AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.057.138
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
MGloc kaže...

Igranje na APU ? Dolazi ryzen sa RDNA grafomkoja bi trebala biti kao gtx 1060 ako se ne varam.U svakom slucaju GPU ce uvijek biti bolji izbor.

Misliš Rembrandt APU, pa eto dalje čekaj kad sjedne u AM5 socket itd.

 

https://twitter.com/3DCenter_org/status/1502980543604043782/photo/1

 

Performanse su poznate, 12 CU RDNA2 iGPU/Radeon 680M gura FPS kao Desktop GTX 1050Ti.

 

To ti je duplo brže ili više FPS-a, u odnosu na Renoir/Cezanne Vega 8 iGPU.

 

 

 Bokte 12 CU

Kolko ono ima XSX CU ? Daj nas podsjeti molim te :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
I čemu služi ta igpu kad se ugrađuje isključivo u high end procesore koji redovito idu uz dgpu? Da sviri kujcu dok se gejma na nekoj nevidiji?
Gdje su 8 ili 6cu verzije u mid range i slabijim procesorima gdje takva igpu ima nekog smisla?
Dakle i kakvom gejmanju na rdna2 igpu ti pričaš kad je to zapravo drek na šibici i apu gejming se i dalje svodi na prastaru vegu
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Santana kaže...

Bokte 12 CU

Kolko ono ima XSX CU ? Daj nas podsjeti molim te :)

Kaj bokte, pa to je več odavno poznata činjenica da Rembrandt APU ima 12CU.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=1&jumpto=6474292&sort=asc&view=flat

 

Za Mikrosoftastu igraču, za to je dolnji link ili usporedba sa X Box S verzijom.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/xbox-series-x/272478.aspx?page=3&jumpto=6194298&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ford eleanor kaže...

Evo prvih cijena Ryzen 5 5500 1319-1376kn

Ryzen 5 5600 - 1709kn

 

 

E da, to je vrlo ugodna cijena u odnosu na ne baš puno jeftiniji R5 5600.

 

Ali Renoir-X je još jeftiniji 1100kn za R5 4500 ili 850kn za R3 4100.

 

https://www.adm.hr/cpu-amd-sam4-0915/153/

 

ADM ponuda/žuto su Tray verzije, ali ipak uz njih ide najeftiniji AMD Wraith Stealth CPU hladnjak.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2022 16:07 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ford eleanor kaže...

Evo prvih cijena Ryzen 5 5500 1319-1376kn

Ryzen 5 5600 - 1709kn

 

 

Od 5500 je i3 12100 jeftiniji 500kn a brzi u gamingu.... Od 5600 je 12400f zrnce brzi i jeftiniji 200kn...

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da ali koliko kosta odron od ploce za AMD ? 50e a320, koliko za intel? 100e b610. Koliko kosta dobra ploca za Intel alder lake lga1700? oko 200e b660 , koliko dode slicna ploca za Amd ryzen am4 ? b550 130-150eura.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2022 17:52 (MGloc).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Da ali koliko kosta odron od ploce za AMD ?50e a320, koliko za intel? 100e b610. Koliko kosta dobra ploca za Intel alder lake lga1700? oko 200e b660 , koliko dode slicna ploca za Amd ryzen am4 ? b550 130-150eura.

 

 

 Ma prekriži žuto, pa imaš B450/A520 matičnih nekoliko modela oko 500kn=za PCIe 3.0 R5 5500 kaj ti više treba.

 

https://www.protis.hr/products/index/maticne-ploce/379?filter=a2MQAxADYANgB8AH4AfAA4ADQAMQA0ADQAfAB-AHwAQQBNAEQAIABBADUAMgAwAHwAfgB8AEMAaABpAHAAcwBlAHQAIAAoAE4AKQB8ACQAfAAxADEANgA2AHwAfgB8ADcAMwA0ADkANwB8AH4AfABBAE0ARAAgAEIANQA1ADAAfAB-AHwAQwBoAGkAcABzAGUAdAAgACgATgApAHwAJAB8ADEAMQA2ADYAfAB-AHwANwAwADQAMQAwAHwAfgB8AEEATQBEACAAQgA0ADUAMAB8AH4AfABDAGgAaQBwAHMAZQB0ACAAKABOACkA

 

Intel B610 je i dalje preskup(premalo USB utora), i večina modela je potpuno gola bez ikakvog VRM hladnjaka.

 

Ovaj moj model matične, ili DS3H model sa 4 utora za memoriju 500 kuniča+sasvim ok VRM hladnjak.

 

Najeftinija AMD B550 matična ploča trenutno košta 650kn.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2022 19:33 (rambox).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

rayzen 5 2600

maticna ploca gigabite b450 aurus pro

2x8GB memorija corsair 3200

 

zanima me sljedece dali s navedenim procesorom mogu kako podici frekvenciju memorija na 3200

kad stavim na XMP profil radi ejdno vrijeme onda se pali plavi ekran koliko sam skuzuio da je to do procesora koji ne podrzava 3200 frekvenciju memorije

 

vec godinu dana kako sam naapravio i nastelo rucno na 2666 mhz radi solidno bez ikakvoga rusenja ali me stalno kopka dali je to do procesora koji to ne podrzava

inace bios je updejtan na zadnju verziju  tako da nije do toga

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

stevo se žestoko istovario po novim amd uzdanicama

 

a bogme i jesu i napravili bućkuriš... izbace 6core koji je lošiji od suparničkog 4core

na drugoj strani izbacuju super-duper gejmerski proc sa 100mb keša - jer je keš najbitniji, ovdje režu keš i to poprilično

ganc novi procesor - a nema nit pcie 4.0 u trenutku kad će uskoro izbacivat procesore sa pcie 5.0

što je još žalosnije - izbace budget grafu koja vapi za pcie 4.0 jer je na pcie 3.0 zakurac i onda izbace proc u toj klasi koji guši njihovu vlastitu grafu, a koju ciljaju upravo kupci ove 'nove' serije procesora, koja čak nema niti igpu i rx6500 im je definitivno pick, a ujedno i zajeb

 

mislim da je stevo potpuno u pravu, amd odjednom izgleda sramotno 

Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

 

ganc novi procesor - a nema nit pcie 4.0 u trenutku kad će uskoro izbacivat procesore sa pcie 5.0

 

 Joj ajd ponavljaj ko pijana papiga, zato jer fakat nemaš kaj drugo napisat+ostalo nemam kaj komentirat.

 

- Renoir ili Cezanne, izvorno Mobile CPU ubačen na Desktop

 

Znaš i sam da če se R5 5500 vrlo dobro prodavat, to ti je zagarantirano na kvadrat.

 

Samo čekaj Mindfactory brojke, dakle to ti je ono kad ljudi sami slažu kompove+jer znaju kaj kupuju.

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

+ostalo nemam kaj komentirat.

a kaj buš komentiral kad je cpu katastrofa

a čekaj samo da stignu recenzije ovog r3 4100 koji neće stići niti prošlu seriju r3 3100, a kamo li konkurenciju 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Još kad izbace nove procesore koji se neće moći klokati to će biti super.Bit će rat između ipc amd i ipc and OC intel
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Još kad izbace nove procesore koji se neće moći klokati to će biti super.Bit će rat između ipc amd i ipc and OC intel

 ma kakav rat, nema tu više rata, pa vidiš da se vraća fx era

godinu dana su 'kuhali' ove procesore i onda ovako useru - 6core kojeg našamara 4core... budget cpu koji kripla budget gpu, to je samo podsjetnik na amd kakav je bio nekad

jebote, pa zaboravljeni 3600 izgleda kao premija naspram ovoga, a ima i pcie 4.0, dakle sami sebi i svojem tri godine starom procu ne mogu bit konkurencija 

 

a tek kad krene am5, skupe ploče + skupi ddr5, uh

jedino ih spašava ako stvarno zen4 bude čudo, a intel opet fejla bar malo sa raptorom, u suprotnom amd je opet na putu da bude intelova kujica na duže vrijeme

nadam se iz sveg srca da će zen4 biti čudo, inače ode konkurencija ukurac i sve dobro što ide s tim kad se dvije forme natječu

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
a čekaj samo da stignu recenzije ovog r3 4100 koji neće stići niti prošlu seriju r3 3100, a kamo li konkurenciju 

Več odavno imaš usporedbe R3 3100 vs R3 4350G/R3 4100, ali ti spavaš zimski san kao i obično.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-4000g-am4-renoir-apu/275640.aspx?page=3&jumpto=6483617&sort=asc&view=flat

 

Ja ne bi kupil/preporučil R3 3100, iako u gejmingu radi znatno večeg L3 Cache ispadne(ne uvijek)brži za gejming.

 

R3 3100 ima crnu rupu, i to se povremeno vidi u gejmingu ali posebno u raznim aplikacijama.

 

- visoke latencije radi kombiniranja dva CCX-a

 

- iskoristivi otpadak

 

- to je jedini Zen 2 CPU sa takvom zbrčkanom/ali iskoristivom kombinacijom CPU jezgri

 

https://wccftech.com/ryzen-3-3100-and-ryzen-3-3300x-have-very-different-ccx-configurations/

 

Ali to je več odavno poznato(ne spavaj zmski san), u odnosu na tipičan znatno bolji Mobilni Monolitni 4/8 R3 Renoir ili Cezanne APU ili CPU.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2022 12:02 (rambox).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
dreadmoore kaže...
Još kad izbace nove procesore koji se neće moći klokati to će biti super.Bit će rat između ipc amd i ipc and OC intel

 ma kakav rat, nema tu više rata, pa vidiš da se vraća fx era

godinu dana su 'kuhali' ove procesore i onda ovako useru - 6core kojeg našamara 4core... budget cpu koji kripla budget gpu, to je samo podsjetnik na amd kakav je bio nekad

jebote, pa zaboravljeni 3600 izgleda kao premija naspram ovoga, a ima i pcie 4.0, dakle sami sebi i svojem tri godine starom procu ne mogu bit konkurencija 

 

a tek kad krene am5, skupe ploče + skupi ddr5, uh

jedino ih spašava ako stvarno zen4 bude čudo, a intel opet fejla bar malo sa raptorom, u suprotnom amd je opet na putu da bude intelova kujica na duže vrijeme

nadam se iz sveg srca da će zen4 biti čudo, inače ode konkurencija ukurac i sve dobro što ide s tim kad se dvije forme natječu

 To mi je isto kao kad se druga strana fokusira na i9 i ogromnu potrošnju, i onda na osnovu tog argumenta diskredititra cijelu liniju. Konačno su izbacili 5600 za 1700 kn kod nas cijena

 

Procesor AMD Ryzen 5 5600 BOX, s. AM - 050.600.218 - Links

 

brzina ista kao X serija za koju su derali 2500 kn. Ploča ima još uvijek jeftinih modela pa cijeli kombo ispadne povoljan, + konačno su lihvari omogućili bios nadogradnju za stare serije pa si ljudi mogu zamjeniti ryzena 1600 bez kupovine nove ploče.

Zamisli da si netko sa B360 mob može upiknuti novi i5 12400F!

 

Uopće nije loše, a 5500 ignorirati, isto ko i9 i vozimo dalje. Naravno jubitouberi se uvijek zapiknu za neš kontroverzno da mogu nabiti gledanost.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2022 8:45 (forumaš).
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da li Rizen 3 4100 ima 1 ccx ili 2 ccx ustvari ni nije ccx nego ccd i vidim da ima 1 ccd ako može neko objasnit razliku između ccx i ccd? hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ništa AMD nije gori niti bolji od Intela i stvarno je jako smiješno što se neki kače na jedne ili druge jako osobno. AMD je derao dok je mogao, kao i Intel prije toga. AMD je okasnio s ovim nekim procesorima i sad je nabrzinu izbacio ove verzije da krpa šta može. Ryzen 5 5500 je konkurentan i3 ali je skuplji, no otom napišem kasnije.

 

Ove jednodimenzionalne komentare treba malo realnije pogledati. Likovi napišu da je i3 brži u gamingu i to je kao bitan argument. Šta ti to znači??? Ajde objasnite malo to? Brži kao 4.1% (lupio sam sad postotak da se neki ne nakače ali za primjer) u prosijeku?? To je u prijevodu za normalan narod isto kao JEDNAKO. Šta i kako igraš s jednim, igrati ćeš i s drugim.

 

Drugo, Ryzen 5 5500 je u dosta "productivity" taskova brži, što i ne čudi. E sad, dođemo do cijene. i3 jeste jeftiniji ali je Intel tu sjebao s pločama koje su retardirano skupe ako ne uzimaš najjadnije smeće od ploče. Dakle, da se za neku "normalnu" B660 ploču mora potrošiti jedno 1200kn je potpuno debakl!!! Tako da kad se gleda, Intel je potpuni debakl s normalnim pločama a AMD s ovim "jeftinijim" procesorima. Za nas sve bi bilo bolje da se poprave i jedni i drugi. 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

Ništa AMD nije gori niti bolji od Intela i stvarno je jako smiješno što se neki kače na jedne ili druge jako osobno. AMD je derao dok je mogao, kao i Intel prije toga. AMD je okasnio s ovim nekim procesorima i sad je nabrzinu izbacio ove verzije da krpa šta može. Ryzen 5 5500 je konkurentan i3 ali je skuplji, no otom napišem kasnije.

 

Ove jednodimenzionalne komentare treba malo realnije pogledati. Likovi napišu da je i3 brži u gamingu i to je kao bitan argument. Šta ti to znači??? Ajde objasnite malo to? Brži kao 4.1% (lupio sam sad postotak da se neki ne nakače ali za primjer) u prosijeku?? To je u prijevodu za normalan narod isto kao JEDNAKO. Šta i kako igraš s jednim, igrati ćeš i s drugim.

 

Drugo, Ryzen 5 5500 je u dosta "productivity" taskova brži, što i ne čudi. E sad, dođemo do cijene. i3 jeste jeftiniji ali je Intel tu sjebao s pločama koje su retardirano skupe ako ne uzimaš najjadnije smeće od ploče. Dakle, da se za neku "normalnu" B660 ploču mora potrošiti jedno 1200kn je potpuno debakl!!! Tako da kad se gleda, Intel je potpuni debakl s normalnim pločama a AMD s ovim "jeftinijim" procesorima. Za nas sve bi bilo bolje da se poprave i jedni i drugi. 

 

Stoji većina što si rekao ali za R5 5500 vs i3 12xxx treba uzeti u obzir također da je r5 6c/12t dok je i3 4c/8t, a kao što si i sam rekao ploče "požderu" tu razliku u cijeni procesora pa dođe na isto, dakle isti rang procesora, odprilike ista cijena ako gledaš cpu+mbo a dobiješ više C/T u amd verziji. 
Na testovima tom's hardwarea se pokazalo da su tu negdje u gamingu na 1080p uz RTX3090, dakle neko tko ima neki niži ili srednji rang grafa njemu svejedno jel ima čak i slabije procesore od ova dva spomenuta jer će GPU postati BN puno prije nego CPU.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

. Za nas sve bi bilo bolje da se poprave i jedni i drugi. 

Neće se oni popravit jer i jednima i drugima je bitan profit i samo profit, tko nas šljivi.

INTEL,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da bilo je GIGABYTE B660M DS3H AX DDR4 za 900 kn, sad su 1100 kn i nema niš jeftinije da imalo vrijedi. Šteta. Taj srednji rang je skočio skoro za duplo, takve ploče su do prije par godina bile 600-700 kn.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
No Fear. No Excuses. No Limits. :D
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

 Ovaj će oderat guzove u gejmingu

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

 Ovaj će oderat guzove u gejmingu

Taj može samo nekome oderati džep.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
dreadmoore kaže...

 Ovaj će oderat guzove u gejmingu

Taj može samo nekome oderati džep.

 Ovako je bilo i za intel ako nemogu sa normalnim oc postići rezultate onda imaju aduta da ga nafrlje do max.Tako i ovaj amd, mozda nema dobar klok i brze jezgre ali ima nešto što intel nema.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

Ove jednodimenzionalne komentare treba malo realnije pogledati. Likovi napišu da je i3 brži u gamingu i to je kao bitan argument. Šta ti to znači??? Ajde objasnite malo to? Brži kao 4.1% (lupio sam sad postotak da se neki ne nakače ali za primjer) u prosijeku?? To je u prijevodu za normalan narod isto kao JEDNAKO. Šta i kako igraš s jednim, igrati ćeš i s drugim.

mda, jednodimenzionalni komentari, bitno da su tvoji komentari dvodimenzionalni

jedna dimenzija je kad proc gledaš iz perspektive kupca, pa je onda 5500 bolji od 4core i3

druga dimenzija je kad gledaš iz perspektive kakvu ima recimo stevo iz gamers nexusa, ali tu perspektivu primjenjuješ isključivo kad je situacija obrnuta

 

imaš tamo na stevinom kanalu komentare, pa njemu reci da je jednodimenzionalan 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Valentin17 kaže...

 Ovaj će oderat guzove u gejmingu

I bolje mu je posto je u svim ovim leakanim testovima dosta sporiji i od i5 12600K....

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dejo74 kaže...
Da li Rizen 3 4100 ima 1 ccx ili 2 ccx ustvari ni nije ccx nego ccd i vidim da ima 1 ccd ako može neko objasnit razliku između ccx i ccd? hvala

To je Monolitni CPU dizajn, ili čitaj ono kaj sam napisal u prijašnjem postu.Jel ti vidiš kaj je napisano, dakle žuto nije Chiplet dizajn kao recimo R5 5600 ili R9 5900X itd.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=942&jumpto=6493676&sort=asc&view=flat

 

Dalje se ne zamaraj sa detaljima, za tebe kao krajnjeg kupca ostali detalji nisu bitni.

AMD,........is that Epyc or what?
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
znači rambox taj 4100 je ustvari kao ryzen 3300 a ne kao 3100 koji ima 2ccx i sporiju kominukaciju sa meorijom i cacheom
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dejo74 kaže...
znači rambox taj 4100 je ustvari kao ryzen 3300 a ne kao 3100 koji ima 2ccx i sporiju kominukaciju sa meorijom i cacheom

To nisam nigdje napisal, samo žuto je Monolitni CPU a sve ostalo u usporedbi je AMD Chiplet dizajn.

 

Imaš posebne teme, pa eto posjeti Renoir ili Cezanne teme ili to su sve Monolitni procesori.

AMD,........is that Epyc or what?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice