Cpu Oc problemcic

poruka: 40
|
čitano: 3.738
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Cpu Oc problemcic

Ma i ovako je on poprilicno dobar drzat ga na 4.6 ako bude imalo smisla u igrama. 

Bero
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cpu Oc problemcic
Ali delidom neces postici nizi napon samo nize temperature.Recimo ti bi dobio u prosjeku nize 10-15°C a opet sve ovisi koji tekuci metal stavis, kod mene je liquid pro ja sam dobio nekih - 12°C manje nisam ga mjenjao vec 2.5 godine.Ali kazu da ga ne treba mjenjati, jer nije to kao thermalna pasta.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 22:40 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Cpu Oc problemcic
Bero_ng95 kaže...

Ma i ovako je on poprilicno dobar drzat ga na 4.6 ako bude imalo smisla u igrama. 

 Oj, ako hočes ja ti imam stabilan oc profil na 5.3ghz pa si ga loadaj u biosu, samo promjeni multiplayer na 5ghz i provjeri napon na koliko je namjesten?

14 godina
offline
Re: Cpu Oc problemcic
Koliki je kod tebe napon za tih 5.3
3 godine
protjeran
offline
Re: Cpu Oc problemcic
dreadmoore kaže...
Koliki je kod tebe napon za tih 5.3

 Neznam, imam samo spremljene oc profile od starog sistema.

10 godina
offline
Cpu Oc problemcic

Hvala na pomoći, zaključak je sljedeći da svatko po potrebi koristi frenkvenciju.

CPU uz dobro vodeno hlađenje ima smisla do 5ghz.

Osjetne su razlike na 4.6 već dobio vi najviše 10 fpsa i to u pojedinim igrama na 5ghz a na na 5.3 kako si naveo to po meni je na samoj granici stabilnosti te veliki rizik na duge staze ujedno razlika 5.0 i 5.3 nije vrijedna rizika  niti rovanja i mjenjanja tekućeg metala. Ako si i dobio 5.3 onda si dobio uz najbolje hlađenje ali uz visoke temperature što je po meni sulud potez ali to je samo moje misljenje.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cpu Oc problemcic
Bero_ng95 kaže...
KVod napravio prema tim postavkama i non stop mi baca error i blue screen i resetira se

 Žao mi je, stavi Enhanced Turbo: Enabled, da ti sve jezgre rade na 4,3 i vozi.

 

Lp. 

3 godine
protjeran
offline
Re: Cpu Oc problemcic
Bero_ng95 kaže...

Hvala na pomoći, zaključak je sljedeći da svatko po potrebi koristi frenkvenciju.

CPU uz dobro vodeno hlađenje ima smisla do 5ghz.

Osjetne su razlike na 4.6 već dobio vi najviše 10 fpsa i to u pojedinim igrama na 5ghz a na na 5.3 kako si naveo to po meni je na samoj granici stabilnosti te veliki rizik na duge staze ujedno razlika 5.0 i 5.3 nije vrijedna rizika  niti rovanja i mjenjanja tekućeg metala. Ako si i dobio 5.3 onda si dobio uz najbolje hlađenje ali uz visoke temperature što je po meni sulud potez ali to je samo moje misljenje.

 Bravo za tebe, pošaljem ti bios s kojim bi pod normalno trebao ici svaki primjerak na 5ghz i velis da je to sulud potez, a ti češ sad drzati taj 8600K na stock frekvencijama s fenomenalnom pločom za overklokanje i to ti nije suludo?

Inace lcc level 4 na toj ploci daje ravno 1.4V kao sto je i na Auto postavkama sto nema smisla!

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 19:02 (Zelenapaprika2).
14 godina
offline
Re: Cpu Oc problemcic
Mozda mu ne treba više ili mu je baš loš primjerak a mozda se boji ići do 1.4V
10 godina
offline
Cpu Oc problemcic

Radi lošijeg hladnjaka sam vratio na 4.6gh. Znam da taj cpu ima potencijal za oc ali isto znam da nema smisla da mi se przi na 80 stupnjeva. Kroz neko vrijeme stavit ću si vodeno onda će imati smisla još podići takt. Ne patim od 10 fpsa manje zaista samo trenutno smatram da nema smisla hvala ti na bios u cjeli dan sam na poslu tako da nisam stigao nista konkretnije komentirati.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice