AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.051.350
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Super mi je kako prikazuju rezultate sa PBO-om, a nama na forumu nikom to sranje ne radi kako treba.

 

PBO on, 5min - Crash (u svemu) iako su temp pod kontrolom.

 

Dobar za izvrtit benchmarke i to je to. U realnosti beskoristan jer stabilnost tek dobiješ kad fixaš manualno ili ga isključiš.

 

Bojim se i pomislit kako radi na jeftinijim hlađenjima.

 .

VelvetOverlap
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Cijene tehnike će rasti i rasti pa će dramatično pasti jer plaće stagniraju svugdje već godinama...

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Stigaoo

Moj PC  
15 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
FileFicho kaže...

Stigaoo

 Čestitke, dobrodošao u društvo najboljih, uživaj u sapunatoru i gaženju konkurencije .

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo svježi video kako radi Ryzen 5600X u igrama

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa radi dobro, ne kužim kaj si htio reči?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
FileFicho kaže...

Stigaoo

DDR5 ce stici iduce godine, zasto si to uzeo? Zajebavam se, heh. Uzivaj u procu..

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Taraba kaže...

Pa radi dobro, ne kužim kaj si htio reči?

 Htio je rec da je dobro postavljat fake video zapise na forume, mislim, to je govorila sama Intel ekipa prije cca godinu i pol... Ali odjednom sad su ovi fejkovi popularni, i testeri kao HU/GN su lazovi itd.. brb odo na intel temu

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ekipa jel ima netko b450 pro4 u kombinaciji sa CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz C16?

ili je bolje uzeti G.Skill AEGIS 16GB 2x8GB C16 3200MHz na tu maticnu? 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Striko2009 kaže...

ekipa jel ima netko b450 pro4 u kombinaciji sa CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz C16?

ili je bolje uzeti G.Skill AEGIS 16GB 2x8GB C16 3200MHz na tu maticnu? 

 Uzmi 2x8 Ballistix 3200 CL16, 100% e-die ram za 650kn, na toj ploci taj ram ide na 3800 CL16 ako tipa imas Zen2/3.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Striko2009 kaže...

ekipa jel ima netko b450 pro4 u kombinaciji sa CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz C16?

ili je bolje uzeti G.Skill AEGIS 16GB 2x8GB C16 3200MHz na tu maticnu? 

 Uzmi 2x8 Ballistix 3200 CL16, 100% e-die ram za 650kn, na toj ploci taj ram ide na 3800 CL16 ako tipa imas Zen2/3.

thnks za preporuku, ali nece tu biti oc niti zatezanja rama, tako da ide prvi kompatibilan ram kit, sasvim nebitno koji die... 

B450 PRO4
AMD R5 3600
KINGSTON A2000 500GB SSD, M.2
CORE GM-650 Gold SSR-650LM
ARCTIC Freezer 34 CO

ako je bolji onaj vengeance od AEGIS 2x8GB 3200MHz C16, onda taj, ako ne onda aegis. Nema previse zamaranja 
I believe Wi can Fi...
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Striko2009 kaže...
hahhaajaads kaže...
Striko2009 kaže...

ekipa jel ima netko b450 pro4 u kombinaciji sa CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz C16?

ili je bolje uzeti G.Skill AEGIS 16GB 2x8GB C16 3200MHz na tu maticnu? 

 Uzmi 2x8 Ballistix 3200 CL16, 100% e-die ram za 650kn, na toj ploci taj ram ide na 3800 CL16 ako tipa imas Zen2/3.

thnks za preporuku, ali nece tu biti oc niti zatezanja rama, tako da ide prvi kompatibilan ram kit, sasvim nebitno koji die... 

B450 PRO4
AMD R5 3600
KINGSTON A2000 500GB SSD, M.2
CORE GM-650 Gold SSR-650LM
ARCTIC Freezer 34 CO

ako je bolji onaj vengeance od AEGIS 2x8GB 3200MHz C16, onda taj, ako ne onda aegis. Nema previse zamaranja 

Ako je komp za nekog tko voli malo svijetla mozes gledati i https://www.nabava.net/search.php?q=ddr4+2x8gb+rgb, odnosno Hyperx Fury. Prije god dana sam slozio komp sa slicnom Hyperx memorijom, ali bez RGB-a na B450 Gaming K4 koja ima isti PCB osim audio dijela kao Pro4. XMP je radio normalno kao i cijeli komp. Inace, svi nabrojani RAMi bi trebali biti kompatibilni i svi imaju prakticki iste stock XMP performanse. Naravno za svaki slucaj mozes provjeriti QVL listu ili proguglati.. Aegis je malo ispod ostatka drustva jer nema hladnjak na sebi, samo naljepnice.

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja bi opet isao na Ballistixa, free performanse sa 2 klika u biosu, poslije ih mozes prodat lakse za vise novce pogotovo ak opet cijene memorije odu u zrak.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ide minimalizam, bez svijetlecih đinđi. 

Gledao sam razliku pro4 i gaming k4, osim te sitne u zvuku, sve ostalo isto.

znaci preskakanje aegisa i drito na vengeance. 

thnks 

I believe Wi can Fi...
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav ekipa,

 

kratko pitanje, imam msi x570, ryzen 3900x  i 6900xt.

 

Aktivirao sam Resizable Bar u biosu. Jeli SAM radi s tom kombinacijom grafe i proca ili jos nije dosao support za to.

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Treba ti ryzen serije 5...5600X, 5800X itd.

 

AMD Smart Access Memory | AMD

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Ja bi opet isao na Ballistixa, free performanse sa 2 klika u biosu, poslije ih mozes prodat lakse za vise novce pogotovo ak opet cijene memorije odu u zrak.

Ako mislis na 3800Mhz nije bas 2 klika, ako mislis na XMP onda da. Doduse tolko je forumasa clockalo tu memoriju da bi mu netko jednostavno mogao copy paste glavne postavke.. Inace i to je moj favorit, a kaj se tice cijene na trzistu vecina ipak nema pojma za latencije ni frekvencije, nego gledaju RGB i da radi stock :/

 

Striko2009

B450 Pro4 je super ploca, ja sam u to vrijeme uzeo K4 jer je bila skoro ista cijena. Inace, najbolji zvuk u tom rangu ima B450 Asus TUF Pro, blize 800kn.. K4 ima odvojeni PCB za L i R, tog se sjecam u odnosu na Pro4, ali nebitno prakticki za rang oko 600kn. Sretno sa slaganjem pa mozes javiti radi li ti Corsairov XMP out of box..

 

Nevezano za ovo, kad vec pricamo o maticnama, ugodno sam iznenadjen izradom i BIOS-om B450M Mortar. To mi je ustvari prva MSI ploca u mom vlasnistvu.. Malo me cudi sto XMP postavlja na 2933Mhz (umjesto 3000, tak da nije strasno) i dize malo previse napon jadnom Ryzenu 1600, ali to se da sredit. Trenutno ju Mall.hr drzi za ok cijenu, malo su poskupjeli nakon moje kupovine, ali sa kuponom moze doci na 600kn. Po meni je BIOS kao i Asusov miljama ispred Gigabytea i Asrocka, mozda cak i najintuitivniji, ali treba vremena za naviknut se. Produzeni VRM heatsink im je najbolji izum kaj se maticnih tice u proslom desetljecu, bome su se potrudili na AM4 platformi..

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2021 0:23 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
hahhaajaads kaže...

Ja bi opet isao na Ballistixa, free performanse sa 2 klika u biosu, poslije ih mozes prodat lakse za vise novce pogotovo ak opet cijene memorije odu u zrak.

Ako mislis na 3800Mhz nije bas 2 klika, ako mislis na XMP onda da. Doduse tolko je forumasa clockalo tu memoriju da bi mu netko jednostavno mogao copy paste glavne postavke.. Inace i to je moj favorit, a kaj se tice cijene na trzistu vecina ipak nema pojma za latencije ni frekvencije, nego gledaju RGB i da radi stock :/

 

Striko2009

B450 Pro4 je super ploca, ja sam u to vrijeme uzeo K4 jer je bila skoro ista cijena. Inace, najbolji zvuk u tom rangu ima B450 Asus TUF Pro, blize 800kn.. K4 ima odvojeni PCB za L i R, tog se sjecam u odnosu na Pro4, ali nebitno prakticki za rang oko 600kn. Sretno sa slaganjem pa mozes javiti radi li ti Corsairov XMP out of box..

 

Nevezano za ovo, kad vec pricamo o maticnama, ugodno sam iznenadjen izradom i BIOS-om B450M Mortar. To mi je ustvari prva MSI ploca u mom vlasnistvu.. Malo me cudi sto XMP postavlja na 2933Mhz (umjesto 3000, tak da nije strasno) i dize malo previse napon jadnom Ryzenu 1600, ali to se da sredit. Trenutno ju Mall.hr drzi za ok cijenu, malo su poskupjeli nakon moje kupovine, ali sa kuponom moze doci na 600kn. Po meni je BIOS kao i Asusov miljama ispred Gigabytea i Asrocka, mozda cak i najintuitivniji, ali treba vremena za naviknut se. Produzeni VRM heatsink im je najbolji izum kaj se maticnih tice u proslom desetljecu, bome su se potrudili na AM4 platformi..

 Pa je, XMP ne brojim... latencije ostavis stock i samo mhz povecas na 3600-3800, 3600 moze na stock naponu dok za 3800 treba trunku vise. Jer ta Ballistix memorija ti je 1/1 ona Ballistix 3600 CL16 sto se prodavala po 900kn sad (tj. prije je bila cca 700kn, dok je 3200 cl16 bilo cca 530kn).

 

Bloodraven - nit ne treba ti to, u nekim igrama kao ima boosta ali u 98% igara ne... na kraju po testovima u hrpa igara razlika kolko ono ? 3-5% ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2021 0:53 (hahhaajaads).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zar nisu rekli da ce i 3000 serija dobit support za sam

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
hahhaajaads kaže...

Ja bi opet isao na Ballistixa, free performanse sa 2 klika u biosu, poslije ih mozes prodat lakse za vise novce pogotovo ak opet cijene memorije odu u zrak.

Ako mislis na 3800Mhz nije bas 2 klika, ako mislis na XMP onda da. Doduse tolko je forumasa clockalo tu memoriju da bi mu netko jednostavno mogao copy paste glavne postavke.. Inace i to je moj favorit, a kaj se tice cijene na trzistu vecina ipak nema pojma za latencije ni frekvencije, nego gledaju RGB i da radi stock :/

 

Striko2009

B450 Pro4 je super ploca, ja sam u to vrijeme uzeo K4 jer je bila skoro ista cijena. Inace, najbolji zvuk u tom rangu ima B450 Asus TUF Pro, blize 800kn.. K4 ima odvojeni PCB za L i R, tog se sjecam u odnosu na Pro4, ali nebitno prakticki za rang oko 600kn. Sretno sa slaganjem pa mozes javiti radi li ti Corsairov XMP out of box..

 

Nevezano za ovo, kad vec pricamo o maticnama, ugodno sam iznenadjen izradom i BIOS-om B450M Mortar. To mi je ustvari prva MSI ploca u mom vlasnistvu.. Malo me cudi sto XMP postavlja na 2933Mhz (umjesto 3000, tak da nije strasno) i dize malo previse napon jadnom Ryzenu 1600, ali to se da sredit. Trenutno ju Mall.hr drzi za ok cijenu, malo su poskupjeli nakon moje kupovine, ali sa kuponom moze doci na 600kn. Po meni je BIOS kao i Asusov miljama ispred Gigabytea i Asrocka, mozda cak i najintuitivniji, ali treba vremena za naviknut se. Produzeni VRM heatsink im je najbolji izum kaj se maticnih tice u proslom desetljecu, bome su se potrudili na AM4 platformi..

 

ja imam doma K4 sa gskill ripjawsima F4-3200C16-8GVKB koja od samog starta radi na xmp na 3200mhz, nisam kasnije nista ni prckao tako da je sve out of the box za sad... 

 

I believe Wi can Fi...
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bloodraven kaže...

Zar nisu rekli da ce i 3000 serija dobit support za sam

 Koliko znam za sada ne, samo serija 5. Možda u budućnusti bude, ovisi o AMD-u. Šteta za vlasnike ryzen 3XXX serije jer u nekim igrama je razlika velika + najavili su dodatne benefite kada se koristi SAM i "DLSS" koji stiže, tj. DLSS će imati dodatni boost preko SAM-a, tako nešto.

 

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...
Bloodraven kaže...

Zar nisu rekli da ce i 3000 serija dobit support za sam

 Koliko znam za sada ne, samo serija 5. Možda u budućnusti bude, ovisi o AMD-u. Šteta za vlasnike ryzen 3XXX serije jer u nekim igrama je razlika velika + najavili su dodatne benefite kada se koristi SAM i "DLSS" koji stiže, tj. DLSS će imati dodatni boost preko SAM-a, tako nešto.

Steta za tebe kaj se koji puta ne zelis informirati.. Evo ti SAM na slici, radi na Ryzenu 1. generacije i MSI B450M. Naravno beskoristan je, ali imam tu opciju.

 

Prilicno sam siguran da SAM ovisi o maticnoj, hoce li proizvodjac ukljuciti taj feature ili ne, a ne o samom Ryzenu. Isto kako mogu ukljuciti PCIE4 podrsku i Zen3 podrsku, ali ovisi od proizvodjaca hoce li to i napravit.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
forumaš kaže...
Bloodraven kaže...

Zar nisu rekli da ce i 3000 serija dobit support za sam

 Koliko znam za sada ne, samo serija 5. Možda u budućnusti bude, ovisi o AMD-u. Šteta za vlasnike ryzen 3XXX serije jer u nekim igrama je razlika velika + najavili su dodatne benefite kada se koristi SAM i "DLSS" koji stiže, tj. DLSS će imati dodatni boost preko SAM-a, tako nešto.

Steta za tebe kaj se koji puta ne zelis informirati.. Evo ti SAM na slici, radi na Ryzenu 1. generacije i MSI B450M. Naravno beskoristan je, ali imam tu opciju.

 

Prilicno sam siguran da SAM ovisi o maticnoj, hoce li proizvodjac ukljuciti taj feature ili ne, a ne o samom Ryzenu. Isto kako mogu ukljuciti PCIE4 podrsku i Zen3 podrsku, ali ovisi od proizvodjaca hoce li to i napravit.

 Radi na tvojoj ploči, kao i na hrpi ostalih ali nemaš koristi bez ryzena serije 5. Gdje sam ja rekao da je problem do ploče? S obzirom da je memorijski kontroler u samom procesoru, ovisi  o istome. Ispravi me ako griješim.

U ostalom stavio sam link na AMD starnicu gdje fino piše koji su zahtjevi za SAM, i fino piše Ryzen 5000.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2021 12:43 (forumaš).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Interesting, onda moja greska, sorry. Znao sam da je useless, ali ne i da radi samo za 5000 seriju. Znaci do hardvera je, tako da nitko nije zakinut, nego je tako kako je. Bitna stvar je da nema lockanja featura, tj. da ga ima cim manje.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da javim malo dojmove...u igrama sa mnogo NPCijeva FPS boost (1080p) u odnosu na 3600 je cca. 40%, u ostalim malo manje, ali razlika je očita. Znači sve je na stocku i temp u svakodnevnom korištenju je između 30-45 stupnjeva, u gamingu u prosjeku 62-64 te maximalno što sam vidio 67. Benchmark ga goni do 73, i to je najveća temperatura koju sam uspio postići. Osobno sam vrlo zadovoljan, performanse top, temperature su iste/malo manje nego na 3600 (on je u gamingu znao potegnuti do 71). Mislim da je to sve u granicama normale.

Moj PC  
7 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
FileFicho kaže...

Bitno da si ti zadovoljan i da ti je ovo opravdalo bome fino ulaganje.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2021 18:00 (Valentin17).
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Interesting, onda moja greska, sorry. Znao sam da je useless, ali ne i da radi samo za 5000 seriju. Znaci do hardvera je, tako da nitko nije zakinut, nego je tako kako je. Bitna stvar je da nema lockanja featura, tj. da ga ima cim manje.

 Nije tvoja greska nego ovaj nema pojma kaj prica, uobicajeno. IMC na Ryzenu 3xxx i 5xxx je isti, i SAM ce raditi i na 3xxx ako podrzavaju i maticna i graficki driveri.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...
The_Fichek kaže...

Interesting, onda moja greska, sorry. Znao sam da je useless, ali ne i da radi samo za 5000 seriju. Znaci do hardvera je, tako da nitko nije zakinut, nego je tako kako je. Bitna stvar je da nema lockanja featura, tj. da ga ima cim manje.

 Nije tvoja greska nego ovaj nema pojma kaj prica, uobicajeno. IMC na Ryzenu 3xxx i 5xxx je isti, i SAM ce raditi i na 3xxx ako podrzavaju i maticna i graficki driveri.

 A gdje sam ja rekao drugačije? Čitaj sa razumjevanjem  Rekao sam da za sada radi na ryzenima 5XXX a za sve drugo se čeka na AMD. Ako nije tako daj neki link da radi na ryzenima 3XXX. Znači nije problem u MBO vendorima jer su izdali bios update za ploče. Čeka sa na AMD da izda driversku podršku za starije procesore i otključa tu mogućnost . Napraviti će to vjerojatno kada ih pritisne nvidia i izda svoje drivere joji će imati podršku neovisno o procesoru. Jedini uvjet je dostupni bios za ploču. Ispraci me ako pišem gluposti. Znači nema hardverskog ograničenja za ryzene 3XXX, niti sam igdje napiso da ih ima. Naravno hvala AMD što je pokrenuo cijelu stvar.

12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...
Minneyar kaže...
The_Fichek kaže...

Interesting, onda moja greska, sorry. Znao sam da je useless, ali ne i da radi samo za 5000 seriju. Znaci do hardvera je, tako da nitko nije zakinut, nego je tako kako je. Bitna stvar je da nema lockanja featura, tj. da ga ima cim manje.

 Nije tvoja greska nego ovaj nema pojma kaj prica, uobicajeno. IMC na Ryzenu 3xxx i 5xxx je isti, i SAM ce raditi i na 3xxx ako podrzavaju i maticna i graficki driveri.

 A gdje sam ja rekao drugačije? Čitaj sa razumjevanjem  Rekao sam da za sada radi na ryzenima 5XXX a za sve drugo se čeka na AMD. Ako nije tako daj neki link da radi na ryzenima 3XXX. Znači nije problem u MBO vendorima jer su izdali bios update za ploče. Čeka sa na AMD da izda driversku podršku za starije procesore i otključa tu mogućnost . Napraviti će to vjerojatno kada ih pritisne nvidia i izda svoje drivere joji će imati podršku neovisno o procesoru. Jedini uvjet je dostupni bios za ploču. Ispraci me ako pišem gluposti. Znači nema hardverskog ograničenja za ryzene 3XXX, niti sam igdje napiso da ih ima. Naravno hvala AMD što je pokrenuo cijelu stvar.

 Rekao si da je zakljucano na 5xxx procesore zato sto imaju drukciji interni memorijski kontroler, sto nije istina. Ploce koje su dobile support, i Zen2 i Zen3 podrzavaju SAM. Samo se jos ceka NVIDIA da omoguci driversku podrsku.


Evo link:

 

https://overclock3d.net/reviews/gpu_displays/smart_access_memory_on_zen_2_cpus_-_the_power_of_resizable_bar/1

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Di sam to reko? Daj mi citiraj molim te.

 

 

edit, hvala za link, prvi info da radi na Ryzen 9 3950X, do sada sam vidio testove samo sa novim Ryzenima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2021 19:25 (forumaš).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice