AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.056.237
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Nista momci, bojkotiramo 4000 i cekamo 5000 koji ce vjerojatno imat 4 threada po jezgri i podrzan DDR5. U medjuvremenu moze neki 3000. Jos da Intel izbaci svoje cudo 10. generacije i svi sretni.

 Iskreno, više me zanima 4xxx od sljedećih gen, ali kako sam rekao, čekam testove

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bastard2000 kaže...

 Ajme koje plakanje, a zadnjih 10g i 397 iteracija Intelovog prakticki istog socketa i čipseta nisu spomenuli, ali bitno da sad kad je AMD dao perfomasne procesora od 400$ za 120 da se u svakoj drugoj recenici spominje , garbage, stupid, crap. Odvratan video, vjerovatno i placen od strane Intela.

Amd nam je ušparao skoro 300$ na procesoru i sad je odjednom problem što 4 generacija nece ici na starije ploce. TD od mene za Hardware Unboxed.

Zapravo 200$ morate uzeti novu ploču

 

 Ili nisi pogledao cijeli video, ili ne kužiš dovoljno engleski, reci što je?

 

A ovo da su plaćeni od intela - veliki LOL, otkad je izašao ryzen ga ful promoviraju i preporučuju.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma gle, velim, znam svakakvih primjera, ali najgore su prošli oni koji su uzeli relativno nedavno B450 i 1600AF, koji je super kombinacija, ali bio je jeftin, relativno Ok, i taman prežive do izlaska 4000 serije, što je bio krajnji cilj.

Da je bilo B550 ploča dostupnih, vjerojatno bi uzimali to.

Sad i dalje imaju "relativno Ok" kombinaciju, ali od prvog dana je bio plan R5 ili R7 4x00, a relativno OK kombinacija je sad neto što se neće nadograđivat, već prodavat.

 

Al ono, to je kad radiš račun bez krčmara...

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zasto je ovo problem ? Ovakvi likovi + community mozda natjera AMD da nesto napravi u vezi toga, uvijek postoji onaj plan B...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Plan B je čekat da se situacija rasplete i onda kupit po trenutnim potrebama ili ostavit kako jest.

Na žalost puno ljudi je pretpostavljalo i puno partnera je prosvjedovalo. Ja samo ne kužim koja je razlika MSI-u jel netko kupi NJIHOVU B450 ili b550, odnosno, 470X ili 570X .

Da, pojedini timovi koji su razvijali pojedinu ploču imaju od toga više štete ili koristi, ali dioničarima bi trebalo biti svejedno, margina je relativno slična, odnosno "dobro je dok ne kupe od konkurenta".

Kužim da je malo loše kad razvijaš novi BIOS, chipset, dizajniraš ploću i uložiš svašta u nju, a svi ti kupuju 2 godine staru koja je i dalje super, ali da je za Intel odavno bi bila za otpad, ali tako je to u AMD svijetu, barem bilo do sada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ajde Stjepko zasrali su ga i to je činjenica. Kod Intela bar znaš da na istom socketu više od 2 serije nećeš dobit, al u ovom slučaju su se morali davno prije izjasnit da 4xx i 3xx chipseti neće podržavat Zen 3, jer jako puno tih ploča je kupljeno s vrlo osnovanom pretpostavkom da će bit izvediva nadogradnja na Zen 3.. 

Ako Zen 3 stvarno bude tolika zvijer nije greda ni kupit neku B550 ploču, sigurno će ih bit kvalitetnih i u svim rasponima cijena, al to ne mijenja činjenicu da su malo ispali shupci. 

 

btw. Intel pao na ispod 10% udjela u zadnjem tjednu(mindfactory), zanimljivo da AMD ni dok je najveće škartove prodavao nije pao toliko nisko u prodaji..

ansha: Pomelo te
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znam da je OT, ali čemu je ovaj Bastard dobio crveni i suspenziju? Prošao sam nabrzinu kroz poruke koje su na profilu, uglavnom u Tech temama baš poput ove i ne vidim ništa vrijedno suspenzije, tu i tamo koja malo jača riječ u poruci, no ništa što bi bilo za suspenziju. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 22:25 (JozoBozo121).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
The_Fichek kaže...

Nista momci, bojkotiramo 4000 i cekamo 5000 koji ce vjerojatno imat 4 threada po jezgri i podrzan DDR5. U medjuvremenu moze neki 3000. Jos da Intel izbaci svoje cudo 10. generacije i svi sretni.

 Iskreno, više me zanima 4xxx od sljedećih gen, ali kako sam rekao, čekam testove

Trebao bi bit pomak kao sa Zen+ na Zen2.. CCX na 8 jezgri ustvari nebi trebalo bit nesto spektakularno, ali budemo vidjeli da.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...

Ajde Stjepko zasrali su ga i to je činjenica. Kod Intela bar znaš da na istom socketu više od 2 serije nećeš dobit, al u ovom slučaju su se morali davno prije izjasnit da 4xx i 3xx chipseti neće podržavat Zen 3, jer jako puno tih ploča je kupljeno s vrlo osnovanom pretpostavkom da će bit izvediva nadogradnja na Zen 3.. 

Ako Zen 3 stvarno bude tolika zvijer nije greda ni kupit neku B550 ploču, sigurno će ih bit kvalitetnih i u svim rasponima cijena, al to ne mijenja činjenicu da su malo ispali shupci. 

 

btw. Intel pao na ispod 10% udjela u zadnjem tjednu(mindfactory), zanimljivo da AMD ni dok je najveće škartove prodavao nije pao toliko nisko u prodaji..

 

Vau

 

JozoBozo121 kaže...

Znam da je OT, ali čemu je ovaj Bastard dobio crveni i suspenziju? Prošao sam nabrzinu kroz poruke koje su na profilu, uglavnom u Tech temama baš poput ove i ne vidim ništa vrijedno suspenzije, tu i tamo koja malo jača riječ u poruci, no ništa što bi bilo za suspenziju. 

 

Jer je 86. dupli profil stjapanja.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
Jakovp kaže...
The_Fichek kaže...

Nista momci, bojkotiramo 4000 i cekamo 5000 koji ce vjerojatno imat 4 threada po jezgri i podrzan DDR5. U medjuvremenu moze neki 3000. Jos da Intel izbaci svoje cudo 10. generacije i svi sretni.

 Iskreno, više me zanima 4xxx od sljedećih gen, ali kako sam rekao, čekam testove

Trebao bi bit pomak kao sa Zen+ na Zen2.. CCX na 8 jezgri ustvari nebi trebalo bit nesto spektakularno, ali budemo vidjeli da.

Kako ne, to je trenutno najveći bottleneck zen arhitekture i razlog zašto nisu na vrhu gaming benchmarka (iako na svemu ostalom jesu više manje, barem svemu što je bitno).

 

I povrh toga, 10-15 posto veći ipc i klokovi, pa kad zbrojiš sve to dobiješ jako lijep paket.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Osobno, meni je svejedno. Uskoro ce biti tri godine kako sam na ryzenu prve generacije i kupiti cu sve novo kada mi zatreba.

Doduse, nisam nesto ni bio u toku. Mislio sam da je zen2 zadnji koji ce ici na am4.

Mada ne bi bilo lose da b350 podrzava zen3, jer nikada ne trosim vise no sto je potrebno .

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
The_Fichek kaže...
Jakovp kaže...
The_Fichek kaže...

Nista momci, bojkotiramo 4000 i cekamo 5000 koji ce vjerojatno imat 4 threada po jezgri i podrzan DDR5. U medjuvremenu moze neki 3000. Jos da Intel izbaci svoje cudo 10. generacije i svi sretni.

 Iskreno, više me zanima 4xxx od sljedećih gen, ali kako sam rekao, čekam testove

Trebao bi bit pomak kao sa Zen+ na Zen2.. CCX na 8 jezgri ustvari nebi trebalo bit nesto spektakularno, ali budemo vidjeli da.

Kako ne, to je trenutno najveći bottleneck zen arhitekture i razlog zašto nisu na vrhu gaming benchmarka (iako na svemu ostalom jesu više manje, barem svemu što je bitno).

 

I povrh toga, 10-15 posto veći ipc i klokovi, pa kad zbrojiš sve to dobiješ jako lijep paket.

Lijep paket, ali mi se cini to sve skupa prenahajpano. Zivi bili pa vidjeli. O uspjehu Zen3 zavisi i kolko ce bit pomaknuta proizvodnja DDR5 i samim time Zen4.. Ustvari uspjeh zavisi i o cijeni B550 ploca..

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
Jakovp kaže...
The_Fichek kaže...
Jakovp kaže...
The_Fichek kaže...

Nista momci, bojkotiramo 4000 i cekamo 5000 koji ce vjerojatno imat 4 threada po jezgri i podrzan DDR5. U medjuvremenu moze neki 3000. Jos da Intel izbaci svoje cudo 10. generacije i svi sretni.

 Iskreno, više me zanima 4xxx od sljedećih gen, ali kako sam rekao, čekam testove

Trebao bi bit pomak kao sa Zen+ na Zen2.. CCX na 8 jezgri ustvari nebi trebalo bit nesto spektakularno, ali budemo vidjeli da.

Kako ne, to je trenutno najveći bottleneck zen arhitekture i razlog zašto nisu na vrhu gaming benchmarka (iako na svemu ostalom jesu više manje, barem svemu što je bitno).

 

I povrh toga, 10-15 posto veći ipc i klokovi, pa kad zbrojiš sve to dobiješ jako lijep paket.

Lijep paket, ali mi se cini to sve skupa prenahajpano. Zivi bili pa vidjeli. O uspjehu Zen3 zavisi i kolko ce bit pomaknuta proizvodnja DDR5 i samim time Zen4.. Ustvari uspjeh zavisi i o cijeni B550 ploca..

 

Da, nadam se da neće pretjerati s cijenama za B550 iako nisam baš optimističan.

 

Za Zen 4 se nagađa SMT4 i još malo veći ipc, možda L4 cache i 2.5D ili 3D stacking ali iskreno to mi sve zvuči puno manje zanimljivo od Zen 3.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa sto fali nekoj x570, do 9 mjeseca ce joj cijena pasti.Sad ih ima za 1200kn to uopce nije skupo, a imas dobru mbo.Evo npr najjeftinija msi x570 Pro - A zar je to losa mbo.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Pa sto fali nekoj x570, do 9 mjeseca ce joj cijena pasti.Sad ih ima za 1200kn to uopce nije skupo, a imas dobru mbo.Evo npr najjeftinija msi x570 Pro - A zar je to losa mbo.

 

Je, jedna od gorih klik

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ne znam onda neku gdje je zlatna sredina.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Ne znam onda neku gdje je zlatna sredina.

 Asus X570-P, 1400kn i solidna ploca.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zanimljiv je taj msi ako nisi izabrao iz top ponude.Odmah si se sjebao, imam msi gtx armor prava mala grijalica.Zamjenio pastu nakon isteka garancije, nije proslo malo kao da nista nisam ni uradio.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 23:42 (dreadmoore).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Zanimljiv je taj msi ako nisi izabrao iz top ponude.Odmah si se sjebao, imam msi gtx armor prava mala grijalica.Zamjenio pastu nakon isteka garancije, nije proslo malo kao da nista nisam ni uradio.

 

Pa kao da je MSI jedini, svaki proizvođač radi isto, kupi najjeftinije gigine wf2 grafe bit će tople, kupi one asus dual/tuf grafe bučne i tople... Koliko para toliko muzike.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2020 0:03 (ibme74).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Ne znam onda neku gdje je zlatna sredina.

Problem je sto solidna X570 oko 1500kn ima VRM i 95% featura kao solidna B450 za 900kn. 600kn placas chipset, ventilatorcic na njemu i PCIe4. Meni to izgleda kao da kupujem Z plocu za overclock Intela. Btw. PRIME X570-P ima ocajno male hladnjake. B450 TUF Pro ima daleko bolje hladnjake. Jednostavno tuzno kolko trebas platit za kurac od ovce, da podrzava "nove tehnologije" lol.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vrijeme radnje: bliska budućnost.

Autor: zadovoljni klijent.

 

logic sense of no sense.
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Asus-Z170-A plocu za ovaj intel platio sam mislim oko 800Kn a mozda i 1000kn nesjecam se. Uglavnom bio je dobar izbor.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2020 7:10 (dreadmoore).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne znam kako si i kad kupio, no ja se sjecam da je 2016. najjeftinija ATX Z170 bila oko 1100kn, sto se Asusa tice pocevsi od Z170-K. Nova Z170-A je bila oko 1250kn pa sam sav sretan bio uzeo Ranger na akciji za 1320kn. Danas da uzimam Z390 ili koja je vec aktualna nemam pojma sta bi uzeo, ali to je offtopic..

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kupio 2016 ja mislim u 7-8 mjesecu.Pa i sad kad budem prelazio na ryzen, mislim da cu asus odabrati.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2020 8:58 (dreadmoore).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ne znam kako si i kad kupio, no ja se sjecam da je 2016. najjeftinija ATX Z170 bila oko 1100kn, sto se Asusa tice pocevsi od Z170-K. Nova Z170-A je bila oko 1250kn pa sam sav sretan bio uzeo Ranger na akciji za 1320kn. Danas da uzimam Z390 ili koja je vec aktualna nemam pojma sta bi uzeo, ali to je offtopic..

 Hero bio 1600 kn. MSImate ČAK sitno ispod 1000. Kupio obje.

 

Strašno koliko su otišle gore.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2020 9:10 (DarthMarkus).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

dreadmoore Kupio novo ili polovno? Ja sam bas tada isto kupio.

 

DarthMarkus Moguce da se ja sjecam samo cijene Asus Z170 jer sam te pikirao.. MSI i Giga lako moguce da su bili blize 1000kn da.

 

Bas gledam kolko su teski Asusovi BIOSi sa zadnjim Ryzenom. B450 TUF zadnji BIOS 9.5MB, X370 Prime, CH6 10.3MB, X470 14.7MB.. 16MB je kapacitet kao i kod vecine, makar ima ploca i sa 8MB.. Smjesno je i tuzno da je MSI na webu obecao da ce s MAX plocama podrzati sve buduce AM4 proizvode. Tomahawk B450 MAX trenutno ima 14.6MB BIOS, sto nije ni pola od njihovih 32MB kapaciteta.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma novo kakvo polovno, iskreno sto se tice hw za pc gledam da je novo iz shopa.Malo vise platis ali znas da si samo ti koristio, te kako si se odnosio prema hw.
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

dreadmoore Kupio novo ili polovno? Ja sam bas tada isto kupio.

 

DarthMarkus Moguce da se ja sjecam samo cijene Asus Z170 jer sam te pikirao.. MSI i Giga lako moguce da su bili blize 1000kn da.

 

Bas gledam kolko su teski Asusovi BIOSi sa zadnjim Ryzenom. B450 TUF zadnji BIOS 9.5MB, X370 Prime, CH6 10.3MB, X470 14.7MB.. 16MB je kapacitet kao i kod vecine, makar ima ploca i sa 8MB.. Smjesno je i tuzno da je MSI na webu obecao da ce s MAX plocama podrzati sve buduce AM4 proizvode. Tomahawk B450 MAX trenutno ima 14.6MB BIOS, sto nije ni pola od njihovih 32MB kapaciteta.

 Je, entry je stvarno bio entry, muško muško, a ženski žensko

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nemam pojma onda di si kupio, preko firme ili na akciji mozda? Ja sam prilicno siguran da su bile one cijene u HR u to doba.

 

High-end B550 izgledaju sexy: https://www.techpowerup.com/266760/assortment-of-five-amd-b550-premium-motherboards-pictured Taichi ima PCB armor/pasivni hladnjak prek pola maticne.

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Nemam pojma onda di si kupio, preko firme ili na akciji mozda? Ja sam prilicno siguran da su bile one cijene u HR u to doba.

 

High-end B550 izgledaju sexy: https://www.techpowerup.com/266760/assortment-of-five-amd-b550-premium-motherboards-pictured Taichi ima PCB armor/pasivni hladnjak prek pola maticne.

 oof, natjerat će me na nemoralne radnje izgledajuć ovako

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice