Plaće programera u inozemstvu?

poruka: 238
|
čitano: 108.778
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Plaće programera u inozemstvu?

Pozdrav, evo da vas pitam, zanima me kolike su plaće (recimo početničke, prosječne)

programera (C++) u inozemstvu (recimo Njemačkoj i slično).

 

Ja sam na nekim forumima procitao da dosežu i do 6000€-7000€ pa me zanima koliko je to istina?

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 17:47 (NiGHT_RiDER92).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Plaće programera u inozemstvu?

Nisam baš sklon tome vjerovati. Onak, to je plaća od 50 000kn! Ako je to praksa negdje vani recite mi gdje i odmah se selim.

 

Kod nas su plaće uglavnom od 4000-9000 kn, zavisno o kakvom programiranju je riječ, na kojoj poziciji radiš i koliko imaš iskustva. Jasno, ako se ti uspješ dogovoriti za veću cijenu - super. Ali to su već izuzetci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
Tracer kaže...

Nisam baš sklon tome vjerovati. Onak, to je plaća od 50 000kn! Ako je to praksa negdje vani recite mi gdje i odmah se selim.

 

Kod nas su plaće uglavnom od 4000-9000 kn, zavisno o kakvom programiranju je riječ, na kojoj poziciji radiš i koliko imaš iskustva. Jasno, ako se ti uspješ dogovoriti za veću cijenu - super. Ali to su već izuzetci.

Znam svjestan sam toga koliko je to para, ali ja sam malo gledao po netu i sad vidim da ljudi pisu o takvim novcima

(sad ja neznam dali su to plaće već iskusnijih ljudi koji duze vrijeme rade u firmi ili ne).

 

Inaće isto imam tetu u njemačkoj pa je nešto slično rekla (isto neznam koliko ja to mogu vjerovati buduci da se ona ne bavi tim stvarima, racunalima i slicno) pa onda pitam dali ima ljudi koji znaju tocno o kakvim plaćama je riječ!?

 

Evo tu se priča (ali za PHP programera) o cifri od 100Eura po satu u Njemačkoj

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 18:29 (NiGHT_RiDER92).
15 godina
protjeran
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?

Tko zna, možda te teta samo htjela motivirati Osmijeh no iskreno sumnjam da je to istina. To je jednostavno previše love i sigurno ne može biti nikakva prosječna plaća, već eventualno plaća nekog iskusnog lead programera koji radi na nekom specijalnom projektu (aplikaciji). Jer onda cijena takvog software-a bi bila ekstremno velika pošto bi taj software zapravo trebao i platiti programere i donijeti dobit.

 

EDIT: Tko zna. Možda su toliko zarađivali ovi koji su radili Starcraft 2 Smijeh Oni ionako očekuju prodaju od barem 10 milijuna primjeraka pa zato nije ni problem platiti programera.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 18:35 (Tracer).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?

A znam ali nije stvar u tome da mi je teta to samo rekla nego se i po forumima pise, neki likove govore recimo za UK da su tamo pocetincke place 2000funti, to je oko 20000kn mjesecno, opet je vise nego kod nas, a onda mora nesto od toga biti istina, ali opet tesko je povjerovati dok netko tko radi vani takav posao ne potvrdi to.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
NiGHT_RiDER92 kaže...

A znam ali nije stvar u tome da mi je teta to samo rekla nego se i po forumima pise, neki likove govore recimo za UK da su tamo pocetincke place 2000funti, to je oko 20000kn mjesecno, opet je vise nego kod nas, a onda mora nesto od toga biti istina, ali opet tesko je povjerovati dok netko tko radi vani takav posao ne potvrdi to.

 

Nije da je nemoguće - ALI zaboravljaš jednu bitnu stvar, a to je da je cijena ŽIVLJENJA puno veća vani nego kod nas. Tako da se to JAKO brzo otopi... Kolega se iz UK vratio u HRV. Kaže: "Zaboravi, nema smisla.". A zarađivao je i više nego pristojnu lovu... Ali džabe ti to kad platiš stan, hranu, koji izlazak, režije... :|

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
15 godina
protjeran
offline
Plaće programera u inozemstvu?

Vrlo često ljudi vole preuveličavati kad je riječ o plaćama, a bez da uopće spomenu neke druge faktore. Kod većine tako skupo plaćenih poslova nemaš radnog vremena i ostaneš preko 10-12 sati na poslu, rokovi su tipa "Jučer je već trebalo biti gotovo", godišnji ti je nepoznanica, radi se i subotom, a nedjeljom i u svako doba dana moraš biti dostupan radi supporta i sl.. Zapravo, život ti se pretvori u posao. Stoga, ta lova sigurno ne spada s neba već se ju teško i zaradi.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?

A da ali onda se pocnem pitati čemu toliko učiti (istina da treba godine da se svlada programski jezik, ionako nejde to preko noći) za takav posao/placu

(koje ja smatram da su kod nas male što se tiče IT-a)

15 godina
protjeran
offline
Plaće programera u inozemstvu?

Prosječno programer može kod nas zaraditi oko 8000kn i ne smatram da je to malo. I uvijek ćeš imati posla i u fušu tako da..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
NiGHT_RiDER92 kaže...

A da ali onda se pocnem pitati čemu toliko učiti (istina da treba godine da se svlada programski jezik, ionako nejde to preko noći) za takav posao/placu

(koje ja smatram da su kod nas male što se tiče IT-a)

 

Hehe, ja sam odustao od toga... Počeo kao programer i rek'o "Ma nema teorije" i prebacio se u sistemce... Učenja imaš zapravo još i više, ali fora je u tome kad dođeš na neki "master" stupanj, malo te toga zapravo dira, zapolit će te apsolutno svatko, a sam praktički biraš odgovara li ti plaća ili ne. ;]

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?

Pa nije malo ali u odnosu na plaće u inozemstvu (navodne) je malo ako su tamo pocetnicke (opet navodno) skoro toliko

14 godina
neaktivan
offline
Plaće programera u inozemstvu?

vlado sory, sistemce , jel mozes pojasnit ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
NiGHT_RiDER92 kaže...

Pa nije malo ali u odnosu na plaće u inozemstvu (navodne) je malo ako su tamo pocetnicke (opet navodno) skoro toliko

Pa nije isti standard u inozemstvu i kod nas. Kao što je gore vlad napisao, bez obzira što ćeš više zaraditi, više ćeš i potrošiti.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
Tracer kaže...
NiGHT_RiDER92 kaže...

Pa nije malo ali u odnosu na plaće u inozemstvu (navodne) je malo ako su tamo pocetnicke (opet navodno) skoro toliko

Pa nije isti standard u inozemstvu i kod nas. Kao što je gore vlad napisao, bez obzira što ćeš više zaraditi, više ćeš i potrošiti.

Pa znam da nije isti standard, ali onda ti to na isto dođe gdje god da radiš ili u Hrvatskoj ili vani, jer s takvom plaćom u Hrvatskoj (8000+kn) recimo se da pristojno zivjet ali isto tako smatram ako su vani onako velike plaće da se onda i vani da pristojno zivjet (za njihov standard) s tim plaćama.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 18:56 (NiGHT_RiDER92).
14 godina
offline
Plaće programera u inozemstvu?

evo sad sam bio u francuskoj - parizu i mogu reči:

 

imaju visoke plače (min. minimuma 1000€ a prosjek je 2-3k€ plača)

 

ali zato imaju i dobar standard

 

tako da tamo, zivis 3 mjeseca vani(imas posao) i vratis se u hrvatsku

 

moze se zivjeti tamo ako imate posten posao ;)

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?

Pa tako bi već i išlo :D

14 godina
odjavljen
offline
Plaće programera u inozemstvu?

Čekajte naxeema, on je (kolko znam) programer u inozemstvu.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OPF Fan
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
Weky kaže...

Čekajte naxeema, on je (kolko znam) programer u inozemstvu.

Baš me zanima kaj će reći kad dođe o poslu vani ...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
athlon64 kaže...

vlado sory, sistemce , jel mozes pojasnit ?

 

Sysadmin, što nije jasno? Osmijeh

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
15 godina
neaktivan
offline
Plaće programera u inozemstvu?

Tko je sysadmin i kako postati jedan, samo pročitaj idući članak:

 

http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/HowTo%3ABe_a_sysadmin

 

Kako prepoznati sysadmina:

 

http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/System_administrator

 

It's a dirrrrty work, but somebody has to do it. Namigiva

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 19:41 (Smooth Operator).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?

evo ujak mi radi kao programer (c++) u njemackoj... završen fakultet, placa je 3200 - 3800 eura... sve zavisi od bonusa...

Ali sam je rekao da ce uskoro natrag u HRV, ima ponudu IBM-a, i radit ce vamo za 9300 kuna, jer je zivot tamo PRESKUP, a vamo ce s tih 1400 eura bolje zivjeti nego tamo s tom placom....

 

Edit: zaposlenici kod mene imaju place od 7000 - 7500 kuna, i vjeruj jako zadovoljni su time (od 13 samo dva imaju zavrsen fax... i oni imaju manje place od ovih sto nemaju fax, jer jednostavno imaju manje znanje...)

In Control
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 19:41 (EnlightenedPhoenix).
14 godina
offline
Plaće programera u inozemstvu?
Moze li mi netko navesti poslove vezane za odrzavanje kompova a da nema veze sa programiranjem?
How yes no.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?

Pa ljudi koji rade u servisu, oni održavaju kompove, popravljaju, itd....ne!? :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 20:03 (NiGHT_RiDER92).
14 godina
offline
Plaće programera u inozemstvu?
A sto sve pojam it-strucnjak oznacava? Koja je njihova zadaca?
How yes no.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
EZY-E kaže...
A sto sve pojam it-strucnjak oznacava? Koja je njihova zadaca?

Opis IT poslova

 

Dizajn, razvoj, implementacija, podrška ili upravljanje racunalnim informacijskim sustavima, pretežno softverom i hardverom.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2010 20:01 (NiGHT_RiDER92).
14 godina
protjeran
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
EZY-E kaže...
Moze li mi netko navesti poslove vezane za odrzavanje kompova a da nema veze sa programiranjem?

Win sys admnistrator i serviseri Smijeh

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_strin
15 godina
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
Weky kaže...

Čekajte naxeema, on je (kolko znam) programer u inozemstvu.

Neznam za njega ali koliko znam Deus ex machina radi u funcomu (valjda je team leader ili šta već) pa čekajte njega da se javi.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
14 godina
neaktivan
offline
Plaće programera u inozemstvu?
Ne znam koliko su plaće programera vani , ali znam da jedan član moje familije radi u švabiji kao tehničar za medicinske uređaje i ima plaću preko 8000 Eura :), sad vjerujem da programeri imaju više .
http://www.woodgamesfx.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Plaće programera u inozemstvu?

Bome lijepo... Pitam se samo koliko mu ostane na kraju nakon što plati troškove, stan i hranu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
EnlightenedPhoenix kaže...

evo ujak mi radi kao programer (c++) u njemackoj... završen fakultet, placa je 3200 - 3800 eura... sve zavisi od bonusa...

Ali sam je rekao da ce uskoro natrag u HRV, ima ponudu IBM-a, i radit ce vamo za 9300 kuna, jer je zivot tamo PRESKUP, a vamo ce s tih 1400 eura bolje zivjeti nego tamo s tom placom....

 

Edit: zaposlenici kod mene imaju place od 7000 - 7500 kuna, i vjeruj jako zadovoljni su time (od 13 samo dva imaju zavrsen fax... i oni imaju manje place od ovih sto nemaju fax, jer jednostavno imaju manje znanje...)

 

A koju vrstu aplikacija razvijaju ? 

http://www.woodgamesfx.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice