Thermaltake Big Typhoon VX problem

poruka: 20
|
čitano: 7.780
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Thermaltake Big Typhoon VX problem

Navedeni hladnjak imam već par mj u komp i zaslužuje pohvale,ali naravno postoji ali,a taj ali je da je temp dvojezgrenog intela na 2.4Ghz(OC na 2.8)pokazuje temp bez opterećenja od 50 stupnjeva.

IMO to nije baš impresivno jer evo u novom bugu kažu da bi temperatura trebala biti od 30-37(ma i da je 40 opet je manje nego 50),hladnjak je jučer očišćen jer se nakupilo dosta prašine na rebarcima,

ispravno je pričvrćen,stavljena neka žnj termalna pasta. Priznajem da imam loše kučište u odnosu na ostatak kompa ali što je tu je, dakle kučište nema ni jedan vent osim proca(grafička je 7600gt sa pasivnim

hlađenjem),ploča(P5B-Deluxe)isto pasivna,nemam jake komponente u računalu koje bi mogle grijat prekomjerno tu konficu,imam namjeru napravit rupu da zrak puše direkt van od proca,drugo što mi pada

napamet je promjena termalne paste pa bi stavio neku kvalitetnu,koju preporučujete?nekad je artic silver bio tata mata,da li je još uvijek ili ima nešto bolje?

 

Hvala

 

Atomic

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Thermaltake Big Typhoon VX problem

Arctic silver je još vijek među najboljima.

U svakom slucaju bi bilo dobro da imaš neki 120mm vent da vuce taj zrak van.

Ovaj od napajanja ti vjerojatno nije dosta i nakuplja ti se vruci zrak u kucištu.

Jel imaš otvor na stranici gdje je vent od Typhoona?

Tak bi mogao vuc friški zrak izvana.


Athlon X2 5000+@ 3200mhz,Gigabyte GA-MA770-DS3,Geil ultra 2x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Thermaltake Big Typhoon VX problem

Big Typhoon je odlican hladnjak kojem, ako se dobro sjecam, zamjeraju samo jedno (ispravi me ako grijesim): pricvrscuje se na plocu kao stock cooler. Zbog toga se usljed mase hladnjaka gornji dio neznatno odvaja od proca (usput naprezuci i plocu). Pogledaj da se nije koji drzac otpustio. Mozda izgleda ok dok je kuciste polozeno, ali stvar se mijenja kad se uspravi.


Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Thermaltake Big Typhoon VX problem

Nemam na bočnoj stranici rupu ali ću je napravit u svakom slučaju kako dolaze topliji dani, izgleda da ću morat kupit još jedan običan papst vent da izvlači van zrak,jer prijatelj ima istu istu konfu do komponente(čak ima jaču grafičku)i kučište mu je od thermaltakea i njemu je temp 25C!!! stvarno malo,i da njegov je clockan na 3.0 dok je moj na 2.8,nemogu vjerovat da kučište može dizat temp do 25C stupnjeva.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.5.2008 16:52 (Atomic).
16 godina
neaktivan
offline
Thermaltake Big Typhoon VX problem

stvar je jednostavno u tome da se vruci zrak skuplja u kucištu i nemože van.

Dakle isti taj vruci zrak "uzima" Typhoon opet i hladi procesor.

Pošto je taj zrak topao logicno je da nece hladiti kao hladan zrak.

Možda bi bilo najpametnije naci neko kucište koje vec ima ugrađene ventove naprijed i odozada te otvor za ventilator u stranici.

U stranicu netrebaš nikakav ventilator.

Glavno da Typhoon dobije zraka pa ce i hladiti kak treba.


Athlon X2 5000+@ 3200mhz,Gigabyte GA-MA770-DS3,Geil ultra 2x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Thermaltake Big Typhoon VX problem

Eto kupljena i stavljena artic silver 5 pasta,i kupljen 92mm PAPST da izvlači zrak na zadnjem dijelu kučišta,temp ostala ISTA!!! Koliko može kučište utjecat na sve to,ponavljam da prijatelj ima sve isto,samo imao Thermaltake-ovo Shark kučište i temp mu ne prelazi 35 u opterećenju a na idle je oko 26C.

 

MOLIM UOSTALOM POMOĆ BUGOVACA!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Thermaltake Big Typhoon VX problem

Znaš zašto postoje bočne stranice na kućištu ?

...pa da bi se skinule Namigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Thermaltake Big Typhoon VX problem

Veliki problem ti sigurno predstavlja i pasivna graficka koja ti jako grije zrak u kompu.

Testiraj sa otvorenom stranicom.

Morala bi bit puno manja tempratura.

Ako je našao si krivca.


Athlon X2 5000+@ 3200mhz,Gigabyte GA-MA770-DS3,Geil ultra 2x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Thermaltake Big Typhoon VX problem

A lol, naravno da je stranica skinuta ali onda pokazuje mizernih 3 stupnja niže, što znači 47 u idle modu,neznam možda stvarno previše grije prokleta grafička,ali me zanim koliko je tu važan čimbenik kučište samo da to onda idem mjenjat to,dao sam 165 kn za pastu i taj papst ventić pa sam očekivao da će se neš barem popravit ali ništa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Thermaltake Big Typhoon VX problem

ne razumijem se previše, al mogu reći iz vlastitog iskustva da s kućištem koje je gotovo cijelo izrađeno od aluminija (Cooler Master WaveMaster) temperatura može pasti za 5, 6 stupnjeva, i to s isključenim usisnim ventilatorima. Samo kućište djeluje kako hladnjak i na dodir je uvijek hladno.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Thermaltake Big Typhoon VX problem
Vjerojatno nis dobro stavio cooler 

AMD Athlon X2 4200+ @ 2.5 | Gigabyte GA-M56S-S3 | 2 GB DDR2 840Mhz | Asus EN7300 GS (up to 512MB) | Hitachi 320GB 16MB+WD Caviar 80GB 8MB | 420W
16 godina
offline
RE: Thermaltake Big Typhoon VX problem
Hacker002 kaže...
Vjerojatno nis dobro stavio cooler 

 Jesam 100%,skinuo matičnu,sve pažljivo provjerio,jedna nožica od 4 točke mi se deformirala ali sam ju ispravio i garant nije to jer se hladnjak NE miče nigjde i sve je klikalo kako treba.
16 godina
moderator
offline
Thermaltake Big Typhoon VX problem

Jesi skinuo naljepnicu s dna hladnjaka. Znam za isti slučaj Smijeh


Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Thermaltake Big Typhoon VX problem
DrNasty kaže...

Jesi skinuo naljepnicu s dna hladnjaka. Znam za isti slučaj Smijeh


 hehe jesam,nemogu vjerovat da i toga ima.
16 godina
offline
Thermaltake Big Typhoon VX problem

Ja isto imam tu plocu i proc,ali imam thermalright 120 ultra ex. Imam ga na 3.0 ghz i temp mi je 40,a pod opterecenjem ne prelazi 50. Ploca najvise 35 stupnjeva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Thermaltake Big Typhoon VX problem

Vidim da na googlovim stranicama ima dosta slika o tom hladnjaku.

Pa sam primjetio da ima onaj kotačić (pontenciometar ili tak sl.) možda ti je brzina smamjena na tome pa se zato grije procesor,

probaj povisiti brzinu ventilatora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Thermaltake Big Typhoon VX problem

Napravi ovo...skini bocnu stranicu i uzmi taj ventilator koji  si kupio...napravi kao 4 nozice(mozes u njega zabosti olovke) i podlozi ga ispod graficke na taj nacin ce ti hladit zrak ispod a ako imas srece malo hladnog zraka ce ti otici do proca...ak ti to ne pomogne onda neznam kaj da ti kazemBelji se(ili uzmi ventilator za sobu znas onaj veliki iz pevecaBelji se i stavi ga na udaljenosti od otprilike 1,5m od kucista i nek puse prema procu al pazi da ga ne stavljas previse blizu harda jer sam citao po netu da se stvara magnetsko polje jer je izmjenicni napon)

sretnoCool

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Thermaltake Big Typhoon VX problem

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL,dovoljno luda ideja da probam, ma čini mi se da ga ipak pasivna grafička zeza i to dosta jer sam stavio ruku između proca i grafulje i fakat grije(ma da??? :D ), niš uzimam novo kučište i grafulju na ljeto pa da vidimo onda. Svima hvala

15 godina
offline
RE: Thermaltake Big Typhoon VX problem
DrNasty kaže...

Big Typhoon je odlican hladnjak kojem, ako se dobro sjecam, zamjeraju samo jedno (ispravi me ako grijesim): pricvrscuje se na plocu kao stock cooler. Zbog toga se usljed mase hladnjaka gornji dio neznatno odvaja od proca (usput naprezuci i plocu). Pogledaj da se nije koji drzac otpustio. Mozda izgleda ok dok je kuciste polozeno, ali stvar se mijenja kad se uspravi.

imas dvije verzije typhona. VX je taj koji se montira kao stock a obican big typhon se montira sa backplateom...

 

kod mene bas VX odlicno hladi klokanog i7... tj temperature su vise nego odlicne

 

edit : vidim da je tema stara al nema veze nek se zna da cooler nije los

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2009 17:55 (toxic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Thermaltake Big Typhoon VX problem

ja prezadovoljan s coolerom,imam  q6600 klokan na 3.0 i temp u idleu je oko 30.

sniper only
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice