Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin izdvojena tema

poruka: 59
|
čitano: 73.168
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin
fpopic kaže...

e tamo sam stavio G:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\emulator  i opet se sve na pocetak vratilo

 

invalid command-line parameter: Files.
Hint: use '@foo' to launch a virtual device named 'foo'.
please use -help for more information

 

probao sam i  G:\emulator i opet isto

 

 

 

Ovaj link

 

http://www.wallpaperama.com/forums/_wlxpee.html

 

Kaže

 

"so basically, the problem is the spaces. there should not be any spaces in your SDK location"

 

Sad ako ti to ne pomogne, onda neznam rješenje

 

P.S. Predlažu reinstalaciju SDK-a, ali na putanju koja nema razmak ( i izbjegavaj HR znakove).

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 13:49 (dado2202).
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

ma znao sam da je u pitanju Ć na prezimenu pa sam ovo napravio i napokon proradilo

 

stavio varijablu na "G:\Android"

 

premjestio sdk na "G:"

 

i tako izbjego i "Ć" i sve razmake u imenu :) hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

SDK lokacija ne smije sadržavati razmak. U eclipse-u postavi da ti je path g:\PROGRA~2\Android\android-sdk\emulator ako koristiš 64bit WIN, ako imaš 32bit g:\PROGRA~1\Android\android-sdk\emulator.

 

Nadam se da je pomoglo.

 

Danas sam prvi put instalirao Eclipse i SDK te sam odmah naletio na taj problem.

16 godina
neaktivan
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

HELP, dobijem jedan prozor pri skidanju SDK paketa (slika) i pošto neznam šta tu treba upisati nakraju dobijen poruku Download finished with wrong size. Expected 7170813 bytes, got 77 bytes.
Done. Nothing was installed.

HELP LJUDI

IRebic
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Čini mi se da je u pitanju download htc API-a. Ako ne misliš koristiti mogućnosti istoga (a i drugih specifičnih apija) preskoči ga pri slaganju modula za download. Ili odi na htc stranice, napravi dev račun i skidaj.

IssLand
 
2 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin
Veroneze kaže...

Čini mi se da je u pitanju download htc API-a. Ako ne misliš koristiti mogućnosti istoga (a i drugih specifičnih apija) preskoči ga pri slaganju modula za download. Ili odi na htc stranice, napravi dev račun i skidaj.

Hvala, na mom mobu radi i bez toga :)

IRebic
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Ja sam uspjela instalirat Eclipse i išla sam instalirat ADT Plugin i došla sam do djela di označiš Developer Tools, kliknula sam next, sve sam označila i opet kliknula next i onda mi nije htio ić dalje nego mi je pokazo ovo :  Cannot complete the install because one or more required items could not be found.

  Software being installed: Android Development Tools 17.0.0.v201203161636-291853 "

 

Šta da sad radim?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

JDK -> Android SDK -> ADT plugin

 

Samo prati upute: http://developer.android.com/sdk/installing.html

IssLand
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

imam isti problem ko i Alexa... kada idem skidat adt plugin onda mi javi poruku da nebre naći neki dio i neće instalirati :D

 

dajte ljudi molim vas neki savjet kak da to rešim jer trebam hitno to razvojno okruženje...

 

ajde plis neke ideje (koji eclipse skinuti, itd.)

Obrazovni portal za školarce :: www.ucenik.info ::
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Meni je frendica rekla da probam ponovo instalirat eclipse, jer se možda nešto krivo instaliralo

 

Koju verziju eclipsa ste vi instalirali?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

http://developer.android.com/sdk/installing.html

 

Pratite ovo i ne možete fulat! 

15 godina
offline
Re: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin
Alexa G. Black kaže...

Meni je frendica rekla da probam ponovo instalirat eclipse, jer se možda nešto krivo instaliralo

 

Koju verziju eclipsa ste vi instalirali?

Prvo, WTF, ti si žensko/programer + još ti je frendica rekla (znači i ona programira), damn. :)

 

Skini si "java verziju" eclipsa (sa pluginovima namijenjenim programiranju u javi), najnoviju. Najbolje bi bilo onaj eclipse koji je bez instalacije (zip datoteku).

Prije nego kreneš na skidanje i instaliranje ADT-a postavi u postavkama eclipsa gdje ti se nalazi JDK (naravno prije instalacije bilo čega instaliraj JDK iako je i JRE dovoljan za pokretanje eclipsa i njegove instalacije, ali bolje je JDK).

Window-Preferences, napišeš u pretraživać JDK, odeš na Installed JRE's i tamo staviš putanju na JRE/JDK direktorij.

Nakon toga kreneš na instalaciju ADT-a.

 

Nakon toga ako ti se prilikom instalacije ADT opet javi ista greška, postaj detalje greške ovdje, pa da vidimo koja točno komponenta ti nedostaje da se završi instalacija ADT-a

 

 

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Hahaha, da ja sam žensko, a programer baš i nisam jer sam tek počela radit programiranje, ali to me jako zanima i nadam se da ću bit dobar programer ;)

 

 

Kako da stavim putanju na JRE/JDK direktorij?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Eclipse se nekad zblesa pa ne zna pronać sam putanje. Nakon što si sve napravila sa ovog linka http://developer.android.com/sdk/installing.html

 

Onda provjeri jel ti pašu ove dvije putanje na slikama.

Java Java
SDK SDK
12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin
Ova prva je dobra, a druga nije bila pa sam promijenila.

Uspjela sam instalirat i ADT Plugin
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Dal ima neka tema za program Eclipse di si pomažemo radit u njemu?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Jel bi htjela malo elaborirat pitanje jer nije baš najjasnije.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin
Dal postoji na ovom forumu neka temu u kojoj mozemo pomagat jedni drugima oko rada u eclipsu?
15 godina
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Kad sve ovo instaliram jel se to ponaša kao neka portable aplikacija tj. jel sve u jednom folderu i bez nekih posebnih instalacija po drugim folderima ?

Pitam zato jer bi to trebao nakratko na računalu koje nije moje pa da ne ostanu nikakve stvari gore kad ga maknem.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin
tintin kaže...

Kad sve ovo instaliram jel se to ponaša kao neka portable aplikacija tj. jel sve u jednom folderu i bez nekih posebnih instalacija po drugim folderima ?

Pitam zato jer bi to trebao nakratko na računalu koje nije moje pa da ne ostanu nikakve stvari gore kad ga maknem.

Kod kreiranja AVD-a (Android virtual device) ti se podaci o AVD-u spremaju u korisnički direktorij. Sve ostalo bi trebalo biti portabilno.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
15 godina
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Koje sve stvari bi trebalo skinuti u Android SDK Manageru ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin
tintin kaže...

Koje sve stvari bi trebalo skinuti u Android SDK Manageru ?

Skini jednu verziju android-a (preporučam najnoviju), skini emulator image (ARM emulator ako imaš procesor koji ne podržava VT-X, ako imaš proc koji to podržava instaliraj HAXM (imaš ga isto tako u SDK) i skini intel emulator image), eclipse imaš, adt imaš i možeš krenuti u razvoj.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Pokušavam čisto iz hobija napraviti app za android pa sam sljedeći ovaj tutorial (Koristim Linux.Debian.Wheezy a mašina je celeron 1.7 i686 sa 700mb rama) instalirao sam eclips 3.8 iz repozitorija i iz njega android 2.1 i 2.2 sdk e sad me zanima za javu imam 1.7 jre u /opt/java/32/jre_1.7.0_04 ali sljedeći prvi post u ovom threadu shvatio sam da treba ili java 5 ili 6 os suna/oraclea   e sad mene znima može li java 7 ako može koje komande u shellu trebam da bih u /home/darko/java/jdk1.7.0_17 eclipse tražilo binari library i headers datoteke??

dem

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Imam sve to instalirano,veoma pažljivo,procesor mi ne podržava VT-x,pa moram koristiti ARM koji mi nije baš sretno rješenje.Iz početka sam i nekako mogao startati emulator ali sad više ne...

Naime kad ga pokušam startati dobijem ovo:

"Starting emulator for AVD 'avd1'
Failed to create Context 0x3005
emulator: WARNING: Could not initialize OpenglES emulation, using software renderer.
could not get wglGetExtensionsStringARB
could not get wglGetExtensionsStringARB
could not get wglGetExtensionsStringARB
could not get wglGetExtensionsStringARB
could not get wglGetExtensionsStringARB
could not get wglGetExtensionsStringARB
could not get wglGetExtensionsStringARB
could not get wglGetExtensionsStringARB"

A "device" (emulator) zna stojati satima prvo skroz crn a ponekad se pojavi samo "ANDROID" i tako ostane...

Može mi neko pomoći

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin
demm kaže...

Pokušavam čisto iz hobija napraviti app za android pa sam sljedeći ovaj tutorial (Koristim Linux.Debian.Wheezy a mašina je celeron 1.7 i686 sa 700mb rama) instalirao sam eclips 3.8 iz repozitorija i iz njega android 2.1 i 2.2 sdk e sad me zanima za javu imam 1.7 jre u /opt/java/32/jre_1.7.0_04 ali sljedeći prvi post u ovom threadu shvatio sam da treba ili java 5 ili 6 os suna/oraclea   e sad mene znima može li java 7 ako može koje komande u shellu trebam da bih u /home/darko/java/jdk1.7.0_17 eclipse tražilo binari library i headers datoteke??

dem

Može i sedmica. Trebaš samo postaviti JAVA_HOME enviroment varijablu na folder gdje ti je java. Sve ostalo bi trebalo biti OK.

I da instaliraj Android i eclipse preko paketa (bundle) koji je na android developers.

http://developer.android.com/sdk/index.html

androix kaže...

Imam sve to instalirano,veoma pažljivo,procesor mi ne podržava VT-x,pa moram koristiti ARM koji mi nije baš sretno rješenje.Iz početka sam i nekako mogao startati emulator ali sad više ne...

Naime kad ga pokušam startati dobijem ovo:

"Starting emulator for AVD 'avd1'
Failed to create Context 0x3005
emulator: WARNING: Could not initialize OpenglES emulation, using software renderer.
could not get wglGetExtensionsStringARB
could not get wglGetExtensionsStringARB
could not get wglGetExtensionsStringARB
could not get wglGetExtensionsStringARB
could not get wglGetExtensionsStringARB
could not get wglGetExtensionsStringARB
could not get wglGetExtensionsStringARB
could not get wglGetExtensionsStringARB"

A "device" (emulator) zna stojati satima prvo skroz crn a ponekad se pojavi samo "ANDROID" i tako ostane...

Može mi neko pomoći

Koje si postavio postavke ekrana, da li imaš uključenu GPU akceleraciju (probaj bez nje). Inače ARM + GPU akceleracija ne funkcionira baš najbolje. Odaberi neke od predefiniranih mašina, npr Galaxy nexus, smanji ram na 784MB, ništa ostalo ne diraj, dodaj mu ime, spremi i probaj.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin
androix kaže...

Imam sve to instalirano,veoma pažljivo,procesor mi ne podržava VT-x,pa moram koristiti ARM koji mi nije baš sretno rješenje.Iz početka sam i nekako mogao startati emulator ali sad više ne...

Naime kad ga pokušam startati dobijem ovo:

"Starting emulator for AVD 'avd1'
Failed to create Context 0x3005
emulator: WARNING: Could not initialize OpenglES emulation, using software renderer.
could not get wglGetExtensionsStringARB
could not get wglGetExtensionsStringARB
could not get wglGetExtensionsStringARB
could not get wglGetExtensionsStringARB
could not get wglGetExtensionsStringARB
could not get wglGetExtensionsStringARB
could not get wglGetExtensionsStringARB
could not get wglGetExtensionsStringARB"

A "device" (emulator) zna stojati satima prvo skroz crn a ponekad se pojavi samo "ANDROID" i tako ostane...

Može mi neko pomoćiKoje si postavio postavke ekrana, da li imaš uključenu GPU akceleraciju (probaj bez nje). Inače ARM + GPU akceleracija ne funkcionira baš najbolje. Odaberi neke od predefiniranih mašina, npr Galaxy nexus, smanji ram na 784MB, ništa ostalo ne diraj, dodaj mu ime, spremi i probaj.

Ništa i dalje isto,još uvijek tražim rješenje,nema šta nisam probao...

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2013 17:12 (androix).
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Da ne otvaram novu temu a vezano je za Eclipse,jel može pomoć,nabavio sam prestigio multipad 7 pro (za razvoj aplikacija pošto mi emulator kako vidite gore ne radi),prebacio ga u "developer mode" povezao kablom...međutim windows 7 je prepoznao uređaj kao PMP3170B ali ga nije instalirao...u upravitelju uređaja stoji !.Šta treba da radim?Da li neko zna upute?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin

Trebaju ti usb driveri za taj uređaj.

 

Ili možeš probati riješenje sa http://stackoverflow.com/a/11874830/1299499

 

PS: nemam nikakvog iskustva s tim linkom, uređaj na kojem sam ja radio je imao driver.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Eclipse + Android SDK + ADT plugin
Dr. Zoidberg kaže...

Trebaju ti usb driveri za taj uređaj.

 

Ili možeš probati riješenje sa http://stackoverflow.com/a/11874830/1299499

 

PS: nemam nikakvog iskustva s tim linkom, uređaj na kojem sam ja radio je imao driver.

hvala puno riješio sam...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice