AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU izdvojena tema

poruka: 1.636
|
čitano: 428.981
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Maknut je jer je pljuvao po AMD u i  to je to.

Admin je očito korisnik AMD platforme, samo je čekao prijavu nekoga sličnog razmišljanja zaostalog znanja o bilo kakvom hardveru a prije svega životu.  Ovo je čist primjer principa!

Pisao AMD velikim da ne dobijem ban. 

Da ne bude ni trolanje, nabavio sam 7600x.

Hoće li asrock prom rs biti dobar izbor??

Admine  XXX-man kako god ti točno nick bio očito je da nisam ja jedini koji smatra da je *eronja neopravdano zaradio ban. Onda ti ne budi *eronja pa banaj po redu ekipu koja krši pravila.

U suprotnom se povuci i pusti sve k jarcu jer je forum odavna poprilično prodao sa kvalitetnim sadržajem. Kako fali ekipa dobri stari Ansha!!!!

Bero
Moj PC  
7 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Bero koji Asrock b650 misliš ili x670??

Predpostavljam B650 jeli?!  Jako dobro ocjenjena mbo kako sam gledao dok sam sebi kupovao, ja sam išao na Asus b650 tuf wifi, no bios im je u banani, i dalje koristim stari bios, novi mi je mušičav jako bio, oc/pbo postavke jednostavno nisu prolazile na nnovome

10 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Dap b650 slučajno nisam naveo...

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Uzeo bi je bez razmišljanja ako je cijena ok

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Boze sto serete! Pa nije odletio sto je rekao nesto protiv AMD, nismo vrtic!

 

Covik naprosto lose komunicira, al to ne mijenja da ima znanje i pomaze kolegama.

 

Eto cak je nabavio AMD proc da pokaze racionalnost, no mozda je ipak pokazao da je trazio izliku za popljuvat nesto s tim jacim argumentom.

 

Posto nas cita, nek se vrati i bude normalan forumas, a ne neki tech krizar!

Nek smanji dozivljaj i objasnjavanje materije svim budalama kojima dokazuje suprotno.

 

Kolega, opusti se i uzivaj u grafi, za to ne treba 4090 da mi mislimo kako si manga. ocito nesto znas o HW.

 

Odrastao si, i mozes biti kvalitetan forumas, mrvu se potrudi, a drugi nek ga ne loze i sve 5.

 

Lp

 

 

fade to gray
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2023 17:12 (metallic).
Moj PC  
5 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Bero_ng95 kaže...

Dap b650 slučajno nisam naveo...

Ako se budeš htio mijenjati za Asusa javi se 

10 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Nismo vrtić??

Daj molim te na ovo ti šutit nemogu jer sam ponoć uglavnom i dobio od ekipe iz vrtića kako ja tako i neko moj. Svi ostali qrcem moduli niste. A po komentarima koliko ih je zaslužilo ban znaš i sam Al ko *izda šutiš. Ako želiš ko sve dolje navedeno onda su pravila jednaka za sve. A zašto je išao na soluciju 7900x3d je logična em je bio top 3 cpu em je trošio ko upaljač a on ograničen napajanjem 750w

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
metallic kaže...
o.

 

Kolega, opusti se i uzivaj u grafi, za to ne treba 4090 da mi mislimo kako si manga. ocito nesto znas o HW.

 

Odrastao si, i mozes biti kvalitetan forumas, mrvu se potrudi, a drugi nek ga ne loze i sve 5.

 

Lp

 

 

Cudno bi bilo da ne zna kolko je na forumu (vjerovatno i ostalima), ta 4090tka sluzi samo za bench i nist vise...

Pravi se da sve zna, da je njegov R5 5600 najbolji procesor na planeti i bolji od tamo nekog X3Da, jos mu je cudno kak njegov 5600 ide tak visoko a ne zna da ima B2 verziju koja kod SVAKOG ide jako dobro (jedino su normalni skuzili da PBO2=allcore u gamingu pa se ne zamaraju ta time).

 

Btw, jel netko slozio konfu sa onim 7900X3D iz malla ili se jos cekaju dijelovi ?

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

evo mene ovdje sam.

danas dosao MBO i RAM pa sam uglavinjao sve u kuciste i tocno mi je ovo zadnji PC sa vodenim hladenjem.

 

vece slike

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2023 22:04 (blackdevil).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Moj stigao u petak ali ploču moram čekati do drugog tjedna, AsRock B650E PG Riptide. A dobro, ko čeka taj dočeka.

blackdevil, zakaj ti se zamjerilo vodeno?

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2023 22:47 (vrinho).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

 ta 4090tka sluzi samo za bench i nist vise...

 

 

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Bero_ng95 kaže...

Nismo vrtić??

Daj molim te na ovo ti šutit nemogu jer sam ponoć uglavnom i dobio od ekipe iz vrtića kako ja tako i neko moj. Svi ostali qrcem moduli niste. A po komentarima koliko ih je zaslužilo ban znaš i sam Al ko *izda šutiš. Ako želiš ko sve dolje navedeno onda su pravila jednaka za sve. A zašto je išao na soluciju 7900x3d je logična em je bio top 3 cpu em je trošio ko upaljač a on ograničen napajanjem 750w

Bero bokte nista te nisam razumio.

Upotrijebi usput neki zarez, ne znam sto zelis poruciti, stvarno...

 

Vrtic ti je pomogao, ja sam *izda, ostali sute..? Wtf bro?

 

Pardon na offtopicu. Necu vise.

fade to gray
6 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

smijemo se amerima kako odlaze lagano u kurac, a ne vidimo da je i tako i kod nas i to na jednom BUG forumu koji je nekada bio meka za testiranja i cinjecine rasprave, pomaganja i razmjene ideja, a danas je samo jos jedan od cenzuriranih portala gdje vrijedi ona, "postujemo svacije misljenje dok god se slaze sa nasim"

 

taj korisnik je svaki post koji je napisao, podkrijepio cinjenicnim argumentima, ozivio vam je nekoliko tema, pokrenuo neke rasprave, pojedincima se nije svidjelo sto dobiva pozornost, narusava im mitove o voljenom hardveru i vjerovatno ga ne podnose zbog ko zna kojih privatnih, proslih razloga. 

to je ovo sto je dostupno i sto vidim, naravno da ako je dobio ban zbog nekih privatnih poruka, to je sasvim legitimno, ali ako je zbog postova koje vidimo, onda je to totalna glupost i mimo pravila foruma

 

bilo kako bilo, uzivajte u polu mrtvim temama i raspravama o jedno te istim prezvakanim postovima, i bojankama ramboxa koji zivi vjecno bez ijednog korisnog posta

Boris Grozni: sad na 4k ekranu se moze potegnuti s FSR-om i do 16k +ako igra u sebi ima skaliranje rezolucije.
Moj PC  
10 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
vrinho kaže...

Moj stigao u petak ali ploču moram čekati do drugog tjedna, AsRock B650E PG Riptide. A dobro, ko čeka taj dočeka.

blackdevil, zakaj ti se zamjerilo vodeno?

 bilo mi je fora prije kad sam imao vremena i kad mi je PC mogao stajati izvan pogona po dan, dva dok bi ja to poslozio. 

 

i sad umjesto zamjene samo matične i procesora ja sam se morao jebavat cijelo popodne sa vodom :D

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
blackdevil kaže...
vrinho kaže...

Moj stigao u petak ali ploču moram čekati do drugog tjedna, AsRock B650E PG Riptide. A dobro, ko čeka taj dočeka.

blackdevil, zakaj ti se zamjerilo vodeno?

 bilo mi je fora prije kad sam imao vremena i kad mi je PC mogao stajati izvan pogona po dan, dva dok bi ja to poslozio. 

 

i sad umjesto zamjene samo matične i procesora ja sam se morao jebavat cijelo popodne sa vodom :D

 blackdevil

A što bi bilo da si završio za vodoinstalatera. 

Ja sam popizdio kad sam za majstorima morao popravljati odvod bidea previsoko su napravili cijev odvoda u zidu, a nisam te struke.

Srry za offtopic.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
blackdevil kaže...
vrinho kaže...

Moj stigao u petak ali ploču moram čekati do drugog tjedna, AsRock B650E PG Riptide. A dobro, ko čeka taj dočeka.

blackdevil, zakaj ti se zamjerilo vodeno?

 bilo mi je fora prije kad sam imao vremena i kad mi je PC mogao stajati izvan pogona po dan, dva dok bi ja to poslozio. 

 

i sad umjesto zamjene samo matične i procesora ja sam se morao jebavat cijelo popodne sa vodom :D

 Zato i postoje AIO sistemi, Arctic je majka dostatna za 99% sistema, hlađenje je zbilja odrađeno vrhunski

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
hummer0 kaže...
blackdevil kaže...
vrinho kaže...

Moj stigao u petak ali ploču moram čekati do drugog tjedna, AsRock B650E PG Riptide. A dobro, ko čeka taj dočeka.

blackdevil, zakaj ti se zamjerilo vodeno?

 bilo mi je fora prije kad sam imao vremena i kad mi je PC mogao stajati izvan pogona po dan, dva dok bi ja to poslozio. 

 

i sad umjesto zamjene samo matične i procesora ja sam se morao jebavat cijelo popodne sa vodom :D

 blackdevil

A što bi bilo da si završio za vodoinstalatera. 

Ja sam popizdio kad sam za majstorima morao popravljati odvod bidea previsoko su napravili cijev odvoda u zidu, a nisam te struke.

Srry za offtopic.

 definitivno bi radio u fušu po cijele dane :D

Wiz3m4n kaže...
blackdevil kaže...
vrinho kaže...

Moj stigao u petak ali ploču moram čekati do drugog tjedna, AsRock B650E PG Riptide. A dobro, ko čeka taj dočeka.

blackdevil, zakaj ti se zamjerilo vodeno?

 bilo mi je fora prije kad sam imao vremena i kad mi je PC mogao stajati izvan pogona po dan, dva dok bi ja to poslozio. 

 

i sad umjesto zamjene samo matične i procesora ja sam se morao jebavat cijelo popodne sa vodom :D

 Zato i postoje AIO sistemi, Arctic je majka dostatna za 99% sistema, hlađenje je zbilja odrađeno vrhunski

 ma iduci cooler je nekakva komadina željeza na silikonu pa nek ide sve u  :D

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
8 mjeseci
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
notloB kaže...

 Negdje na internetu sam čuo, a i ovdje na forumu DarthMarkus sa sličnom pločom kao moja, f model, Jacked na msi i ja imamo problem sa dugim bootom dok Taraba sa svojom gigom nema taj problem na am5, koliko sam čuo giga je taj problem na svojim pločama riješila vrlo rano tako da niti na jednoj njihovoj ploči ne mora trenirati memu kod svakog boota, Za asrock ne znam.

 

Ako treba mogu snimiti da ne ispadne da kenjam, moja ploča ima i 7 segmentni led display pa možeš točno vidjeti što radi tijekom boota.

Što se tiče vas očito niste pogodili sa pločama ili ste krivo birali. Asus se opustio sa skupljim pločama. Ja imam nešto jeftiniju Asusicu sa m2 koji je pcie gen 5, po specifikacijama i memorija se OC-a na 7200+ Mhz, ali je trenutno samo Xmp upaljen, ručno nisam ništa namještao, budem i to probao i da vidimo hoće biti problema. Možda je caka u Biosu jer Bios nisam stavljao noviji niti najnoviji, mislim da je stariji, možda čak onaj koji dolazi s pločom. Druga ploča kao skuplja, AsRock, također model koji ima m2 gen 5, OC memorije na 7200 Mhz, također nisam updetao Bios i nema stalnog treniranja memorije.

Trilogija kaže...

Ako 2 puta kupiš hardver istog brenda i susretneš se s problemima, trebao bi se zapitati jesi li zaista stručnjak za hardver. Prije bih rekao da takvi ljudi nemaju nikakvih problema s hardverom, već da se ovdje radi samo o trolanju, a s obzirom da znamo svi o kome se radi i njegovu povijest na forumu onda je sve jasno, takve komentare filtrirat/ignorirati. Svi brendovi imaju problema,  nekad će se potrefiti da ih Intel ima više, nekad AMD, ono što je bitno je da svi rade punom parom na popravljanju istih. Kad bi situacija bila tako jednostavna, i kad bi jedan brend bio apsolutno superiorniji kako ih neki pokušavaju prezentirati, onda nebi imali oba igrača na tržištu jer bi se ovaj drugi morao zatvorit zbog loše prodaje i profita.

Ma to nisu problemi, samo je stvar znanja i neznanja, ništa drugo. I da, napravio je profil samo da trola i "pljuje" po nečemu bez obzira što je isto kupio, tako da je cilj bio jasan. No više ga nema pa se nadam da će biti mir bar neko vrijeme.

HrDsHL
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
hahhaajaads kaže...
metallic kaže...
o.

 

Kolega, opusti se i uzivaj u grafi, za to ne treba 4090 da mi mislimo kako si manga. ocito nesto znas o HW.

 

Odrastao si, i mozes biti kvalitetan forumas, mrvu se potrudi, a drugi nek ga ne loze i sve 5.

 

Lp

 

 

Cudno bi bilo da ne zna kolko je na forumu (vjerovatno i ostalima), ta 4090tka sluzi samo za bench i nist vise...

Pravi se da sve zna, da je njegov R5 5600 najbolji procesor na planeti i bolji od tamo nekog X3Da, jos mu je cudno kak njegov 5600 ide tak visoko a ne zna da ima B2 verziju koja kod SVAKOG ide jako dobro (jedino su normalni skuzili da PBO2=allcore u gamingu pa se ne zamaraju ta time).

 

Btw, jel netko slozio konfu sa onim 7900X3D iz malla ili se jos cekaju dijelovi ?

 Slozena je u kombinaciji s 4090 i jede malu decu...

 

Sagađenjem se prisjecam vremena dok sam bio sirotinja i ""vozio" Radeonke...

AMD Ryzen 7900X3D; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; MSI 4090 24 Gb X Trio; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Kant kaže...
hahhaajaads kaže...
metallic kaže...
o.

 

Kolega, opusti se i uzivaj u grafi, za to ne treba 4090 da mi mislimo kako si manga. ocito nesto znas o HW.

 

Odrastao si, i mozes biti kvalitetan forumas, mrvu se potrudi, a drugi nek ga ne loze i sve 5.

 

Lp

 

 

Cudno bi bilo da ne zna kolko je na forumu (vjerovatno i ostalima), ta 4090tka sluzi samo za bench i nist vise...

Pravi se da sve zna, da je njegov R5 5600 najbolji procesor na planeti i bolji od tamo nekog X3Da, jos mu je cudno kak njegov 5600 ide tak visoko a ne zna da ima B2 verziju koja kod SVAKOG ide jako dobro (jedino su normalni skuzili da PBO2=allcore u gamingu pa se ne zamaraju ta time).

 

Btw, jel netko slozio konfu sa onim 7900X3D iz malla ili se jos cekaju dijelovi ?

 Slozena je u kombinaciji s 4090 i jede malu decu...

 

Sagađenjem se prisjecam vremena dok sam bio sirotinja i ""vozio" Radeonke...

 Uzmi si od Jackeda 5600 koji obara svjetske rekorde i bit ces jos bolji i jaci

14 godina
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
On ne kupuje takav cpu za sirotinju
Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Ako netko od vas sirotinje ima 5600x3d rado cu ga udomiti

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Pitanje

Dal bi se za gejm isplatilo mjenjat 7600 i ubost 7800x3d?
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Naravno... smijesni su procevi bez 3d keša

 

to je kao kostor bez kosti... bolesno

AMD Ryzen 7900X3D; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; MSI 4090 24 Gb X Trio; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2023 21:06 (Kant).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Ko da pereš noge u čarapama ako nemaš x3d 

 

Ma ako si na 2k ili 4k ja nebi mijenjao, i sam imam 7600x i 6950xt 4k i smatram da mi nije potreban.

Da sam frajer sa 4090 i ujedno bogac sa 2k onda bi imalo smisla, a tebi ako sam dobro shvatio sa 4070 nebi dobio bog zna šta sa tim procesorom

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
a sad gledo tdp 7800x3d- 120w..
neka hvala
dobar mi 7600
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
a sad gledo tdp 7800x3d- 120w..
neka hvala
dobar mi 7600
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
R3nchi kaže...
a sad gledo tdp 7800x3d- 120w..
neka hvala
dobar mi 7600

 A to je kao problem? Jedan Thermalright Pearless Assasin 120 hladi do 265w a kupiš ga za 40€

13 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Sto se tice rasprave nedavno o treningu i sporom bootu:

 

7800X3D

Asrock X670E Steel Legend

2x 16GB G.skill Trident Z RGB 6200/CL32 EXPO

 

Kupljeno prije ljeta. Cak ni prvo bootanje nije trajalo duze, sto me cak i zacudilo. Posta u nekoliko sekundi i krene loadat OS najnormalnije. Ni prckanje po UEFI-ju (undervolt, overclock...) Nije nista promijenilo.

 

Ove godine sam sklopio nekoliko stotina piceka, ali nazalost nisam imao bas tu kombinaciju AMD sa Asus plocama (vecinom Gigabyte), vise sam dobio dojam da ih se izbjegava, pa i ja sam sam odlucio ne gledati njihove preskupe uratke sa premalo "opreme".

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2023 9:27 (Mad Ant).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Mislim da se odnosilo tih 120w i više na potrošnju prije nego na kako ga ohladiti, no nije neki problem oboje, ne znam koliko povuče pri igranju no mislim da ne preko 50 do 70w ili se možda varam?

 

Sa Asusom me više strah i dirati, imam stari bios, zadnji novi koji sam stavljao je popravio boot a usrao sve drugo tako da sam vratio, neda mi se više ni experimentirat, sa tim da mi je stao usred fleshanja biosa pa sam morao spašavat sa Bios flash gumbom otraga, srečom da ga imam

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2023 9:17 (Wiz3m4n).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice