AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.111.522
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

3dfx vrati procesor, moguće je da te IMC zaje... Makar je vjerojatnije da je nešto sasvim drugo i banalno u pitanju što nema direktne veze sa HWom.

veca tlaka su mi servisni procesi i reklamacije u hrvata, nego to sto mi memorija radi na 2666.

 

za apex i warzone par sati navecer je ok, a za ozbiljne stvari, dotu i world of warcraft ionako imam mac mini

 

do kraja godine cu izdrzat, pa ako se stanje grafickih smiri, i bude potrebe za slaganjem jaceg gaming pc-a, prodat cu ga i uzet intel, a mozda i piknem konzolu i podzravim se sa windows racunalima zauvijek 

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...
dreadmoore kaže...

Meni moj ćaća uvjek kaže, sine kad kupuješ nešto onda kupuj provjereno po mogučnosti novo.

 Slažem se, zato sam kupio Zen 3, najbolje od najboljeg, ne fali ni IPC-a, a ni jezgri. Intel mi služi za goste kad požele nešto puštati na youtubu, za bilo šta ozbiljnije je ryzen.

 Tako je moj deda kupio ladu pa kad je sjeo u citroena počeo je plakat ( lada iz 76 godine da se razme). Fučkaj ga, bilo je već kasno😁

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2021 13:08 (BOOMboy).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...
micr0 kaže...

@Minneyar, Ovo je veća nauka, a ja nisam u blizini da se igram

 

@Friday, Neće.

 

Nema veze dobro je i ovako.

 

 Pa nije bas, u sekciji DRAM timings imas vrijednost procODT. Samo ga povecas na 53 ili 60 i vidis dal boota tako uz visu frekvenciju, ako ne, vratis tj stavis manju frekv i to je to. Znaci jedan broj promijenis, nemre lakse :P

 Sa zakašnjenjem, kaže da je radio ali neće ništa.

Izludi ga, čak je onih 2933MHz vratio na default, pa on vratio na 2866 (tako nekako)... Kolike su sanse da je RAM problem, ne ploča?

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
micr0 kaže...
Minneyar kaže...
micr0 kaže...

@Minneyar, Ovo je veća nauka, a ja nisam u blizini da se igram

 

@Friday, Neće.

 

Nema veze dobro je i ovako.

 

 Pa nije bas, u sekciji DRAM timings imas vrijednost procODT. Samo ga povecas na 53 ili 60 i vidis dal boota tako uz visu frekvenciju, ako ne, vratis tj stavis manju frekv i to je to. Znaci jedan broj promijenis, nemre lakse :P

 Sa zakašnjenjem, kaže da je radio ali neće ništa.

Izludi ga, čak je onih 2933MHz vratio na default, pa on vratio na 2866 (tako nekako)... Kolike su sanse da je RAM problem, ne ploča?

 99% maticna krivo postavlja neki parametar DRAM-a pa je u tom problem. Neki put cak krivo procitaju parametre iz XMP, nedavno sam imao taj slucaj s Gigabyte B550 plocom di je skroz krivo postavio tRFC vrijednost, koja je jako bitna za stabilnost.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

Tako je, dobije puno više nego prije,baš je grozno da sad možeš na jednom kompu napraviti posla kao prije na 3-4 umrežena.

Ili još gore, zakupiš prostor za servere a ono đubrad jeftinija, duplo jača i manje troše .... a ormari su skupi :))

 

Da ne offtopičarim, očigledno da problemi sa kompatibilnošću RAMova postoje ali onda valjda treba krenuti od nepotpunih lista (QVL), nedovršenih BIOSa i loše kontrole kvalitete ploča.

Često sam morao na slijepo kupovati jer su 16GB keksići rijetko na listama ali ukupan rezultat je ok, na nekih 20-30 konfi sebi i kolegama, na XMPu mi je nije radio jedan Patriotov kit (nativno za X99 pa se i ne mogu žaliti) a Crucialov i Corsairov kit nisu htjeli raditi zajedno (2x16 + 2x16). Na TR pločama nije bilo problema.

 

 

Ako se pita Intel i njihovu "bugarsku matematiku", ne to je čista laž ili obmana na kvadrat.

 

AMD,........is that Epyc or what?
3 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bok, imam mrvicu čudnu zamolbu, treba mi netko u Zadarskoj županiji tko ima viška Ryzen procesor koji je kompatibilan sa F04 BIOS verzijom na Gigabyte GA-AB350M-Gaming 3 [https://www.gigabyte.com/hr/Motherboard/GA-AB350M-Gaming-3-rev-1x#kf] matičnoj, a da ga je voljan posuditi na dan ili dva da mogu odraditi update BIOS-a.
Ukratko, kupio sam Ryzen 3 3200G a matična koju sam kupio je polovna i na njoj se prije nalazio Ryzen 7 1700 te BIOS verzija F04, nemam drugi Ryzen procesor nego 3200G pa nemogu update-ati BIOS.
Nakon pritiska gumba za paljenje PC se upali, svi ventilatori vrte, ali na monitoru stoji poruka "No signal." Koliko sam uspio pohvatati po redditu i drugim stranicama jedina stvar koja mi pravi problem je verzija BIOS-a.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

NIsta cudna zamolba, ali si na bugu bez staza, to vec malo je cudno.

 

Zasto ne skocis do nekog servisa, ima ih masu, das im 50kn za kavu i riseno, zar ne?

 

P.s. zasto bi netko bio dan, dva nez proca?!

Survivor - eye of the tiger
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
majstor2605 kaže...
Bok, imam mrvicu čudnu zamolbu, treba mi netko u Zadarskoj županiji tko ima viška Ryzen procesor koji je kompatibilan sa F04 BIOS verzijom na Gigabyte GA-AB350M-Gaming 3 [https://www.gigabyte.com/hr/Motherboard/GA-AB350M-Gaming-3-rev-1x#kf] matičnoj, a da ga je voljan posuditi na dan ili dva da mogu odraditi update BIOS-a.
Ukratko, kupio sam Ryzen 3 3200G a matična koju sam kupio je polovna i na njoj se prije nalazio Ryzen 7 1700 te BIOS verzija F04, nemam drugi Ryzen procesor nego 3200G pa nemogu update-ati BIOS.
Nakon pritiska gumba za paljenje PC se upali, svi ventilatori vrte, ali na monitoru stoji poruka "No signal." Koliko sam uspio pohvatati po redditu i drugim stranicama jedina stvar koja mi pravi problem je verzija BIOS-a.

 Mislis 15 minuta?

3 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moram priznati da se nisam toga sjetio, hvala puno na savjetu.
3 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nisam nikad update-ao BIOS pa ne znam koliko dugo traje, samo po ovom što sam pročitao po internetu.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
majstor2605 kaže...
Moram priznati da se nisam toga sjetio, hvala puno na savjetu.

Sve okej, tu smo. Dobrodosao na forum btw.

Survivor - eye of the tiger
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Sve okej, tu smo. Dobrodosao na forum btw.

Ovo je ustvari pokušaj nekog starijeg Intel forumaša da se domogne moćnog Ryzen procesora bez da to itko dozna pa da ispadne da je prevario Intela sa AMDom. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Stari moj, dobra fora, ja sam skroz zaboravio na opcije. xD

 

Ciljam sad na intel konfu sljedece ako bude sve okej.

Ryzen cu zadrzat doma, a neki mini atx ili itx intel gaming uzet sebi.

 

Volia bi da mi neko od intel vođa to slozi kad dodjemo do toga. ;)

Survivor - eye of the tiger
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

* * *

 

Volia bi da mi neko od intel vođa to slozi kad dodjemo do toga. ;)

Nisam Intel vođa, nego me Intel svojom kvalitetom zadovoljavala već 2 decenije.. ali biti će mi posebna čast. Slobodno možeš na mene računati.

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD Ryzen 7 4500u vs 4700u.

Vrijedi li 4700 500tinjak kuna više u laptopu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dobiješ 2 jezgre više i malo bolju integriranu grafiku (1 CU više)

Ne treba ti ako je osnovna ideja uredski rad na laptopu, youtube i netflix, ali provjeri kakvi ekrani dolaze za pojedini laptop da ne bi bio IPS na jednom a NT na drugom, iz iskustva uzmi IPS pa makar bio slabiji procesor.
SSD koliko si mi života uštedio...
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Stigla strašna JUHOR memorija sa alija. Veliki upitnjik nad glavom, ah šta reći. Bumo videli rekli su slijepci🤣🤣. 

Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BOOMboy kaže...

Stigla strašna JUHOR memorija sa alija. Veliki upitnjik nad glavom, ah šta reći. Bumo videli rekli su slijepci🤣🤣. 

 

I? Jel radi?

Freak Show Inc.
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
BOOMboy kaže...

Stigla strašna JUHOR memorija sa alija. Veliki upitnjik nad glavom, ah šta reći. Bumo videli rekli su slijepci🤣🤣. 

 

I? Jel radi?

 Rano je još za probu, kučište trebam završiti😁. A što nebi radila ipak je to poznati brand🤣🤣

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

a valjda buš ga zgotovio do kraja ove godine :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2021 18:49 (Čitatelj).
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

a valjda buš ga zgotovio do kraja ove godine :D

 A gledaj, mic po mic. Zgural sam do sim 🤣. Sve se to brzo pohiče nutra ali polako treba. Moram paziti da me opet moderator ne zašpota. Kad bu gotovo budem stavil sve slike, kak šljaka memorija, cooler T6 i proc. Te tri stvari su sa alija pa me zanima kako će to delat.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2021 19:16 (BOOMboy).
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Mene su ispali 437 kunića 2x8gb. Vidim da su ovi na amazonu malo više😱. 

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Javi kakav si die dobio, bas me zanima sta se stavlja u to 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Javi kakav si die dobio, bas me zanima sta se stavlja u to 

 

Samsung stavlja b-die, ovi stavljaju bre-die

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
hahhaajaads kaže...

Javi kakav si die dobio, bas me zanima sta se stavlja u to 

 

Samsung stavlja b-die, ovi stavljaju bre-die

 

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nabavio Ryzen 4650G, po meni odlican procesor u odnosu na cijenu.
Napravio update biosa, stavio procesor i sve radi super. Idem vratit XMP (koji mi je prije radio) i naravno da ne radi niti jedan profil. Zamrzne se prije nego uspije uc u Windows (ista stvar i na linuxu)
Jebeno...

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kupi ove rame bre-die mozda proradi
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Kupi ove rame bre-die mozda proradi

 Ne da bi proradilo, nego bi prodrmalo sistem iz temelja🤣🤣🤣

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BOOMboy kaže...
dreadmoore kaže...
Kupi ove rame bre-die mozda proradi

 Ne da bi proradilo, nego bi prodrmalo sistem iz temelja🤣🤣🤣

 lako se vama zajebavat, a ja imam graficku koja ovisi o brzini rama :P

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice