Brutalno spor POST i boot PC-a

poruka: 9
|
čitano: 1.915
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Brutalno spor POST i boot PC-a

Pozdrav svima 

Nedavno sam sklopio novu konfiguraciju i bilo je sve tip top prvih par dana dok mi se nije pojavio ovaj čudni problem . Prije koji dan je restart PCa trajao previše za moj ukus i isključio sam PC na power dugme . kad sam ga htio upaliti pojavio se problem iz naslova, postanje  je prije trajalo  cca 1 sekundu , pojavi se ona crtica nakratko i PC nastavlja sa bootom , ali sad to traje nenormalno dugo . Crtica blinka po dvije tri minute , pa tek onda se pojavi ROG logo i to umjesto par sek traje pet šest minuta  dok se PC konačno ne upali . Problem sam jučer riješio  vađenjem baterije , ali sinoć poslije instalacije chipset drivera opet je restart trajao cijelu vječnost i kad sam ga nakon 20 minuta čekanja ponovo ugasio na power dugme problem se vratio . Ukratko , kako sam shvatio svako "prisilno " gašenje PCa rezultira ovim ? Sve je ažurirano , windows je licenciran , driveri najnoviji  i stvarno mi nije jasno zbog čega je ??

Ima li neko ideju ili kakav savjet  sta bi moglo biti razlog ovome ?? Nije mi opcija malo malo skidati ono staklo i vaditi bateriju . Hvala :)

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Brutalno spor POST i boot PC-a
error_666 kaže...

Pozdrav svima 

Imaš upaljen FAST BOOT u BIOSu? Ako nemaš, upali ga svakako, isto tako instalacija čipset drivera ne mora biti nužna, možeš probati bez te instalacije.

Isto tako bih preporučio da probaš ugasiti fast boot i hibernaciju u Windowsu 10. Tutorial 1 i tutorijal 2. Ovo drugo je korisno i ako ne koristiš hibernaciju i želiš oslobodit prosor.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 15:10 (Valentin17).
12 godina
offline
Re: Brutalno spor POST i boot PC-a
Ako je predefinirano da je omogućen, onda jeste. Na prošloj z170 ploči je bio omogućen i nikad mi nije stvarao problem.
Ne mislim da je uopće do chipset drivera, on je samo bio razlog da restartam komp sinoć, vj bi isto bilo i da ih nisam inst,bilo bi nešto drugo. . Ali probati ću ih maknuti da budem siguran.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Brutalno spor POST i boot PC-a
error_666 kaže..

Još nešto dopisao u prethodni post, probaj to odraditi.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
Re: Brutalno spor POST i boot PC-a
Ne trebam hibernaciju, gasio sam je uvijek. Na ovom kompu još nije došlo na red jer još postavljam po želji :) Prostora ne trebam, ali svejedno ću ugasiti i probati ovo za fastboot kad dođem kući. Tnx :)

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Brutalno spor POST i boot PC-a

probaj diskove sve osim ssda sa osom istekat da eliminiras njih. Jesi novu instalaciju radio na novoj konfi ili samo preselio diskove iz prosle? updejt biosa na zadnji odradio? Probaj memoriju na defaultnih 2400 stavit bez xmp profila pa vidi onda kako boota, isto bilo kakav oc ako imas resetiraj. i odvrti win updejt do kraja, nemoj ga pauzirat i blokirat, forsaj do verzije 2004 da dođe.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 15:47 (MEDO11).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Brutalno spor POST i boot PC-a
Sve sam iznova radio. Inst 2004 build windowsa na nvme disk, 850 evo na kojem je bio prije inst windows i wd black uključio nakon instalacije. Kažem, sve bilo ok dok ga nisam prisilno ugasio. Nije mi jasan nikako.
BIOS, driveri i sve na zadnjoj verziji. Ista stvar je i kad BIOS stavim na defaultne postavke, sve dok ne isključim sve i izvadim bateriju je spor.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 17:17 (error_666).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Brutalno spor POST i boot PC-a

Našao sam u čemu je kvaka  . Eksterni disk je bio problem , isključio ga i sve radi za pet .hvala svima na savjetima i utrošenom vremenu :)

Ima loših sektora i to vjerojatno  stvara konflikt na paljenju . 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 19:29 (error_666).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Brutalno spor POST i boot PC-a
error_666 kaže...

Našao sam u čemu je kvaka.

Baš mi je drago da si riješio, opet dolazim do onoga kaj su me naučila stara ekipa, ako ne radi kako treba, makni sve ono bez čega se može, ostavi samo osnovno za testiranje.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice