AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.088.271
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Čitajući ove komentare stekneš dojam da je AMD bila neka narodna kompanija čiji je cilj smaknuti sve ove kapitalističke kompanije lol, kao nije uredu što je AMD ovo napravio s cijenama, really? Ok je što Nvidia, Intel, Apple, Samsung itd rade to, ali eto tko bi rekao da će i AMD? Sjećam se jednog starog komentara na bug forumu: "Tko bi rekao da je AMD-u stalo do novca, sramota". Dajte ljudi skulirajte se, ne morate odmah kupovati ovu generaciju, Zen 2 će se za brutalno dobre novce moći nabaviti, dolazi black friday, Božić itd i imate izbor, nitko vas ne sili. A poneke Intelovce koji dolaze ovdje nema smisla komentirati, AMD ih je ubio i u onom zadnjem segmentu s kojim su trollali ovdje, i sad su okrenuli taktiku pa traže neke druge načine za trollati, a zapravo sami sebe pljuvaju jer ako je AMD sada kao Intel, znači da su budale oni koji kupuju AMD, kao i oni koji su kupovali Intel po onim cijenama. Zen 3 će se iduće godine moći nabaviti za povoljniju cijenu, a za 2 god za brutalno nisku kako to obično i biva, i uzmete sad 3600 za vrlo male pare, pa za 2 godine za male novce kao finalni procesor za tu platformu 5900x i s kojim ste mirni godinama zbog visokih performansi, količine jezgre i pcie 4.0 podrške, tako bih npr ja postupio da moram birati između Zen 2 i Zen 3. Neću se žuriti još sa Zen 3 kao ni s Ampere jer nema potrebe za ove trenutne igre i one koje dolaze, a i dok se otkriju potencijalni bugovi, ispeglaju driveri itd.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 22:53 (Riot).
 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Overclock ne znaci vise ama bas nista , ryzen kada se clocka dobije se ravno 7% poboljsanja a intel kada se clocka dobije se max 15% u najbolje slucaju 20% poboljsanja.

Intel 10600K sa z490 ispada malo skuplje od 5600 sa b550 pa sami odlucite sto je bolje s time da b550 podrzava pcie 4.0 i znatno manja wataza procesora i biti ce vjv. malo jaci od 10600k klokanog na 5ghz.

A 3600 necu ni spominjat koji je na oko istih performansi kao i gore navedeno i stim da se moze stavit na plocu od 500kn. AMD ima apsolutnu pobjedu.

 

Intel treba rijesenja trazit , popusili su low-end laptope amd nudi 3500u/4500u oko 3000kn intel nema takovg lapotpa ispod 4500kn , mobile gaming laptopi su napravili samo refresh 8750h,9750h,10750h svaku generaciju 100mhz visi clock , amd izbacio ryzen 4600h-4800h pomeli su ih...

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

 

Neki ovdje sami sa sobom miraju raščistiti fanbojizam.

 Ne samo fanboyizam, nego su mnogi teški dvoličnjaci sami po sebi i umišljeni stručnjaci.

 

Drug je prije četiri godine platio Intelov i5 6600K 4/4  procesor oko 300 Eura koji je u odnosu na prethodnu seriju donosio svega 5% napretka.

Šta je reć', novi AMD 6/12 za 300 sada odjednom skup i to pretežno za intelaše...

 

Doduše, AMD  je godinama svojim proizvodima priskrbio prihvatljivu budget/best buy alternativu,  a sada kada ima top cpu, ljudi ne mogu povezati AMD sa "premium" cijenom, pa se "ljute".

 

Btw, tema u posljednjih par dana liči na kafansku pijansku polemiku, svi stručnjaci - a nigdje nema neovisnih rezultata.

 

Meni je lično IPC 19% napredak sumnjiv, subjektivan i radije bih pričekao neovisna testiranja, pa tek onda neka polemike počnu.

 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uostalom bit ce uvijek likova kao i onaj "LeoSpuzvabob"  (kak se vec zove) u temi o sklapanju konfiguracije sto sada uzima intel 10gen samo da bi klokao nekome je to zabavno ,mogu razumjet.Ne bojim se za intel previse para su namuzili da bi sada ispali posrani , ali ovo ce nam dobro doci uostalom ryzen 3000 ce se naci po povoljnijim cijenama i to je za balkan super a elita neka kupuje 5600/5700 za 2500kn-3000kn i ploce po 1000kn.

Vec kada smo tu nemojte ocekivat da ce BIG NAVI biti za 450e , ako je blizu 3080 i ukoliko kurcu valja biti ce oko 650eura minimalno.

EDIT: Nvidina efikasnost je upitna, i zbog toga me ne bi nimalo zacudilo da amd zada dobar udarac i njima , ne vjerujem da ce ih razbit kao sto su intela sada ali kroz dvije godine mogli bi da.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 23:06 (MGloc).
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
miki_the_pirat kaže...
neampojma kaže...

 šta ti je 3 godine ryzena, onda si bio heroj ulice što si plaćao 400$ 4/8 najjaći procesor, a sad ti je skupo 300$ za 6/12 😂😂

 Nadam se da je sarkazam... ako ne pročitaj pažljivo šta si napisao.

 najjači? 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
boxer kaže...
Rhodin kaže...

 

Šta je reć', novi AMD 6/12 za 300 sada odjednom skup i to pretežno za intelaše...

 

 

 

 Otkud tebi ta ideja da je intelašima skupo, eto ja sam na intelu meni je ok cijena.Ako je 20% veci ipc ali svejedno necu kupovati 5600x nego cu cekati 5600 ako stvarno bude dobar razlog upgrejda.Ako bude derao i7 6700k 20-30% u gejmingu onda mi se i isplati prelaziti na njega, ako to bude 10% onda je za mene cisto bacanje novaca.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Davno rekoh da će amd stavit veču cijenu od intela doćim bude bolji u igrama. Performanse u igrama diktiraju cijenu nema dvojbe.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam siguran da ću jednoga dana biti nazad na Intelu i da ćemo voditi ovu raspravu u kontra smjeru, prije ili kasnije će se desiti, Intel će biti tu gdje je AMD sada.

 

Ali trenutno ne postoji nijedan jedini razlog hvaliti Intel ili išta zamjeriti AMD-u. Nema ničega što Intel radi , a da AMD ne radi bolje, ako ćemo gledati isplativa rješenja i tu je AMD bolji... U jednoj generaciji skočili su više nego Intel kroz 2-3 u prosjeku zadnjih 6 godina, imaju sve prednosti sada.

 

Skupi su, ili skuplji nego smo očekivali, ali samo jer su bolji... vjerojatno ih se da složit i jeftinije od Intela. TCO je sigurno manji.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A ljudi moji AMD prije nije imao što ponudit pa je logično bio jeftin sad kad ima što ponudit to i naplačuje što je sasvim razumljivo pa nisu oni Caritas ipak rade za profit a došlo je vrime naplate. 

Tko hoće najbolje i najnovije mora to platit. 

Samo vi AMD fanbojsi ste mi smiješni izjavama kako je to u redu a dok je intel bio na čelu i to naplačivao onda je to bilo šišanje ovaca e pa moji dragi AMD-ovci spremite se na šišanje. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

50 dolara je +20% u ovom slučaju. Matematika je ista i globalno i u RH. Tko želi će platit, jasna stvar. Samo nije dobra praksa tvrtke, htjeli vi to priznat ili ne. Prošla gen je bila na novom procesu, puno cachea, 15% IPC za istu cijenu. 

Nije samo +20, odnosno +19% IPC. Daj preleti opet kroz AMDovu prezentaciju pa se vrati.. Da ne pricamo o tome koliko ce brzi RAM imati jos veci efekt ili bi barem trebao imati, tu vrijedi sacekati testove. Ne zaboravi da su latencije kocile Ryzen u gamingu, vise nego IPC.

 

Zasto nebi bila dobra praksa stavit istu cijenu kao konkurent, a imati bolji proizvod? Realno, Zen3 je veci napredak, nego sto je Zen2 bio od Zen+, barem teoretski gledano. Tada je bio puno veci hype samo radi cijene 50 dolara manje cijene?

 

Kad smo kod cijene, jedan 3600XT je cijenom vrlo brzo pao i sad kosta 10 eura vise od 3600X i jedno prosjecno 30 eura vise od obicnog 3600, gledano vani naravno na vecem trzistu. Jbg, nemres odmah ocekivati pad cijene novog proizvoda, sta got kupovao. Sreca pa kod hardvera to prilicno brzo ide dolje, jos kad dodje crni petak i bozic..

 

nicky.sl kaže...

Samo vi AMD fanbojsi ste mi smiješni izjavama kako je to u redu a dok je intel bio na čelu i to naplačivao onda je to bilo šišanje ovaca e pa moji dragi AMD-ovci spremite se na šišanje. 

Cijene su i dalje vise nego u redu kad vidis sta nude za cijenu. Nemoj nikad zaboravit kakvo je Intel realno gledajuc sranje nudio za 350+ eura, da ne pricam o laptopima s 2 jezgre i 4 threada oko ni vise ni manje nego 6000kn. Nisam fanboy, ali stavi stvari malo u perspektivu. Sad ljudi imaju vise nego dobru paletu proizvoda, kome se ne svidja 5600X moze fino kupiti 3900X za 400 eura ili 3700X za 270 eura ili 3600 za 170 eura. Vidis ionako da ovi s Nvidija teme svi redom imaju 4K i 1440p 144Hz monitore, sta je njima dati 50 eura vise za Ryzena :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 0:52 (The_Fichek).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

A ljudi moji AMD prije nije imao što ponudit pa je logično bio jeftin sad kad ima što ponudit to i naplačuje što je sasvim razumljivo pa nisu oni Caritas ipak rade za profit a došlo je vrime naplate. 

Tko hoće najbolje i najnovije mora to platit. 

Samo vi AMD fanbojsi ste mi smiješni izjavama kako je to u redu a dok je intel bio na čelu i to naplačivao onda je to bilo šišanje ovaca e pa moji dragi AMD-ovci spremite se na šišanje. 

 Nisu smiješni nego licemjeri. Zato i jesu fanboysi.

 

Sad je odjednom ok dati 300+$ za 6/12 proc. Zamisli da je to Intel napravio...onaj luđak bi obojao pol foruma.

 

Koliko sam vidio nisu se nešto kritizirala XT refresh sranja.

 

Sad ćemo vidjet drugu turu licemjerja - testove u FHD-u koji će odjednom biti in.

 

Ja jedva čekam 1440p benčeve od npr 3600 vs 5600 u uloženo dobiveno logiku i hoće li se radit usporedbe.

 

Btw, tkđ i jedva čekam upiknut novi 8/16 ili čak 12/24 arborio. Meni nije bed dati za dobar HW lovu, al me smara ovo licemjerje.

mislioc kaže...
hahhaajaads kaže...
jovial kaže...
mislioc kaže...
Ma kakav premiun je 5600X, ovo sad arhivirajte, kad dođu prave recenzije i5 10600k će još jednom dokazat da je 14nm starkelja al pari ili bolji od wanna be gaming king 5600X.
A ovih nabrijanih 5% na AMD slajdovima topovska hrana za Rocket Lake.

 ti si sad ko MEGA dva dana nakon releasa ampera. nis ti nije jasno i malo si grogiran... al vrijeme radi za tebe i oporavit ces se. stavi amd u socket i uzivaj, sve ostalo samo stvara nervozu :D 

 60hz monitor ga ubija...

 A evo i pionira pro gaminga na Ryzenu 1600 kojem fps na ekran dolazi u mjesečnim ratama. 

 Zaboravio si i hrpu profića.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 4:54 (DarthMarkus).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
nicky.sl kaže...

A ljudi moji AMD prije nije imao što ponudit pa je logično bio jeftin sad kad ima što ponudit to i naplačuje što je sasvim razumljivo pa nisu oni Caritas ipak rade za profit a došlo je vrime naplate. 

Tko hoće najbolje i najnovije mora to platit. 

Samo vi AMD fanbojsi ste mi smiješni izjavama kako je to u redu a dok je intel bio na čelu i to naplačivao onda je to bilo šišanje ovaca e pa moji dragi AMD-ovci spremite se na šišanje. 

 Nisu smješnji nego licemjeri. Zato i jesu fanboysi.

 

Sad je odjednom ok dati 300+$ za 6/12 proc. Zamisli da je to Intel napravio...onaj luđak bi obojao pol foruma.

 

Koliko sam vidio nisu se nešto kritizirala XT refresh sranja.

 

Sad ćemo vidjet drugu turu licemjerja - testove u FHD-u koji će odjednom biti in.

 

Ja jedva čekam 1440p benčeve od npr 3600 vs 5600 u uloženo dobiveno logiku i hoće li se radit usporedbe.

mislioc kaže...
hahhaajaads kaže...
jovial kaže...
mislioc kaže...
Ma kakav premiun je 5600X, ovo sad arhivirajte, kad dođu prave recenzije i5 10600k će još jednom dokazat da je 14nm starkelja al pari ili bolji od wanna be gaming king 5600X.
A ovih nabrijanih 5% na AMD slajdovima topovska hrana za Rocket Lake.

 ti si sad ko MEGA dva dana nakon releasa ampera. nis ti nije jasno i malo si grogiran... al vrijeme radi za tebe i oporavit ces se. stavi amd u socket i uzivaj, sve ostalo samo stvara nervozu :D 

 60hz monitor ga ubija...

 A evo i pionira pro gaminga na Ryzenu 1600 kojem fps na ekran dolazi u mjesečnim ratama. 

 Zaboravio si i hrpu profića.

 

kad je to Intel imao 6/12 za $300?

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 1:23 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto ja maloprije igrao cod warzone pa sam usput radio benchmark, znaci ako ryzen stavrno bude bolji 20-30% prelazim na njega zivi bili pa vidjeli.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Brate mili taj i7 nikad nebi vidio da nema AMDa. Te iste 2017. kad je taj i7-8700 izasao su oni i dalje prodavali i7-7700K za 300 eura. Najveci licemjer u cijeloj prici je i dalje Intel. Nema tog ducana koji nije imao hrpu Pentiuma i i3ojki te starih i5ica koji su im stajali na policama po najmanje godinu dana. Prije bacit u stari otpad, nego spustit cijene tim sranjima. AMD barem spusti cijenu starijim proizvodima. 5600 bi se trebao popisat po i7-8700 s obzirom na IPC, valjda ce netko i taj video objavit. Tj. objavit ce sigurno jer svi testiraju K Intele na stock frekvencijama..

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
DarthMarkus kaže...

Brate mili taj i7 nikad nebi vidio da nema AMDa. Te iste 2017. kad je taj i7-8700 izasao su oni i dalje prodavali i7-7700K za 300 eura. Najveci licemjer u cijeloj prici je i dalje Intel. Nema tog ducana koji nije imao hrpu Pentiuma i i3ojki te starih i5ica koji su im stajali na policama po najmanje godinu dana. Prije bacit u stari otpad, nego spustit cijene tim sranjima. AMD barem spusti cijenu starijim proizvodima. 5600 bi se trebao popisat po i7-8700 s obzirom na IPC, valjda ce netko i taj video objavit. Tj. objavit ce sigurno jer svi testiraju K Intele na stock frekvencijama..

 Ovo je istina  -ne poričem to, međutim već imamo 3600 po 200 baka. Ovaj komentar sam našao na najgorem trolovskom WCCFtechu i ima smisla.

 

Ja ne vidim smisao 5600 proca pored npr. odličnog 3700x ili super isplativog 3600.

 

Također Intelova cijela ergela gubi smisao. Pogotovo 10900k. To fakat ne znam tko bude ubuduće kupio.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 1:37 (DarthMarkus).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
nicky.sl kaže...

Samo vi AMD fanbojsi ste mi smiješni izjavama kako je to u redu a dok je intel bio na čelu i to naplačivao onda je to bilo šišanje ovaca e pa moji dragi AMD-ovci spremite se na šišanje. 

Cijene su i dalje vise nego u redu kad vidis sta nude za cijenu. Nemoj nikad zaboravit kakvo je Intel realno gledajuc sranje nudio za 350+ eura, da ne pricam o laptopima s 2 jezgre i 4 threada oko ni vise ni manje nego 6000kn. Nisam fanboy, ali stavi stvari malo u perspektivu. Sad ljudi imaju vise nego dobru paletu proizvoda, kome se ne svidja 5600X moze fino kupiti 3900X za 400 eura ili 3700X za 270 eura ili 3600 za 170 eura. Vidis ionako da ovi s Nvidija teme svi redom imaju 4K i 1440p 144Hz monitore, sta je njima dati 50 eura vise za Ryzena :)

 Kakvo sranje ??? Daleko je to bilo od sranja recimo u vrime i7 4770k AMD je bio daleko dublje u prašini nego li je Intel sada i taj isti i7 nije bio sranje nego mokri san svih vas na forumu.

 

Sve u svoje vrime rekli bi stari ljudi.

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 2:17 (nicky.sl).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sranje u odnosu na ono sto je Intel tada mogao i na kraju krajeva je ponudio. Zamisli da su izbacili 6jezgrene proceve za obicne usere prije AMDa, npr. 2015. Koliko bi dns igri bilo bolje optimizirano za koristit cim vise jezgri i threadova.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
Sranje u odnosu na ono sto je Intel tada mogao i na kraju krajeva je ponudio. Zamisli da su izbacili 6jezgrene proceve za obicne usere prije AMDa, npr. 2015. Koliko bi dns igri bilo bolje optimizirano za koristit cim vise jezgri i threadova.

 Što bi bilo da kad bi bilo... to su naklapanja, teorije, mašta, želje... 

Bilo je kako je bilo i to su činjenice a da li je Intel mogao ili nije htio su za temu "Teorije zavjere" činjenica je da je masno naplačivao top model jednako kao što to sad radi AMD i točka.

Nema razlike nikakve

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

nicky.sl dakle pričaš o licemjerju koji te smeta, a na ovako glup način braniš Intel.

Intel je mogao. Mogao je jer je počeo to raditi one sekunde kako je AMD izašao sa prvim 8/16 Ryzenom. Mogao je jer su sada i 10/20 iz HEDT prebacili o ovaj gaming segment. SADA više ne može jer na 14nm nemaju kam to strpat, onda nisu htjeli.

Godinama muda pod bubrege sa 5% rasta performansi. Ja nisam 6 godina mijenjao komponent, mislio kak sam u k*rcu, a ono pogledam usporedbe, nisam uz bok, ali fino se nosim sa novim "K" procesorima u igrama. Onda nađem naivca koji baš želi intel i proljetos mi skoro 2000kn da za DDR3 platformu sa i7 4790 non-K na H ploči. Ja si mislim "e naivca", lik sav sretan jer je to ubo tak jeftino.

 

Neki od nas pišu kak je ovo skupo. Ja se pepelom posipo neki dan, forumas nudi i katran i perje, "what a laugh" rekli bi britanci... al dajte i vi onda budite realni.

 

Da nije AMD-a sad bi izlazio 500-600$ i7 10700k kao 4/8 na možda 5GHz, ali sa pločom od 450$ i coolerom od 200$ ide do 5.3 GHz, "ionako je bitan samo jedan core, igre nisu optimizirane"

 

AMD nas je pripremao na ove cijene sa XT procesorima. Možda je netko to primjetio ranije, nisam vidio da je pisao to po forumu itko. Dal je skupo? Je, dal je značajno skuplje od 3000 serije? PA i nije. Glavni problem je što skok u cijeni postoji jer smo na releaseu imali 3600 i 3700X, dok su sada najjeftinije opcije 5600X i 5800X koji nisu 50 već 150$ skuplji od najjeftinijih verzija sa isto coreova na prošlom releaseu. Ali što kaže kolega ispod cijene 5800X dobiješ 3900X koji je 12/24, pa eto, ima po nešto za svakoga.

 

Normalno da će se sad vrtiti 1080p testovi na ovoj temi jer trujete ovu temu sa tim sranjima i objašnjavate bottleneck godinama, sad ćete dobit boomerang u facu sa suprotnim testovima. Što očekujete? Naravno da će biti "in your face", kompletna i7 tema se preselila ovdje i trola godinama kak je AMD sranje i kak je intel bolji, dal zaista mislite da postoji svemiur u kojem vam se to prije ili poslije ne bi obilo o glavu? A pazi, ovo je tek početak, dolazi Zen4 i Intel jednako neće imat odgovora... nemaju proces kojim mogu odgovorit.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Ja ne vidim smisao 5600 proca pored npr. odličnog 3700x ili super isplativog 3600.

 

Također Intelova cijela ergela gubi smisao. Pogotovo 10900k. To fakat ne znam tko bude ubuduće kupio.

 

 

Sta fali jednom i7 10700? Za cijenu 6/12 novog Ryzena dobijes 8/16 intela koji ima integriranu grafiku i na z490 ploci ide malo preko 4.8ghz all-core....

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD je opet na nivou sa procovima i to je odlicno ali ostaje za vidjet trajnost tih procesora...moj stari i5 2500k i dalje radi u staroj konfi.

Zadnji put kad sam bio u pc servisu u Hr su mi rekli da je prosjek pokvarenih AMD procesora naspram Intelovih koje dobiju na servis 7 naprema 1

Moj PC  
2 11 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wow svi trolaju ovdje poocevsi od tebe, daj boze da bude amd bolji od intela iduci 10 godina i da nam cijene dize do nebesa.Svejedno ćeš kupovati od njih tako da to uopće nije bitno, ako si bio spreman prije 5g dati 300$ za intel 4/8 sto nebi i za amd 6/12 sad.Ako ti je puno imas opciju intel koji će biti jeftiniji do kad neznam, ali će konkurencije uvjek biti.Amd je 10g spavao zimski san sad su se malo trgnuli i izdignuli jer su pokrili sve segmente, gejming industrija je trenutno najplačenija ako nešto želiš najbolje onda i uzimaš najbolje.Tako je i sa smrtfonima Samsung je godinama bio top dok se nisu huawei i xaomi te ostali uzdigli pa sad imas veci izbor.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MEGATAMA kaže...

AMD je opet na nivou sa procovima i to je odlicno ali ostaje za vidjet trajnost tih procesora...moj stari i5 2500k i dalje radi u staroj konfi.

Zadnji put kad sam bio u pc servisu u Hr su mi rekli da je prosjek pokvarenih AMD procesora naspram Intelovih koje dobiju na servis 7 naprema 1

Moram priznat u svom (formalnom) radnom vijeku od 10-ak godina i... da ne lažem sad... 30? godina uz računala, još nisam čuo da se nekome pokvario procesor. To mora da je neka skrivena epidemija za koju nitko ne zna, osim servisera.

 

Na računalima krepa matična, disk, napajanje, na serverima krepa matična, diskovi, napajanje. Diskovi često krepaju kad server koji nije presto raditi 5-7 godina ugasiš, pa neko vrijeme stoji, pri paljenju računaj 1/3 do 1/2 diskova zna otić, dok radi kontinuirano - radi.  Diskovi u RAID-u, napajanja, sve se na živo mijenja, dok ne krepa matična.

 

Al CPU? To još nisam čuo da je nekome krepalo... zaista informacija vrijedna pažnje... pogotovo ovaj omjer 7:1 , to si valjda pitao u servisu koji imaju 7 AMD-ova CPU-a koje nemaju na čemu upogonit, te jedan intel koji nemaju na čemu upogonit, pa je ispao taj omjer.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...
MEGATAMA kaže...

AMD je opet na nivou sa procovima i to je odlicno ali ostaje za vidjet trajnost tih procesora...moj stari i5 2500k i dalje radi u staroj konfi.

Zadnji put kad sam bio u pc servisu u Hr su mi rekli da je prosjek pokvarenih AMD procesora naspram Intelovih koje dobiju na servis 7 naprema 1

Moram priznat u svom (formalnom) radnom vijeku od 10-ak godina i... da ne lažem sad... 30? godina uz računala, još nisam čuo da se nekome pokvario procesor. To mora da je neka skrivena epidemija za koju nitko ne zna, osim servisera.

 

Na računalima krepa matična, disk, napajanje, na serverima krepa matična, diskovi, napajanje. Diskovi često krepaju kad server koji nije presto raditi 5-7 godina ugasiš, pa neko vrijeme stoji, pri paljenju računaj 1/3 do 1/2 diskova zna otić, dok radi kontinuirano - radi.  Diskovi u RAID-u, napajanja, sve se na živo mijenja, dok ne krepa matična.

 

Al CPU? To još nisam čuo da je nekome krepalo... zaista informacija vrijedna pažnje... pogotovo ovaj omjer 7:1 , to si valjda pitao u servisu koji imaju 7 AMD-ova CPU-a koje nemaju na čemu upogonit, te jedan intel koji nemaju na čemu upogonit, pa je ispao taj omjer.

To je bilo prije nekih 6-7 godina kada sam mislio da imam problema sa cpu pa je ispala maticna pa su mi rekli taj podatak sto se tice procesora.

Ne znam zasto bi lagali?

Mislim da je tada amd imao fx seriju procesora....

 

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

nicky.sl dakle pričaš o licemjerju koji te smeta, a na ovako glup način braniš Intel.

Intel je mogao. Mogao je jer je počeo to raditi one sekunde kako je AMD izašao sa prvim 8/16 Ryzenom. Mogao je jer su sada i 10/20 iz HEDT prebacili o ovaj gaming segment. SADA više ne može jer na 14nm nemaju kam to strpat, onda nisu htjeli.

Godinama muda pod bubrege sa 5% rasta performansi. Ja nisam 6 godina mijenjao komponent, mislio kak sam u k*rcu, a ono pogledam usporedbe, nisam uz bok, ali fino se nosim sa novim "K" procesorima u igrama. Onda nađem naivca koji baš želi intel i proljetos mi skoro 2000kn da za DDR3 platformu sa i7 4790 non-K na H ploči. Ja si mislim "e naivca", lik sav sretan jer je to ubo tak jeftino.

 

Neki od nas pišu kak je ovo skupo. Ja se pepelom posipo neki dan, forumas nudi i katran i perje, "what a laugh" rekli bi britanci... al dajte i vi onda budite realni.

 

Da nije AMD-a sad bi izlazio 500-600$ i7 10700k kao 4/8 na možda 5GHz, ali sa pločom od 450$ i coolerom od 200$ ide do 5.3 GHz, "ionako je bitan samo jedan core, igre nisu optimizirane"

 

AMD nas je pripremao na ove cijene sa XT procesorima. Možda je netko to primjetio ranije, nisam vidio da je pisao to po forumu itko. Dal je skupo? Je, dal je značajno skuplje od 3000 serije? PA i nije. Glavni problem je što skok u cijeni postoji jer smo na releaseu imali 3600 i 3700X, dok su sada najjeftinije opcije 5600X i 5800X koji nisu 50 već 150$ skuplji od najjeftinijih verzija sa isto coreova na prošlom releaseu. Ali što kaže kolega ispod cijene 5800X dobiješ 3900X koji je 12/24, pa eto, ima po nešto za svakoga.

 

Normalno da će se sad vrtiti 1080p testovi na ovoj temi jer trujete ovu temu sa tim sranjima i objašnjavate bottleneck godinama, sad ćete dobit boomerang u facu sa suprotnim testovima. Što očekujete? Naravno da će biti "in your face", kompletna i7 tema se preselila ovdje i trola godinama kak je AMD sranje i kak je intel bolji, dal zaista mislite da postoji svemiur u kojem vam se to prije ili poslije ne bi obilo o glavu? A pazi, ovo je tek početak, dolazi Zen4 i Intel jednako neće imat odgovora... nemaju proces kojim mogu odgovorit.

 Dragi golega nisi ti mene shvatio ni riječi što sam ja napisao.

INTEL je imao 6/12 na HEDT platformi još u vrime dok Sandy bridge nije ni postojao znači mogao je.

Nije bit jel mogao dat 6/12 nego je bit da je masno naplačivao tadašnji top model jednako kao što sad radi AMD. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
Zamisli da su izbacili 6jezgrene proceve za obicne usere prije AMDa, npr. 2015. Koliko bi dns igri bilo bolje optimizirano za koristit cim vise jezgri i threadova.

 e što bi to zapravo značilo za nas krajnje korisnike?

što bi to u recimo jednom witcheru značila 'optimizacija' za više jezgri? čega više bi mi korisnici dobili u takvoj jednoj igri i sličnim igrama koje se uredno tjeraju na 4core i jedino im i uvijek fali grafičke snage?

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Cinjenica je da nije dosao ZEN mi bi danas imali top modele od 6/12 max i placali ih 1000eu,to se ne treba zaboravit.

Meni je ovaj moj proc vise nego dovoljan za 4k a kad budem mjenjao imat cu izbor sto do prije par godina nisam imao.

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
I7 2600k 317$ msrp tada high end i jedan od najboljih overclock cpu-a općenito, tada nije imao konkurenciju ni blizu.
5600X 300$ ima iznad njega još barem pet procesora boljih.


Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 10:51 (mislioc).
 
8 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice