Zanimaju me dojmovi vezani uz ovaj procesor -kakav je OC potencijal i s kojim AMDom se može usporediti.
Cijena:591kn
Zanimaju me dojmovi vezani uz ovaj procesor -kakav je OC potencijal i s kojim AMDom se može usporediti.
Cijena:591kn
Dosta dobar procesor.
Napravljen kao konkurencija Athlonima 7750+ i 7850+, od kojih je nešto brži.
OC potencijal je nešto slabij od E5200, jer ima manji množitelj.
Ali i dalje se može dogurat 4Ghz s boljim hlađenjem i povišenim naponom.
Od kad je dostupan na hrvatskom tržištu , u adm-u se pojavio tek jučer .
Ako nije napravljena greška u oznaci, radi se o "punokrvnom" Core 2 Duo, ali starijem modelu (dosta starijem od onih pomenutih AMD-ova za koje bih rekao da ga jedu za doručak). Mislim da se, zbog niskog množioca i relativno visokog FSB-a (koji tokom OC-ovanja postaje još viši), radi o jednom od najgorih izbora za OC.
Mislim da ti je mnogo bolji izbor neki procesor iz serije E7000. Malo su skuplji, ali imaju dosta veću početnu frkvenciju, pošto imaju isti FSB mnogo se lakše OC-uju, imaju veći keš i noviju mikroarhitekturu (neke dodatne instrukcije koje ih čine nešto bržim u aplikacijama koje ih koriste). Jedino što su prve serije E7200 imale isključenu podršku za virtualizaciju, ali to ti, kao kućnom korisniku, verovatno nije od prevelikog značaja.
EDIT: Zaboravi šta sam napisao. U nastupu genijalnosti nekoga iz Intela, novi Pentium Dual Core je dobio istu oznaku kao dve i po godine stari C2D (E6300). U pitanju su dva potpuno različita procesora, ovaj novi je skroz ok za te pare.
Znam da je ovaj novi , zato sam i stavio link.
Jako lijepo :)
Koliko voltaze je trebalo ?
Dosta, nekih 1.62V. To je bilo samo za hvatanje validacije. Za 24/7 bi se dalo složiti 4.5GHz sa nekih 1.4 - 1.45V. Sa 1.35V ide na 4.2GHz stabilno.
Problem je hlađenje, vjerujem da bi na ispod nule dobio 5GHz sa manje od 1.6V.
A jel bolji E6300 ili E5200 za clock i općenito?
Podjednaki su, ali bi E6300 trebao biti bolji pošto se FSB wall javlja oko 500MHz FSB-a, a kod E5200 to se dešava između 330-350MHz.
Tako da dolazimo do teoretskog max OC-a, 500x10,5 = 5250MHz za E6300, dok E5200 bi trebao zapeti na oko 4.4GHz. Ovo je kakti pravilo, ali iznimke se dešavaju od primjerka do primjerka.
Za neki 24/7 clock, jeftiniji je E5200 pa iz tog razloga predstavlja bolji odabir za prosječnog usera.
Haha pa to se traži .
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=574818
5 gigi na zrak. :)
Hoće li se slagati s matičnom
Gigabyte EP43-DS3L, s775, intel P43+ICH10, FSB 1600OC.
Ako netko nađe neku novu recenziju za proc nek stavi link.
Samo da mi je znat zašto nisu uspjeli nabavit Intel Pentium Dual-Core E6300 za test u najnovijem BUG-u.
Ako netko nađe neki usporedni test ili recenziju na netu nek stavi link.
Jesu testirali E5200 za test u novom bugu????
Hoće li se slagati s matičnom
Gigabyte EP43-DS3L, s775, intel P43+ICH10, FSB 1600OC.
Ako netko nađe neku novu recenziju za proc nek stavi link.
Da testirali su E5200 ali E6300 ne.
I šta kažu za moj procesor?
e ljudi dal je taj procesor kompaktibilan 100% sa ovom maticnom
ASRock 775Dual-880ProNe (pogledaj CPU support, podržava samo Pentiume D (one starije) do 1066MHz, Celerone D (isto starije) i obične Petiume)
mislim da nije...
uzmi si core i7 965 ili phenom 2 x4 955 ništa ispod toga nevalja picki
ima li tko dual core pentium stari za prodat??? cijena po dogovoru....
Ne (pogledaj CPU support, podržava samo Pentiume D (one starije) do 1066MHz, Celerone D (isto starije) i obične Petiume)
zar nebi Pentium D trebalo znacit Pentium Dual Core?????
Nema ti to veze (D je da za Dual Core valjda). Matična ne podržava 45nm procesore i tu prestaje svaka diskusija. Isto ja na svoju staru nisam mogao staviti E7400 jer je 45nm, a matična mi podržava samo 65nm i prijašnje
i ja planiram uzet ovaj Intel Pentium Dual-Core E6300. Nadam se da me ploca nece zezati iako nije neki vrh al....i BIOS sam promijenio neki dan, ovu zadnju verziju postavio tako da bi trebalo to da sljaka na mojoj Asus P5GC-MX/1333.
Kakav je u odnosu na core2duo E7200 2,53GHz?
Kakav je u odnosu na core2duo E7200 2,53GHz?
podjednak.