Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.117.063
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Ako imaš ograničen budget defintivno uzmeš DDR4 i bolju grafičnu ako su igre primarni razlog. A za par godina kad cijene padnu, latencije padnu, brzina skoči, onda se ljepo ubaciš na DDR5 vlak i uživaš. Do tada iskreno, osim u rijetkim igrama, nitko neće osijetit doslovno nikakvu razliku normalnom radu. Ali ej, treba prodat novu tehnologiju....

6 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Šta je ovdje ušutilo 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

Kad će i kako će nova 14. gen na 5nm, zna li se šta?
Interesira me zbog laptopa. Htio bih baš Della XPS, a oni ugl nemaju AMD-ove procesore, što je fakat šteta.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2023 11:02 (EricCartman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 mjeseci
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Intel sada ide na 7nm tek, ali vjerojatno samo za Xeon procesore dok ce mainstream segment imati jos jedan refresh na 10nm, podijeljene su glasine ali moguce da ce biti i na 7nm ove godine posto je proces finaliziran.

Isto se spominje i za Zen4 da ce ove godine samo refresh na 5nm, a iduce godine dolaze nove arhitekture na 7nm intel i 3nm ako bude spreman i dostupan amd.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2023 12:08 (Kryptonian).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Intel 7nm ~= TSMC 5nm. Na to dvoje sam i mislio, mobilni će nadam se ići

14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Gigabyte B550 Gaming X V2+ Ryzen 5600+ DDR4 16GB (2x8) Kingston 3200MHz Fury BEAST 350 Eura, tjera igre ko veliki. plug and play, kupio nećak i ja mu sastavio prošli vikend.

Za tri godine izgubi polovicu vrijednosti a to je ništa, pa opet kupi što bude best buy.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Gigabyte B550 Gaming X V2+ Ryzen 5600+ DDR4 16GB (2x8) Kingston 3200MHz Fury BEAST 350 Eura, tjera igre ko veliki. plug and play, kupio nećak i ja mu sastavio prošli vikend.

Za tri godine izgubi polovicu vrijednosti a to je ništa, pa opet kupi što bude best buy.

 

Čitajući tvoje postove zadnjih dana/tjedana čovjek bi rekao da imaš proviziju od prodaje  R5 5600...nhf ali tko je shvatio, shvatio je... tko nije nikad ni neće.

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
miki_the_pirat kaže...
forumaš kaže...

Gigabyte B550 Gaming X V2+ Ryzen 5600+ DDR4 16GB (2x8) Kingston 3200MHz Fury BEAST 350 Eura, tjera igre ko veliki. plug and play, kupio nećak i ja mu sastavio prošli vikend.

Za tri godine izgubi polovicu vrijednosti a to je ništa, pa opet kupi što bude best buy.

 

Čitajući tvoje postove zadnjih dana/tjedana čovjek bi rekao da imaš proviziju od prodaje  R5 5600...nhf ali tko je shvatio, shvatio je... tko nije nikad ni neće.

 Čovjek je postao tablicu u kojoj je i ovaj CPU, a kad napišeš cijenu kompletne platforme dobiješ i širu sliku. Koga zanima uloženo/dobiveno naravno.

13 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

 Ovaj sheet je baš ono, teška glupost, ali baš teška. 

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
itomic009 kaže...

 Ovaj sheet je baš ono, teška glupost, ali baš teška. 

 nisam ni očekivao komentar od nekog drugog.

 

evo ti još jedan sličan koji je isto taka glupost iz drugog izvora:

https://www.computerbase.de/2022-10/intel-core-i9-13900k-i7-13700-i5-13600k-test/5/#abschnitt_leistung_in_spielen_720p_rtx_3090_ti

 

3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
itomic009 kaže...

 Ovaj sheet je baš ono, teška glupost, ali baš teška. 

 Što točno ne štima?, Intel je na vrhu i amen, život ide dalje!

14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Imaju šansu vratit se u igru sa x3d-om uskoro, bumo vidjeli kako će to izgledati

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...
miki_the_pirat kaže...
forumaš kaže...

Gigabyte B550 Gaming X V2+ Ryzen 5600+ DDR4 16GB (2x8) Kingston 3200MHz Fury BEAST 350 Eura, tjera igre ko veliki. plug and play, kupio nećak i ja mu sastavio prošli vikend.

Za tri godine izgubi polovicu vrijednosti a to je ništa, pa opet kupi što bude best buy.

 

Čitajući tvoje postove zadnjih dana/tjedana čovjek bi rekao da imaš proviziju od prodaje  R5 5600...nhf ali tko je shvatio, shvatio je... tko nije nikad ni neće.

 Čovjek je postao tablicu u kojoj je i ovaj CPU, a kad napišeš cijenu kompletne platforme dobiješ i širu sliku. Koga zanima uloženo/dobiveno naravno.

 5600 je definitivno bang for buck...a sa druge strane jos uvijek dovoljno dobar da zavrti sve

15 mjeseci
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
itomic009 kaže...

 Ovaj sheet je baš ono, teška glupost, ali baš teška. 

Ne komentiraj ono šta ne razumiješ, test je odrađen u 720p low i naravno da je intel pokazao još više razlike spram ryzena koji su uglavnom testirani po recenzijama na 1080p high.

Još ovo i dobro izgleda za ryzen pošto je intelna stock postavkama, a sa OC dobije jos 10ak% 


14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Super su ti procesori na vrhu, sam kaj ja nebi nikad dao te pare makar se igrao 24/7 😂

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Stvar je prosto jednostavna intel je bolji amd je kiksao i toj to...

A uvijek će bit ekipe koja koja će bojkotirati svaki uspijeh.

Da je AMD jači za 0.001 posto dizali bih u nebesa udarali se u prsa, jači od terminatora.

Brijem da će ekipa fanova crvenih zabilježit da se u DE najviše prodalo ryzen 5 5600/x  u 2022. o tome će napravit dokumentarac.

Cpu je jako dobar i best buy za,medium /high razred to nitko nema pravo osporit.

Ali je žalosno da se na temelju takvih stvari donose zaključci.

Intel je mogao imati bolju profit od prodaje 1000000 cpu a naspram 2000000amd a. Na kraju dana se dobit zbraja, na kraju tekme se gledaju golovi.

Barca je ubila jedne godine Chelsea, ali je od istog kluba izgubila. Računaj da su tri puta za vrijeme cijele tekme prešli centar i izdominirali.

Smatram da trenutno u svijetu procesori nisu zabrinjavajuće skupi, nego mbo i gpu...

Bero
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Obje firme su korporacije a ljudi trebaju imati sentiment jedino prema svom džepu. Ostalo su navijačke skupine.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2023 6:27 (forumaš).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Može se vidjeti da je Intel napravio fantastičan posao sa Raptorom, takozvani refresh Adlera a ogroman preformance gain.
i5 13600k jednak ili cak jaci od i9 12900k a msrp razlika 200eur
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 mjeseci
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ma dobro u gamingu je to sve tu negdje kada ih sve klokaš, 13600k je ipak osjetno slabiji od 12900k u MT aplikacijama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Prosječno 7% u MT.


2 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Pozdrav planiram kupiti intel core i5 13600kf, koje bi bilo dobro vodeno hlađenje znaci 240mm, ako moze preporuka, hvala lijepo.
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Cro0212 kaže...
Pozdrav planiram kupiti intel core i5 13600kf, koje bi bilo dobro vodeno hlađenje znaci 240mm, ako moze preporuka, hvala lijepo.

 Arctic Cooling, ako imas mjesta za 280, uzmi njega, cisto da ti jos tise bude 

 

Heads up, pripazi na plocu koju ces kupiti, provjeri da nema "bending" socketa

2 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Idem na itx verziju, sa fractal Design Torrent Nano
Vec sam je kupio asus rog strix b760-i, hoce biti kakav problem? 🤔
5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Cro0212 kaže...
Idem na itx verziju, sa fractal Design Torrent Nano
Vec sam je kupio asus rog strix b760-i, hoce biti kakav problem? 🤔

aha ides a 700 seriju, 600 serija pati od savijanja,  tak da si miran  

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.2.2023 18:32 (Mitohondri).
13 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Ne možeš s time fulati, Be Quite je uvijek dobar. 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

manje vise nemres fulat sa vodenima, sva su provjerena i razlike su stvarno minimalne. kod ovih brand name

 

veca njih ti koristi istu tehnologiju OEM Aseteka, osim Arctica i beQuiet oni imaju svoje, a benefit Arctica je cijena koja je skoro duplo niza od nekih, a iste performanse, i imas taj mali vent koji ti hladi VRM

 

estetski je sigurno "ruzniji" od ostali, tak da sta god uzmes neces fulat

 

biras ili ono sto ti pase vizualni u setup, ili biras performanse i tisinu

 

 

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Uzeo bih i5 12400f CPU, i kuler, u sklopu konfiguracije za gejmanje, uz grafičku RTX 3060. Mislim da ta grafička ne opterećuje previše taj cpu prilikom igranja.

Ali svejedno, naletio sam na dosta komentara za par buđet matičnih ploča, koje nemaju VRM heatsink, da može doći do throttlinga, pod dugim opterećenjem. Ovog 12400f stavljaju baš rubno, jer kao samo 4 jezgreni procesori ne zahtjevaju vrm heatsink na matičnim....e sad jel to njima neki benchmark ili gaming, ne znam.

Jel VRM heatsink toliko bitan na matičnoj za gaming, ili ne ?
Mislim da nema ni jedne matične ispod 1200kn koja ima vrm heatsink....neki navodno i kupe male heatsinkove za siću pa zaljepe.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
ALVIN kaže...
Uzeo bih i5 12400f CPU, i kuler, u sklopu konfiguracije za gejmanje, uz grafičku RTX 3060. Mislim da ta grafička ne opterećuje previše taj cpu prilikom igranja.

Ali svejedno, naletio sam na dosta komentara za par buđet matičnih ploča, koje nemaju VRM heatsink, da može doći do throttlinga, pod dugim opterećenjem. Ovog 12400f stavljaju baš rubno, jer kao samo 4 jezgreni procesori ne zahtjevaju vrm heatsink na matičnim....e sad jel to njima neki benchmark ili gaming, ne znam.

Jel VRM heatsink toliko bitan na matičnoj za gaming, ili ne ?
Mislim da nema ni jedne matične ispod 1200kn koja ima vrm heatsink....neki navodno i kupe male heatsinkove za siću pa zaljepe.

 

za 12400f jedino izbjegavaj najjeftinije asrock H i B ploče jer jedino one imaju neki glupi 60w limit. Sve druge su ok.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice