AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.060.101
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Nešto snage RX5600/5700 pa odjebat ove skupe gpu.

dery kaže...

nek oni naprave za forumaše koji komad smislili bi mi kako ohladit 

 da su ubacili rdna igpu razine rx 5500 u 4xxx seriju apu-a bilo bi sasvim dovoljno, daleko bolje od vege i neproblematično za ohladiti

a u novoj 5xxx seriji nešto između rx 5600/5700 na rdna2 arhitekturi koja je daleko energetski učinkovitija i opet bi bilo super

 

ali kaže rambox da za više grafičke snage od prastare igpu vege nema potrebe u apu procesorima, pa onda zapravo mi samo serendamo da bi serendali

rambox i amd kažu da nam to ne treba, dakle ovce nazad u stado i prestanite blejat

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
 

ali kaže rambox da za više grafičke snage od prastare igpu vege nema potrebe u apu procesorima, pa onda zapravo mi samo serendamo da bi serendali

rambox i amd kažu da nam to ne treba, dakle ovce nazad u stado i prestanite blejat

 

Apsolutno ne postoji potez koji bi AMD mogao napraviti a da rambox to ne podrzava i brani. Sa pojedinim procesorima rade isto sto i intel prije (10-20% vece performanse, 50-60% veca cijena) ali ako njega pitas onda "to mora biti skupo, fuckaj ga".

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije bitno sto Rambox kaze, vec AMD, al vi se vatate za kolegu kao za ljepilo.

 

Ni meni se ne svidja kako se razvija situacija kod AMDa u zadnje doba, al brate pola ekipe ovdje trubi kao da znaju bolje od cilog AMDa.

 

 

 

 

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 13:23 (metallic).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
dery kaže...

Nešto snage RX5600/5700 pa odjebat ove skupe gpu.

dery kaže...

nek oni naprave za forumaše koji komad smislili bi mi kako ohladit 

 da su ubacili rdna igpu razine rx 5500 u 4xxx seriju apu-a bilo bi sasvim dovoljno, daleko bolje od vege i neproblematično za ohladiti

a u novoj 5xxx seriji nešto između rx 5600/5700 na rdna2 arhitekturi koja je daleko energetski učinkovitija i opet bi bilo super

 

ali kaže rambox da za više grafičke snage od prastare igpu vege nema potrebe u apu procesorima, pa onda zapravo mi samo serendamo da bi serendali

rambox i amd kažu da nam to ne treba, dakle ovce nazad u stado i prestanite blejat

 

Budućnost leži u APU i integraciji cijelog sustava + cloud (malo dalja budućnost). Zadnjih par godina su integrirane grafičke jako brzo i kvalitetno napredovale. Po performansama su blizu, ako ne i bolje od lower mid range grafa iz 2017-2018.g. što je impresivno. Uzmimo u obzir da se posljednih godina vodi trka u tome tko će napraviti brže bolje, pitanje je vremena kada će sve to zaživjeti. Na kraju će ti PC za masu biti konzola s operativnim sustavom koji izabereš.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 13:11 (Brki1994).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
picajzla0707 kaže...
 

ali kaže rambox da za više grafičke snage od prastare igpu vege nema potrebe u apu procesorima, pa onda zapravo mi samo serendamo da bi serendali

rambox i amd kažu da nam to ne treba, dakle ovce nazad u stado i prestanite blejat

 

Apsolutno ne postoji potez koji bi AMD mogao napraviti a da rambox to ne podrzava i brani. Sa pojedinim procesorima rade isto sto i intel prije (10-20% vece performanse, 50-60% veca cijena) ali ako njega pitas onda "to mora biti skupo, fuckaj ga".

 e Petko prodana dušo, nemaš Č na tipkovnici...

 

ispravno na kraju  - fuČkaj ga....

Ju je je? Je ju je!
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stric_Jura kaže...
 

ispravno na kraju  - fuČkaj ga....

 

A znam, nije mi se dalo traziti negdje pa da kopiram

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Brki1994 kaže...

 

Budućnost leži u APU i integraciji cijelog sustava + cloud (malo dalja budućnost). Zadnjih par godina su integrirane grafičke jako brzo i kvalitetno napredovale. 

 zadnjih par godina su igpu napredovale koliko je i intel napredovao u vrijeme skajlejka

vega u mojem 2400g je skoro pa isti kujac kao i vega u najnovijem apu

napredak bi bio da su stavili rdna i rdna2 kao igpu, samo što će im to kad su ionako bolji od intela

a to što intel svoje igpu uopće ne reklamira kao gejmerske za razliku od amd-a, e to nema veze, idemo po par posto iz generacije u generaciju i trubimo kako više grafičke snage ionake ne treba u gejmerskom apu procesoru

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Ne znam kakav je PS5 po tom pitanju ali cetvorka je jebeno glasna. Pvom sam kod jednog necaka cuo kako konzola urla a onda kod drugog. Poprilicno razocaravajuce mi je to bilo. Nadam se da su sa peticom napravili bolji posao ali vjerojatno su opet tjerali HW do krajnjih granica

 Uspoređujući zvuk PS5 i Lenovo ThinkCentre M series (nema grafike unutra) ja ne vidim razliku. Poslovni Lenovi komp nisu glasni.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Di je ovaj rambo, evo AMD u patentu napisal big i little jezgre

 

https://videocardz.com/newz/amd-patents-a-task-transition-method-between-big-and-little-processors

 

sad me zanima kakvu ce menatalnu gimnastiku izvest da "dokaze" da to nije tak, valjda on zna bolje od ljudi iz amda

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
R4zOR229 kaže...

Di je ovaj rambo, evo AMD u patentu napisal big i little jezgre

 

https://videocardz.com/newz/amd-patents-a-task-transition-method-between-big-and-little-processors

 

sad me zanima kakvu ce menatalnu gimnastiku izvest da "dokaze" da to nije tak, valjda on zna bolje od ljudi iz amda

 

Sad ti napiši nekaj smisleno, ja sam več sve ranije napisal dakle ovo sad su ipak kolko tolko konkretne glasine.

 

Upučeni kažu da AMD-ovo rješenje nije isto kao Intel kombinacija, dakle več u startu bit če znatnih razlika u dizanju.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=907&jumpto=6367605&sort=asc&view=flat

 

Uzmi u obzir ovo dole, dakle ako je tome za vjerovat za sad nije rezervirano za Desktop potrebe.

 

"At this moment, it is believed that Ryzen 8000 series “Strix Point” will be AMD’s first to implement heterogeneous architecture with 3nm Zen5 cores combined with Zen4D on a single package. A desktop variant codenamed “Granite Ridge” is not currently rumored to feature big/small core architecture."

 

Dakle prvo serverski CPU, a za Desktop živi bili pa vidjeli jer za AMD BigLittle ionako nije prioritet.To je ono zeleno, kaj sam ranije istaknul na gornjem linkanom postu.

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako to nekoga zanima, Zen 4 serverski cpu ide do 128 CPU jezgri.Ranije je bilo glasina do 96 CPU jezgri, ali eto kad se več može AMD je to malo poduplal.

 

https://twitter.com/i/web/status/1404311568771395584

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kojih, malih ili velikih? :D
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Kojih, malih ili velikih? :D

 Zen 4 je samo Big, ili slaba korist od maloga ako oš maksimalne performanse.

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

 Zen 4 je samo Big, ili slaba korist od maloga ako oš maksimalne performanse.

to je zasad, poslije stiže kombinacija

nadajmo se da će biti u znaku plusa, odnosno da će na nešto poput aktualnih cjenovnih razreda procova za mase 6/12 ili 8/16 nadodati po 4, 6 ili 8 malih jezgri, a ne zamijeniti samo velike s malima

 

jbga, u desktop segmentu ne trebaš baš uvijek samo maksimalne perfomanse, tu treba kompromis i ako je za high end gaming dovoljan 8/16 ili za mid range 6/12 i gledaš bar nekakav core count napredak, zašto u njih ubacivati još 4, 6 ili više velikih jezgri i boriti se sa potrošnjom, cijenom proizvodnje i slično, kad eventualno nešto veću potrebu za multithreadom možeš zadovoljiti i dodatkom jezgri manjih, štedljivijih i najprije jeftinijih za proizvodnju

pogotovo ako majkrosoft dobro odradi posao sa win11 da se posao između velikih i malih jezgri glatko i pametno (čitaj neprimjetno) raspoređuje

 

nije to tak bedasta ideja, samo što su je amd fanboji pretvorili u nekakav tabu, jer njima je intel = shit, dakle big.little kojeg je prvi najavio intel = shit, samim time amd nemere ići na big.little

no fanboji ne vode biznis i razvoj, pa ćemo vjerojatno ipak vidjeti b/l rajzene

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

nije to tak bedasta ideja, samo što su je amd fanboji pretvorili u nekakav tabu, jer njima je intel = shit, dakle big.little kojeg je prvi najavio intel = shit, samim time amd nemere ići na big.little

no fanboji ne vode biznis i razvoj, pa ćemo vjerojatno ipak vidjeti b/l rajzene

  .

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...
picajzla0707 kaže...

nije to tak bedasta ideja, samo što su je amd fanboji pretvorili u nekakav tabu, jer njima je intel = shit, dakle big.little kojeg je prvi najavio intel = shit, samim time amd nemere ići na big.little

no fanboji ne vode biznis i razvoj, pa ćemo vjerojatno ipak vidjeti b/l rajzene

  .

 čudo jedno od argumenata, svaka ćas

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

 

Moj PC  
24 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav! Imam jedna problem oko updejtanja biosa za maticnu MSI A320M PRO-VD/S. Sve napravim isto kao na ovom 

 ali kada udem M-flash jednostavno pokazuje kao da je usb prazan. Mozda je mali off topic ali kolega mi je doneso komp da mu ugradim ryzen 3600 na a320m plocu, pa bi svakako prvo htio staviti novu verziju biosa gore, ali nesto zeza. Usb sam probao staviti na sve file systeme, tako da stvarno ne znam u cemu je caka.

I am a man who walks alone And when I'm walking a dark road
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

-ovisi podržava li bios fat32 ili ntfs.. (stvar licenci).. ako vidi stikić tad nije to.

-bios je uobičajeno zipiran-file.. trebaš raspakirati + moguća ovisnost o nazivu LFN .. skrati u 'dos-format' 8.3 .. uobičajeno osam slova naziv iza točke verzija a može biti .bin ili nešto treće.

tj vjerojatno file filter filtrira samo određeni file-name.. 

naravno, i folder-direktrij može biti problem pa file staviš u root stikića, no to najmanje smeta.. tj tad vidiš fildere i browsaš do filea a važnije je sam file-name.extenzija kao kriterij + podržava li samo fat32 i ograničenja duljine naziva + bez razmaka i ostalih spec znakova za koje danas izvan dosa juzeri ni ne znaju da su postojali ili bili ograničenje..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Probao sa fat 32 i ntfs ali i dalje ništa. Sve sam probao, jednostavno ne može pronaći fajl na stiku.

I am a man who walks alone And when I'm walking a dark road
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

-mora tad biti file-name problem ili odzipati... naziv mora biti u traženom formatu ime+extenzija (dok defaultno u win imaš skrivenu extenziju, da bi to vidio-promijenio moraš uključiti u filemanageru prikaz.. tj isključiti skrivanje poznatih datoteka..).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ihush kaže...

-mora tad biti file-name problem ili odzipati... naziv mora biti u traženom formatu ime+extenzija (dok defaultno u win imaš skrivenu extenziju, da bi to vidio-promijenio moraš uključiti u filemanageru prikaz.. tj isključiti skrivanje poznatih datoteka..).

 

 Probao sam sve od navedenoga i dalje ista prica. File je u dobrom formatu, probao sam i u folder stavit ali i dalje nista.

I am a man who walks alone And when I'm walking a dark road
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

-prvo kad daješ sliku prilagodi dimenzije-cropaj.. jer ovako je skoro beskorisno :)

-verzija? u pravilu ne koristi betu ako baš ne moraš

-posljednji stabilni je 7A36v2H 2019. xx... u zipu folder i file + readme, ''E7A36AMS.2H0'' .. i primijeti naziv-extenziju + ako je to tvoja mbo s linka prošle stranice...

pod beta verzijom iz 2020. je 7A36v2JR(Beta version) file-bios ''E7A36AMS.2JR'' tj nije ono što vidim na tvojoj slici (koliko se može vidjeti..). tj tebi piše .AJR .. umjesto 2jr ako dobro vidim :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 14:26 (ihush).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Vuk15 kaže...

Pozdrav! Imam jedna problem oko updejtanja biosa za maticnu MSI A320M PRO-VD/S. Sve napravim isto kao na ovom 

 ali kada udem M-flash jednostavno pokazuje kao da je usb prazan. Mozda je mali off topic ali kolega mi je doneso komp da mu ugradim ryzen 3600 na a320m plocu, pa bi svakako prvo htio staviti novu verziju biosa gore, ali nesto zeza. Usb sam probao staviti na sve file systeme, tako da stvarno ne znam u cemu je caka.

Vuče pa di si ti jesi živ, očito da fučkaj ga.

 

Ajd testiraj taj USB Stick, lako moguče da zapravo i nije baš potpuno ispravan.Treba ti Flash Drive Tester, postavi opcije ovako kak vidiš na fotki pa nek odradi.Na kraju mora bit sve zeleno, dakle u rezultatima samo zeleno znači da je USB potpuno ispravan.

 

https://www.vconsole.com/download

 

 

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Što je ovo ovdje: "Rugala se ruga pa postala druga". Sada pretražite forum u obje teme i kucajte "fejk jezgre", ja bi ti rado učinio i citirao par kolega - ali kolege su davno u vječitom lovištu što se tiče ovog foruma.
AMD ne ide nikako u dobrom pravcu. Ali što je dobro za nas juzere obične male, probudi lava koji spava.

Rekao sam da je dobra stvar i pravi prava small.BIG, koji će mi vrag milijarde silinih trazistora da pokreće trenutno što mi je na PC-u a to je Edge, WhatsApp i Viber, Ah.. da ima i SnagIt.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Krivo

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 20:41 (Opalaa !!).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zna svabo sto valja!

rambox to si ti?!

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ne, ovo je rambox!
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svi smo mi rambox jednom u zivotu!

Obicno pubertet :*

Survivor - eye of the tiger
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Svi smo mi rambox jednom u zivotu!

Obicno pubertet :*

 Prije duboka starost. Psihoza pomješana sa alkoholom.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice