Ryzen 5 7500f temp 95c?

poruka: 15
|
čitano: 2.464
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 mjeseca
offline
Ryzen 5 7500f temp 95c?
Pozdrav, nedavno sam slozio novi pc po prvi put sam.
Cpu- ryzen 5 7500f
Gpu - sapphire nitro rx7700 xt
Ram - kingston fury 32gb

Medjutim, u igrama mi je temp cpu-a 95C, ne cini mi se to kao normalno bas. Netko mozda slicno nesto imao?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ryzen 5 7500f temp 95c?
Eki1002 kaže...
Pozdrav, nedavno sam slozio novi pc po prvi put sam.
Cpu- ryzen 5 7500f
Gpu - sapphire nitro rx7700 xt
Ram - kingston fury 32gb

Medjutim, u igrama mi je temp cpu-a 95C, ne cini mi se to kao normalno bas. Netko mozda slicno nesto imao?

 Koji cooler ? Cesto se desava da ostane naljepnica na cooleru gdje sjeda pasta, ne samo i onima koji slazu prvi put nego i oni koji slazu po 100ti put...

16 godina
offline
Re: Ryzen 5 7500f temp 95c?
Danas sam mjenjao cooler, i kazem si da ne smijem to zaboraviti kao noob, i dok sam se mucio s crijevom od vodenog naravno zaboravio skinut, ali srecom nisam jos ni zavidao.

Koliko sam gledao temp serije am5, idle bi trebao biti oko 50, dok je am4 35, ali load nebi smio biti tako visok
10 godina
offline
Re: Ryzen 5 7500f temp 95c?
Gemmy kaže...
Danas sam mjenjao cooler, i kazem si da ne smijem to zaboraviti kao noob, i dok sam se mucio s crijevom od vodenog naravno zaboravio skinut, ali srecom nisam jos ni zavidao.

Koliko sam gledao temp serije am5, idle bi trebao biti oko 50, dok je am4 35, ali load nebi smio biti tako visok

Temperature ovise o dosta faktora, ambient temp, kuciste/venotovi pa i maticna ploca (neka fila vise neka manje napona). Ali realno, i sa Wraith Stealthom koji dolazi u boxu sa 7500F bi trebao drzat u loadu (gamingu) ispod 80c...

16 godina
offline
Ryzen 5 7500f temp 95c?

Pozz..65w tdp procesor ..da je ne znam kakav šrot od coolera nema šanse da ide do 95 u loadu..nešto ne valja sa hladnjakom..skidaj to dolje .počisti..nanovo instaliraj hladnjak kakav god bio..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ryzen 5 7500f temp 95c?

Koji cooler imaš? Moguće je da nije dobro seo ili da se pasta nije lepo razmazala. AM5 procesori su najtopliji u "nižem" delu pakovanja. Temperatura je previsoka ako imaš bilo šta bolje od onih Wraith Stealth coolera (koji ne bi trebalo da dolaze sa 7500F, ali ih prodavci nekad prodaju zajedno).

 

Da li si uključio PBO ili neki drugi vid overclocka? Ako jesi, vrati na stock.

 

Da li si slučajno proveravao temperaturu pod čisto CPU opterećenjem? Nedavno smo imali diskusiju na forumu i neko je pomenuo da mu je procesor topliji u igrama nego u CPU testovima i zaključak je bio da je do toplote koju grafička izbacuje u igrama.

 

BTW, AMD je uspeo da napravi liniju procesora koja je dosta energetski efikasna, a svejedno se greje, zahvaljujući abnormalno debelom IHS-u. Takođe imam 7500F i paradoksalno mi je da imam štedljiviji procesor nego ranije, sa boljim kulerom nego ranije, a više temperature nego što sam imao, ali tako je, no 95°C se čini kao previše.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Ryzen 5 7500f temp 95c?

Pa napisao je da je zaboravio skinut naljepnicu. Ili je skužio da nije skinuo... U svakom slučaju, ako se sve provjeri i opet je tako, RMA procesor.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2024 23:23 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 mjeseca
offline
Re: Ryzen 5 7500f temp 95c?
Sad si me dao u razmisljanje. Stock cooler je onaj iz boxa, ali svakako planiram neki bolji uzet uskoro.
Morat cu provjeriti, ne znam sta bi drugo moglo biti
4 mjeseca
offline
Ryzen 5 7500f temp 95c?

Jel ima netko za preporucit hladnjak ?

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ryzen 5 7500f temp 95c?
Eki1002 kaže...
Pozdrav, nedavno sam slozio novi pc po prvi put sam.
Cpu- ryzen 5 7500f
Gpu - sapphire nitro rx7700 xt
Ram - kingston fury 32gb

Medjutim, u igrama mi je temp cpu-a 95C, ne cini mi se to kao normalno bas. Netko mozda slicno nesto imao?

 S obzirom da je tom procesoru termalni limit tocno tih 95C, primjetio bi i druge pokazatelje da se nesto pregrijava - stutteri, blokiranja, smanjenje frekvencije, blokiranja, restartiranja, gasenja...

 

E sad, ako nisi primjetio nista od navedenog, pokusaj provjeriti temperature s drugim programom, ne znam s cime si gledao,ali provjeri i s necim drugim, da jednostavno nije rijec o pogresnom ocitanju.....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
12 godina
offline
Ryzen 5 7500f temp 95c?

Stock hladnjak nema naljepnice...

 

A i ne znam što je tu čudno, to su normalne temperature na stock hladnjaku ako je sve def. U biosu i ništa nije dirano.

 

Zar svi vi koji komentirate da to nije normalno, nikada niste imali am5 procesor kod sebe?

 

Pa i intel na stock hladnjaku ide preko 95C....

 

Malo podesi bios postavke i vozi...nema nikakve brige

 

Ima brdo videa na youtube kako podesiti

 

Evo primjer stock https://www.technopat.net/sosyal/eklenti/b6fe5957-45b8-4629-a57e-8e2fd2aaf72d-jpeg.2059026/

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2024 11:17 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ryzen 5 7500f temp 95c?

Ja sam iskreno malo zbunjen, "dok sam se mucio sa crijevom od vodenog" i da ne smijes zaboravit skinut naljepnicu... Pa po tom ti imas vodeno ali trebas samo skinut naljepnicu, ili si je skinuo ? 

Ali ako je sve monitrano kako treba, niti na tom slabasnom stock cooleru ne smijes vidjet u gamingu iznad 80c ako je sve pravilno instalirano i ak kuciste ima bilo kakav protok zraka...

Ak vec ganjas drugi cooler onda gledaj ovo i nista drugo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ryzen 5 7500f temp 95c?

Daj procitaj tko je sta pisao.... jedno nema veze sa drugim...

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Ryzen 5 7500f temp 95c?
hahhaajaads kaže...

Ja sam iskreno malo zbunjen, "dok sam se mucio sa crijevom od vodenog" i da ne smijes zaboravit skinut naljepnicu... Pa po tom ti imas vodeno ali trebas samo skinut naljepnicu, ili si je skinuo ? 

Ali ako je sve monitrano kako treba, niti na tom slabasnom stock cooleru ne smijes vidjet u gamingu iznad 80c ako je sve pravilno instalirano i ak kuciste ima bilo kakav protok zraka...

Ak vec ganjas drugi cooler onda gledaj ovo i nista drugo...

 Ti i cvaja997 miješate poruke forumaša koji je otvorio temu (to je Eki1002) i forumaša koji se priključio u raspravu, a to je Gemmy. Gemmy ima vodeno, a ovaj drugi, pokretač teme, nema.

10 godina
offline
Re: Ryzen 5 7500f temp 95c?
Izzy kaže...
hahhaajaads kaže...

Ja sam iskreno malo zbunjen, "dok sam se mucio sa crijevom od vodenog" i da ne smijes zaboravit skinut naljepnicu... Pa po tom ti imas vodeno ali trebas samo skinut naljepnicu, ili si je skinuo ? 

Ali ako je sve monitrano kako treba, niti na tom slabasnom stock cooleru ne smijes vidjet u gamingu iznad 80c ako je sve pravilno instalirano i ak kuciste ima bilo kakav protok zraka...

Ak vec ganjas drugi cooler onda gledaj ovo i nista drugo...

 Ti i cvaja997 miješate poruke forumaša koji je otvorio temu (to je Eki1002) i forumaša koji se priključio u raspravu, a to je Gemmy. Gemmy ima vodeno, a ovaj drugi, pokretač teme, nema.

 A jbg, nismo gledali imena nego ono, vidim nema slike pa logicno da je isti 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice