Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 540.145
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
3 godine
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Vezano za novu seriju generalno.

Pozitivno:

i5 11400(F pogotovo zbog cene) pokidao! U igrama oko 5% slabiji od 5600X ako i toliko. Za 160$ mislim stvarno... Teško da će obični 5600 biti tako jeftin, verovatno 199$ ali opet ova i-petica sabija. Svakako prijatno iznenađenje od Intela da za tako malo love da procesor ovakvih performansi.

Negativno:

Nastavlja se tradicionalno Intel spavanje. Ovog puta su se malo i probudili dovođenjem PCIe 4.0 interfejsa i podizanjem frekvencije rama na B (osnovnim) pločama. Možda je izjava malo gruba vezano za Intel spavanje jer nas je zadnjih par godina AMD razmazio sa kakvim-takvim promenama koje definitivno idu napred a 5000 seriju su doveli do ludila. Toliko Intel spava da se iz ove 11-te generacije samo priča o fenomenalnom 11400.

 

I 10400 je takođe odličan, ali ko nema računar i planira nešto novo a hoće primarno da se igra, mislim da razmišljanju ne sme biti mesta.

 
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Intel i5 Club
neampojma kaže... 

 jel nebi trebao amd još nešto izbaciti sa 7nm+?

 Možda Zen 3+ u AM4 socketu, ili gotovo sigurno Zen 3+ u AM5 socketu.

EricCartman kaže...

 Brate mili, kako može 7nm Zen3 biti skup, ako je Zen2 na 7nm bio jeftin?

Nije stvar u cijeni samog procesa, nego potražnji i performansama koje korisnici cijene a AMD naplaćuje.

TSMC 7nm nije jeftin, duplo je skuplji od Globalfoundries 14/12nm za stare Zen ili Zen+ procove.

 

Zeleno je bilo jeftino, i to kalkulirano/za osvajanje tržišta jer Desktop je ionako manje bitan dio CPU kolača za AMD.Dakle R5 3600 ili R7 3700X, a dalje ti sve pričaju njihove prodajne brojke.R5 3600+R7 3700X, u paru taj dvojac je na Mindfactory prodan u okvirno 200 000komada.

 

https://www.mindfactory.de/Hardware/Prozessoren+(CPU)/AMD+Desktop/Sockel+AM4.html

 

Kolko je meni poznato, R5 3600 i dalje se odlično prodaje ili i dalje je to AMD-ov najoprodavaniji Desktop proc.R5 5600 možda nikad ne stigne, ali stari R5 3600 tu moš očekivat još nižu cijenu.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 17:32 (rambox).
8 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Planiram uzest 10400, vidim da su došle nove ploče (H510M) koje podržava ju bržu memoriju. Isplatili se ovaj kombo uzimat?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Hajder kaže...

Planiram uzest 10400, vidim da su došle nove ploče (H510M) koje podržava ju bržu memoriju. Isplatili se ovaj kombo uzimat?

memory oc ti ide na h570 i b560, na h510 ide samo ram koji podržava procesor

bolje ti se isplati uzet 11400, on i na 510 ploči podržava 3200mhz ram, dok ćeš sa 10400 imat podršku samo do 2666mhz na toj ploči

 

dakle ili uzmi 11400 s tom pločom pa ćeš imat ram na 3200mhz ili uzmi b560 i 10400 pa možeš ocat koliko ploča podržava

meni je upravo stigla asus tuf b560m, ram je stigao nekidan, čeka se 11400

8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
picajzla0707 kaže...
Hajder kaže...

Planiram uzest 10400, vidim da su došle nove ploče (H510M) koje podržava ju bržu memoriju. Isplatili se ovaj kombo uzimat?

memory oc ti ide na h570 i b560, na h510 ide samo ram koji podržava procesor

bolje ti se isplati uzet 11400, on i na 510 ploči podržava 3200mhz ram, dok ćeš sa 10400 imat podršku samo do 2666mhz na toj ploči

 

dakle ili uzmi 11400 s tom pločom pa ćeš imat ram na 3200mhz ili uzmi b560 i 10400 pa možeš ocat koliko ploča podržava

meni je upravo stigla asus tuf b560m, ram je stigao nekidan, čeka se 11400

Gubim li puno ako idem na socijalnu varijantu 10400,2666,H410, naspram 11400,510,3200?

13 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Ma ne gubiš. Šta imaš izgubiti?  Razlike u praksi se svode na nebitne postotke.

11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Hajder kaže...

Gubim li puno ako idem na socijalnu varijantu 10400,2666,H410, naspram 11400,510,3200?

 ha, što reć... kad vidiš da u nekoj igri minimalni fps poraste sa 31 na 44, a average sa 100 na 120 samo s razlikom u ramu, pitanje jel isplativo ovisi o tebi samom

 

uglavnom, evo ti stevin detaljni test, pa vidi sam (ne obaziri se na naslov )

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 12:11 (picajzla0707).
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
picajzla0707 kaže...
Hajder kaže...

Planiram uzest 10400, vidim da su došle nove ploče (H510M) koje podržava ju bržu memoriju. Isplatili se ovaj kombo uzimat?

memory oc ti ide na h570 i b560, na h510 ide samo ram koji podržava procesor

bolje ti se isplati uzet 11400, on i na 510 ploči podržava 3200mhz ram, dok ćeš sa 10400 imat podršku samo do 2666mhz na toj ploči

 

dakle ili uzmi 11400 s tom pločom pa ćeš imat ram na 3200mhz ili uzmi b560 i 10400 pa možeš ocat koliko ploča podržava

meni je upravo stigla asus tuf b560m, ram je stigao nekidan, čeka se 11400

 koliko si platio matičnu i procesor?

11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Proc soma i pol kuna, matična nešto preko soma kuna, ram kingston predator 16gb 600 kuna
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
picajzla0707 kaže...
Proc soma i pol kuna, matična nešto preko soma kuna, ram kingston predator 16gb 600 kuna

 bome fina cifra

11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
neampojma kaže...

 bome fina cifra

 a jbga, nikad nejdem na najniže cijene, nit uzimam najjeftiniju matičnu ili ram

 

i rajzen 2400g kad sam uzimao za drugi komp, nisam išao na najjeftiniju ploču, nego sam isto uzeo asus tuf b450 gaming pro

na nju ću stavit 5600 non x kad izađe i kad padnu ove nebuloze od cijena

 

u svakom slučaju to je odličan proc, dobra matična i ram, za duplo skupljim amd 5600x ili intelovim k grijalicama zaostaje minimalno u gejmanju

11 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Jedino fino je sto je dobio cilu platformu za cijenu nekog overkill proca......

Survivor - eye of the tiger
8 godina
offline
Intel i5 Club

Bome cuga raketa kao raketa.. mali 11400F, kad mu se isključi TDP limit, povuče kao 10700K (70ak W više od 5600X), i opet uspije dati primjetno lošije perf. od obojice. Čak i pod TDP limitom daje nešto lošije perf od 10400F uz nešto veću potrošnju.. smijeh od arhitekture. 

ansha: Pomelo te
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Žalosno mi je i gledat na šta je spao moj omiljeni proizvođač procesora, al polako vratiće se oni na stare staze samo je pitanje hoće li moj i9 9900k toliko poživit

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
16 godina
offline
Re: Intel i5 Club

pruzi mu dovoljno ljubavi i pažnje i zivjet ce 500 godina

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
4 godine
offline
Re: Intel i5 Club
Kaby kaže...

Bome cuga raketa kao raketa.. mali 11400F, kad mu se isključi TDP limit, povuče kao 10700K (70ak W više od 5600X), i opet uspije dati primjetno lošije perf. od obojice. Čak i pod TDP limitom daje nešto lošije perf od 10400F uz nešto veću potrošnju.. smijeh od arhitekture. 

 

Ako cemo gledat konkretan benchmark u usporedbi sa 10700K 11400F (uz skoro prakticki istu potrosnju) ima 15tak % manje performanse ali za skoro duplo manje novaca.

 

U usporedbi sa 5600X razlika je jos manja (no ipak uz dosta vecu potrosnju) al opet za skoro duplo manje love.

 

 

Nije bas realno ocekivat i bolje performanse i manju potrosnju za duplo manju cijenu. Nije idealno naravno ali ne cini mi se toliko lose, stovise.

 

Za neki gaming only slazem se da bi 10400F trenutno mogao biti bolji izbor (kom nije bitan PCIe 4.0 itd).

15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Kaby kaže...

Bome cuga raketa kao raketa.. mali 11400F, kad mu se isključi TDP limit, povuče kao 10700K (70ak W više od 5600X), i opet uspije dati primjetno lošije perf. od obojice. Čak i pod TDP limitom daje nešto lošije perf od 10400F uz nešto veću potrošnju.. smijeh od arhitekture. 

Arhitektura: stabilna k'o beton. Perormanse: +/-. A dobavljivost: fantazija. Valjda je ovo potonije najbitnije. A o cijeni da i ne govorim. 10400F je procesor godine.
 

nicky.sl kaže...

Žalosno mi je i gledat na šta je spao moj omiljeni proizvođač procesora, al polako vratiće se oni na stare staze samo je pitanje hoće li moj i9 9900k toliko poživit

Govorio sam kao papagaj.. svi ulagači znaju da je game changer Alder i dvije genreacije iza. Već sada jedan 10400F nađeš za 170 USD... procesori od 500-700€ su za mene.:


Kolega o tvom omiljenom prizvođaču CPU-a a i objektivno o stanju računara počet ću da pišem kolemune jer ovdje očigledno neki brkaju lončiće.
Trenutno što me je kao juzera pogodilo jeste AMD PSB. Što je sad to? Ukratko: Procesor koji je sada u DELL-u top-ker ThreadRipper Pro nećeš moći kupiti na njuškalu ili ricardo.ch kada mu se cijena obori za 98% i ubaciti ga u Lenovo P620 radnu stanicu. Potvrdio DELL, HPE te nedavno i Lenovo tu AMD PSB izmišljotinu.

Baš fino od AMD-a.. ono zaćera'o nam je da valja.

Zamisli da netko iz ASUS-ove ploče CPU ne može da proda na njuškalu za drugu ploču, primjerice MSI-evu.

PS: sorry zbog nedostaka opšinosti najbolje dijelove čuvam za kolumne. Svaki put obećajm ali mi ubijaju volju za pisanjem ovi trolovi (ne mislim nikoga konkretno).

11 godina
offline
Intel i5 Club

zanimljiv test konačno, jebem ti gamers nexus i njihovu politiku ignoriranja svega osim intelovih preporuka

dakako da je potrošnja katastrofa, no barem se vidi boost u performansama, vrlo blizu perfomansama otključanih i daleko skupljih k modela

svejedno, nekako mi nikako ne sjeda ta potrošnja i jedva čekam da stigne moj 11400 da vidimo kako se be quiet nosi sa svim tim

dosad sam uživao u niskim temperaturama i max 800rpm, sad mi se čini da će se uznojit pošteno

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Intel i5 Club
nicky.sl kaže...

Žalosno mi je i gledat na šta je spao moj omiljeni proizvođač procesora, al polako vratiće se oni na stare stazesamo je pitanje hoće li moj i9 9900k toliko poživit

Vratit če se da, samo se ne zna tko če prije Dinamo uzet Ligu prvaka, ili Intel doč opet u situaciju kao tamo daleke 2013.

 

AMD je ciljano zakočio na Desktopu, a Intel HEDT je u međuvremenu nestal ili Intel je odustal od HEDT ponude.

 

Intelu su serveri najbitniji, jer tu je največa lova i upravo tu ih AMD najviše gazi=polako jede sve više tržišta.

 

Dolnja Intel najava je znakovita, dakle najbitnija je serverska CPU platforma a sve ostalo u drugi plan.To je prioritet ove godine, i po tome moš procjenit kad če bit lansiran Alder Lake+kolko su im bitne ionako šepave Intel Desktop gejming grafe itd.

 

https://twitter.com/VideoCardz/status/1379148481173000196

picajzla0707 kaže...

zanimljiv test konačno, jebem ti gamers nexus i njihovu politiku ignoriranja svega osim intelovih preporuka

dakako da je potrošnja katastrofa, no barem se vidi boost u performansama, vrlo blizu perfomansama otključanih i daleko skupljih k modela

svejedno, nekako mi nikako ne sjeda ta potrošnja i jedva čekam da stigne moj 11400 da vidimo kako se be quiet nosi sa svim tim

dosad sam uživao u niskim temperaturama i max 800rpm, sad mi se čini da će se uznojit pošteno

Več odavno znaš kaj je Rocket Lake, zakaj uopče kupuješ ako si svjestan kaj te čeka?

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 13:01 (rambox).
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Velika je razlika jedino u odnosu 10400 i 11400 kad se otpuste power limiti, ali je isto tako tada i razlika u perfomansama koje su nadomak duplo skupljoj konkurenciji, što 10400 nije imao.
Pretpostavljam da će perfomanse unutar 65w ipak biti sasvim dovoljne za gejmanje, a po potrebi klikneš slider na power limitu i pustiš mu malo više soka.
Nešto slično kao eco mod na rajzenu, 90% perfomansi uz tišinu i niske temperature :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 13:11 (picajzla0707).
3 godine
protjeran
offline
Intel i5 Club

I ja bih uzeo 11400, ima bolji iGPU, i podržava brži RAM. Sasvim dovoljni razlozi za kupnju ako mu je cijena li la sa 10400, ako potonji bude snižen na akciji onda bih njega.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 13:49 (user2206).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
rambox kaže...
nicky.sl kaže...

Žalosno mi je i gledat na šta je spao moj omiljeni proizvođač procesora, al polako vratiće se oni na stare stazesamo je pitanje hoće li moj i9 9900k toliko poživit

Vratit če se da, samo se ne zna tko če prije Dinamo uzet Ligu prvaka, ili Intel doč opet u situaciju kao tamo daleke 2013.

 

AMD je ciljano zakočio na Desktopu, a Intel HEDT je u međuvremenu nestal ili Intel je odustal od HEDT ponude.

 

Intelu su serveri najbitniji, jer tu je največa lova i upravo tu ih AMD najviše gazi=polako jede sve više tržišta.

 

Dolnja Intel najava je znakovita, dakle najbitnija je serverska CPU platforma a sve ostalo u drugi plan.To je prioritet ove godine, i po tome moš procjenit kad če bit lansiran Alder Lake+kolko su im bitne ionako šepave Intel Desktop gejming grafe itd.

 

https://twitter.com/VideoCardz/status/1379148481173000196

picajzla0707 kaže...

zanimljiv test konačno, jebem ti gamers nexus i njihovu politiku ignoriranja svega osim intelovih preporuka

dakako da je potrošnja katastrofa, no barem se vidi boost u performansama, vrlo blizu perfomansama otključanih i daleko skupljih k modela

svejedno, nekako mi nikako ne sjeda ta potrošnja i jedva čekam da stigne moj 11400 da vidimo kako se be quiet nosi sa svim tim

dosad sam uživao u niskim temperaturama i max 800rpm, sad mi se čini da će se uznojit pošteno

Več odavno znaš kaj je Rocket Lake, zakaj uopče kupuješ ako si svjestan kaj te čeka?

 

Eh ovdje sam te čekao... biti ću kratak.

AMD uvodi nešto što se zove AMD PSB ili ograničenje CPU-a za vendora. Potvrdili HPE, DELL i na kraju i sam Lanenovo. CPU iz Dell-a ne možeš ubaciti u EMC ili neku desetu svoju radnu stanicu.  AMD nabijem te više sa tim lajanjem kao VW na Ferrari jedno vrijeme (jer je njegov Lamborghini).. hebeno je kada se netko osili. 

AMD EPIC za Worstation zove se ThreadRipper a u narodu je poznat kao WEPIC (Workstation Epic).. uveden AMD PSB gore izmišljenja tehnologija... trista ograničenja,.

Na testovima Epic dere guzove Intelovom Platinum Xeonu, sve supe sve lijepo.. ali.. kada se dođe do implemmentacije u Switch limit mu je 178 GbE (Giga bita per Ethernet).. zakuje kao mati u ludu kćer.. ARM ne daje dovoljno dobra rješenja.. dok Intel Xeon zadnja generacije ide na 400 GbE (Giga bita per Ethernet). Toliko o Epicu. U moj server kao ni ThreadRipper nema boga dragogo da će ići.

AMD-ov HEDT zapeo na čiplet dizajnu jer su vidjeli da se 32/64 ne može dobiti iz jednog 300mm favera.. rezultat.. nerijetko ljudi prijavljuju lošu 5. ili sedmu jezgru ili više njih lošom... Zbog čega zanima te.. Evo reći ču ti: fluktacije između struja i elektromagnetskih polja su još jedna velika nepozannica kako se proizvodni proces smanjuje. Google it.

Intel s Ice Lakeom zvršava jednu i započinje sasvim novu eru Serverskih procesora i to najveći korak još od 2012. godine u svijetu servera. Nije tajna da je Intel namjerno čekao AMD-a da ga malo stine. AMD kao u svemu bolji produkt PCIe brzina i broj stazica u prednosti, više jezgri, memorijska propusnost, ali... još uvijek ne možže da skine Intelovih 90% serverskih rješenja. Zašto? Pa intel je prošle godine smanjio cijenu CPU-a na 60% manju taman da AMD-a drži na krajtkoj uzici taman do Jula 2021. godine gdje ide.. dalje.

E moj rambox okani se tih Video car reviewa i sličnih dječijih tech portala... nego plati 200$ za godišnju pretplatu na seekingaplha pa ćeš da vidiš malo širu sliku. AMD je doslovce kao Hitler - dobar ali mu je mana što pokušava da pobjedi protiv cijelog sviejta.

Ajde da te čuem sad... a rekao sam da ću biti kratak... a ako ja počnem da vadim tvoje linkove sa Bug Online portala.. nećeš se dobro porvesti.. od Buldožera, preko FX-a a i sam si rekao mrtvog konja zvanog Ryzen 2xxx ili čega već.

Čekam odgovor... bez iz ikakvih linkova.. samo razmišljanje.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club

Isuse dragi Bože kakve ti gluposti pišeš. Daj čovječe, drži se ti svojih računara i prestani s ovim teorijama zavjere. Dugo vremena se na ovim prostorima nisu mogle pročitati veće količine totalnih budalaština. Da, Intel je baš htio da ih sve ovo snađe i da u četiri godine prođu kroz tri direktora i nekoliko neuspješnih lansiranja proizvoda. Stvarno pričaš pizdarije.

I ne želiš linkove na konkretne stvari, jer ne kužiš 5% o čemu je riječ.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 20:17 (McG villain).
8 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Ja danas uzeo 10400, matičnu, napajanje, ram i ssd. Izašlo me 3800 brajo moj

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
McG villain kaže...

Isuse dragi Bože kakve ti gluposti pišeš. Daj čovječe, drži se ti svojih računara i prestani s ovim teorijama zavjere. Dugo vremena se na ovim prostorima nisu mogle pročitati veće količine totalnih budalaština. Da, Intel je baš htio da ih sve ovo snađe i da u četiri godine prođu kroz tri direktora i nekoliko neuspješnih lansiranja proizvoda. Stvarno pričaš pizdarije.

I ne želiš linkove na konkretne stvari, jer ne kužiš 5% o čemu je riječ.

Da među ostalima i taj link sam našao i šta kaže ispod komentar:

"I’m very disappointed by AMD."

 

Ja ti gore pišem kako se Xeon na Ricardu.ch može naći za 5-15€ onaj koji je bio $1660,00 ali poslije te budalaštine nećeš moći tek tako.

Intel kao Inntel.. imao je milion propusta: od Nehalem arhitekture, do Larabree GPU-a ali je tu gdje i jeste.. Kupovati Ryzen gdje moraš Update Bios dva puta mjesečno je za mene glupost.

11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Gdje si uzeo? Ja sam naručio još prošli tjedan, matična i ram stigli u pon i uto, za proc još čekam. Tek jutros gls poslao poruku da je paket unesen u njihov sustav, ali im još nije predan za slanje :(
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
Envy kaže...

Da među ostalima i taj link sam našao i šta kaže ispod komentar:

"I’m very disappointed by AMD."

 

Ja ti gore pišem kako se Xeon na Ricardu.ch može naći za 5-15€ onaj koji je bio $1660,00 ali poslije te budalaštine nećeš moći tek tako.

Intel kao Inntel.. imao je milion propusta: od Nehalem arhitekture, do Larabree GPU-a ali je tu gdje i jeste.. Kupovati Ryzen gdje moraš Update Bios dva puta mjesečno je za mene glupost.

 Nemoj molim te više ništa pisati na temu hardvera, jer je tvoje (ne)znanje tragikomično. Drži se računara i pusti ljude na miru sa svojim teorijama. Užasno koliko gluposti si u stanju napisati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 20:44 (McG villain).
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
McG villain kaže...
Envy kaže...

Da među ostalima i taj link sam našao i šta kaže ispod komentar:

"I’m very disappointed by AMD."

 

Ja ti gore pišem kako se Xeon na Ricardu.ch može naći za 5-15€ onaj koji je bio $1660,00 ali poslije te budalaštine nećeš moći tek tako.

Intel kao Inntel.. imao je milion propusta: od Nehalem arhitekture, do Larabree GPU-a ali je tu gdje i jeste.. Kupovati Ryzen gdje moraš Update Bios dva puta mjesečno je za mene glupost.

 Nemoj molim te više ništa pisati na temu hardvera, jer je tvoje (ne)znanje tragikomično. Drži se računara i pusti ljude na miru sa svojim teorijama. Užasno koliko gluposti si u stanju napisati.

Pa, proslijedi nas svojom mudrošću! Da te čujemo sad.

Uređivano: Jednu poruku imaš da meni odgovoriš u 7 godina registracije na forumu. Pametnom dosta. Riot #3

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 21:04 (Envy).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
picajzla0707 kaže...
Gdje si uzeo? Ja sam naručio još prošli tjedan, matična i ram stigli u pon i uto, za proc još čekam. Tek jutros gls poslao poruku da je paket unesen u njihov sustav, ali im još nije predan za slanje :(

 Ma u dućanu u Linksa, isto me skupo izašlo. Planirao sam ubacit kučište i hladnjak još do 4k kuna al sam ostao kratak.

 

 

11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Hajder kaže...

 Ma u dućanu u Linksa, isto me skupo izašlo. Planirao sam ubacit kučište i hladnjak još do 4k kuna al sam ostao kratak.

 auh, za tu lovu si mogao uzet 11400f i b560 ploču

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice