Brojac npr. seriski broj dokumenta

poruka: 8
|
čitano: 2.029
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Brojac npr. seriski broj dokumenta

kako sam totalni pocetnik, ali imam volje i trudim se, trazim i proucava. naravno odmah i isprbavam za svoj neki projekt

i sad sam zapeo, naime na postojecoj stranici htio bih ubacti neki formular,anketu  koji ce u svome <heaad> imati neki seriski ili redni broj

i koliko god trazio nikako da nadjem nesto sto mi moze pomoci.

po tom broju bih spremao ispunjene podatke koji su ispisani, jer mi sam projekt zamisljen iz vise segmenata, a ta vizija s seriskim brojem je idealna

 

dakle kako u html formu staviti brojac  koji se mijenja svakim ispisom+1 a da se spreme samo ispisani podatci

nezz sta da trazim i googlam al sam pojam mi se izgubio negdije :( hvala na pomoci.

neki nikad ne nauce
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Brojac npr. seriski broj dokumenta

nije da bas kuzim sta zelis ali za spremanje neke varijable mozes koristiti neku bazu ili datoteku

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Brojac npr. seriski broj dokumenta

evo da pojasnim

zamislimo nekakav recept koji ima nekoliko polja za popunjavanje, u ovom slucaju pacijent popunjava recept,

i ako zeli oticu u ljekarnu mora ga isprintat, taj recept ima svoj seriski broj koji se nalazi u zaglavlju i mjenja se svakim ispisom

a sprema se u bazu podataka pod tim brojem, a ne po necemu sto je ispisano.

 

znaci formu sam slozio, e sad sam zapeo, nezz kako napisati kod ili skriptu koja ce poceti s npr 00001 i svaki puta kada je printano +1 

i kako napraviti bazu podataka

zamislio sam to kao jedan folder gdije mi se nalazi  kopija toga sto je ispisano (znaci sprema se u bazu i poziva na ispis iz baze po tome broju).

bitan mi je taj broj, koji se naravno nesmije ponavljati i radi drugog dijela projekta, koji ce trebati taj broj kao nekakv pin broj za download ostalih datoteka.

evo pokusao sam skratiti i objasniti do zadnjeg sto sam mogao. ali nazalost nezz kako to napraviti. 

dali mogu napraviti nesto u html-u ili mora biti java

neki nikad ne nauce
14 godina
odjavljen
offline
Re: Brojac npr. seriski broj dokumenta
papucicm100 kaže...

Nema tu puno mudrosti, jedan stupac neka ti obavezno neka bude ID, i da se ikrementira prilikom novog unosa. To samo povućeš iz baze da ti se ispiše u taj HTML. To nešto nemožeš napraviti u HTML-u, jer kak mu i skračenica veli to je markup language. Javu ne radim. Znači trebaš imati nekakav backend, ili ti ga po naški bazu i server side logiku.

Sretno {#}

15 godina
offline
Brojac npr. seriski broj dokumenta

pa svaka baza ima autonumber

znači kad definiraš bazu definiraj stupac sa automatskim numeriranjem

kad se učita "novi recept" autmatski program poziva bazu i otvara novi string u bazi sa +1 brojem

i kad stisneš save+print zaključava string i otvara novi

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Brojac npr. seriski broj dokumenta

hvala Darky, 

idem se baciti na proucavanje baze, sto, kako, gdije, zasto... i koje su mogucnosti, 

ako nije problem mozes li mi jos malo pojasniti to "povlacenje" (dali se to radi petljom, ili neka naredba)

 

zmailjeno je da imam formu koja se popunjuje, ok. to mi je u bazi i svaki put kada se pozove iz baze  prikazuje mi u html-u za +1

neam pojma kako to izvest, al potrudit cu se pa cu nauciti, ima tutorijala heehhe, 

napravio sam submit button i print button iako mi je prva zamisao bila da mi otvori novu stranicu nesto kao preview i tek tamo print, al nezz to napraviti.

ima mi vise logike znaci kada se forma ispuni, moras spremiti, kada si spremio dodjelio se +1 na ser.br. i automatski nekakav <href> na novu str. gdije mozes samo printat.

 

posto sam skroz novi na ovome podrucju, a zelim i imam veliku volju uciti, sorry na mozda blentavim pitanjima, i da svaka sugestija je dobrodosla

 

ljudi hvala na pomoci, nadasve brzoj

neki nikad ne nauce
15 godina
offline
Re: Brojac npr. seriski broj dokumenta

povezivanje sa bazom ovisi o jeziku koji koristiš, stoga uhvati se Helpa i prođi baratanje sa bazama i podacima iz baza za jezik koji koristiš

u svakom slučaju prouči i SQL komande i queries jer preko ovoga tvoja aplikacija priča sa bazom

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2012 16:36 (Darky).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Brojac npr. seriski broj dokumenta

pa za sada sam sve radio u html-u  a kako sam se ucio i ucim jos, nije mi sve jasno pa zato moram pitati, a vama svima hvala na brzim odgovorima

 

pokusao sam kreirati nesto u microsoft access u jer sam procitao da ima izvoz u html, a tad sam tek zbloko, sad sam si  nabavio knjigu o accessu pa proucavam

jer mi je sve to u isposlagao u neznam ti ni ja sta, nekakvu tablicu nest cudno ugl.

neki nikad ne nauce
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice