vidio da mi temperatura raste s 40 da bi stala na nekih 56 stupnjeva u idle (u biosu). Ventilator nepodnosljivo radi na 5000 okr/min. Promijenio sam pastu i stavio zalman neku bijelu ali i dalje u idlu radi na 55-56. Sta mi je ciniti? Sam nesto krivo namontirao ili da se uputim pravac links sad jos kad rade?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Novi procesor overheat (phenom2)
To je normalno za stock cooler i neko lošije kućište.Rješenje je da kupiš bolji cooler
Zaradite novce http://bux.ratovi.net/?r=robimarko
15 godina
offline
Novi procesor overheat (phenom2)

to nije normalno za thuban x6, još jednom skini procesor sa ploče te ponovo montiraj a onda kap nove paste i hladnjak stavi,

normalno bi bilo okvirno od 20-45C u biosu, provjeri sve postavke da su na default, napon i takt procesora ..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Novi procesor overheat (phenom2)

Ma jesam vec skinuo sve i stavio zrno rize paste i podjednako razmazao... Napon je na 1.325V. Procesor radi na 2800MHz a to je default kolko znam. Primjetio sam da se temp spusti kad restartam a dize se do 58 kada u BIOSu gledam temp. Neznam da krenem instalirat windowse ili ne.......

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi procesor overheat (phenom2)

Možda senzor na ploči krivo očitava, stavi ti win pa onda iz wina provjeri temperature i stabilnost, ako nije u redu nosi na garanciju

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi procesor overheat (phenom2)
bik kaže...

Možda senzor na ploči krivo očitava, stavi ti win pa onda iz wina provjeri temperature i stabilnost, ako nije u redu nosi na garanciju

Da tocno to. Javim kad instaliran windows....

14 godina
neaktivan
offline
Novi procesor overheat (phenom2)

Sve u redu. AsRock tuning tools u windowsu pokazuje stabilnih 36 stupnjeva na idle. Btw dali si taj procesor(maticna) sam podesava brzinu? Pise mi u windowsu da radi trenutno na 3300MHz? (default je 2800). Maticna: asrock 870 extreme3 r2.0

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Novi procesor overheat (phenom2)

To ti je tzv turbo core kod thubana a na 3,2 se diže kad su kao 3 proca u idlu onda se diže na navedenu brzinu.

$inke
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2011 1:15 ($inke).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Novi procesor overheat (phenom2)

skini si ovo u slucaju da bios krivo pokazuje tek tolko da se uvjeris LINK

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Novi procesor overheat (phenom2)

Core temp mi pokazuje 30 stupnjeva u idle a do oko 35 dok nest prckam po internetu i instaliravam programe, odzipavam i slicno. Ugl shvatio sam da taj phenomov hladnjak nije los ako ne overclockas (iskljucio sam asrock turbo mod koji poveca brzinu na 3300MHz jer mi je 2800 x6 uvrh glave). Isto tako buka hladnjaka se snizuje tako da se napravi dobar protok zraka (zatvoriti sve eventualne rupe sviska, staviti ventilator sprijeda da puse unutra a iza da puse van...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Novi procesor overheat (phenom2)

da tak je i meni otprilike 35 dok surfam i ne radim nista zahtjevno

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Novi procesor overheat (phenom2)

Evo ga. Sa scythe katana 3 ladan ko led. 28 stupnjeva na idle pokazuje Core temp. Moze lock {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Novi procesor overheat (phenom2)
robimarko kaže...
To je normalno za stock cooler i neko lošije kućište.Rješenje je da kupiš bolji cooler

U skoro svakoj temi baljezgaš na kvadrat..

 

@Autor

 

Downloadaj HW Monitor i tamo pod TMPIN0 ti piše temperatura socketa..Najvjerovatnije su ti senzori na procesoru u banani(nikakvo čudo za AMD)..

Postoji još i mogučnost da ti baza hladnjaka nije ravna ili ćak procesor.

Steve Jobs..Hvala ti!!...Bez tebe nebi imali ono što sad imamo...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice