Iphone 7 plus KVAR

poruka: 5
|
čitano: 2.862
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Iphone 7 plus KVAR

Pozdrav svima! 

Znam da nebi trebao pisat o ovoj temi ovdje ali mi hitno treba pomoc!

 

Imam problem sa iphone 7 plus. Danas mi je telefon upao u vodu a telefon je inace vodootporan i sve je normalno radilo cim sam ga izvadio iz vode sam ga pobrisao sa krpom, da bi nakon 30 minuta touch prestao radit. Par puta sam napravio hard reset uspio je proradit touch i nakon 10 min mi je opet prestao radit. 

 

Molim vas ako neko zna kako da rijesim problem dali je to zbog vode koja je ostala u njemu ili je crko touch skroz?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Iphone 7 plus KVAR

stavi ga odmah na susenje 1-2-3 dana, brisanje krpom nece pomoc.

nista ne garantira da mob nije nayebao doduse..

 

moj primjer pretposlog ljeta.

Pixel mi je pao u more (po mraku), trebalo mi je 10ak sekundi da ga napipam u mraku.

2-3h kasnije sam ga "kao" osusio i onda se poceo palit gasit sam od sebe, u USB portu je pocela zelena korozija itd itd, punjenje nije radilo.. mislio sam da je gotov.

odmah sam ga oprao sa bocom destilirane vode, isackao USB port od sve soli i ostalih gluposti, sve utore iscackao od ikakvog smeca/minerala/soli.

nakon toga sam ga detaljno isprao sa jos jednom bocom destilirane vode.

kad je sve bilo cisto (bojao sam se da korozija preko USB porta nije usla do maticne) stavio sam ga susit u rizu (iskreno pojma nemam jel to mit ili ne) i imao sam nesto onih silica gel u ruksaku.. sve to sam lijepo stavi oko mobitela i nisam ga dirao dva dana.

kad sam ga napokon izvadio van, upalio iz prve, punio iz prve, USB port je bio cist od korozije i evo vec godinu i pol radi bez problema (power button sere od prije 2-3mj, al to je druga prica..).

 

dakle, riza + silica gel ako je moguce + negdje blizu radjatora da se susi, i zaboravi ga na par dana + par ocenasa.

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.11.2021 12:49 (nixass).
Re: Iphone 7 plus KVAR

Riža ništa ne pomaže. Riža je tu samo kako korisnik ne bi dirao mobitel. Korisnije je staviti mobitel u sol nego u rižu, jer sol vuče vlagu iz zraka.

No, najbolja stvar je ipak silica gel. Ako ne, onda mačji pijesak jer je to praktički ista stvar.

Politi destiliranom vodom je ok, jer ona ne vodi struju, no bolja stvar je isopropilni alkohol.

 

Dakle, čim prije ISKLJUČITI mobitel.

 

Ako iPhone NEMA home button:

  1. Press and release the Volume Up button. Do not long-press or hold the button.
  2. Do the same to the Volume Down button. Press and immediately release.
  3. Press and hold the Lock/Unlock button until your iPhone screen turns off, turns on, and shuts off again. Once the Apple logo disappears from the screen for the second time, release the Lock/Unlock button.

Ako iPhone IMA home button:

Držati home i power tipku dok se ne ugasi.

 

Oprati mobitel u destiliranoj vodi ili iso. alkoholu

Staviti ga u silica gel ili mačji pijesak.

Opcionalno: Odnijeti na servis za svaki slučaj.

 

Pro tip: Držati poroznu vrećicu mačjeg pijeska u automobilu kako se ne bi skupljala kondenzacija zimi.

The planet broke before the Guard did!
14 godina
offline
Iphone 7 plus KVAR

Isključi telefon i ostavi ga na radijatoru 2-3 dana. Ako ne bude pomoglo odnesi ga na servis ali nisam siguran da li će se popravak isplatiti. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iphone 7 plus KVAR
Ako ste iz zagreba javite se u inbox sve vrste popravka odrađujem u naj kračem roku. U vašem slučaju ako je touch radio nakon sušenja smočio se konektor i uhvatila se korozija i sad nema kontakta treba otvoriti uređaj i počistiti konektor sa isopropanolom.
Njuška
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice