AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.059.723
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

al trebalo bi značit nešt za nas koji možemo kupit to i piknut nekamo ... jbg ako je na službenoj stranici onda valjda stoje iza toga, kao i ova asrock a520 ploča koja podržava 4000 G series, valjda.

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...

Koju ploču bi bilo pametno kupiti do 1000kn a da se stavi na nju ryzen 5 1600 af pa kasnije 5600 u budućnosti?

B550 ili provjerene b450 ?

 

 Doslovno bilo koju, ako ti netreba ficera, Asrockica B450m pro4(f) za 500injak kn, B450 Tuf Pro za 800injak kn (favorit ako ti trebaju neki dodatni ficeri) ili pak Tomahawk MAX (iako Tuf Pro je bolja). Sto se tice B550, bilo koja jer na sroteks B550 mozes nataknut 5900X bez ikakvih problema sa temperaturama VRMa i sl...

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Silent horror1992 kaže...

Koju ploču bi bilo pametno kupiti do 1000kn a da se stavi na nju ryzen 5 1600 af pa kasnije 5600 u budućnosti?

B550 ili provjerene b450 ?

 

 Doslovno bilo koju, ako ti netreba ficera, Asrockica B450m pro4(f) za 500injak kn, B450 Tuf Pro za 800injak kn (favorit ako ti trebaju neki dodatni ficeri) ili pak Tomahawk MAX (iako Tuf Pro je bolja). Sto se tice B550, bilo koja jer na sroteks B550 mozes nataknut 5900X bez ikakvih problema sa temperaturama VRMa i sl...

 

Vram me najviše i zanima.

Zar ta tomahawk nema najbolji vrm od b450 ploča a ti veliš asus bolja ?

Fora je da ima puno b550m ploča i b450 koje su provjereno dobre a cijene im iste.

Tal da ono, čovjek ne zna šta bi uzeo.

 

Vidio sam slučajno na mall hr ovu ploču i cijena mi se čini prilično nisko ako je ova što se tiče vrm u rangu sa tomahawk.

 

https://www.mall.hr/ploce-amd-procesore/msi-b450m-mortar-max-osnovna-ploca-ddr4-sata3-usb-3-2-gen2-dp-am4-matx?src=sug&s=Mortar

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...
hahhaajaads kaže...
Silent horror1992 kaže...

Koju ploču bi bilo pametno kupiti do 1000kn a da se stavi na nju ryzen 5 1600 af pa kasnije 5600 u budućnosti?

B550 ili provjerene b450 ?

 

 Doslovno bilo koju, ako ti netreba ficera, Asrockica B450m pro4(f) za 500injak kn, B450 Tuf Pro za 800injak kn (favorit ako ti trebaju neki dodatni ficeri) ili pak Tomahawk MAX (iako Tuf Pro je bolja). Sto se tice B550, bilo koja jer na sroteks B550 mozes nataknut 5900X bez ikakvih problema sa temperaturama VRMa i sl...

 

Vram me najviše i zanima.

Zar ta tomahawk nema najbolji vrm od b450 ploča a ti veliš asus bolja ?

Fora je da ima puno b550m ploča i b450 koje su provjereno dobre a cijene im iste.

Tal da ono, čovjek ne zna šta bi uzeo.

 

Vidio sam slučajno na mall hr ovu ploču i cijena mi se čini prilično nisko ako je ova što se tiče vrm u rangu sa tomahawk.

 

https://www.mall.hr/ploce-amd-procesore/msi-b450m-mortar-max-osnovna-ploca-ddr4-sata3-usb-3-2-gen2-dp-am4-matx?src=sug&s=Mortar

 Ma VRM te ne treba brinut jer i tipa jedna B450 DS3H/DS2H je hladna sa jednim 5600X a kak nece jedna top ploca kao mortar max ili tuf pro (da, to su dvije najbolje ploce sto se tice VRMa, trunku ispred Tomahawka). Za B550 ploce... ista stvar, bilo koju da uzmes neces pogrijesit. Mozes pogledat i ovaj video pa vidis koja ti najvise pase sto se tice B550tke ako se na nju odlucis. 

 

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Samo da javim nakon kemija sa r9 5900x

Stigao ryzen 5 3600 i gigabyte ga-x570 gaming x

Sve super samo temp😁😁

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Silent horror1992 kaže...
hahhaajaads kaže...
Silent horror1992 kaže...

Koju ploču bi bilo pametno kupiti do 1000kn a da se stavi na nju ryzen 5 1600 af pa kasnije 5600 u budućnosti?

B550 ili provjerene b450 ?

 

 Doslovno bilo koju, ako ti netreba ficera, Asrockica B450m pro4(f) za 500injak kn, B450 Tuf Pro za 800injak kn (favorit ako ti trebaju neki dodatni ficeri) ili pak Tomahawk MAX (iako Tuf Pro je bolja). Sto se tice B550, bilo koja jer na sroteks B550 mozes nataknut 5900X bez ikakvih problema sa temperaturama VRMa i sl...

 

Vram me najviše i zanima.

Zar ta tomahawk nema najbolji vrm od b450 ploča a ti veliš asus bolja ?

Fora je da ima puno b550m ploča i b450 koje su provjereno dobre a cijene im iste.

Tal da ono, čovjek ne zna šta bi uzeo.

 

Vidio sam slučajno na mall hr ovu ploču i cijena mi se čini prilično nisko ako je ova što se tiče vrm u rangu sa tomahawk.

 

https://www.mall.hr/ploce-amd-procesore/msi-b450m-mortar-max-osnovna-ploca-ddr4-sata3-usb-3-2-gen2-dp-am4-matx?src=sug&s=Mortar

 Ma VRM te ne treba brinut jer i tipa jedna B450 DS3H/DS2H je hladna sa jednim 5600X a kak nece jedna top ploca kao mortar max ili tuf pro (da, to su dvije najbolje ploce sto se tice VRMa, trunku ispred Tomahawka). Za B550 ploce... ista stvar, bilo koju da uzmes neces pogrijesit. Mozes pogledat i ovaj video pa vidis koja ti najvise pase sto se tice B550tke ako se na nju odlucis. 

 

 

Ma skupio si sve komponente još samo proc i ploča da kompletiram a nisam pametan što uzet.

Sviđa mi se i5 10400f za te pare al glupo mi uzeo ram koji ide na 3800mhz glatko a ako ne dam za ploču 1500+kn limitiran na 2666mhz haha.

Tako da ću nekog ryzena ipak.

Mslm da ću ubost onu mortar max b450m za 690kn pa ako ne bude zadovoljila prodam junpa neku b550.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Znaš kakav je B450 Strix E sa VRM-ovima? nemam mogućnost da vidim temperature jer nemam senzor za to :)
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...
Znaš kakav je B450 Strix E sa VRM-ovima? nemam mogućnost da vidim temperature jer nemam senzor za to :)

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BOOMboy kaže...
error_666 kaže...
Znaš kakav je B450 Strix E sa VRM-ovima? nemam mogućnost da vidim temperature jer nemam senzor za to :)

 

 

Ne pise nista na slikama za VRM??

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2021 12:18 (Friday).
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
BOOMboy kaže...
error_666 kaže...
Znaš kakav je B450 Strix E sa VRM-ovima? nemam mogućnost da vidim temperature jer nemam senzor za to :)

 

 

Ne pise nista na slikama za VRM??

 🤣🤣🤣🤣 To ti je ova pod motor👀

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Vidim okupila se ekipa iz trećeg osnovne, ajde drago mi je da ste se zabavili 👍
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...
Znaš kakav je B450 Strix E sa VRM-ovima? nemam mogućnost da vidim temperature jer nemam senzor za to :)

 Oko čega se ti opterečuješ,  s obzirom kakvu naponsku regulaciju+veliki hladnjaci ima tvoja Asus matična+R5 3600.

 

Pogleč dolnji link, žuto ne guta više od 90W i sa takvim procom neuništiva Gigabituša ne bi se niti oznojila.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=738&jumpto=6217481&sort=asc&view=flat

 

Bolje mjeri temperature na Televizoru, to je puno bitnije ipak se razni moderni televizor malo previše griju.

AMD,........is that Epyc or what?
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...
Znaš kakav je B450 Strix E sa VRM-ovima? nemam mogućnost da vidim temperature jer nemam senzor za to :)

 Losija, vjerovatno rang jedne B450M Pro4f ali za 300-400kn manje. Opet kazem, ne mora te brinut VRM temperaturea nit ikakvi senzori, zapravo, na tvom mjestu bi uzeo upravo onu mortar max i imas vrhunsku plocu za bilo koji Zen 3 procesor (da, cak i 5950X).

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A ko je rekao da se opterećujem? Da sam se opterećivao sa tim valjda bi bilo prije kupnje, a ne godinu maltene kasnije :D
Za tvoju informaciju i ovog gore kluba petnaestogodišnjaka pitao sam zbog upgradea na neki jači 5xxx u budućnosti.mislio sam da forum služi za to, duboko se ispričavam svima što sam pitao 😉


@hahahajads..ne kupujem, to je bilo informativno čisto jer već imam tu ploču dugo. U svakom slučaju hvala
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2021 16:36 (error_666).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...



@hahahajads..ne kupujem, to je bilo informativno čisto jer već imam tu ploču dugo. U svakom slučaju hvala

 Ma miran si, ploca nije top sto se tice VRMa ali vise nego dovoljna i ako zelis 5900X stavit na nju  Na doticnoj ploci ti je jedan nas lik (Hrvat) stavljao 5900X odma kad je dosao bios za podrsku Zen 3 na toj Asusovoj ploci, nije se zalio na nista osim na "visoke" temperature od 70 stupnjeva u CB20, tad je dobivao 100 bodova manje od ostalih 5900X na B550/X570 plocama no i to se vjerovatno povisilo.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ok tnx , taj mi je info trebao  samo 

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://wccftech.com/amd-epyc-genoa-cpu-platform-detailed-up-to-96-zen-4-cores-12-channel-ddr5-5200-sp5-lga-6096-socket/  Zen 4 će biti prava zvijer, i za razliku od Intelovog Alder Lake-a AMD neće štediti na jezgrama i nuditi fake/male jezgre, sve će biti punokrvne high performance. Intel će se još dugo vremena zadržati na 8 jezgri, dok ih AMD sapuna i sa IPC-com i sa brojem jezgri, bez kompromisa .

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2021 17:57 (Riot).
 
3 0 hvala 2
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislim da te to nekako previše veseli ovako kad ti čitam postove. Što bi ti rekao zašto?

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...

https://wccftech.com/amd-epyc-genoa-cpu-platform-detailed-up-to-96-zen-4-cores-12-channel-ddr5-5200-sp5-lga-6096-socket/  Zen 4 će biti prava zvijer, i za razliku od Intelovog Alder Lake-a AMD neće štediti na jezgrama i nuditi fake/male jezgre, sve će biti punokrvne high performance. Intel će se još dugo vremena zadržati na 8 jezgri, dok ih AMD sapuna i sa IPC-com i sa brojem jezgri, bez kompromisa .

 

Cijena prava sitnica. 12 core proc ce biti 1500 eura...

Freak Show Inc.
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

I mene veseli. Ne kužim što radiš na forumu ako te ovakve stvari ne vesele? 12 kanala DDR5. IMC na tom čudovištu od 96 jezgri će bit remek djelo. Ježim se. Usporedba sa orgazmom.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Blader kaže...

Mislim da te to nekako previše veseli ovako kad ti čitam postove. Što bi ti rekao zašto?

 

 Ne znam ja kakav si ti zivot imao, i kako i zasto dozivljavas komentare na odredjen nacin, prema tome bilo bi neozbiljno komentirati zasto.

8 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Blader kaže...

Mislim da te to nekako previše veseli ovako kad ti čitam postove. Što bi ti rekao zašto?

 

 Njegovi postovi su mi definitivno puno zanimljiviji od ostalih sa DDR tajminzima i overclockom za 1% gaina  

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...

https://wccftech.com/amd-epyc-genoa-cpu-platform-detailed-up-to-96-zen-4-cores-12-channel-ddr5-5200-sp5-lga-6096-socket/  Zen 4 će biti prava zvijer, i za razliku od Intelovog Alder Lake-a AMD neće štediti na jezgrama i nuditi fake/male jezgre, sve će biti punokrvne high performance. Intel će se još dugo vremena zadržati na 8 jezgri, dok ih AMD sapuna i sa IPC-com i sa brojem jezgri, bez kompromisa .

Ništa novo to se več zna, samo eto sad je kak ti tipično potvrđena glasina.Ovo dole je naškrabano 10.11 2020, dakle ajmo sad malo updejtat več prožvakane glasine ili očekivanja.

 

https://www.hardwaretimes.com/4th-gen-amd-epyc-genoa-server-processors-expected-to-feature-up-to-96-cores/

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jako zanimljivo od amd-a

 za koju godinu i đepni pc za full hd rezu da se napokon rijesimo kutija ispod stola ili iznad stola

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 17:10 (dreadmoore).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Jako zanimljivo od amd-a

 za koju godinu i đepni pc za full hd rezu da se napokon rijesimo kutija ispod stola ili iznad stola

 Ti APU-i na mobilnim Ryzenima su stvarno strojčići, frend bio kupio laptop za manje od 2k kuna s nekim Ryzen 3 (Vega 8) čisto za predavanja i Office.

Ugodno se iznenadio kad je probao Rocket League i sve je šljakalo ko podmazano, čak vidim po nekim benchovima da je moguće igranje AAA igara na 1080p@30 ili 720p@30 ovisno od igre, što je ludilo

Say hello to my little friend
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

U iščekivanju r5 3600 lagano u garaži kasapim dobrovoljca za kučište👀. Bit će neka kombinacija drvo, metal, ovi plehići su tak kaj čačkalice😱. Ak se netko tak već igral jel od žica dosta reset, power ,hdd led? Još moram negdje maznut za usb uštekat sa kablićima da sa prednje strane roknem i neke gumbiće za reset i power. Izbor matičnih je osrednji pa sam naručil u Telebitu MSI b450-A PRO MAX za 685 kunića. To je sve slično tomahawku, isto sranje drugo pakovanje😬

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2021 17:51 (BOOMboy).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bogami je mocan ovaj 5800H... Naravno, s dugotrajnijim ovakvim opterecenjem se pretvara u mlaznjaka...

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2021 21:14 (ansha).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BOOMboy kaže...

U iščekivanju r5 3600 lagano u garaži kasapim dobrovoljca za kučište👀. Bit će neka kombinacija drvo, metal, ovi plehići su tak kaj čačkalice😱. Ak se netko tak već igral jel od žica dosta reset, power ,hdd led? Još moram negdje maznut za usb uštekat sa kablićima da sa prednje strane roknem i neke gumbiće za reset i power. Izbor matičnih je osrednji pa sam naručil u Telebitu MSI b450-A PRO MAX za 685 kunića. To je sve slično tomahawku, isto sranje drugo pakovanje😬

 

Ja maloprije naručio sa mall.hr B450M mortar max.

679kn

Kud i kamo je bolja ta mortar od A-Pro ? 

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...
BOOMboy kaže...

U iščekivanju r5 3600 lagano u garaži kasapim dobrovoljca za kučište👀. Bit će neka kombinacija drvo, metal, ovi plehići su tak kaj čačkalice😱. Ak se netko tak već igral jel od žica dosta reset, power ,hdd led? Još moram negdje maznut za usb uštekat sa kablićima da sa prednje strane roknem i neke gumbiće za reset i power. Izbor matičnih je osrednji pa sam naručil u Telebitu MSI b450-A PRO MAX za 685 kunića. To je sve slično tomahawku, isto sranje drugo pakovanje😬

 

Ja maloprije naručio sa mall.hr B450M mortar max.

679kn

Kud i kamo je bolja ta mortar od A-Pro ? 

 

 Isto je to samo je ova tvoja odpiljena. Kolko vidim razlika jedino u dimenzijama i kojem conectoru. Možda ima neke skrivene razlike😱

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BOOMboy kaže...
Silent horror1992 kaže...
BOOMboy kaže...

U iščekivanju r5 3600 lagano u garaži kasapim dobrovoljca za kučište👀. Bit će neka kombinacija drvo, metal, ovi plehići su tak kaj čačkalice😱. Ak se netko tak već igral jel od žica dosta reset, power ,hdd led? Još moram negdje maznut za usb uštekat sa kablićima da sa prednje strane roknem i neke gumbiće za reset i power. Izbor matičnih je osrednji pa sam naručil u Telebitu MSI b450-A PRO MAX za 685 kunića. To je sve slično tomahawku, isto sranje drugo pakovanje😬

 

Ja maloprije naručio sa mall.hr B450M mortar max.

679kn

Kud i kamo je bolja ta mortar od A-Pro ? 

 

 Isto je to samo je ova tvoja odpiljena. Kolko vidim razlika jedino u dimenzijama i kojem conectoru. Možda ima neke skrivene razlike😱

 

Ne znam, zato pitam.

Nek nam objasni neko ko je detaljnije upućen koja je ploča bolja.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice