Preporuka za BrainStorm software?

poruka: 11
|
čitano: 4.834
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Preporuka za BrainStorm software?

Dakle, treba mi preporuka za brainstorming software! S kojima ste radili, kakva su vam iskustva... Zasto da, a zasto ne... Znate sve sto treba :)

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za BrainStorm software?

I ja imam sličan "problem". Tražio sam i tražio po netu i manje više se preporučuje MS Word, nekakva ploča i komad papira.

E sad, moj osobni izbor je na kraju pao na ploču. I moram priznat da sam zadovoljan odabranim.

Q: U čemu radiš site? A: Pa u Dreamweaveru! Naravno! - hahahahahahaha
15 godina
offline
Preporuka za BrainStorm software?

Da, u prosloj firmi smo imali whiteboard... ali tu nam je problem sto imamo zaposlenike na udaljenim lokacijama koji rade od kuce... Zato bi shareali preko neta (nekakav VPN ili sto vec) te sheetove da ih svi mozemo vidit...

 

Za sada razmatramo MindJet MindManager... ali malo je previse, mjesecna licenca po useru 10€... malo previse...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Preporuka za BrainStorm software?

Mislim da bi veliku ulogu u poslovnom online radu mogao imati Google Wave. Super alat (i protokol se ujedno zove Wave) koji podiže komunikaciju na znatno veću razinu. Ja sam do sada (i još uvijek) koristio Gtalk i Skype za komunikaciju sa kolegama. Tako će biti dok ne stigne Google Wave.

Q: U čemu radiš site? A: Pa u Dreamweaveru! Naravno! - hahahahahahaha
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.8.2009 12:39 (coder_).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Preporuka za BrainStorm software?

MS OneNote?

 

Ako se ne varam licenca iznosi 99$ na MSovim stranicama (sad nisam siguran za koliko računala, 99.99% za jedno).

 

Link

 

OneNote je zapravo e-bilježnica, ajmo reći, uz par zgodnih dodata. Recimo, možda u ovom slučaju bi najzanimljivij bili Shared Notebook (više ljudi koristi istu bilježnicu - recimo Hans u Njemačkoj napiše Ich bin uber sexy!, John u SADu to istog trenutka na svojoj bilježnici vidi, ali i Gregorij u Rusiji, Štef u 'rvackoj...), Quick (?) note (icona u traceu koja otvara mali prozorčić u koji se može napisati nešto i to odmah prebacuje u OneNote unfiled notes bez potrebe stvarnog pokretanja OneNote), brz i jednostavno uzimanje screenshotova (Win+S, označiš i imaš stvar u OneNoteu), podrška za crtanje / rukopis... And so on...

 

Predlažem ti da skineš trial pa da malo pogledaš (OneNote dolazi sa bilježnicom u kojoj je objašnjen rad sa programom / mogućnosti i sl.)

 

To u kombinaciji sa SharedView i paketom MS Live može dati podosta jak paket za udaljenu komunikaciju.

Ako je bitna usmena komunikacija, onda umjesto MS Live Messangera je puno zgodniji Skype (koji ima još par zanimljivih opcija, poput Skype room, zapravo Skype > MS Messanger), a ako hoćeš jači VoIP - Ventrilo čiji server nije besplatan, ali nije niti skup (ako se ne varam, kada sam igrao WoW, mi smo kao guild plaćali 14$ mjesečno za max broj ljudi odjednom -35.

 

E, da, i još jedna fora nalik na Google Docs (iako ne baš isto) - Workspace Live

Every hole is a goal!
15 godina
offline
Preporuka za BrainStorm software?

Heh Bukva... nisan zna da OneNote tome sluzi... Imamo partnerski ugovor sa MS tako da nece bit problem sto se tice licence....

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Preporuka za BrainStorm software?

Evo malo sam ga procackao... nije to ono sto mi treba... :(

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Preporuka za BrainStorm software?

Jel možeš malo objasniti kako si zamislio tu brainstorming aplikaciju?

 

Recimo, ako ti ne odgovara OneNote, mogao bih te uputiti na Corelov Lighting, ali mi je glupo bombardirati te programima koji su izrađeni na isti kalup, a tebi treba sasvim nešto deseto.

 

EDIT: E, ovako, malo sam pronjuškao na MindJetovoj stranici. MS Visio Kad ga pokreneš, Brainstorming template imaš u Bussiness folderu (lijeva margina).

Every hole is a goal!
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.8.2009 16:33 (Bukva).
15 godina
offline
Preporuka za BrainStorm software?

Da bukva, bas onaj sw od MindJeta smo odlucili upogonit... Najvise nam pase, najjednostavniji je, ima taskove po userima i slicno...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Preporuka za BrainStorm software?

mindjet je najbolji alat za brainstorming, tj. mind mapping.

cijena govori tome u prilog... one note i nije za to namijenjen.....

eventualno bi mogao visio uskočiti, ali mindjet je bolji. prednost visia jest ta da je od ms-a pa ako imas ugovor sa ms-om onda ga mozes koristiti kao dio office paketa...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Preporuka za BrainStorm software?

Da pokusao sam sa MindStorm i njegovom jeftinijom ali jednako mocnom alternativom xMind... Oba su dobra ALI :))))

Sto nama treba je da podatke sprema u bazu a ne u file jer imamo kolegicu na udaljenoj lokaciji... u slucaju da oboje radimo u isto vrijeme na istom projektu i oboje upisujemo podatke u npr xMind... onaj tko zadnji spremi file pregazit ce ono sto je ovaj drugi eventualno spremio... Dakle nije dobro...

 

Gledao sam jos nekakve ProjectManagement aplikacije... medjutim sve su presiroke za korporativnu sredinu, meni tako nesto ne treba. Meni treba samo da mogu uvalit projekt, opis projekta i da ga mogu rasclanit na djelove. Da djelove mogu podijelit medju userima kao taskove. Da mogu postavljati prioritete i to je to. Na kraju cu morat sam nesto tako napisat :(

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice