C++ sortiranje- zadatak problem

poruka: 2
|
čitano: 1.802
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
C++ sortiranje- zadatak problem

Dobar dan. Buduci da smo online, dobili smo par zadataka za ocjenu i bez problema sam uradio 2 koja smo radili na casu u sedmici kad smo isli u skolu, uz objasnjenja profesora, ali 3. zadatak zaista nikako ne mozemo rijesiti kao razred iz razloga sto smo prosli cas radili sortiranja preko onlinea, profesor nam je samo poslao los materijal, a prvi put se susrecemo sa njima. Ako bi mi neko mogao koliko toliko rijesiti ovaj zadatak bio bih mu veoma zahvalan, a i naravno naucio bih iz njega :D PS sortiranja koja je napisao da smijemo koristiti su selection, insertion i bubble sort.

Zadatak:

Dakle, prva stvar koju morate uraditi u svom programu jeste inicijalizirati jedan niz cijelih brojeva koji ce imati 4 elementa, a to cete uraditi na sljedeci nacin:
  • ukoliko je datum vaseg rodjenja 2.11.2020, potrebno je da kreirate niz sa elementima 2, 11, 20, 20
  • ukoliko je datum vaseg rodjenja 24.4.2004. potrebno je da kreirate niz sa elementima 24, 4, 20, 4
Znaci, prvi element je dan iz datuma, drugi element je mjesec, treci element su prve dvije cifre godine, a cetvrti element su druge dvije cifre godine iz vaseg datuma rodjenja.
Nakon toga je potrebno da iskoristite kod jednog od algoritama sortiranja koje smo preradili na prethodnim casovima. VI birate koji ce to algoritam biti, ali morate to navesti unutar vaseg zadatka, npr. mozete jedan komentar napisati tipa: "Iskoristen je Selection Sort algoritam za sortiranje".
Kada zavrsite sa sortiranjem ovog niza, potrebno je jos da ga ispisete. To vam moze sluziti i za provjeru da li ste ispravno napisali kod za sortiranje. Npr. ako je datum rodjenja bio 24.4.2004. nakon ovog posljednjeg ispisa trebate dobiti 4 4 20 24.
VELIKO hvala unaprijed, zaista nismo mogli u 3 dana od casa bez ikakvog pojasnjenja da shvatimo nesto s cime se prvi put susrecemo. LP
Kebab
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 11:46 (kenomax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: C++ sortiranje- zadatak problem
C++ sorting algoritam u google, stvarno ima puno gotovih primjera.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice