MS server najam i scheduled tasks?

poruka: 21
|
čitano: 3.019
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
MS server najam i scheduled tasks?

Bi li me netko mogao uputiti gdje bih mogao jeftinije unajmiti neki server i po kojoj cijeni?

Radim nešto s c# + mssql

i trebao bi periodički svaku minutu-2 odraditi nešto s punjenjem u bazu i slanjem mailova.

Gdje unajmiti server za to i kako to složiti?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2016 19:23 (bgm256).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
MS server najam i scheduled tasks?

Imaš na amazonu besplatno 1 god windows server , tamo si možeš to odraditi. Mada imaju neka ograničenja: https://aws.amazon.com/free/faqs/

Osim ako ti treba jači server , možeš kod njih ili negdje drugdje unajmiti neki vps zavisi koji ti se najviše isplati. Malo pogledaj na internetu kako se kreću cijene pa odaberi koji ti najviše odgovara. A za amazon nemoj zaboraviti odabrati neku europsku lokaciju ako budeš tamo uzimao vps.

I cant be a wizzard so Im a programmer.
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: MS server najam i scheduled tasks?

imaš li iskustva s tim?

mogao bih smanjiti samo na radno vrijeme 10 sati dnevno 21 dan mjesečno, 

uz period od 1 min to bi bilo cca 13 000 dohvaćanja podataka s druge stranice i spremanja u bazu mjesečno

i ne znam koliko slanja mailova, ovisi koliko bi bilo korisnika i koliko bi se novih unosa dogodilo u tih 13 000 osvježavanja

recimo 300 po korisniku

ulazi li to u besplatni amazon?

 

ima neki tutorial kako složiti to gore sa c# i mssql?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2016 19:48 (bgm256).
11 godina
offline
MS server najam i scheduled tasks?

Imam iskustva s tim, radio sam nesto na jednom tom besplatnom serveru, ali je bio jednostavan projekt tako da nisam presao preko ovih ogranicenja, sto se tice radnog vremena mozes ostaviti server upaljen cijeli mjesec jer je 750 sati dovoljno za svaki mjesec , i svaki mjesec dobijes novih 750 sati . Imaš 15 gb prometa mjesecno , i 2 miliona upisa/čitanja na hard disk mjesečno. To su neke glavne granice, ako ih prekoracis onda naplacuju ovo sto si prekoracio, mada nisu neke velike cijene. Što se ovog tvog prorama tice, imas dosta tutorijala na internetu o c# i o mssql. Zavisi da li vec znaš nešto, ako nisi dosada programirao onda je najbolje da pročitaš neku knjigu o c#.

Evo primjer tutoriala za c#: http://www.tutorialspoint.com/csharp/

i za ms sql: http://www.tutorialspoint.com//ms_sql_server/index.htm

I cant be a wizzard so Im a programmer.
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: MS server najam i scheduled tasks?

 c# i sql sam po sebi nešto znam, mislio sam ako ima neki primjer kako to konfigurirati na njihovom serveru i scheduliranje

 

puno hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2016 18:03 (bgm256).
11 godina
offline
Re: MS server najam i scheduled tasks?

Ne znam da li ima neki tutorial za ovo , ali ne bi trebalo biti previše komplicirano. Samo napraviš beskonačnu petlju i u njoj periodično obavljaš neke funkcije. To možeš odraditi tako da kada se prvi puta pokrene spremiš trenutno vrijeme i onda prilikom svakog refresha provjeriš da li je prošla minuta ili dvije koliko ti treba ( tako što oduzmeš trenutno vrijeme od spremljenog ) I onda ako je jednako ili veće obaviš potrebne funkcije i spremljeno vrijeme zamjeniš sa trenutnim. Imaj na umu da ovako nešto nije najbolje rješenje , i ako imaš način da napraviš preko nekih eventa bilo bi puno bolje. Onda ne bi trebalo stalno refreshovati i periodično obavljati funkcije.

I cant be a wizzard so Im a programmer.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2016 19:50 (warix).
12 godina
neaktivan
offline
Re: MS server najam i scheduled tasks?

uspio dobiti remote dekstop
http://i.imgur.com/KuIMGgU.png

moguće da sam zaboravio odabrati eu lokaciju, ali nisam niti naišao na takvu opciju u procesu
je li to ovo
Availability zone
us-west-2b
gdje promijeniti ako je krivo? može li se uopće promijeniti ako sam već napravio jednu instancu, ako treba možda ponovo napraviti novu instancu servera za promjenu lokacije hoće li biti free?

 


Ovu aplikaciju koja bi osvježavala bazu sa podacima sa druge stranice i slala mailove napravim kao konzolnu aplikaciju i pomoću task schedulera automatiziram na tom  windows serveru automatiziram izvršavanje, ili kako?
A što ako želim imati i stranicu koja bi prikazivala podatke iz te iste baze?
Tu stranicu na neki hosting ili na isti taj aws?
Kako će stranica vaditi podatke iz baze?

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.7.2016 13:45 (bgm256).
11 godina
offline
Re: MS server najam i scheduled tasks?

Moraš obrisati tu instancu i onda u gornjem desnom kutu odaberi lokaciju i napravi novu instancu. Trebalo bi biti besplatno i to.

Da , to napraviš kao console aplikaciju samo nisam siguran da li to možeš preko task schedulera jer on može provjeravati samo svaki dan,tjedan i mjesec ili preko logova . Ja bih to odradio onako kako sam već opisao.

Što se tiče web stranice to možeš isto odraditi na tom vps-u. Instaliraj IIS i Microsoft web platform installer preko kojeg instaliraš php i mysql. Sa php možeš onda vaditi podatke iz baze podataka. I moraš samo upaliti portove ( dodao sam slike ) I moraš još onda kupiti ili besplatno registrirati neku domenu za pristup web stranici ( a možeš joj pristupiti i preko ip adrese ) . Ako ne želiš na ovom vps-u hostati web stranicu možeš kupiti neki drugi web hosting i onda samo uzimati podatke s ove baze podataka mada opet moraš portove otvoriti. I dodaj odgovarajuća pravila u firewall ako se odlučiš da hostaš web stranicu na vps-u ili ga isključi.

 

 

I cant be a wizzard so Im a programmer.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.7.2016 14:11 (warix).
12 godina
neaktivan
offline
Re: MS server najam i scheduled tasks?

napravio mali testni console app za slanje maila, lokalno radi, kad ga prebacim na server baca neki eror :(

http://i.imgur.com/BT2zjlk.png

 

što bi to moglo uzrokovati?

 

znači samo sam skopirao exe na server i probam ga pokrenuti isto ko i lokalno

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.7.2016 21:46 (bgm256).
15 godina
odjavljen
offline
Re: MS server najam i scheduled tasks?

Google je detektirao pokušaj pristupa accountu vam uobičajenih IP adresa i blokirao je pristup (zaštita od krađe accounta). Sasvim normalna pojava, meni svako toliko locka account kad netko iz Makedonije ili čak Srbije nešto šalje. Kamo da neće tebi sa drugog kraja planete.

 

Ostavi se gmaila za takve stvari nađi neki malo "labaviji" email servis. Možda najbolje od tvog providera (ISPa), ti obično ništa ne provjeravaju....

 

I nije "neki error", nauči se čitati exceptione...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
neaktivan
offline
Re: MS server najam i scheduled tasks?

Google neće dozvoliti tek tako prijavu na tvoj account s nepoznatog računala. Trebat ćeš "ručno" odobriti pristup novom uređaju.

 

Ako i dalje ne radi probaj uključiti "less secure" opciju na svom Gmail accountu.

15 godina
odjavljen
offline
Re: MS server najam i scheduled tasks?

Less secure baš i ne pomaže, meni i sa tom opcijom blokira login pokušaje van RH.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Re: MS server najam i scheduled tasks?

točno, less secure je bio uključen pa nije prošlo

ali problem je bio kao što si pretpostavio googleova sigurnosna mjera, logiranje s nepoznatih izvora,

bilo je dovoljno da se logiram sa servera ručno u browseru i potvrdim da sam to ja sa kodom koji sam dobio na mob,

ne znam je li to trajno rješenje, uglavnom sad je prošlo i šalje mail iz konzolne app sa servera.

nisam proučioo u detalje ali naišao sam na neku opciju da se nabavi jednokratni secure id od googlea pa se s tim logira bez poteškoća

 

ne znam kako mi to nije palo na pamet, pretpostavio sam da je neki ultrakomplicirani problem jer sam mislio da sam riješio sve probleme sa less secure modeom 

pretpostavka je majka svih zajeba, a trebam ponekad samo malo bolje čitat i promislit

 

Sad što se tiče baze i ostalog, ovo što sam sklepao u MSSQLu ne mogu upogonit na besplatnoj instanci servera?

Moram MySql ili nešto drugo

 

Task scheduler uspješno svake minute šalje mail i stiže na mob notification bez problema unutar 15 sekundi od automatskog scheduliranog pokretanja

@warix

spominjao si da umjesto task schedulera stavim slanje na refresh uz provjeru je li prošla minuta,

to si mislio u recimo beskonačnu petlju gdje bi se nakon jednokratnog pokretanja, konzolna aplikacija vrtila trajno?

 Ali nekako mislim da je robusnije rješenje task scheduler,

ili eventualno ovako neki scheduler

http://www.quartz-scheduler.org/

također si spominjao evente,

koji event bi to mogao  biti?

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2016 14:29 (bgm256).
11 godina
offline
Re: MS server najam i scheduled tasks?

Spominjao sam evente ali ako ne možeš drugačije odraditi osim da svake minute to provjeravaš onda ti ne znače eventi ništa. Ako može tako sa task schedulerom onda super. Trebao bi moći i sa ms sqlom http://php.net/manual/en/function.mssql-connect.php

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/s4yys16a(v=vs.90).aspx

I cant be a wizzard so Im a programmer.
8 godina
odjavljen
offline
MS server najam i scheduled tasks?

https://support.google.com/accounts/answer/185833?hl=en

 

Napravis pass za svaku aplikaciju i time je odobris za koristenje tvog mail naloga. Jutros to radio ;)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: MS server najam i scheduled tasks?

Ako ti treba samo notifikacija, isprobaj Firebase Cloud Messaging.

12 godina
neaktivan
offline
Re: MS server najam i scheduled tasks?

toliko o besplatnosti aws-a

sad malo gledam račune, i skinuli mi 65 dolara 

nije mi se u početku svidjela ideja da moram karticu ubacit al reko ajde, i mislio ispraznit račun za svaki slučaj ali iz ne znam kojeg razloga nisam to učinio

i op, ode 450 kn za ništa 

ajd da sam bar nešto korisno napravio s tim ali bzvz sam malo isprobo i ništa na kraju iz toga, samo odu pare 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2016 10:19 (bgm256).
15 godina
odjavljen
offline
Re: MS server najam i scheduled tasks?

AWS je besplatan samo što ti ne čitaš!!

 

When your free usage expires or if your application use exceeds the free usage tiers, you simply pay standard, pay-as-you-go service rates (see each service page for full pricing details). Restrictions apply; see offer terms for more details.

 

Vidiš?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
MS server najam i scheduled tasks?

Mikro instanca na AWSu je free na godinu dana! Provjereno :)

https://aws.amazon.com/free/

 

Osim toga, neznam za neke druge free opcije. 

 

Mozda VM na hetzneru na 5€ mjesecno (https://www.hetzner.de/hosting/produkte_vserver/cx10), Azure ima Win VM za oko 12-13$/mj.

Ima i drugih jeftinih VM hostinga, ali na tu cijenu moras dodati iznos Win licence, od cca 15-tak€/mj.

 

Ako app nije neka egzotika, onda mozes uzet .NET Core ili Mono, sa SQLLite ili Postgre ili MySql bazom i sve to hostat na nekom jeftinjaka Linuxu. 

 

Uz neke "naprednije" trikove moze se izvesti da hostas sajt for free na Azureu (na free tier-u mozes kreirati 15-tak sajtova, imesajta.azurewebsites.net), i onda nadjes neki servis koji ce pingat sajt svakih X sekundi (inace se se sajt ugasiti nakon 20-tak min neaktivnosti, plus sto oni restartaju sajt jednom dnevno - u tom slucaju isto trebas neki request koji ce ga pokrenuti)

 

 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: MS server najam i scheduled tasks?
Sum_of_all_fears kaže...

AWS je besplatan samo što ti ne čitaš!!

 

When your free usage expires or if your application use exceeds the free usage tiers, you simply pay standard, pay-as-you-go service rates (see each service page for full pricing details). Restrictions apply; see offer terms for more details.

 

Vidiš?

zašto se dereš na mene :(

sada vidim zašto ti je takav nick

šalu nastranu

 

ne znam čime sam ja to uspio nabiti dosada sve skupa 85 dolara, of čega je 65 naplaćeno, kad je sve što sam napravio na serveru da sam prebacio onu svoju konzolnu aplikaciju od par kilobajta(koja je jednostavno slala testni mail da isprobam automatiku šedulera i stizanje maila), i ostavio par sati te je za to vrijeme poslala nekoliko desetaka emailova za probu(koji se također sastoje od par kb teksta svaki), onda sam zaustavio šedulirani task i od tada se ništa ne događa na serveru.

ajde da ne zanemarimo i to da sam se jednom ulogirao u gugl da bi mogao slati mailove sa servera

12 godina
neaktivan
offline
Re: MS server najam i scheduled tasks?

da nadodam,

požalio sam se tamo i rekli mi vratit 65 dolara na račun, a za tekući mjesec su stavili iznos s kojeg će se naplatit s accounta.

ne zna mi objasnit odkud toliko  I/O requests

 

Your account is in fact eligible for the AWS Free Usage Tier. However, in your case specifically, I see that you were charged for EBS Provisioned IOPS. For some context on how the charge had accrued, when a process reads or writes a block of data to an EBS volume associated with your EC2 instance, it is an I/O request. I/O requests are disk read and write requests sent by the operating system to the EBS volume, and the number of requests will depend on the applications you are running. The amount of I/O requests (or PIOPS activity) caused your account to exceed the Free Usage Tier limitations.

 

prvih je 2 000 000 besplatno

a ja sam natukao još 750 000 dodatnih za prošli mj.

to mi nikako nije jasno što je moglo uzrokovati skoro  3 milijuna requestova, ali vjerojatno neću ni saznati jer sam odmah terminirao server bez puno istraživanja

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice