Gtx 1050- servis ili samozamjena

poruka: 17
|
čitano: 3.043
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Gtx 1050- servis ili samozamjena

Pozdrav,

imam ovu graficku: MSI GTX 1050 2gb dual fans- stavit cu i sliku.

 

Graficka radi dobro ali nedavno je poceo 1 ili2 ( nisam siguran zbog buke) ventilatora zujati ( stalno malo a nekad i nepodnosljivo glasno)

 

Zvao sam vec nekoliko servisa jer nisam dosad radio sa gpu i svi mi daju odgovor da se time ne bave ili da nemaju djelove.

 

Molim Vas ili neki servis koji se bavi time(ako ima za do 200kn max) ili savjet i link gdje i koje ventilatore kupiti pa da to sam napravim ( ako moze i neki video sa slicnom ili istom grafickom jer me strah da ne strgam gpu jer nemam novaca za novu sada i savjet dali mogu koristit istu termalnu pastu kao za cpu ili mora biti neka posebna?)

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Gtx 1050- servis ili samozamjena
NistaNeznam kaže...

imam ovu graficku: MSI GTX 1050 2gb dual fans- stavit cu i sliku.

 

Molim Vas ili neki servis koji se bavi time(ako ima za do 200kn max) ili savjet i link gdje i koje ventilatore kupiti pa da to sam napravim ( ako moze i neki video sa slicnom ili istom grafickom jer me strah da ne strgam gpu jer nemam novaca za novu sada i savjet dali mogu koristit istu termalnu pastu kao za cpu ili mora biti neka posebna?)

samo polako i pažljivo, kad rastavljaš ufotkaj kako su pospajani kablovi da ne bi naopako okrenuo pinove (uglavnom nije moguće, ali za svaki slučaj).
Na youtubeu potraži filmove kako se mijenja vent na grafičkoj. Evo jedan filmić gdje čovjek mijenja baš na GTX1050, a ima sigurno i boljih filmova, gdje se cijeli proces bolje vidi.  

 Bez brige, nije komplicirano.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.11.2021 10:13 (jozef).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1050- servis ili samozamjena

jozef

Ok, budem probao ali imate li mozda neki link gdje i koje ventilatore kupit?( u videu je gtx 1050 ti a moja je bez ti)

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.11.2021 10:18 (NistaNeznam).
14 godina
online
Re: Gtx 1050- servis ili samozamjena
NistaNeznam kaže...

jozef

Ok, budem probao ali imate li mozda neki link gdje i koje ventilatore kupit?( u videu je gtx 1050 ti a moja je bez ti)

mislim da ti treba 85mm ventilator, a ne vidim da ih baš ima kod nas za kupiti. Naručiš s aliexpressa , samo ćeš morat pričekat koji tjedan da ti stignu. Alternativa je da kemijaš s nekim drugim ventilatorima ali to je nepotrebna komplikacija.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1050- servis ili samozamjena

Jel to sigurno 85 ili ? To trebam izmjerit centimetrom promjer svog ventilatora ?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1050- servis ili samozamjena

Evo jos slika radi velicine ventilatora

11 godina
offline
Re: Gtx 1050- servis ili samozamjena
Auh, to je ona minijaturna s 50mm ventovima, za to imaš samo komplet plastični oklop i 2x vent

https://www.aliexpress.com/w/wholesale-gtx-50mm-fan.html
10 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1050- servis ili samozamjena
picajzla0707 kaže...
Auh, to je ona minijaturna s 50mm ventovima, za to imaš samo komplet plastični oklop i 2x vent

https://www.aliexpress.com/w/wholesale-gtx-50mm-fan.html

 Otvorio sam link al nevidim ni 1 od 50mm

11 godina
offline
Re: Gtx 1050- servis ili samozamjena
Jbga, nestao iz ponude u međuvremenu, baci oko na ebay
10 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1050- servis ili samozamjena
picajzla0707 kaže...
Jbga, nestao iz ponude u međuvremenu, baci oko na ebay

 Neznam sto da trazim, ovo sto ste poslali sam pogledao 1 min nakon sto ste poslali i nista nisam vidio....tako da neznam ni sta trazim

6 godina
neaktivan
offline
Gtx 1050- servis ili samozamjena

Ne znam gdje autor teme živo, ali nađi si neki lokalni servis elektronike (ne pc shop) i reci im neka ti zamijene ventilatore. Realno to može bilo tko tko ima lemilicu - kupiš obične 50-60 mm ventilatore i zalemiš žice na postojeći konektor od starih ventilatora. Zalijepe se na staru plastiku ili se učvrste vezicama i riješeno.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gtx 1050- servis ili samozamjena
Probaj ovako upisati, ne da mi staviti link na ebay
10 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1050- servis ili samozamjena
picajzla0707 kaže...
Probaj ovako upisati, ne da mi staviti link na ebay

 Oh wow, ovo mogu naci i na aliexpress kada tako upisem i ako sam dobro skuzio po slici i po svojoj gpu, sa svake strane ima 2 sarafica i ako ih maknem skida se samo ventilator i ta maska a ne i onaj zeljezni dio di je termalna pasta. Jesam li to dobro primjetio?

11 godina
offline
Re: Gtx 1050- servis ili samozamjena
Točno, to je samo "shroud" koji služi za držanje ventova i donekle za usmjeravanje propuha koji prave. Samo pazi kad skidaš da otpojiš konektor od ventova da ne iščupaš s gpu pcb-a priključak
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.11.2021 19:25 (picajzla0707).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1050- servis ili samozamjena
picajzla0707 kaže...
Točno, to je samo "shroud" koji služi za držanje ventova i donekle za usmjeravanje propuha koji prave. Samo pazi kad skidaš da otpojiš konektor od ventova da ne iščupaš s gpu pcb-a priključak

 Ajme PPPPUNNNNOOOO Vam hvala. Ja sam se vec bojao koliko cu toga morat i koju termalnu pastu itd itd :D Jos jednom puno hvala na trudu i Vama i svima koji su pomagali :)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1050- servis ili samozamjena

 Hvala na pomoci i trudu. Bas sam skuzio jucer da je najlakse naci i da ima i na amazonu ako trazim po "size name"(onaj kod HA55....). Tako da svi znaju koji budu imali isti problem kao ja pri pronalazenju ;)

NAPOMENA: AKO PISE SIZE NAME XY I JOS NEKI BROJEVI-to je slicna verzija koja ima razmak kod sarafa od 32mm, a HA55..je 40mm

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.11.2021 9:36 (NistaNeznam).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice