Novi PC nema POST AM5

poruka: 16
|
čitano: 3.152
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Novi PC nema POST AM5

Znaci slozio sam novi PC :ASUS PRIME B650M-A WIFI

                    Ryzen 5 7600x

                    Corsair Vengeance RGB DDR5 32GB

                    Cooler Master TD300 

Od prije imam Corsair TX850

i probao razne Graficke kartice i bez.

 

Znaci slozio sve je novo osim PSU i GPU.

 

PC se upali vrte se svi ventilatori i RGB svjetli ali nema POST i USB utori nemaju struje. Spojeno je sve na maticnu 24pin i 8 pin.

sa obzirom da sam u DE iskoristio sam Amazon malo i narucio identicnu maticnu i drugu vrstu RAMa koji su na listi podrzanih sa obzirom da onaj gore nije bio.

i dalje isti problem. Da li je moguce da je CPU DOA? nikad nisam dozivio da CPU bude DOA. Probao sam i drugo napajanje ali problem je ostao, Probao sam sloziti i sve van kucista reko da nije neki kratak spoj u kucistu ali i dalje nema POST. Ostaje mi samo probati drugi CPU ili netko ima jos ideja?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Novi PC nema POST AM5

Dali i na toj drugoj ploci također USB portovi nemaju struje? Ako je to slučaj nešto ne spajaš dobro ili ti je napajanje faulty.

14 godina
offline
Re: Novi PC nema POST AM5

da isti simptomi, Pa jel ima ist za spojit osim 8pin i 24pin na plocu, znaci proba sam maknuti sve ventilatore da samo PowerSW i napajanje na ploci bude. Moram negdje naci Buzzer da vidim koju gresku javlja ploca. Probao sam BeQuit napjanje od 400w sto imam kao rezervu isto neradi, to isto napjanje radi na drugom setupu normalno.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
Re: Novi PC nema POST AM5

Stvarno čudo, ako nije ploča niti napajanje stvarbno bi mogao biti DOA cpu. 

Da probaš njega reklamirati i uzeti drugi?

 

EDIT: još jedna stvar (vjerojatno neće pomoći pošto dvije ploča imaju isti problem) ali jesi probao očistiti CMOS (izvaditi malu bateriju sa ploče na 5 minuta i vratiti nazad)?

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2023 8:40 (ibme74).
14 godina
offline
Re: Novi PC nema POST AM5

Probat cu ili stvarno imam peh da su dvije Asus ploce DOA, lijepo slozio unutra sve i Kabelmanagment napravio i sve morao raskopat, vec 2 dana se borim jel je sve DDR5 nitko nema za posudit djelova za test.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
Re: Novi PC nema POST AM5

Jesi probao jedan po jedan stick ram-a stavljat u različite slotove?

10 godina
offline
Novi PC nema POST AM5

To ti je normalno na AM5 platformi kada je prvi puta slozis pc nema posta 2-5 min i oko 10 puta se upali i ugasi jer maticna testira timing za ramove.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Novi PC nema POST AM5

Neznam evo sad testiram i 1. Sam cekao 10min nema post, sad sam napravio clear cmos i opet cu cekat do 15min. Ako nece probat cu sa drugim RAMom? Jasno mi je dugo moze trajat ali duze od 10min imam 32gb RAM ne 128. Inace prije sam cekao oko 5min pa nije bilo evo sad 15min nista idem na drugi set rama probat cu samo jednu plocicu mozda bude

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2023 10:43 (CroVandal).
6 godina
offline
Re: Novi PC nema POST AM5

Pa al nemaš nikakav način za vidit greške na toj ploči, obično je neki mali ekrančić koji ispiše broj, ili 4 svjetla koja jave di je greška?

Baci pogled na CPU i njegovo ležište na ploči da nemaš kakav pin iskrivljen. I Pokušaj sa jednom palicom RAM-a u svakom utoru.

10 godina
offline
Re: Novi PC nema POST AM5

Nez ja isto imam AM5 samo Ryzen 9 7950x ali jos uvjek nisam sastavio pc jer cekam graficku ASrock RX 7900 XTX Taichi i kuciste PHANTEKS Eclipse P500A. Bas sam bio pretrazivao reviewe kada je dosao Ryzen 7000 i jay2cents je reko da mu je bilo cudno da se pc ne pali da nece u bios pa je cekao i nakon nekog vremena sve proradilio.

Mozda ako ti maticna podrzava bios upgrade bez da si u biosu probaj bios upgreidati na zadnji ako ne nez samo trebalo bi neku gresku javljati, a ako imas mogucnost kupi si onaj zvucnik za maticnu sta daje post zvuk pa ces po tome znati sta nije uredu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2023 11:27 (Iwan7SeVeN).
14 godina
offline
Re: Novi PC nema POST AM5

Nakon sto sam ostao bez ideje otisao sam prekopat podrum i uspio naci stari SPEAKER za Mbo. Javljalo je gresku na RAM onda sam isao redom opet utor po utor sa jednom plocicom pa sa drugom. I dobio POST prvo sa jednom plocicom ali druga nije htjela onda zamjenio na drugi set pa opet sa jednom radi sa drugom ne. E sad najbolje kombinacija jedna plocica iz 1. Seta i jedna iz 2. Radi i normalno. Znaci imao sam 2 seta ddr5 memorije u svakom je bila po jedna plocica defektna. Kupio jos jedan 3. Set Rama i rade obe sve normalno

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Novi PC nema POST AM5

Sad hrpu stvari poslat nazad Amazon u 😂

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
10 godina
offline
Re: Novi PC nema POST AM5

Super da je proradilo a sta se tice rama probaj nadograditi na zadnji bios pa ponovno staviti rame unutra mozda je do biosa?

11 godina
offline
Re: Novi PC nema POST AM5
CroVandal kaže...

Sad hrpu stvari poslat nazad Amazon u 😂

 

Znači ipak je bilo do RAM-a? Koji ti je BIOS na toj ploči? Ovaj zadnji sa kraja 11. mjeseca ima navedeno "Improve DRAM compatibility" pa ti možda fixa problem. Čisto sumnjam da si mogao u dva kita dobiti po jedan defektan stick.

14 godina
offline
Re: Novi PC nema POST AM5

Nedavno sam gledao ovaj video pa sam se sjetio cim sam ovaj post vidio. Mozda bude od neke pomoci nekad nekome.

 

14 godina
offline
Re: Novi PC nema POST AM5

Napravit cu to veceras morao sam na Posao popodne pa nisam stigao vise ali bas cudno da je tako. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice