Kako napraviti igru

poruka: 578
|
čitano: 253.823
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Kako napraviti igru

tražio sam po forumu ali nisam pronašao ovu temu pa sam je zato odlučio otvoriti...mislim da većina ovdje imam iskustva u programiranju pa me zanima kako napraviti igru i koji su mi programi za to potrebni?!

 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti igru
3D Game Studio
16 godina
protjeran
offline
Kako napraviti igru
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Kako napraviti igru

01. Framework za C++

 

02. DirectX SDK (http://msdn2.microsoft.com/en-us/directx/aa937788.aspx)

 

03. Photoshop (http://www.adobe.com/products/photoshop/index.html)

 

04. Neki alat za 3D modeliranje - 3DSMax, Maya, Blender...

 

05. Neki alat za obradu zvuka

 

Naravno, trebao bi se odlučiti kojeg dijela izrade igre se želiš uhvatiti (programiranje, modeliranje...)


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com
 
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti igru
pa gledaj ti sam ne možeš napraviti igru kao splinter cell ili sl. ali nešto slično kao tetris bi mogao
i da bi se znao s tim svim programima služit napravio bi igru (sam) za oko cca 15god.
to je vrlo težak i mukotrpan posao ja sam to jednom pokušao i u jednom sam danu samo napravio zid kada sam shvatio da sam na j####i zid potrošio cijeli dan tako sam puknuo kučište da mi se neko vrijeme nije mogao upalit.
samo upamti jedno.nemožeš to radiiti sam!
16 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti igru

imao sam prije velku želju za izradom igre, čak sam si našo i tim al to je sve  propalo. inače, radio sam u 3d game studiu, veoma dobar programčić. i uspio sam napraviti jednu arenicu kao u unrealu(naravno ne takvu grafički, već samo arenu) i ubacio lika unutra koji se mogao kretati, pucati, bilo oružja, svega, al nisam napravio neprijatelje, malo su mi bili problem, ovogaaa, kasnije sam shavtio da je to jako bugovito, a pošto ne znam programirat nije mi se dalo prepravlajt pa sam odusto. ako nemaš iskustva u tome, nemoj odmah krenuti na neku igru, malo testiraj neke stvari, skripte, nađi dovoljno tutorijala za program kojim se želiš koristiti, odlučui se za žanr igre, smisli priču, radnju, gameplay igre, sve živo, sve zapiši, nacrtaj, bla bla vamo tamo i onda polako, mislim valjda ti se ne žuri nigdje. :)


Nisam se potpisao!
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti igru

Naravno da je moguće...samo što  zaista treba puno truda, a upravo na tome padne 99% programera.

Pogotovo zato što imaju velika očekivanja i ciljeve.


There's no place like 127.0.0.1
 
8 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti igru

Ako si pocetnik onda 3D Game Maker jer u njemu imas presete umjetne inteligencije,likove,napravljene mape i onda te stvari kombiniras zajedno(O.K. nije bas tvoja igra,al za pocetak je i to nesto...)


C2DE6400@2,9Ghz, 8600GT512Mb
2GB Crucial Balistix
19" ASUS LCD
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti igru

ja sam napravio igru u c++ pomocu graphic prozora...

ako ste ikad gledali kunolovac (sta sumnjam, ja gledam da se smijem kako ljudi neznaju) dobio sam inspiraciju od neke igre gdje se trebaju pogoditi na kojoj strani je smile i to 8-9 puta...

radi na principu slucajnih brojeva... pa nije tako laka... ali ipak je igra... radim jos dvije ali neznam dalje...

na rapishareu nisam regan pa nista od igre zasad...

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kako napraviti igru

koje igre da prv počnem raditi  točnije koje spadaju u jednostavniju skupinu?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti igru

AAA naslov, zanr: FPS, Engine: Unreal 4? Belji se

 

moj savjet ti je da se malo najprije orijentiras na google Šutim

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako napraviti igru

Evo da pitam ima li koga da napravimo tim za izradu igre. Netreba biti nešto posebno, no da probamo.

Ako bude dosta ljudi s jakom voljom zašto ne...

 

Sigurno ima ljudi s već steknutim iskustvom koji bi pripomogli u stvaranju "igre godine"

Nego što se tiče dijela posla koji bih ja preuzeo na sebe je 3D modeliranje ( Autodesk 3D Max Studio), nadam se da ima još koji modelator da nebudem sam.

 

Javite se ljudi s jakom voljom, udružimo se i napravimo nešto


AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400, Sapphire HD3870 512MB DDR4, 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz, Asus M2R32-MVP, HDD Segate 250Gb, 16Mb, Chieftec power supply 650W Turbo Series
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti igru

eo namijenjeno za igre (Dark GDK).


Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
 
0 0 hvala 4
16 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti igru

Mislim da bi ti bilo pametnije da prvo smislis kakvu bi igru htio napraviti a da tek onda ides traziti alate za to, jer ovako ces vjerojatno skinut neki od gorenavedenih prijedloga i blejit u opcije, a ako nesto i napravis garantirano ce biti neigrivo ostatku puka. Dakle prvo smisli sto bi htio napraviti, onda proguglaj da li vec postoje neki prikladni alati za to i modificiraj svoju ideju po mogucnostima alata koje odaberes.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti igru

Evo dobar uvod: http://www.code-it.net/?q=node/57

 


http://www.code-it.net - Programiranje - C++, VB, C#, PHP; vodiči, tutorijali, knjige...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti igru
Radeon PRO kaže...

tražio sam po forumu ali nisam pronašao ovu temu pa sam je zato odlučio otvoriti...mislim da većina ovdje imam iskustva u programiranju pa me zanima kako napraviti igru i koji su mi programi za to potrebni?!

 
Ja sam radio XOX (križić kružić) za online u C# sa Visual Studiom 2005. Osta nedovršen jer nisam ima više vrimena za radit na njemu... Možda ga dovršim jednog dana...
16 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti igru

Shvati koliko je tvoje pitanje široko. Poput, npr. "Kako snimiti film?". Za amaterski film od 30 sekundi ti treba jedno, a za npr. "Star Wars" drugo.

 

Ovisi što želiš raditi.

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti igru
Branimir2412 kaže...

Evo da pitam ima li koga da napravimo tim za izradu igre. Netreba biti nešto posebno, no da probamo.

Ako bude dosta ljudi s jakom voljom zašto ne...

 

Sigurno ima ljudi s već steknutim iskustvom koji bi pripomogli u stvaranju "igre godine"

Nego što se tiče dijela posla koji bih ja preuzeo na sebe je 3D modeliranje ( Autodesk 3D Max Studio), nadam se da ima još koji modelator da nebudem sam.

 

Javite se ljudi s jakom voljom, udružimo se i napravimo nešto



 Evo postoji vec jedan tim koji radi mrezni RPG sa Irrlicht engine-om i zoidcom mreznim lib.

I dobro bi im dosao jedan 3d modeler... ;) 

ali i 2d artisti, level modeleri i netko tko zna radit zvucne efekte, pa ako koga zanima slobodo se moze javit na forum:


btw. ne trebate biti profici da bi sudjelovali, svatko koga zanima ovo podrucje i voljan je ucit moze se javit... ;)


Evo par slikica iz igre:

 

Athlon XP 1900+ Thoroughbred-B @ 600Mhz - patio je u proslosti
512Mb DDR 200Mhz
GeForce 4 MX440 @ 250/333
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.4.2008 12:24 (Koki007).
16 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti igru

evo ono sto sam govorio...

http://rapidshare.com/files/107015969/where_it_is.exe.html

 

 

sad cu da napravim nesto kao invaderse samo teze... bar se nadam da cu uspjeti..

ako imate ideja za igru kazite ali neku jednostavnu ne stalker cloudy sky...Smijeh

 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti igru
Branimir2412 kaže...

Evo da pitam ima li koga da napravimo tim za izradu igre. Netreba biti nešto posebno, no da probamo.

Ako bude dosta ljudi s jakom voljom zašto ne...

 

Sigurno ima ljudi s već steknutim iskustvom koji bi pripomogli u stvaranju "igre godine"

Nego što se tiče dijela posla koji bih ja preuzeo na sebe je 3D modeliranje ( Autodesk 3D Max Studio), nadam se da ima još koji modelator da nebudem sam.

 

Javite se ljudi s jakom voljom, udružimo se i napravimo nešto


 Odkada sam zaigrao prvu igru i ušao malo dublje u taj svijet želio sam napraviti svoju igru. Morao bi gadno zasjesti i obnoviti znanje iz programiranja ali onako da se skupimo pa da krenemo zajedno svi, ako ništa drugo za početak iz hobija pa da vidimo dokle ide. Ideju treba "na papiru" izraditi detaljno a onda krenuti lagano. Ne vidim baš puno zainteresiranih pa mi se nekako čini da niš od toga neće biti....nažalost.

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
protjeran
offline
Kako napraviti igru

krenuo ja radit igru u visual basic i directx

napravio ja  modele ( skinuo s neta Smijeh).Malo me zaebavalo u pocetku (najgore je kad nece radit smrad a sve dobro napraviš) ali nakon par dana vidio sam objekte na crnoj pozadini.

Nikako nemogu skuziti kako da promjenim pozadinu u npr plavu boju, i kako napravit da auto stane kad se zaleti u zid?

Odustao sam od tog...


Athlon64 x2 5000+ @ 2.99GHZ, 2GB DDR2 667,DFI Infinity SLI II-M2, nVidia 8800gts
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako napraviti igru
za FPS igre i lame autore istih ,FPS Creator najbolji :)
16 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti igru

...  eto ja bas krenuo sa c++ u nadi da jednog dana napravim nesto svoje, ne ocekujem puno ali sta se moze.

 

znam, mogao sam uzeti jednostavno neki game builder ili tak nes, ali interesantnije mi je razumijeti svoju igru do najsitnijeg detalja.

 


ponekad si zamisljam kako bi to bilo imati SVOJU tvrtku koja proizvodi takozvane AAA igre (EA games, Bio Ware.....) Cool

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti igru

San o izradi velike igre koja može konkurirati nekom GTA-u, PES-u vjerojatno će zauvijek ostati san.

Toliko ljudi s čeličnim živcima treba da se napravi poštena igra, od modeliranja do AI.

Ja znam za jednu Hrvatsku igru vrijednu spomena (Urban Jungle) i u njoj sudjeluje gro ljudi i gro sponzora.

 

A za tebe, Java i križić-kružić, vješala... Al naravno treba ti predznanje.


Svi podaci su točni osim imena i prezimena...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti igru
i_rambo_plache kaže...

Ja znam za jednu Hrvatsku igru vrijednu spomena (Urban Jungle)

 
A Dink Smallwood i Serious Sam 1 & 2 ?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti igru

Imamo i onaj novi spaceshooter...


If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti igru

Provox games je kod nas napravil SpaceForce,mislim da peju nekakvi RPG napravit, ako se ne varam.

Bilo bi dobro da u Bug stave programe za izradu igara(ništa komplicirano) , npr. FPS Creator i sl.


I am cool, I am fast, I am clever, I am strong. Thats because I use Linux.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti igru
Branimir2412 kaže...

Evo da pitam ima li koga da napravimo tim za izradu igre. Netreba biti nešto posebno, no da probamo.

Ako bude dosta ljudi s jakom voljom zašto ne...

 

Sigurno ima ljudi s već steknutim iskustvom koji bi pripomogli u stvaranju "igre godine"

Nego što se tiče dijela posla koji bih ja preuzeo na sebe je 3D modeliranje ( Autodesk 3D Max Studio), nadam se da ima još koji modelator da nebudem sam.

 

Javite se ljudi s jakom voljom, udružimo se i napravimo nešto


 ja ne bi imao ništa protiv, ali kako sam već rekao, probao sam to sa nekim ljudima i jednostavno nam nije išlo ovako na daljinu. ako bi vam pomogao, mogu vam izmodelirati nešto, ali ne bi želio biti baš dio tima, ako me shvaćate, bolje mi je ovako freelance.......

Nisam se potpisao!
16 godina
offline
Kako napraviti igru

MS ima XNA Game Studio, i brdo online tutoriala, videa, exampleova... Igre se rade u c#/vb i directX. Za jednostavnije 3d/2d igre odlicno, uz to igre rade na pc-u i xbox-u.


#define QUESTION ((bb) || !(bb))
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
..:: Kako napraviti igru ::..
i_rambo_plache kaže...

San o izradi velike igre koja može konkurirati nekom GTA-u, PES-u vjerojatno će zauvijek ostati san.

 

Toliko ljudi s čeličnim živcima treba da se napravi poštena igra, od modeliranja do AI.

A za tebe, Java i križić-kružić, vješala... Al naravno treba ti predznanje.


 Čuj ti si mene morda krivo skužio, ja nisam mislio sad sjest za komp i reč: "A idem napravit jedan gothic 4 ovako usput" znam da bi to bilo jednako kao i da kazem da idem s frendovima snimit jedan film u rangu sa Hollywoodskim hitovima.
Znam ja da je napravit AAA igru VELIKA stvar.
Ali ja ti planiram prvo zavrsit srednju pa faks (informaticki studiji, u Zagrebu ako bude Bog dao da upadnem), onda svoju tvrtku otvorit koja bi se bavila softverom.
Taj bi softver naravno bio interaktivna zabava (video igrice Belji se).
Uostalom tako su i CROTEAM počeli, i mnogi drugi. Znam da zvučim pomalo kao neki sanjar, ali moraš prizat zašto ne. Može se.
Još ćemo ući u Europu Ha ha ha. Bit će veće perspektive.

Dobro ipak da ne skrećem s teme. Dosta me zanima i 3D dizajn pa ako netko zna koji bi bio dobar program za početnika. Blender ili Maya??

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice