AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.061.170
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

 

Nemoj se uzbudivati previse Intel fanboyevi budu uvijek sami sebe lagali ali ja mislim da su ubiti ogorceni jer daju jedno 3500 kuna za proc i onda  dodee neki klinac sa r5 3600 kojeg je kupil za 1400 kn i ima tocno  pa 5 fpsa manje  za dva i pol puta manju cijenu.

 

Ovo cherry pickanje nema smisla posto je dosta pogledati steam hardware stats, a izmedu ostalog ne kuzim zakaj su ljudi toliko retardirani da ih muci  a za 1400 kuna mogu dobiti performanse gotovo identicne za nest sto kosta 2 i pol puta vise? Najbolje da intel njima prodaje quad corove po 3500+ kuna jos uvijek ko do prije neku godinu.

 

Ako uzmes neku logiku za 3500 kuna sad kupis fantastican proc,plocu  i rame takoder i to nije dobro ali platitti samo za procesor 3500 kuna da imas 7 i pol fpsa vise je super, pa ljudi nisu za drugu da ih intel pljacka do kraja zivota.

twice the pride double the fall
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 15:38 (dad0r).
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A i te priče o novcima su glupost, pa AMD ima procesore u svakom cjenovnom razredu kao i Intel, počevši od 3950x (koji je čak i skuplji od 10900k) pa na ispod, tako da onaj tko kupuje AMD može kupiti i Intel, kao i obratno, no ljudi i dalje biraju AMD...

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 15:37 (Riot).
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zapravo ne bi, sve je stvar marketinga. I5k ostaje na z pločama, ima prednost ocanja, a i nisu morali pretjerivat s otključavanjem rama za non k - 3200mhz bi bilo dovoljno da 10400f proradi kako spada
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Zapravo ne bi, sve je stvar marketinga. I5k ostaje na z pločama, ima prednost ocanja, a i nisu morali pretjerivat s otključavanjem rama za non k - 3200mhz bi bilo dovoljno da 10400f proradi kako spada

Hmm, a i taj overclock ne znači baš.. 10600K tvornički radi na 4.5GHz a 10700K na 4.7GHz, dakle to je overclock od nekih 10% i to je to. Praktički apsolutno neprimjetno igdje.. dok s druge strane kad se uspoređuje 2933MHz RAM vs >=4000MHz RAM razlika zna ići i 20 do 30%.

Igre su oduvijek voljele brz pristup memoriji(ne baš sve ali većina), sjećaš se još athlona64 kako je rasturao u igrama samo na račun IMC-a..

ansha: Pomelo te
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo test navedenih procesora uključujući i sporu 266hz memoriju

 

https://www.techspot.com/review/2032-intel-core-i5-10400/

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve to stoji , ja kada sam imao izbor bilo je 3600 i ploca sve skupa oko 300e ili i5 8400 i ploca isto oko 300 eura 50€ +/- , ali sam bio svjestan da mi prelazak na i7 8700 ne bude isplativ.

 

Sto se tice 10gen tu se Intel popravio , nagodinu ce vjerovatno refresh.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nije kod Intela memorija toliko bitna kao kod Zena u gamingu.
Naravno da će AMD otvorit na b450 opcije podizanja rama jer enormno ovise o samoj brzini.
Ne tako davno za Zen i visoku frekvenciju rama bio je neophodan b-die i tada su pojedinci sugerirali Ryzene iako im je 3000mhz bila znanstvena fantastika, a memorija milion kuna da bi se približili Intelu.
Tek serija 3000 ispravlja taj problem u potpunosti, čak su i 2000 na početku kašljucali.
 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Svejedno, kod intela je to ionako stvar marketinga i 5.0ghz bling. Mogli su komotno otključat h ploče za 3200mhz ram, za 10400f je ionako sve više od toga mali dobitak u odnosu na cijenu
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 16:07 (picajzla0707).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Sve to stoji , ja kada sam imao izbor bilo je 3600 i ploca sve skupa oko 300e ili i5 8400 i ploca isto oko 300 eura 50€ +/- , ali sam bio svjestan da mi prelazak na i7 8700 ne bude isplativ.

 

Sto se tice 10gen tu se Intel popravio , nagodinu ce vjerovatno refresh.

 opet prelazak na i7 9700F koji košta trenutno 2000 kn isto nije loša opcija. osam jezgri na nekih 4.7 ghza, znamo da gašenje virtualnih jezgi često i diže performanse u igrama. 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Nije kod Intela memorija toliko bitna kao kod Zena u gamingu.
Naravno da će AMD otvorit na b450 opcije podizanja rama jer enormno ovise o samoj brzini.
Ne tako davno za Zen i visoku frekvenciju rama bio je neophodan b-die i tada su pojedinci sugerirali Ryzene iako im je 3000mhz bila znanstvena fantastika, a memorija milion kuna da bi se približili Intelu.
Tek serija 3000 ispravlja taj problem u potpunosti, čak su i 2000 na početku kašljucali.

 Bitna je za koji god proc, bio je jedan novi acc (vjerovatno stjepanj) koji je presao sa neke spore memorije na 3600 cl16 (od ballistixa, e-die) i dobio enorman fps boost i to u nekoj nebitnoj sp igri na najvisim postavkama.

 

 btw stjepanje ako si ovdje, daj nam opet screen  

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 16:25 (hahhaajaads).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Baš i nije toliko.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Sve se svodi na to da si ili AMD fanboy ili Intel fanboy ovdje...

Ako imas jedno pitanje je jel mozes biti ovaj drugi i obrnuto.

 

Rekao sam

imaš na raspolaganju dvije opcije slazes potpuno nove platforme

 

imas na opciju Ryzena 3900x ili 10700k iako je ovaj prvi za 300kn skuplji nebitno... konfu gradis na temelju onoga sto ti radis...

Nema mi smisla uzeti Ryzen 3900 za moje potrebe... i opet bi bilo da se uzeo Ryzen 3900 zasto nisi uzeo Ryzen 3600 jer na 4k nema veze...

 

ali ne razumijete da je apsolutno nebitno, bitno je da znas da u svakom trenutku se mozes pouzdat u procesor i njegovu namjenu bilo to gaming ili rad...

 

Ryzen 1600, Ryzen 2600 proslo kroz mene i nisam bio dovoljno uvjeren da idem ponovo na Ryzena s time da sam imao i low budgeg b plocu i neki srednji malo jaci segment x470 ploce...

Nitko me ziv ne moze uvjerit da s Ryzenom 3600 bi imao isto sto i sada s Intelom jer to tako sigurno nije.

Ne vjerujem Ryzenovoj platformi u ovom trenutku i to je sve sto cu vise reci u ovoj temi.

 

Pa sad mozete vi do sutra imati 2000kn jeftiniji procesor i imati samo par % manje performansi ili nista, mene to apsolutno ne sekira... Ne vjerujem Ryzenu - sansu sam dao.

A Intel nek me slobodno pljacka ako sam zadovljan s onim sto mi nudi.

 

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 18:25 (toxic).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

Ryzen 1600, Ryzen 2600 proslo kroz mene i nisam bio dovoljno uvjeren da idem ponovo na Ryzena s time da sam imao i low budgeg b plocu i neki srednji malo jaci segment x470 ploce...

Nitko me ziv ne moze uvjerit da s Ryzenom 3600 bi imao isto sto i sada s Intelom jer to tako sigurno nije.

Ne vjerujem Ryzenovoj platformi u ovom trenutku i to je sve sto cu vise reci u ovoj temi.

 

Pa sad mozete vi do sutra imati 2000kn jeftiniji procesor i imati samo par % manje performansi ili nista, mene to apsolutno ne sekira... Ne vjerujem Ryzenu - sansu sam dao.

A Intel nek me slobodno pljacka ako sam zadovljan s onim sto mi nudi.

 

 

 

1600 i 2600 su drek u travi naspram 3600 na temelju starih prdilica zakljuciti da ovi novi ne valjaju nema smisla pogotovo ako jedno 98% ljudi djeli drugacije podjednako razmisljanje.Po tvojoj logici ako danas sjednem u GOLF 2 mogu reci da GOLF 7 ne valja pol kurca jer je GOLF 2 istruno cijeli.

 

Tvoji novci kupi kaj hoces kao i svaki na ovom forumu ali to kaj ti ne vjerujes ryzen platformi nema veze sa stvarnim stanje stvari niti sa novcima nego sa logikom i zdravim(kriticnim) nacinom razmisljanja.

 

A ova tvoja zadnja recenica je mentalitet na razini 10 godisnjaka (nije bitno kaj se radi o Intelu).

 

twice the pride double the fall
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dad0r kaže...
toxic kaže...

Ryzen 1600, Ryzen 2600 proslo kroz mene i nisam bio dovoljno uvjeren da idem ponovo na Ryzena s time da sam imao i low budgeg b plocu i neki srednji malo jaci segment x470 ploce...

Nitko me ziv ne moze uvjerit da s Ryzenom 3600 bi imao isto sto i sada s Intelom jer to tako sigurno nije.

Ne vjerujem Ryzenovoj platformi u ovom trenutku i to je sve sto cu vise reci u ovoj temi.

 

Pa sad mozete vi do sutra imati 2000kn jeftiniji procesor i imati samo par % manje performansi ili nista, mene to apsolutno ne sekira... Ne vjerujem Ryzenu - sansu sam dao.

A Intel nek me slobodno pljacka ako sam zadovljan s onim sto mi nudi.

 

 

 

1600 i 2600 su drek u travi naspram 3600 na temelju starih prdilica zakljuciti da ovi novi ne valjaju nema smisla pogotovo ako jedno 98% ljudi djeli drugacije podjednako razmisljanje.Po tvojoj logici ako danas sjednem u GOLF 2 mogu reci da GOLF 7 ne valja pol kurca jer je GOLF 2 istruno cijeli.

 

Tvoji novci kupi kaj hoces kao i svaki na ovom forumu ali to kaj ti ne vjerujes ryzen platformi nema veze sa stvarnim stanje stvari niti sa novcima nego sa logikom i zdravim(kriticnim) nacinom razmisljanja.

 

A ova tvoja zadnja recenica je mentalitet na razini 10 godisnjaka (nije bitno kaj se radi o Intelu).

 

Zato sto mi vise odgovara intel? Fala bogu da cu dati pare za nesto sto mi odgovara... jel to tako lakse shvatiti ? i kak mislis kupi sto hoces, to je vec odavno obavljeno...

Ryzen 1600 je bio super, onda su bile price Ryzen 1600 je drek nasprem Ryzena 2600, sada cu price oba su drek nasprem 3600 i onda ce doci novi Ryzen i odjedom ce i ovaj biti drek... Pretpostavljam da su svi onda drek...

 

a ovo s golfom si u potpunosti pogodio, ako sam pruzio sansu necemu dva puta i oba puta me razocaralo, tesko da ce biti trece sanse... bilo to AMD, Intel, Nvidia ili bilo sto trece...

Mnogi su nekada kupovali Asrock ploce jer su bile odlicne za ulozeno dobiveno zadnje dvije serije kolko vidim podbacile su totalno i ne zelim im pruziti sansu i treci puta... dok god imam izbora...

 

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 19:01 (toxic).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
dad0r kaže...
toxic kaže...

Ryzen 1600, Ryzen 2600 proslo kroz mene i nisam bio dovoljno uvjeren da idem ponovo na Ryzena s time da sam imao i low budgeg b plocu i neki srednji malo jaci segment x470 ploce...

Nitko me ziv ne moze uvjerit da s Ryzenom 3600 bi imao isto sto i sada s Intelom jer to tako sigurno nije.

Ne vjerujem Ryzenovoj platformi u ovom trenutku i to je sve sto cu vise reci u ovoj temi.

 

Pa sad mozete vi do sutra imati 2000kn jeftiniji procesor i imati samo par % manje performansi ili nista, mene to apsolutno ne sekira... Ne vjerujem Ryzenu - sansu sam dao.

A Intel nek me slobodno pljacka ako sam zadovljan s onim sto mi nudi.

 

 

 

1600 i 2600 su drek u travi naspram 3600 na temelju starih prdilica zakljuciti da ovi novi ne valjaju nema smisla pogotovo ako jedno 98% ljudi djeli drugacije podjednako razmisljanje.Po tvojoj logici ako danas sjednem u GOLF 2 mogu reci da GOLF 7 ne valja pol kurca jer je GOLF 2 istruno cijeli.

 

Tvoji novci kupi kaj hoces kao i svaki na ovom forumu ali to kaj ti ne vjerujes ryzen platformi nema veze sa stvarnim stanje stvari niti sa novcima nego sa logikom i zdravim(kriticnim) nacinom razmisljanja.

 

A ova tvoja zadnja recenica je mentalitet na razini 10 godisnjaka (nije bitno kaj se radi o Intelu).

 

Zato sto mi vise odgovara intel? Fala bogu da cu dati pare za nesto sto mi odgovara... jel to tako lakse shvatiti ? 

 

 

Nije to uocpe problem prijatelju kupi si ti bilo sto no nemos tvrditi da zato on drugo ne valja.

 

Ja isto kupujem po potrebi i sta mi odgovara/treba to ne znaci da moram pljuvati drugu stranu i tvrditi da ne valja a u stvari valja itekako.

 

 

twice the pride double the fall
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dad0r kaže...
toxic kaže...
dad0r kaže...
toxic kaže...

Ryzen 1600, Ryzen 2600 proslo kroz mene i nisam bio dovoljno uvjeren da idem ponovo na Ryzena s time da sam imao i low budgeg b plocu i neki srednji malo jaci segment x470 ploce...

Nitko me ziv ne moze uvjerit da s Ryzenom 3600 bi imao isto sto i sada s Intelom jer to tako sigurno nije.

Ne vjerujem Ryzenovoj platformi u ovom trenutku i to je sve sto cu vise reci u ovoj temi.

 

Pa sad mozete vi do sutra imati 2000kn jeftiniji procesor i imati samo par % manje performansi ili nista, mene to apsolutno ne sekira... Ne vjerujem Ryzenu - sansu sam dao.

A Intel nek me slobodno pljacka ako sam zadovljan s onim sto mi nudi.

 

 

 

1600 i 2600 su drek u travi naspram 3600 na temelju starih prdilica zakljuciti da ovi novi ne valjaju nema smisla pogotovo ako jedno 98% ljudi djeli drugacije podjednako razmisljanje.Po tvojoj logici ako danas sjednem u GOLF 2 mogu reci da GOLF 7 ne valja pol kurca jer je GOLF 2 istruno cijeli.

 

Tvoji novci kupi kaj hoces kao i svaki na ovom forumu ali to kaj ti ne vjerujes ryzen platformi nema veze sa stvarnim stanje stvari niti sa novcima nego sa logikom i zdravim(kriticnim) nacinom razmisljanja.

 

A ova tvoja zadnja recenica je mentalitet na razini 10 godisnjaka (nije bitno kaj se radi o Intelu).

 

Zato sto mi vise odgovara intel? Fala bogu da cu dati pare za nesto sto mi odgovara... jel to tako lakse shvatiti ? 

 

 

Nije to uocpe problem prijatelju kupi si ti bilo sto no nemos tvrditi da zato on drugo ne valja.

 

Ja isto kupujem po potrebi i sta mi odgovara/treba to ne znaci da moram pljuvati drugu stranu i tvrditi da ne valja a u stvari valja itekako.

 

 

A ja sam rekao da je Ryzen 3600 sranje? alo, pa ti si sam rekao da su zadnja dva Ryzena bila drek...

 

Bnet: mNik987#2148
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jel ja to čujem da su 1600 i 2600 kenjola?
 
0 1 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Jel ja to čujem da su 1600 i 2600 kenjola?

 Ne, samo 1600.

2600 je ok, zato što ima 1600af za 100 eura.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 19:30 (DarthMarkus).
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
Rhodin kaže...

Sve se svodi na to da si ili AMD fanboy ili Intel fanboy ovdje...

Ako imas jedno pitanje je jel mozes biti ovaj drugi i obrnuto.

 

Rekao sam

imaš na raspolaganju dvije opcije slazes potpuno nove platforme

 

imas na opciju Ryzena 3900x ili 10700k iako je ovaj prvi za 300kn skuplji nebitno... konfu gradis na temelju onoga sto ti radis...

Nema mi smisla uzeti Ryzen 3900 za moje potrebe... i opet bi bilo da se uzeo Ryzen 3900 zasto nisi uzeo Ryzen 3600 jer na 4k nema veze...

 

ali ne razumijete da je apsolutno nebitno, bitno je da znas da u svakom trenutku se mozes pouzdat u procesor i njegovu namjenu bilo to gaming ili rad...

 

Ryzen 1600, Ryzen 2600 proslo kroz mene i nisam bio dovoljno uvjeren da idem ponovo na Ryzena s time da sam imao i low budgeg b plocu i neki srednji malo jaci segment x470 ploce...

Nitko me ziv ne moze uvjerit da s Ryzenom 3600 bi imao isto sto i sada s Intelom jer to tako sigurno nije.

Ne vjerujem Ryzenovoj platformi u ovom trenutku i to je sve sto cu vise reci u ovoj temi.

 

Pa sad mozete vi do sutra imati 2000kn jeftiniji procesor i imati samo par % manje performansi ili nista, mene to apsolutno ne sekira... Ne vjerujem Ryzenu - sansu sam dao.

A Intel nek me slobodno pljacka ako sam zadovljan s onim sto mi nudi.

 

 

 a svatko ima svoj izbor, netko kupuje hardver po izgledu, a netko po vjerovanju 

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

toxic

S cim te tocno razocarao Ryzen, ako se smije znati? Zaboravio sam o cemu se radilo. Problem bio u maticnoj, RAMima, kompatibilnosti, naponu, bootanju Windoza..??

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

toxic

S cim te tocno razocarao Ryzen, ako se smije znati? Zaboravio sam o cemu se radilo. Problem bio u maticnoj, RAMima, kompatibilnosti, naponu, bootanju Windoza..??

Dakle ovi rami koje imam u trenutku kad sam ih kupovao nisu bili budget rami... jedna plocica cca 1000kn nesto sitno manje dakle 1800kn negdje otrpilike dao za rame a u to vrijeme sam kupovao Ryzena 1600 s b350 plocom...

Nikako ali nikako niti s jedinim biosom postavkama itd nisam mogao doci na default takt niti blizu, probao sam i one dedicirane alate i slicno, nista.

Druga shama kod Ryzena 1600 je sto mi je jednostavno bio prenizak klok 3.8ghz max ja mislim i odredenim momentima slab proc u odnosu na konkurenciju, b350 ploca nije imala dovoljno utora za ventove a kada sam ih serijski spajao nisu radili kako treba.

Nabavio sam Ryzena 2600 s istom plocom i takt sam uspio povisit s 2600 na 2800mhz zatim sam nabavio x470 plocu i tu je ram radio na 2933mhz i to je to... da doslo mi je da kupim novu memoriju itd... ali opet banana....

kasnije s vremenom sam vidio da me x470 ploca ako i ostanem na njoj nece zadovoljiti kao sto vidis trenutno imam 2 x nvme a ona je imala samo 1 utor.. Dodatno bilo me strah uzeti 3900x i staviti na tu plocu radi nesto losijeg VRM-a...

 

Sol na ranu je bilo sto je kolega s i5 8600k kada sam krenuo igrati MP a ima istu grafu ko i ja na 1440p dobivao drasticno bolji low fps i avg fps. COD, Apex legend itd.. 

 

U trenutku kupnje intela 10700k malo je falilo ali zaista malo da odem na novu plocu i najaceg dostupnog Ryzena ali s obzirom na gore navedene cinjenice nisam htio riskirati..

Sto se dogodilo? Dakle prvo paljenje faking Intela rami rade kako su trebali raditi prvog dana... nakon par dana s malo povisenim naponom rade na 3600mhz iako ne vidim poseban gain ali rade a to je ono bitno, da sve radi onako kako treba radit bez prevelikih sranja i kemijanja...

 

Puno previse restartanja i zivaca je otislo na prvu seriju Ryzena... da trebao sam kupiti B-die rame ali meni su se ovi dopali i svidali u tom trenutku... to je ono kupi Ryzena ali pazi koju memoriju, pazi ovo, pazi ono... nikad kraja tome...

 

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

toxic

S cim te tocno razocarao Ryzen, ako se smije znati? Zaboravio sam o cemu se radilo. Problem bio u maticnoj, RAMima, kompatibilnosti, naponu, bootanju Windoza..??

 Tak svejedno, ima ljudi koji su bili nezadovoljni.

Prvi Ryzeni su davali više jezgri bili dosta lošiji od Intela, drugi su stigli razliku, treći tek bili "jako blizu".

Jedva čekam 08.10. i da se više riješe sve nedoumice oko "velike nadmoči intela".

 

Toxic je negdje pisao o RAM koji nije radio ni na 3000MHz, a bio je 3200 Cl14 ili 3600 CL16, zaboravio sam.

 

Ja sličnih problema na B450 Tomahawk Max nisam imao sa ovim RAM-om, ali nije on prvi koji je rekao na starijim i drugim pločama da se desilo.

 

EDIT: al eto čovjek i sam odgovorio, da ne glumim odvjetnika :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 10:02 (Rhodin).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Di nam je Petko nema ga nikako jel se vratio sa produzenog godišnjeg.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
The_Fichek kaže...

toxic

S cim te tocno razocarao Ryzen, ako se smije znati? Zaboravio sam o cemu se radilo. Problem bio u maticnoj, RAMima, kompatibilnosti, naponu, bootanju Windoza..??

Dakle ovi rami koje imam u trenutku kad sam ih kupovao nisu bili budget rami... jedna plocica cca 1000kn nesto sitno manje dakle 1800kn negdje otrpilike dao za rame a u to vrijeme sam kupovao Ryzena 1600 s b350 plocom...

Nikako ali nikako niti s jedinim biosom postavkama itd nisam mogao doci na default takt niti blizu, probao sam i one dedicirane alate i slicno, nista.

Druga shama kod Ryzena 1600 je sto mi je jednostavno bio prenizak klok 3.8ghz max ja mislim i odredenim momentima slab proc u odnosu na konkurenciju, b350 ploca nije imala dovoljno utora za ventove a kada sam ih serijski spajao nisu radili kako treba.

Nabavio sam Ryzena 2600 s istom plocom i takt sam uspio povisit s 2600 na 2800mhz zatim sam nabavio x470 plocu i tu je ram radio na 2933mhz i to je to... da doslo mi je da kupim novu memoriju itd... ali opet banana....

kasnije s vremenom sam vidio da me x470 ploca ako i ostanem na njoj nece zadovoljiti kao sto vidis trenutno imam 2 x nvme a ona je imala samo 1 utor.. Dodatno bilo me strah uzeti 3900x i staviti na tu plocu radi nesto losijeg VRM-a...

 

Sol na ranu je bilo sto je kolega s i5 8600k kada sam krenuo igrati MP a ima istu grafu ko i ja na 1440p dobivao drasticno bolji low fps i avg fps. COD, Apex legend itd.. 

 

U trenutku kupnje intela 10700k malo je falilo ali zaista malo da odem na novu plocu i najaceg dostupnog Ryzena ali s obzirom na gore navedene cinjenice nisam htio riskirati..

Sto se dogodilo? Dakle prvo paljenje faking Intela rami rade kako su trebali raditi prvog dana... nakon par dana s malo povisenim naponom rade na 3600mhz iako ne vidim poseban gain ali rade a to je ono bitno, da sve radi onako kako treba radit bez prevelikih sranja i kemijanja...

 

Puno previse restartanja i zivaca je otislo na prvu seriju Ryzena... da trebao sam kupiti B-die rame ali meni su se ovi dopali i svidali u tom trenutku... to je ono kupi Ryzena ali pazi koju memoriju, pazi ovo, pazi ono... nikad kraja tome... 

RAMe koji si otpocetka imao su ovi iz potpisa, Adata 16 GB DDR4 3000MHz XPG Dazzle? Ja sa Adatom isto imam malih problema na X370 Crosshair VI, isto s Ryzen 1600, isto koji ne ide preko 3.8Ghz, ali to mi je sve oke. Sa G.Skill nije bilo apsolutno nikakvih problema, imam ih jos, a ove imam radi malo RGBa (nikad nisam mislio da cu to rec, al jbg). Ove cu ionako prodati kada izadje novi Ryzen, tako da nema veze ako su u kompu jos par mjeseci.

 

Problem koji imam je isto restartanje, ali zahvaljujuci post codeu znam kad ce mi restartat :D Kazem, meni osobno ne smeta puno, vrlo rijetko zna biti random i dogadjalo se vise kad sam OCao memoriju. Tek kad sam kupio kuciste sa staklom i stavio na stol je odma bilo jasno zasto, iako su testovi na OC 3466 redovno prolazili lol.

 

Ta Adata XPG DT4koju trenutno imam je proizvedena par godina nakon CH6 kao i hrpa XPG proizvoda koji su vjerujem proizvedeni za novije maticne, ako zelis 100% stabilnost. Vjerujem da je tvoja XPG Dazzle tu negdje proizvedena kao i B350 koju si imao. Takodjer, ako zelis stabilnost, po meni je najbolji proizvodjac memorije G.Skill. Doslovce nikad nisam vidio da se itko zali na G.Skill memoriju, bilo jeftinu ili skupu i to im je glavna prednost jer si miran sve da kupis one Aegis modele (par frendova ih ima na 550kn maticnama i rade super).

 

Ovo s i5-8600K ne znam sto te cudi, naravno da ce naclockan biti brzi za gaming cak i usporedno vs. 3600. O tome ja mislim u ovoj temi nikad nije bilo dvojbe. i5 8600K je dugo bio i dosta skuplji pa i dan danas je ustvari osjetno skuplji u kombinaciji sa Z plocom vs. Ryzena, ali ako si spreman platit zasto ne.

 

Napocetku je bilo jako puno govora da Ryzen nije za ljude koji zele plug n play. Danas je to sredjeno sa 3000 serijom jer prakticki imas autoOC i svakojake automatske postavke. B550 se predugo cekala, ali jbg. Sa X470 si se izgleda zeznuo jer ima i B450 sa 2x NVMe utorima, ali jbg. Vjerujem da bi bio skroz zadovoljan sa B450 TUF Pro ili MSI Tomahawk, ali sta je tu je. Evo ja danas postom saljem pwm splitter kabel jednom liku s B450 TUF pa mogu javiti hoce li mu raditi :D Meni taj kabel radi i na FM2+ ploci. Izgleda da te posralo s tim. Nadam se da nisi valjda imao Gigabyte X470 Elite ili tako nesto. To je u rangu ispod spomenutih B450 i mozda cak na razini nekih A520 danas x)

 

B-die se ne isplati, previse hypea je bilo, tada valjda nije bilo dovoljno novosti u HW svijetu pa se spamalo s tom memorijom.

 

Btw. za prosirenje NVMe SSDva imas ovakve stvari: https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20200921003210&SearchText=nvme+adapter

Treba iskoristit te PCIE stazice i utore na maticnoj da ne stoje za dzabe tamo :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 10:37 (The_Fichek).
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tako sam se i ja nervirao, koju memoriju kupit, na kraju uzeo najpovoljniji 2x 16GB 3200MHz kit sa pasivnim hladnjakom,

i radi bez problema - nije da se to moglo zavrsiti obratno, sa BSOD-ovima i cold-boot bug-om, al nekad treba imati malo srece.

 

Ploca isto nista posebno, zelio sam samo da ima Wifi, dva komada NVMe M.2 ulaza, i da nema nikakav vent na sebi.

https://geizhals.at/?cat=mbam4&xf=11924_2%7E4400_Mini-ITX

 

I jos uvjek je najpovljnija B450-I, ne isplati se za 10€ manje kupiti B350-I, da je razlika veca, bila bi zanimljiva.

A B550 ploce jos nisu postojale, a ni ne primaju drugu generaciju Ryzen procesora.

 

Treba bit objektivan i ne kupovat ono sto mu ne treba. Cemu FullATX ploca sa 8x SATA konektorima,

kad znas da ces koristiti 1 ili 2. Ili 3x PCI-e 16x, a znas da ti treba samo za jednu grafiku, eventualno

za WIFI karticu, ako je vec nemas na ploci.

 

Jos sam dobro i prosao, tad je ploca bila povoljnija nego danas.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

B-Die je po svemu što sam čitao bila stabilnija, ali za što? Ako je RAM 3200 CL14, onda radi kao 3200 CL14, B-Die je eventualno omogućio da ga koristiš kao 3600 CL-18, ili nešto, dok bi se nešto drugo možda raspalo.

 

Ja sa rižom imam iskustva od proljeća osobnog, te znam kako sam uzeo ploču, RAM i CPU za 3200kn. Ovo iz potpisa. Ušao u BIOS, upalio profil, RAM radi bez problema. OC profil radi bez problema, ručni oc mi je prošao all core 4570 MHz ili nešto tako, čudo jedno, raspravljali smo već rtu na temi, 4600 all core mi se kršio.

Iskreno, nemam potrebe za time, vratio sam sve osim XMP profila na default.

 

Ovo ostaje klincima za igru, čekam Zen3 da sebe malo pojačam. Iskreno, od kako se ovo desilo, Intela više ne gledam. Fakat sam zadovoljan.

 

Intel pak ima svojih prednosti - godinama stari i7 4790 sam sa H-97 pločom i 16 GB DDR3 1866 RAM prodao za nešto ispod 2000kn, dodao cca 200€ i imam novi komp sa x godine garancije. Ryzenu cijena puno brže pada, sam AMD ju ruši jer brzo izdaje sve jače procesore. Intelu cijena stoji, ali rekao bih podjednako radi provjerene kvalitete, koliko i činjenice da godinama nisu izdali novi proizvod. Maltene 10 godina isti 4/8 i7 nude i obečavaju 10nm.

 

AMD je razvalio, a tek sad za koji dan/tjedan će se vidjeti koliko.

 

Intel trenutno ima vodstvo u desktopu u igrama i pokojoj aplikaciji. Po meni jako malu prednost i teško ju je opravdat financijski napram gaina u igrama. Puno više se isplati uložit u bolju grafu nego u intel. Doduše prodajni podaci a ovu godinu pokazuju da sve više ljudi to shvaća. Da nema OEM partnera (koji isključivo intel ugrađuju) mislim da bi Intelu bilo grdo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma eto samo 8.10 da svane i ja se toplo nadam da ce ryzen, napokon razguziti intel u svim segmentima.Vec je prošlo 4 godine kako nisam kupio novi pc procesor, mbo.Mbo pomalo odlazi u vječna lovišta, a ne isplati mi se mjenjati je nek izdrzi do 1 mjeseca iduce godine.To je to bar se nadam da ce tako biti pa da i ja ryzena sa razlogom piknem.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sto se cijena tice, proslo ljeto CH6 oko 120 eura (jedan dan 100 eura u CU). Tokom cijele godine u CU u vise navrata X370 Extreme oko 150 eura, evo dan danas je dostupna za 130 eura lol: https://www.computeruniverse.net/de/search?query=ASUS%20ROG%20CROSSHAIR%20VI%20EXTREME Samo zvuk na njoj vrijedi 30-40 eura. Kome treba za water loop dusu dalo. Ima dam se kladit 2x vise elektronike nego neka B350/450/550. Ryzen 3600 vrlo cesto 159 eura. Danas je Micron E-Die, odnosno Crucial Ballistix tolko jeftin, a recimo clocka se na B550 preko 4000Mhz ez. Eh da, dealova kolko hoces od igara do cashbacka. Najnovija prilika je kupit u nekim EU ducanima (sve pise na https://us.msi.com/Promotion/back-to-school-2020-1, za npr. njemacku staviti de. na pocetku, ima i za neke druge EU zemlje) MSI maticnu + Ryzen proc, ako hoces i kuciste, cooler, monitor i dobis povrat love. Npr. B550 Gaming Edge + Ryzen 3600, dobis 50 eura nazad, ako kupis do kraja 10.mj :)

 

Tako da, to su te neke čari Ryzena po meni, samo treba znati pogodit deal i imati volje poigrati se s postavkama te naravno dobro istraziti prije kupnje, ali to je nekako normalno u danasnje doba gdje svako sranje ima ocijenjivanje sa zvjezdicama i user reviewove.

 

Mislim da je otpocetka bilo jasno da je Intel bolji za plug n play, ali em ga preplatis (nikakva uvreda, realno skoro svaki komad elektronike se danas preplati) em te jebe s tim otkljucanim i zakljucanim stvarima. Mene osobno to puno vise nervira nego random restart memorije jednom u par tjedana, makar sam tocno znao sto cu dobiti s njom, ali nisam mogao odoljeti onom cyber mondayu ili sta je vec bilo. Uostalom mogu je bezbrizno prodati i imam sa strane drugu memu.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zašto mislite da će Amd ponudit neki space shuttle za Am4?
Socket ide u povijest, ispoštovat će neki sitni rast i zatvorit socket.
Ovi 3000 se odlično prodaju malo dignu taktove na 5000 seriji i ljudi sretni.
Čitam neke strane forume lupeta se 25% brži ipc, 5ghz,a da ne pričam neke prijašnje najave da će bit 1 jezgra 2 dretve za 100$.
Kak da ne samo sanjajte.
Pa nisu tako blesavi da na mrtvi socket bubnu 20% brži ipc, pogotovo šta nisu nagaženi od strane Intela.
Šta će ostat za am5 50% brži ipc?
Do sada su igrali na jezgre, a od sada će na ipc jer imaju sličan kao i Intel.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 11:28 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nema niceg posebnog od dizanja taktova, vidis po 3600XT, 3800XT. Rjesit ce nadam se latencije s CCXovima i to im je dosta, ali posto ipak zajebavaju s B550 i X570 plocama ocekuje se i IPC napredak. Da te ploce podrzavaju sve Ryzen serije onda bi i sitan rast kako kazes bio oke, ali ovako se ipak ocekuje nesto vise, pogotovo sada kada se prica o CPU bottlenecku bio istinit ili ne, ali takve vijesti cine potraznju za jacim CPU.

 

Valjda mislis 1 jezgra 4 threada? O tome se odavno prica, ali ne za Zen2, nego Zen3 kojeg su tada zvali 5000 serijom pa su sada neki pomjesali loncice, tj. ne povezuju s razumijevanjem :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 11:27 (The_Fichek).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice